Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

martankovi

Film by to byl dobrej kdyby nás režiser nechtěl za každou cenu překvapit a tak zvrátit docela slušnej děj.. Poslední půl hodinka stojí za velký ho ...(píp).. ()

picháček

po delší době jsem pointu vytušil až těsně před tím, než ji scénáristi ve filmu divákovi odhalili. obvykle ji odhalím mnohem mnohem dříve. respect .-) ()

v0jt1s3k

K tomuto filmu jsem se odhodlaval dost dlouho a nakonec nelituji. Hodne prijemne prekvapil. Mozna i jednoduchosti, ktera funguje, zadne logicke do oci bijici preslapy, nutnost vymyslet dejove berlicky, ma to spad a az do odhaleni jsem opravdu necekal takove vyusteni. Parada. ()

Allein4

Nenápadný film, který mne po svižném rozjezdu dokonale zatáhl do děje a fakt jsem do poslední chvíle nevěděl, kdože... (nebudu to přece prozrazovat ;-) ). Pecka to nebyla, ale hodnocení si zaslouží slušné, protože to mělo grády. A herecké obsazení? Mila potěšila, ostatní moc neznám, ale zahráli výtečně. ()

De Large

Tá hodina čakania nestála za to, čoho som sa "dočkal" na záver... napadlo ma to asi v tretine filmu, dej bol dosť priehľadný... Príjemne ma prekvapil Timothy Olymphant. ()

Arren

Nejak to na me nefungovalo. 'Prekvapive' rozuzleni mi prislo spise tuctove a konec me nejak nebetycne znudil. ()

kondomxxl

Podľa mňa dobre zrežírované, dobre napísané, dobre zahrané. Skvelé na vytváranie si konšpiračných teórii....a našťastie ja som so svojimi neuspel. Neviem však či to bude také skvelé aj pri druhom sledovaní. Jedno je však isté, Timothy Olyphant je šéf !!! ()

Horácius

Dobré to bylo. Bohužel první polovina byla poněkud nudná, i když neříkám, že zbytečná. Takže těch 70% si to zaslouží, protože jsem myslel, že to bude podstatně horší. Kdyby si s podobným tématem poradili ostatní režiséři alespoň takto, bylo by o pěkných pár koukatelných filmů více. ()

Norzog

Vypadalo to jako slušný thriller ale rozuzlení vytváří tolik logických děr a nesmyslů, že si to lepší hodnocení nezaslouží. Pokud vám v thrilleru který apeluje na přemýšlení nevadí, že naopak přemýšlet nesmíte, klidně si hvězdu přihoďte. ()

schnegy

Tento film ma celkom zaujal. Nie hneď zo začiatku. Vtedy mi skôr pripadal ako niečo dobrodružné s romantickou zápletkou, presladené a trápne. Môj názor sa však postupom času menil. Od romantickej komédie, cez akčnú drámu to dospeje až k takmerparódii, respektíve to, či tento film niekto berie ako paródiu, závisí od neho. Možno sa chce hrať na thriller ale skôr by som ho považovala za "nadžáner". Hlavné postavy šikovne zvolené, až som im (tým štyrom) to ich divadielko verila. Timothy Olyphant sa mi jednoducho veľmi páčil aj s tými jeho priblblými úškrnmi a rozprávkami zo života. Nechcem prezrádzať pointu a koniec ale je nečakaný a to bolo ďalšie plus. Pre mňa kvalitná neokukaná zábava na večer:) ()

kacudzde

Napínavý thriller odehrávající se v nádherné přírodě. Vadilo mi pár nelogičností, které měly zřejmě zmást diváky a taky ta mezi prsty prořízlá ruka - to byl fakt humus. ()

pro_rock

Myslienkou mi to velmi pripomenulo Taking lives, len v inom obale (musim povedat ze ten Hawai je skutocne nadherny). Zaverecny zvrat je podla mojho nazoru umelo vyrobeny prvou castou filmu, ktory divaka zavadza (dialogy dvoch hlavnych postav v prvej polovici filmu priam popieraju rozuzlenie) a tym upiera pozornost na okato vyrobene navnady "zaporakov"...Ale ako podivana pred libankami to moze byt celkom mrazive :) Mila Jovovich mi v tomto snimku doslova vadila, ale da sa povedat ze herecke vykony predcili moje ocakavania. Ak mate chut na akcny beckovy thriller, nevahajte... ()

ocelotak112

ani nwm jak jsem se k tomuto filmu dostal ale jsme mile prekvapen snad poprve jsme videl Stevena Zahna vroli kde nehraje tulpase a docela mu to sluselo Olyphant by mel charisma i kdyby mel roli 90 minut v ponozkach a natelniku a jen yb se prevaloval na sedacce a ted k filmu:). Vyborny Thriller kde do posledni pul hodiny nikdo nevi na cem je a to co se rozebehne po odpluti kajaku je vyborny necekany akcni zvrat, plus ty uzasna scenerie jsou pastva pro oci takze slusnych 75%:) ()

naytsirk

Když jsem to viděl poprvé, tak mě to vůbec nebavilo a asi bych tenkrát dal jen dvě hvězdy. Ale pak jsem to viděl ještě jednou a musím jednu hvězdu přidat. Ono to totiž vůbec není tak špatný... ()

schindler

Vzhledem k nadšeným recenzím jsem čekal trochu víc. Což o to, hvězdné obsazení nenudí, na kýčovitě krásnou přírodu se kouká krásně, asi po hodině jsem si říkal kdy to pořádně začne. No a pak se stane onen šokující zvrat, který trochu překvapil i mě a zbytek filmu je akční jízda. Jenže, když si zpětně vybavím to co se odehrávalo v první půlce filmu naskáče mi tady spousta nelogičností, které do sebe vůbec nepasují(např. proč sebou tahali tu kameru?). Přijde mi, že tvůrci chtěli za každou cenu diváky šokovat, ale zapoměli to trochu promyslet, přesto všechno příjemný lepší průměr. ()

OziRaziel

Zezačátku to vypadalo jako zajímavý survivor. Od poloviny filmu se však film s původně zajímavým potenciálem proměnil k obyčjnému a pro někoho možná i zmatenému průměru. Škoda. ()

TommmyT

Bylo to dobré, ale na pět hvězdiček a jako od Hitchcock to rozhodně nebylo. To hraní si s divákem kdo je vlastně kladný hrdina kdo záporný..celkem to vyšlo, ale u mě to moc nezabralo a to z jednoho důvodu - v dnešní době kdy se snaží každý druhý film těžit z šokujícího záběru jsem čekal nějaký podobný zvrat. A ono když tam nemáte mnoho postav, tak je jasné kdo nakonec bude ten zlej.. Dá se to zkouknout, jsou tam i semtam hezké exteriéry, ale to je asi vše co mě na tomto filmu zaujalo. ()

SpeedyL

Velice podprůměrný thriller, který vcelku dobře pracuje s atmosférou, avšak v naprosto bizardním a umělém příběhu. Ve výsledku je to jen slátanina, která lacině navádí diváka na falešné stopy, aby ve nakonec přišel na to, že chudák hlavní hrdina je tím největším padouchem. Shodný obrat děje v konci příběhu jsme mohli vidět například ve filmu Ostrov, avšak na rozdíl od Dokonalého úniku byl Ostrov mistrně propracován, což zde říci opravdu nejde! Shrnuto a podtrženo - jedná se o snímek plný akce, který je cílený pro průměrného akčního diváka, proto lze hodnotit jen průměrnými 50 %. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)