Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Sysel_CZ

Tenhle film by mohl být dobrým hororem, nebýt dvou vzájemně propojených věcí: debilita postav spolu s policejním sborem a s tím spojená neschopnost zbytku působit natolik seriózně, abych se na to nekoukal skrz pomyslné prsty. Policejní akce má asi tolik smyslu jako kdyby ji plánovali pejsek s kočičkou (a ti by ji nejspíš zvládli líp), naši vzteklí zombíci jsou tak rychlí že se ani nestačíme leknout a naše postavy bránit, pokud to zrovna nemají ve scénáři. No nemá smysl vypočítávat zápory, to hlavní jsem řekl: kvůli debilitě se na to snad nedá koukat jinak než z patra, a proto jsem se ke konci už spíš jen smál (a přiznám se, na konci jednou leknul). Takže aspoň za to tu hvězdičku dám. ()

2-Xtreme

Nielenže je Quarantine totálne drzí xerox skvelého originálu, ale aj to pôvodné čo robilo REC originálnym a výnimočným sa úplne vytratilo. Všetkci sme vedeli, že toto nemôže dopadnúť dobre. Po trailery sme všetci vedeli, že to dopadne ešte horšie než sme čakali. Ale po vzhliadnutí filmu som i tak zostal šokovaný a neveril vlastným očiam(a v školách sa zakazujú kopírovať referáty z jazyku). Quarantine je pre mňa najzbytočnojsí film, najhorší remake a opäť potvrzuje, že amíci sú banda debilov(česť vynimkám). Rec bol preto jeden z najlepších hororov minulého roku, pretože šokoval svojou neuveritelnom autentitou. Tu sa Jennifer Carpenter len snažila hrat, tak ako hrala herečka v originále. Proste všetká tá chuť, že to čo vidíme sa ozaj deje sa vytratila a pozeráme sa stupídnu kopiu. ()

kingik

Mladá a sympatická reportérka Angie přijíždí natáčet noční reportáž o práci hasičů, spolu se svým kameramanem Scottem, a právě z jeho pohledu bude divák sledovat celý příběh o jednom rutinním výjezdu hasičů, který se ale nakonec zvrtne v boj o holý život, protože v obyčejném starém činžáku číhá smrtelné nebezpečí v podobě krvelačných zombíků. Neviděl jsem španělský originál, a ani o to nestojím, ale tenhle remake má něco do sebe, i když přiznávám, že je to kravina a zombie horory mě zrovna dvakrát neberou. Snaha o maximální realističnost je umocněna docu-stylem režie a divák nevidí ani o trochu dřív nic víc, dokud mu to nezprostředkuje horlivý kameraman a roztřesená kamera nemusí zrovna být po chuti každému, ale tentokrát proti ní nic nemám. Je to snad vůbec poprvé, co mě tento nepříjemný styl z pohledu první osoby uvrhl do depresivní tísně, a místy mě i dusil, ale zase ne tak moc, protože horory mám nakoukané a pocit strachu se u mě při jejich sledování prakticky nedostavuje. Ale je dost možné, že méně zkušeným divákům nebude při sledování tohoto netradičního hororu zrovna do skoku a udělá se jim i špatně od žaludku, protože ke slovu se zde dostanou i nechutnosti typu otevřené zlomeniny nohy, nebo pád z výšky na tvrdou dlažbu domu v nepřerušovaném záběru. A právě ono precizní zpracování rozhodlo o mém vysokém hodnocení tohoto zajímavého hororu, ale té tmy mohlo být rozhodně méně. ()

Šakal

Naprosto zbytečný remake, který se drží přesně originálu a nepřichází s ničím novým, což vzhledem k faktu, že snímek přichází pouze rok po originálu udiví ještě více. Přesto se nedá říci, že by snímek byl špatný a já si ho neužíval a v případě, že bych neviděl španělského předchůdce REC troufnu si tvrdit, že komentář by byl v lehce podobném duchu jako u originálu. Přesto u mě REC jednoznačně VÍTĚZÍ a to zejména díky syrovější a vygradovanější ATMOSFÉŘE. Snímek jsem si pustil především kvůli mé oblíbenkyni Jennifer Carpenter, ( která mě přesvědčila již jako Emily Rose a posléze jako seriálová sestra sympaťáka Dextera). Musím říct, že přestože podává hodně uvěřitelný výkon ( překvapivě ) o prsa to u mě vyhrála španělská představitelka Manuela Velasco. ()

Webb

Remake banálního (ne)hororového filmu REC natočený po roce s ještě horším zpracováním se dá od američanů nazvat hodně špatným vtipem. ()

Sobis87

Film sám o sobě je velmi působivý, daří se mu to ale především proto, že až sprostě kopíruje španělský originál [Rec]. Pokud jste ho neviděli, možná vás Karanténa nadchne, v opačné případě spíše naštve, což je i můj případ, neboť, ač se pár inovací dočkáme, se Američani moc nesnažili posunout v tématu trochu jiným směrem, takže se dá existence tohoto vpravdě zbytečného remaku vysvětlit pouze snahou přiblížit původní film západnímu publiku, které zahraniční kinematografii až na prověřené tvůrce spíše ignoruje a, samozřejmě, vydělat na tomto levném hororu pořádný balík peněz. Ve výsledku bych Karanténu označil za technicky skvěle zvládnutou reprodukci, která je ale zoufale neoriginální. Většina chvály tedy patří španělským kolegům, kteří americkým tvůrcům poskytli podrobný návod na to, jak natočit působivý a mnohdy i nervydrásající horor...a oni ho jednoduše opsali. P.S.: známější herci v americké verzi jsou spíše na škodu, jelikož je film natočený jako pseudo-dokument, takže výskyt "toho chlápka z Ally McBealové" celkem ruší v navození pocitu autenticity. 50% (nevidět originál, jsem nadšený) ()

HoneyBunny

REC jsem neviděla, dobrovolně jsem se rozhodla pro americkou kopii, protože... no, zděšené výkřiky mi prostě líp znějí v angličtině. Proto hodnotím bez předsudků (i když: ano, je to ošklivé, koupit si za mrzký peníz skvělý nápad a předělat ho jenom kvůli cizí řeči). Karanténa je díky tomu, že celý děj vidíte objektivem zpravodajské kamery, velice chytlavá. Najednou máte pocit, že za tím objektivem jste vy, že vás zabarikádovali v cizím domě, ve kterém šmahem přibývá zombíků. Cítíte pot na svých zádech, třes svých rukou, řev za dveřmi i pištění zombie krys, které vám jdou po kotníku. A v hlavě vám dochází, že příštího svítání se nedočkáte, a nepomůže vám ani ten fešný statečný požárník s velkou sekerou v ruce. Karanténa (a nepochybně i REC) je velmi dobrý horor, u kterého se pravděpodobně budete opravdu bát - a ne se smát nad tím, jakou kuriozní smrtí skonal váš oblíbený teenegerský hrdina. ()

Anderton

Originál som nevidel, asi bude veľmi podobný, ale to je úplne jedno. Quarantine je kvalitný nízkorozpočtový hororík, pri ktorom sa budete báť, nebudete sa nudiť a pochválite tvorcov za kameru, masky a niekoľko solídne natočených scénok. Je to taký nezávislý indie horor, z ktorých sa dnes už stáva pomaly mainstream. Ako v Amerike, tak v Európe. Chcel by som dať 4 hviezdy, ale záver mi úplne nesadol a privítal by som prepracovanejšie rozuzlenie. ()

Carol Pifková

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie. ()

DJ Lonely

Pravda, přidané záběry oproti originálu potěšily, ale některé vyzněly nechtěně parodicky (např. umlácení kamerou). Jinak vše pěkně záběr po záběru zkopírované z RECu. Přidávám se k většinovému názoru - naprosto zbytečný film. ()

Smok

Keď niekto rozpráva ten istý vtip druhý raz, tak sa väčšinou ľudia smejú už len zo slušnosti. To platí aj v prípade tejto prerábky. Budem sa opakovať, ale neodpustím si kritiku ku kamere, ktorá tretinu filmu sníma steny, tmu a rozmazané "akčné" zábery na nohy a nakoniec to celé vyzerá akoby videoamatér točil dedinskú svadbu po polnoci. Moc to u mňa na atmosfére nepridalo, len ma z takéhoto štýlu bolia oči. Celkovo ale chválim príjemnú atmosféru strachu, ktorú som naposledy zažil pri hraní "Condemned". ()

swamp

Musím si sehnat původní [REC], protože koncept tohoto hororu se mi celkem líbil, jen to provedení mi zase přišlo průměrné, možná že Španělé si s tím poradili lépe. Ale jinak Jennifer Carpenter dobrá, jenže neznámá tvář by se asi hodila více -- přeci jen Dexova sestra je Dexova sestra. :D ()

mil@n.fanatik

Ano, ano, okopírované od originálu "rec" scénář téměř totožný, místnosti, vše s minimem změn. No, že jsem viděl první "rec" a o dva dny později karanténu, tak jsem se divil, že jsem se dodíval, když vše bylo skoro úplně totožné. I tak dávám stejně jak filmu "rec" 3 *... ()

Pedestrian

Tak dobré, jak jen doslovný remake může být. Podruhé už to pochopitelně není ono (absence strachu, či momentu překvapení), přesto jsem byl na konci (opět, i když tentokrát podstatně méně) vyděšený. Napětí a adrenalinový závěr totiž oproti předloze zůstávají zachovány a postavy jsou tentokrát sympatičtější a snadněji vám přirostou k srdci. ()

klerik

Slušný remake, ktorý sa snaží odstrániť občasnú scenáristickú vatu originálu. Aj preto je tu viac akcie. Napriek tomu je tento film "iba" solídnym remeslom, zatiaľ čo REC mal akúsi ťažko identifikovateľnú a výnimočnú vnútornú silu. Je tu však dobrá hra s kamerou, správne gradovanie tempa a finále v tme funguje tiež... ()

iamek

Překvapivě povedený remake španělského hitu [Rec]. Jen škoda, že tvůrci snad okopírovali [Rec] do poslední scénky a detailů. I přesto jsem se náramně bavil a měl i docela strach a to jsem věděl jak vše dopadne ()