Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Upswing

Tak to som nečakal, myslel som, že ide o nejaké sci-fi. Zaujímavý film, plný rôznych alternatívnych príbehov - čo všetko môže byť za rozhodnutím či s mamou alebo otcom, či s blonckou, brunetkou alebo aziatkou ... Jared Leto bol super ale najviac ma zaujal mladý, nesporne talentovaný Toby Regbo, doteraz pre mňa neznámy, ktorý má nie len najväčší priestor ale aj pre mňa najzaujímavejšie alternatívne príbehy (závidel som mu hlavne tú nevlastnú sestru ...). Film z roku 2009 a do teraz nie je na DVD s dabingom, no nevadí - DÍKY INTERNET !!! ()

Infy

Každý, kdo tenhle film nazve nesmysluplným, nekomplexním a tak dále, je prostě idiot co to nepobral.. Ten film ani neměl nikomu naservírovat moudrosti, měl ho donutit přemýšlet. Bohužel k tomu musí mít ten člověk mozek...takže úspěch u všech ani mít nemůže. Perfektní film, který mě ovlivnil tak, jako málo filmů. O tom, že Jared Leto je skvělý herec ani není třeba mluvi. ()

Luky321

Trochu z Fontány, hodně z Butterfly effect, trochu od všeho, dohromady nestravitelný mix co nedává smysl(ale někomu snad i ano). Smysl dává posledních pár minut, kdy vám film říká, že to celé byla jen smyšlená blbost, protože někdy se člověk prostě nemůže rozhodnout... Dvakrát jsem u toho usnul, konec jsem dokoukával při vaření oběda. Odpad dát nemohu, protože hodně z těch 50ti krátkometrážních filmů bylo dobrých... ()

gumimut

Film o tom, jak těžké může být jedno rozhodnutí a co všechno může ovlivnit. Fantazie malého chlapce dotažená do naprosté dokonalosti. Zvol si tu správnou cestu, když víš že ani na jedné tě nečeká jen to dobré... ()

Bragesson

Film, který pojednává o tom nad čím se asi alespoň jednou zamyslel každý znás: " Jaký by byl život, když bych se v dané chvíli rozhodnul či zachoval jinak?"... A každé rozhodnutí, které v danou chvíli provedeme je z nějakého důvodu v tu chvíli to správné. Zajímavě podané = **** ()

Azuriitko

Pozerám, že film má vysoké hodnotenia, zbožňujem scifi, tak reku pozriem s kamošmi, to asi bude bomba. Ale veľmi skoro som sa začal strácať v tých mnohých príbehoch, už som nemal tušenia ktorá žena je ktorá mladá baba, a celú tú veľkú dĺžku filmu som len riešil čo a s kým sa to deje a o čo tam vlastne ide, pričom po tom závere som absolútne vypol uvažovanie, aby som už nikdy viac nemal nič s týmto filmom spoločné. Absolútne mi je jedno ako to vlastne autor myslel a čo tým chcel povedať. Prvá vec čo sme si s kamošmi po zhliadnutí filmu povedali bola, že sme stratili skoro dva a pol hodiny života. A prečo dávam AŽ jednu hviezdu? Film zo začiatku celkom zaujal a nebol b-čkový. Mať ten film o dve hodiny menej, možno by dostal hviezd viac. ()

Mazmen

Velmi zajímavý filmeček. Ze začátku dost zmatený , ale postupem času to začalo dávat smysl a nutilo mě to přemýšlet nad existenci paralelních životů. Velmi se mi líbilo herecké a řežijní zpracování filmových nevlastních sourozenců Juny Temple a Tobyho Regbo ()

los_kretenos odpad!

Asi najdebilnejší film aký som kedy videl... toto "arcidielo" by som púšťal väzňom za trest od rána do večera. Najviac čo ma na tomto super dementnom diele naštvalo, že som ho vlastne nepochopil a pochybujem, že sa nájde niekto kto ho na 100% pochopil. Premisa starca ktorý má 117 rokov, žil tromi životmi z ktorých nevie ktorý je ten pravý a záverečné vracanie času som jediný, ktorý v tom nevidí súvis? ()

Mikkys

Divnej film snažící se řešit jakési filozofické otázky, které stejně jakkoliv geniálně nevyřeší. Celkem pěkný začátek sliboval zajímavý film, ale zvrtlo se to pouze v čekání na konec. ()

pepewan

Bravůrně zvládnuté prolínání životů hlavního hrdiny v různě se pohybujících časech s neustále přítomnou otázkou:která cesta je ta pravá.Film nemá prakticky žádná hluchá místa,pořád se něco děje a Jared Leto je zde opravdu výborný,herecky zraje jako víno. ()

Xarxees

Tak to byl jedinečnej hereckej koncert. Tenhle film jsem měl vidět už dávno. Perfektní prolínání času a děje - ve střižně musela bejt naprostá lahoda s takovýmhle materiálem pracovat. Doufám, že pan Jaco van Dormael opět na něčem dělá, protože už teď se těším na jeho další bezvadnej biják. ()

petros25

Tento film mě hluboce vnitřně zasáhl. I díky dokonalému soundtracku a hereckým výkonům herců. Film je zpočátku složitý a těžko se v něm orientuje, ale postupně v něm vyvstanou tři hlavní dějové linie. (!!!SPOILER!!!) Zpočátku jsem chápal film jako vzpomínky starce, který vzpomíná na svůj život a na jeho různé možné varianty. Postupně mi však průběhem filmu došla jeho genialita. Film ve skutečnosti (podle toho jak jsem to pochopil já) není vůbec vyprávěním starce o jeho životě. Celý příběh vypráví geniální 9 let starý chlapec (architekt příběhu), který stojí před prakticky nemožnou volbou, před kterou ho postavili jeho rodiče. Vidí i sám sebe v budoucnosti jako starce, který vzpomíná. Chlapci však zůstala na rozdíl od všech ostatních nenarozených dětí schopnost vidět budoucnost i po narození a vše, co se stane, protože ho andělé zapomněli "označit". Proto vidí co nastane, když zůstane s matkou nebo otcem. Pokud zůstane s otcem čeká jej nešťastná láska s Elise, která buď skončí jeho vážným zraněním na motorce, nebo vztahem s Jean, kde sice naplní všechno, co si předsevzal a je s krásnou ženou, která ho miluje a má krásný dům a bazén a 2 děti, ale život je nenaplněným a prázdným, Jean ho totiž miluje, ale on jí ne. Takže se chce zabít buď skokem do bazénu, nebo si jako tajný agent zvolí změnu identity a zastřelí ho. Nebo se mu podaří přesvědčit Elise, že je pro ni on ten pravý a vezme si jí. Zpočátku je to šťastná láska, ale vidí, že buď bude muset splnit slib Elise a vydat se s jejím popelem na Mars po strašlivé nehodě a nakonec zahyne pádem meteoritů nebo s ní sice bude mít 3 krásné děti a bude jí milovat, ona však nikdy nezapomene na Stefana a nakonec ho opustí, protože z nešťastné lásky trpí depresemi a sama se za to nesnáší. Nebo může zůstat se svojí mámou, což vyústí v nešťastnou lásku zase s Annou. Oba se sice milují už odmalička a nakonec se shledají na škole. Harry - Anny otec, který měl vztah s mámou Nema a který pravděpodobně přispěl k rozdělení rodičů Nema, je Anny otec. Jejich rodiče tedy k sobě našli cestu a oni se opět shledali. Pro jejich rodiče jsou "sourozenci" a tak má jejich láska tajný nádech. Pokud ovšem Nemo neřekne místo toho, že neumí plavat, že nechce plavat s idioty. Láska pak postupně nabírá spád, ale jejich rodiče se rozejdou a oni jsou pak odloučení. Slíbí si věrnost navždy. Nemo za to nemá rád svojí mámu a jí natruc se stane neupraveným údržbářem bazénu. Na svojí lásku ale nikdy nezapomene, stejně jako Anna na něj. Pak se setkají opět, ale jen pokud pomůže bezdomovkyni na nádraží. Jejich láska vzplane nanovo, Anna dá Nemovi číslo, na které má zavolat, ale při bouřce se mu číslo rozpije a on na ní pak stále čeká a nemá se s ní jak sejít. Když tohle všechno vidí, rozhodne se, že jediná rozumná možnost pro něj je nezůstat ani s otcem ani s matkou a utéct do lesa, kde vidí, že tato možnost, ač neslibuje velké bohatství a úspěch na svém konci vede k tomu, že se s Annou setká. Trochu se do toho míchá i to vracení času, ale přese všechno je závěrečná pointa dle mého v tom že tím, že Nemo uteče, se rodiče vrátí k sobě a scéna končí tím, jak s Annou sedí a hází oblázky na vodu. Tento "happyend" ale není prvoplánový a kýčovitý jako kdekoliv jinde, ale je spletitým a zároveň velmi dojemným zakončením tohoto filmu. Záblesky ze společného života s Annou byly i v jeho vizích, dá se tedy říct, že si vybral nejlépe, jak mohl, protože pouze tato volba znamenala celoživotní oboustrannou lásku. A měl by se tím vyhnout i té nehodě, kde spadne s autem do vody. (!!!!SPOILER END!!!) (10/10) () (méně) (více)

lineker

Není nutno vše hned pochopit. Stačí, když film má charisma, kterým Vás upoutá. Překvapilo mne s jakou grácií a lehkostí to u Mr. Nobody vše fungovalo. Po první půlhodině jsem vzdal snahu přijít všemu na kloub, všem těm časových smyčkám, dějovým nerovinám a nechal jsem se filmem pouze bavit. No a vyplatilo se, mám globální zážitek a závěr díla dokázal uspokojit i moji touhu po logičnu. ()

thoreau

Nádhera, hloubka, dojetí, zamyšlení. Pro mě Top Ten. Natěšen jsem běžel do videopůjčovny pro Osmý den, ale ten nemohu s klidným svědomím nikomu doporučit. Jeden z těch van Dormaelů není pravý. ()

Ninusiko

Ani tak moc nestejde na faktu že záběry a myšlenka jsou tak skvěle propracované, ale chvíle, kdy se nachytám jak na film už 45 minut zírám s otevřenou pusou, chápu a nechápu zároveň, jsou stoprocentně důkazem umění vtáhnout diváka do dějě a duržovat ho v něm. Jaco van Dormael se vyšvihl víc než jsem čekala a to i přez fakt, že má na kontě, mimo Mr. Nobody, 4 perfektní režisérské práce a 2 scénaristické. Naprostá pecka. Čekala jsem méně. ()

CrazyAn

Skvěle zamotaný a velice originální fantasy film. Můžu ho určitě také zařadit mezi mé nejoblíbenější. Vyvolal u mě tak smíšené emoce a dojmy. Ze začátku jsem to sice skoro vůbec nechápala. Je to ten tip filmu na, který musíte kouknout dvakrát aby jste ho pochopili, nebo když už to pochopíte během filmu, tak je to většinou až na konci. Obdivuji scénáristu. Že se do toho také nezamotal... Tvůrci si určitě každý snímek skvěle promysleli a když to dali dohromady vznikl z toho perfektně geniální film, u kterého stejně nakonec skoro každý zjistí, že to až tak složité nebylo, jen se do toho musíte vžít, film vnímat a trochu přemýšlet. Jared Leto je úžasný herec a ještě lepší zpěvák. Strašně moc ho obdivuji a miluji jeho výkony! ()

pretorij

A me se to libilo :-p Neni and komplexni recenzi. Nevim nkolik to bylo smyslne ci ne, ale vyvolalo to emoce Pokud si date trochu casu a vzijete se do toho- prinese to velmi prijemne ovoce. Vopraudu jsem byl asi na meko a to pak tezko hledam nejaky chyby. ()

Bilanc

Film, jež se mi vryje do paměti svou neobvyklou kamerou, líbivým soundtrackem a otázkou: Co kdyby? Film bez děje plný příběhů, který se výrazně odlišuje. Při filmu vás nepřestane udivovat fascinující rozevlátá kamera, jež vždy něčím překvapí a děj jež zdánlivě nedává smysl. ()