Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

n3uro

Hodně dobrej thriller/drama, s perfektním bodem zlomu, kterej se vidí málokdy. Hodně dobré herecké obsazení a hodně dobře zahrané. P.S.: Doporučuju Director´s Cut, obsahuje pár snímků navíc, podle mě pěkně doplňujou příběh. ()

jacko

paradni nasup, to jsem fakt necekal...krasna scenerie hawaje, dobre natocene a napinave, ohrnay namet vubec neubira na kvalite...jak spolu manzelky klabosi o rockym a neco spadne na plachtu---skoro jsem vyskocil z gauce...holky nejen ze jsou kocky, ale dobre hraji a olyphant stoupa na mem zebricku do zavratnych vysin ()

Charlie84

Kdo má nakoukáno, odhadne pointu docela rychle. Ono tam totiž není příliš herců, takže pokud to má být originální, tak tam není moc možností. Jen si celou dobu říkáte, jak to nakonec celé vymyslí, aby to dávalo smysl. Co si budeme povídat, zase až takový smysl to nedává, ale o to asi nejde. Každopádně za asi nejroztomilejší psychopatický pár v dějinách filmu, Millu Jovovich a parádně našlapaných závěrečných 20 minut stojí zato tu taškařici trochu nadhodnotit. ()

cerbygerby

Příjemní herci( zvlášť M. Jovovich stojí za to).. hezké prostředí a poklidný příběch který se v půlce zlomí v napští které se stupňuje až do konce.... a ani mi ten konec nepřišel nijak zmatený nebo nepovedený jak jsem se tu dočetl v některých komentářích, ba naopak mě ten konec zaujal, takže hodnotím pěkými 4* ()

PEZ

Krasna priroda a obstojna hudba. Inak zufaly pokus o prekvapivy zvrat, ktory nie je nicim inym ako podrazom na divakov. Logicka nadvaznost scen razom viazne, napriek tomu, ze vysvetlovacka hned po zvrate sa nam snazi nahovorit opak. Mimochodom to samotne vysvetlovanie trvalo asi 5x dlhsie ako malo - prislo mi to ako velke podcenovanie divaka. Napriek tomu vsetkemu jeden velky plus filmu - Timothy Olyphant! Uz dlhsie moj oblubenec to opat zahral tak, ze len kvoli nemu mam chut si to dat znova cele (alebo skor len sceny, v ktorych vystupuje). Inak je jasne, preco zobral tuto rolu. Okrem vybornej postavy, ktoru mal zahrat, je rodakom z Honolulu na Hawai, kde sa mimochodom aj cely pribeh odohrava. :) Vykon Kiele Sanchez (stara znama z Lost-u) potesil tiez. Nebyt totalne prestreleneho zvratu, nebolo by to take zle. ()

maciii

Nejlepší na tomhle filmu je kromě chrismatického Timothyho Olyphanta jeho závěrečný zvrat, a ačkoliv mě v průběhu i tahle pointa napadla, prišla mi nejmíň pravděpodobná, i když na konci byla vlastně celkem logická. Příjemný nadprůměrný thriller. ()

Ondr@932

Precizní survival thriller na nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji! Postupně se thriller stal v neúprosný napínavý film. Škoda jen, že na konci byl trochu z filmu chaos, ale i tak jsem se velmi bavil! Dávám 9/10 ()

AxelWers

Na prvé pozretie fajnový thriller, páčilo sa mi to. Dôležitá je tam záverečná pointa a keď ju človek vie, tak potom už to nie je také napínavé. Ale 4* si to ešte udržalo. ()

anitae

Dobrodrůžo tomu nechybí, napínavé od začátku až do konce, pěkná příroda ... co víc si přát, ale mě to stačilo vidět jednou a návštěvu opuštěných pláží na Havaji raději odložím:)) Pěkné 3*. ()

tranquill

Fantastická příroda Havaje, to byl první důvod zhlédnout tento thriller. Uhrančivá Milla Jovovich druhý. Ale zaujala i téměř dokumentaristická kamera, která skvěle vygradovala překvapivý a napínavý závěr. ()

Lucas87

Tento film vytahují Zack, Jovovich a Olyphant opravdu nahoru, nikdy jsem nebyl tak zmatený, jako v tomto filmu, opravdu napětí do poslední minuty. Opravdu byl za vražednou dvojici netipoval Zahna a Jovovich :) ()

bjukenenen

Spoiler alert>> naprostá vyjebávka s divákem, kdy hlavní zlouni se většinu filmu tváří jakože vůbec neví a v soukromých dialozích, kdy je nikdo nemůže slyšet(!), řeší to, kdo je ten hlavní zloun a vrahoun. WTF? Naprosto nereálné a hnusně a sprostě prvoplánové. Dal bych odpad, ale exteriéry byly boží. ()

GIK odpad!

Kráva žvaní s operátorem, místo aby zavolala policajty, když už má teda konečně signál. Jinak jedno klišé za druhym. ()

Kingjiri

Moje dojmy téměř do puntíku vystih J*A*S*M, takže to vemu stručně. Úvod byl docela dlouhej a uvítal bych v něm větší porci akce nebo napětí, ale díky dialogům nebo výpravě nuda nehrozí. Finále má správný grády, jen pochopitelná ale delší vysvětlovačka ho trochu naruší. Hlavní twist se fakt poved a byl dostatečně překvapivej i originální, jen tak někdo ho podle mě neprokoukne. Hlavně se do tý doby dobře pracuje se střihem, postavama a dialogama, takže zpětně minimálně po dramaturgický stránce nelze najít žádný zásadní logický nesrovnalosti. Za fajn nápad, jeho funkční převedení na plátno, hlášky a finále čtvrtá slabá hvězda. ()

Razzor_82

"Na Hawaii se nemůže přece nic stát, ne?" Parádní thriller plný nečekaných zvratů. Twohy tahá skoro celý film diváka za nos výbornou iluzí. Kdo je vrah a kdo oběť? Tady nevěřte nikomu a ničemu! Krásná fauna a scenérie ostrova mě hned připomněli můj oblíbený film Pláž.  Napětí se pomalu stupňuje až v šokující rozuzlení. Sympatické herecké obsazení. Každá postava má svůj originální charakter.  7/10 ()

Ichmael

Líbánky na Hawai, tak to by mohla být pěkná romantická komedie. Tentokrát se to ale trošku zkomplikovalo......."Vždycky mě udivuje, kolik toho lidi o sobě prozradí, když jsou na dovolené"...... Některým se to stane osudné..... Velmi dobře natočený a postupně se rozvíjející thriller, který pomocí detailů odkrývá skutečnost. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)