Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

gilmore_girl

Tak jo, bylo to docela fajn, jen snad jeste zdlouhavejsi nez prvni dil . A vzhledem k tomu, ze jde o premosteni mezi prvnim a poslednim dilem, v podstate se tam nic neudalo. Ovsem potesil me muj oblibenec Benedict, ktery uzasne nadaboval draka. Predstavte si to - mluvici drak - a mluvici jako Sherlock :). ()

Šakal

Místo komentáře, stručný inzerát. „(Za)prodám temnou fantasy s potřebnými záporáky a plnohodnotným příběhem. Výměnou nabízím nesoudržnou (romantickou) akční blockbusterovou vyprázdněnou pohádku, s nezajímavými (otravnými) postavami, vypadající, že si odskočili z přehlídkových mol. P.S. Při rychlém jednání, přihodím i nejukecanějšího draka v dějinách“. P.J. [V té digitální trikové změti se nějak pozapomnělo na to nejdůležitější, tj; že příběh je tak silný resp. slabý, jako jsou jeho (ústřední) postavy. O co více úsilí resp. péče se dostalo digitálním efektům, tím méně prostoru (času) bylo dopřáno jednotlivým postavám, což vzhledem ke stopáži, je neodpustitelné. Na scénu přichází nové (nezajímavé) postavy a naopak ty (ne)jzajímavější (trpaslíci) jsou necitelně upozaděni. Ba co víc, všichni do jednoho jsou naprosto zaměnitelní! Jaký to kontrast oproti hravé představovací scéně u Bilba doma, v předchůdci... Kouzlo je nenávratně? pryč. Navíc příběh postrádá (až na pár světlých vyjímek) i lehkost, hravost a humorné odlehčení. Překvapí to o to více, že předchůdce, tohle vše, nabídnul. Trojky se bojím. 45% ()

IQ Tiqe

Lepší než jednička. Akčnější. Dobrodružné akční blockbustery mám rád. I když nebývají vrcholem geniality, tak bývají vizuálně dost propracované a pokud mají navíc spád a bavím se u nich, tak mi to ke spokojenosti stačí. A přesně tyto faktory se sešly i dnes. Co mě zaujalo: efektní akce – některé eskapády působily i vtipně, podobně jako např. potyčky ve vlaku v Lone Rangerovi, detaily roztaveného železa, detaily tváře ve 3D (3D zbytečné nebylo – jak tomu mnohdy bývá –, ale obešel bych se bez něj), a sympaticky usměvavá elfka v podání Evangeline Lilly. Trochu mě zklamala hudba; nebyla špatná, ale chyběla mi výrazná nosná melodie jako u jedničky nebo LOTR. Ačkoliv se toho překvapivě až tak moc neudálo a přestože i konec přišel trochu nečekaně, odcházím z kina velmi spokojen (možná i proto, že nepatřím ke skalním fandům série a neměl jsem nijak velké očekávání). # [viděno: kino, 3D, titulky] # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 8 | napětí 1 | pustil bych si znovu 8 ()

Sonnery

A pak, že Tak jde čas je nejnatahovanější audiovizuální dílo. Nebejt dračího "finále", nudou bych si začal v hlavě přehrávat Pána prstenů, protože to byla trilogie! ()

HoneyBunny

Oproti prvnímu dílu ve všech ohledech zlepšení. Tempo je vyrovnanější, postavy sympatičtější (tentokrát se o trpaslíky opravdu můžeme bát) a sto procent víc zapamatovatelných scén (namátkou Bilbo a probouzející se drak nebo útěk z elfího zajetí). Nové herecké posily hladce zapadnou do děje: Legolas coby mašina na zabíjení skřetů stále funguje, elfí král je překvapivě zajímavý a badass, Bard je fajn (i když by zasloužil víc prostoru) a Tauriel... mladá elfka s moudrým a velkým srdcem Tauriel je určitě nejsympatičtější ženská postava z Jacksonových tolkienovských adaptací. Prostředí se tu rychle mění a všechna jsou dechberoucí: vzdušné království lesních elfů, pohádkové město na jezeře i ohromné podzemní království trpaslíků v Ereboru. Nádhera. A Šmak? Ten se povedl - vypadá velkolepě a Cumberbatchův hlas mu perfektně sedí. Je očividné, že Jackson si je vědom výtek fanoušků a například se tak vrátili staří dobří skřeti, které hrají opravdoví herci (ne CGI). Jednu velkou výtku ale mám: film má na konci asi čtyři linie sledující různé postavy a ani jedna není ukončená. Dostáváme tak moc cliffhangerů najednou a jaksi chybí pocit alespoň nějakého ukončení. Jinak ale velký palec nahoru. PS: Hádejte, kdo je ten člověk, který se jako první objeví na plátně. ()

Ellesime

Musím přiznat, že na pět hvězdiček to nebylo ani náhodou. Dávám je asi už jen ze soucitu, protože Pán prstenů, Hobit a vůbec celý Tolkien jsou moje srdeční záležitost. Druhý Hobit je v podstatě pátý film, který je natočený stejným stylem, a už mě to, abych pravdu řekla, moc nebaví. Co mi vadilo úplně nejvíc, a to už v jedničce, je důležitost. Vysvětlím blíže: důležité pohledy (všech!) postav do kamery, důležité pohledy (všech!) postav do dálky, důležité pohledy (všech!) postav na sebe navzájem, důležité kecy pronesené s ještě důležitějším výrazem, (ne)důležité postavy hrané jak jinak než důležitě! Prostě a jednoduše, PJ ty filmy točil jako moc důležité a bere se moc vážně. Celé to mělo být odlehčenější, ale takovým trošku jiným způsobem, než to pojal, když se o to snažil. Vždyť Hobit je původně pohádka! A z každé strany knihy na mě neskáčou hnusáci skřeťáci, ze kterých bych blila. Myslím, že to prostě překombinoval. Zbytečné dějové linky natahují příběh a ubírají prostor těm, které jsou mnohem důležitější (jojo, Legolas měl snad ty nejdůležitější pohledy ze všech, spolu se svým papínkem). Doufám, že ve trojce dostane Dol Guldur daleko více místa než tady, protože jestli bude celá trojka jen Bitva pěti armád, tak jdu dom. Nevadí mi, že si domysleli postavy, že se nedrží knihy, ale vadí mi, že to nějak neukočírovali. Sotva jsem se zabrala do jedné dějové linky, hop, skočíme si na dvě minuty jinam, a tam se zase ani na chvilku nezastavíme a už jsme zase jinde. Bohužel, na hodinky jsem se dívala častěji, než kdy jindy, a po hodině jsem si říkala - ,,Proboha, ještě hodinu a půl!!" Pak to naštěstí zachránil geniální Šmak s burácejícím Benedictovým hlasem a roztomilý Bilbo, který snad jediný nevrhal důležité pohledy všude okolo... ()

Anderton

Tak čo povedať, keď za chvíľu už bude všetko povedané. Skúsim to trochu inak. Jackson naťahuje druhý del Hobita ešte viac, ako ten prvý a v tomto prípade mi to už trochu vadí. Tam, kde napríklad v Návrate kráľa ukázal cestu cez Mordor (myslím iba tú bez stretávok s nepriateľom) umne troma prestrihmi, i keď to zaberá veľkú časť knihy, v Pustatine sa filmovej skratky úplne vzdáva a my sa tak pozeráme na prekračovanie na mieste v Jazernom meste a naháňačku s drakom (je fakt "prihoretý", keď mal toľko možností ich zabiť a stále iba niečo trepe), ktorá by bola v trojhodinovej celkovej adaptácii knihy ukázaná v jednej minúte. Lenže Jackson tak zapľňa svoj svet Stredozeme do najmenších detailov a po skončení ďalšej trilógie budeme mať pocit, že vieme o Stredozemi a jej zákutiach úplne všetko. Postmodernistické odkazovanie na seba samého možno poteší veľa divákov, ale asi iba tých jednoduchších, niektoré scény sú ani nie pomrkávaním na diváka, ale kópiou toho, čo sme videli pred dekádou. Trpaslíci pri finále uhýbajú a skáču pred ohňom ako akční hrdinovia v akčných béčkach, z Bilba sa pomaly stáva vedľajšia postava, herci vyzerajú očividne staršie, ako v starej trilógii, kde sú ako postavy starší. Ale stále je to veľká CGI zábava (nič viac), ktorá predčí všetkých konkurentov a to niečo hovorí aj o situácii trikových veľkofilmov, keď je Hobit s toľkými chybami najlepšou alternatívou návštevy multiplexu s popcornom v ruke. Jackson nám však naznačuje, že sa stále iba nadýchava pred niečím skutočne epickým. Po EXTENDED verzii, videnej na jeden šup, zvyšujem hodnotenie. ()

Carol Pifková

Dobre takže to čo sa mi najviac páči z celého filmu je pieseň na konci titulkov. Tento film nezáchranil ani Legolas, pretože po prvé mal hnusné oči vyzeral jak dáky upír a nie elf, ďalšia vec už nevyzeral tak mlado ako v LoTR, ale tak to je pochopiteľné, objavil sa tam pár krát zahnal sa lukom alebo mečom, vyskočil ako opica a už ho bolo fuč. Sklamanie. Ani krásna príroda a ani efekty tento film nezachránili. Ale rada by som sa osobitne povenovala drakovi.Ten bol super úžasný a s ním boli scény najlepšie (i keď niektoré boli také počítačové až sa mi javili hnusné). Úžasný hlas, úžasný vzhľad, no proste ako by zakričali americké roztlieskavačky dajte mi D dajte mi R dajte mi A dajte mi K.. DRAK! Drak SMAUG! Žiaden Šmak! No ale aj keď bol drak supr dupr tak plný počet kvôli nemu nedám. Nedám ani 4*, pretože tie zaľúbené scény a ten milostný trojuholník Legolas, Ryšavica a Kili, Fili, Mili, Hnili či ako sa to volal tak po prvé boli trápne po druhé nudné a po tretie boli zbytočné. Kľudne by sa to zaobišlo i bez toho. A ďalšia vec čo ma vytočila je, že Legolas bol zaľúbený. Banán mangot! Legolas sa nikdy zaľúbiť nemal a ak áno tak výhradne len do mňa. Proste tam museli dotlačiť dáku ženu aby tam boli akože emócie, ktoré mi tak jedine vyvolali dávivý reflex, ktorý mám keď ráno vstanem a zacítim šunku z chladničky. Tak inak rozmýšľam, že orkovia nemajú krv, že Legolasove zbrane neboli od krvi? Keď už sme pri tých orkoch tie psobludy by som chcela aj ja. Orkovia perfektne spracovaní, no a toť vsjó.... ale aspoň sa teším na trojku lebo tam bude dráčik máčik. ()

Frajer42

No, když se tak poohlédnu zpět, tak se tu toho zase tolik nedělo. Asi 3x se to luxusně pomlátilo a jinak velká slabota. Sympatie k trpaslíkům jsem si stále nenašel. Zdají se mi býti hrozně nudní a jednotvární. Naopak účast Legolase a té elfí slečny mě velmi potěšila. Ti to umějí moc pěkně rozjet. Moc jsem tedy nechápal proč elfka házel očkem po tom trpaslíkovi, když má téměř jistě krátký úd. Gandalf se na trpaslíky během pár minut vysral a pak už se na scéně mockrát neukázal. Tedy jednou šel s tím posraným Radegastem postrašit Mordor. Bilbo se pořádně rozjel. Martin Freeman je docela sympaťák a jeho černý otčím Morgan na něj může být právem hrdý. Docela mě nasral Legolasův táta, se kterým bylo možné v počítačové hře vymlátit celý Mordor. Ve filmu pouze vykecává a skutek utek. Šmak je super, ale hrozně mě na něm sere, že mluví. Chápu to, vychází se z pohádky. Jsem rád, že se Peter Jackson nedrží knihy strikně, i když místo té elfotrpasličí romantiky, která nikoho nezajímá, tam mohl dát klidně další akci. Například plavení se v sudech bylo naprosto nádherné a snesl bych ho i o 15 minut delší. Dost se těším na závěrečný díl. Knihu jsem četl velmi velmi velmi dávno, ale mám takový pocit, že už je příběh téměř na konci. Docela mě zajímá, co vše si pan režisér domyslí. Doufám, že někde v pozadí trpaslík rychle elfku přefikne a zbytek stopáže se bude věnovat akci, akci a zase jenom akci. Bezesporu se opět jedná o kvalitně odvedenou filmařinu. Za ty prachy to pokazit snad ani nebylo možné. Erekci jsem však z filmu neměl. S přihlédnutím na sudovou scénku se přikláním k slabým 4*. ()

Kothy

Další Hobit je tu. Rozjezd je o něco pomalejší, ale pak se to spraví. Některé scény se mi opravdu hodně líbily. Jako například jízda v sudech po řece. Nejvíc mě ale dostal Bombur, jak bojoval v sudu. :D Ještě se mi líbil souboj s pavouky. Celé se to ale rozjede až ve chvíli, kdy na scénu vstoupí Šmak. Veškeré dění v Osamělé hoře je úžasné. Hlavně rozhovory Bilba a Šmaka. ;) Jinak Tauriel je opravdu kost. :) A na Legolase jsem se taky těšil. I když tam ani jeden z nich nemá co dělat... Škoda, že tam nebyl častěji Gandalf. A Medděd se mi taky líbil. Je to akčnější než předchozí díl. Taky se tam sleduje víc dějových linek, takže je to zajímavější. Část děje se odehrává v jezerním městě idí. Proto se mi to líbí víc než 1. Akorát mě naštval ten otevřený konec. Další díl je ještě lepší. "Nesnáším trpaslíky. Starají se jen o sebe a nemají zájem o nic, co je živé. Ale skřety nenávidím ještě víc!" ()

MikeCool

Hobit: Šmakova dračí (s)poušť aneb opětovná dávka přehnaného fantasy s kapkou komedie, která je ovšem rozhodně zajímavější a atraktivnější než první díl této (podle mě) nesmyslně a zdlouhavě natočené trilogie. Prostřední pasáž filmu měla takový nepatrný nádech atmosféry ze starého dobrého Pána prstenu, což se mi velice líbilo a vtáhlo mě to do děje, ale bohužel celá skoro tříhodinová stopáž je zabalena do doslova přeumělkovaného obalu s občasnými komediálními trny. Cpát do filmů jako je Hobit do očí bijící romantiku mi přišlo hodně přes Jacksonovu úroveň a trochu jsem nepřišel na chlup nevydařeným grafickým efektům, viz. Gandalfovy čáry máry, nebo "závěrečná" bitva s obřím mluvícím drakem. Kdyby se celý Hobit natočil jako jeden tříhodinový film, byla by to atmosferická pecka roku a mělo by to mnohem lepší hodnocení, tím jsem si jist. Knižní předlohu jsem nečetl, ale myslím si, že kdybych si přečetl Hobita od Tolkiena a poté se podíval na tento kousek, byl bych zřejmě zklamaný mnohem více. Peter Jackson netočíc srdcem vytvořil zbytečnou trilogii jen za jedním účelem: PRACHY, které vládnou světu a stejně tomu je v dnešní době i ve filmové brandži. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

Smaug zachránil celej film, poněvadž svým charakterem zadupal všechny ty nevýrazný postavičky do země. A třebaže je film podstatně dynamičtější a velkorysejší než-li první díl, pořád je to jenom ždímačka peněz, která vedle pána prstenů neobstojí v žádnym ohledu. Je to tři hodiny dlouhá nuda, která krom draka nepřidá nic, co by vyčnívalo - krom zmíněnýho děje - nad první rádoby dobrodružství. Kdybych se zachoval tak jak jsem psal u Neočekávaný cesty, mohl bych klidně dvojku vynechat a počkat si na finální díl třetí, kdy už teď je mi jasný, že mu víc, než ty tři hvězdy stejně nedám. ()

boshke

Dvojka se nese v podobně stupidním tónu jako jednička. Tedy naprosto nezajímavá, indiferentní trpasličí hmota s Bilbem putuje krajinou, sem tam někoho potkají, nic nedělají, všechno se děje zásluhou jiných postav a trpaslíci jsou takto postrkováni příběhem. Jacksonovi už dle mého hráblo, spousta vaty a hlušiny kolem, zbytečných postav (Tauriel v čele), množství scén bez smyslu, jen pro efekt, plavení sudů po řece infantilní arkáda jako ze Super Maria a tak dále a tak dále... 50% ()

AllShallFall

O mnoho lepší než předchozí díl. Více zábavy, humoru a akce. A konečně přišlo i očekávané seznámení se s rozpínajícím se zlem. Se Sauronem. Navíc pro mé oči byla pastva půvabné elfí bojovnice. ()

Dalda

Na první díl Hobbita jsem šel s očekáváním Pána prstenů a byl jsem trochu zklamán. Na druhý díl jsem šel s očekáváním pohádky ve Středozemi a byl jsem spokojen. Orlanda Blooma bych vůbec nezařazoval, hlavní elfí postavou je stejně Evangeline Lilly, ale třeba se od něj něčeho dočkáme ve třetím díle. Radegast je opět naprosto nepotřebný, Šmak dobrý, scény s Meddědem velmi krátké, což fanouška knížky nepotěší, jinak film celkově fajn. Pátou hvězdu dávám za scénu v sudech v řece a Thorinovo zahradnické kolečko, ale je to spíš na pomezí. Graficky to je pěkně zpracované, konec je ale velmi špatně useklý a je vidět že tři díly jsou moc a film tím trpí. ()

swamp

Druhého dílu hobití trilogie se nám dostalo v luxusním balení. Ano, vše vypadá skvěle, ale mám možná trochu problém s tím, že některé věci (objekty apod.) vypadají až moc skvěle. Oproti tomu digitál občas z plátna září, až je to nemilé. Chápu, že natočit 13 obsazených sudů v peřejích asi nebylo jednoduché - ale proč to kombinovat s outdoorovou kamerou připevněnou na jeden z nich?! Vždyť to působí jako pěst na oko.. no jo, ale Jackson prostě musí mít ve filmu každý dobrý nápad a je mu jedno, že jednotlivé nápady k sobě nesedí. Nenechte se mýlit, film jsem si skvěle užil, přesto si dovolím ještě jednu výtku - Tauriel. Postava naprosto zbytečná, její přítomnost chápu jako záměr režiséra udělat z téměř čistě maskulinního dobrodružství něco, čím osloví i další kategorie. Takto si mohou třináctileté holčičky mezi sebou vyprávět, jak by raději daly věneček Orlandovi, než tomu malému trpaslíkovi. A dvanáctiletí chlapci mohou onanovat nad lesní elfkou s tváří pitomé Evangeliny Lilly, která už stihla nasrat všechny diváky seriálu Lost. Ovšem to jí nestačilo, a tak musela dorazit ještě základnu fanoušků fantasy. Abych však nebyl jen negativní, tak musím přiznat, že odbočka k Necromancerovi se mi líbila. A Martin Freeman v roli Bilba jednoznačně potvrdil, že je tou nejlepší možnou volbou pro tuto postavu. Nejlépe z celého ansámblu herců a postav se zhostil role tak, aby korelovala s hravostí knihy. Za to mu patří veliká poklona. Tam, kde v prvním díle bylo "hádankování" s Glumem, tady máme Šmaka, kterého skvěle namluvil Freemanův kolega z Baker street, Benedict Cumberbatch. Přirozeně se teď těším na závěrečný díl a věřím, že ji Jackson zakončí nejlepším možným způsobem. ()

DwayneJohnson

K samotnému filmu nemám žádných vážnějších výhrad. Všechno je mnohem lepší, než první díl. Nejvíc bych vyzdvihl kromě tradičně vymakané akce a výborných masek hlavně vyprofilování jednotlivých postav tohoto fantasy příběhu. Vedle hlavního hrdiny Martina Freemana, to byl dle mě vůdce trpaslíků Thorin Pavéza. Možná to bylo tím, že už jsem si na všechny trpaslíky zvykl, ale jejich nekorunovaný král ve mně budil dojem, že on je ten hlavní tmelící článek, za kterým půjdou klidně všichni dobrovolně do tavící pece. Šmak se rozhodně taky digitálně velmi vyvedl a možná, si to nejlepší ze své ohnivé tlamy nechal až napřesrok. Jinak je samozřejmě malinko natahované, což je vzhledem k obsahu knihy, která je tak na dvě hodiny pro mě naprosto pochopitelné a vůbec mi to nevadilo. Peterovi, se (skoro) podařilo zopakovat tu naprosto nepopsatelnou atmosféru, kterou jsem zažil hlavně u Dvou Věží a hlavně Návratu Krále a za to má u mě velký dík a potvrzenou účast i další rok. Ponořit, se na víc jak dvě hodiny do úplně jiného světa, vypnout mozek a nemyslet na všední starosti, to se povede opravdu jen párkrát do roka. ()

Mariin

Peter Jackson je zřejmě vášnivý hráč počítačových her své fantazie. Když ho nesmyslný a neustávající vodopád triků a akčního šílení baví, ať si to dělá. Ale v žádném případě by tomu neměl říkat Hobit!!! Je to stejné jako např. natočit Jane Austenovou ve stylu Terminátora. Ať si vymyslí jen svůj vlastní svět a netahá do něj ten minulý (myslím styl uvažování, pohled na hodnoty a život), když pro něj nemá nejmenší pochopení. Jemný pel starých časů přináší poetiku, nostalgii a další jemné pocity, které Jackson nejspíš vůbec nezná. Počítačový elf skákající po soudcích, které plují otevřené po divoké řece ve vzpřímené poloze s nákladem trpaslíků . . . to je noční můra nejen učitelů fyziky. Jedna hvězdička za skvělého draka. ()

predators

Pro mě až na pár výjimek v průběhu a na jeho samotném konci (chápej samotné nahánění draka a až přehnané digitální orgie), jednoznačný posun vpřed! Nechybělo zhola nic (nové a líbivé postavy-ano i Tauriel, medděd, pavouci, lesní elfové, perfektní sudohonitba, jezerní město, Gandalf a darklight souboj, rozprávka se Šmakem)---to vše byla paráda! Myslím, že druhý díl Hobbita se v mnoha ohledech přiblížil Pánovi prstenů, v dalších si jde svou vlastní cestou. A uvidíme i Petera Jacksona (který si zde střihl menší roličku). Ještě bych vyzdvihl 3Dé, které bylo naprosto úžasné, nerušivé a přehledné! Na závěr se sluší poděkovat CSFD za free předpremiéru! Po druhé projekci musím dát 90%! Prostě paráda! A nechybí moc a mé vnitřní já mi dává tušit, že se do velkého sálu zajdu podívat ještě jednou :-) ()

Slartibarkfast

Druhé pokračování rozdroleného Hobbita od Tolkiena se v Jacksonových rukou již nestalo pouhým vyprávěním onoho příběhu, což je na jednu stranu hezké a v některých směrech vítané, ale na tu druhou si rvou zarputilí fanoušci vlasy, trhají svá roucha a sypajíc si popel na hlavu proklínají toho obtloustlého režiséra, který zničil jejich modlu. Nejsem zarputilým fanouškem, ani flegmatickým divákem, neznalým příběhu. Snažil jsem se o jistý nadhled, ale zřejmě mi tohoto nebylo dáno do vínku dostatek, anžto jsem nad některými scénami kroutil hlavou, div jsem si nevyšrouboval atlas z čepovce. Technické provedení je samozřejmě špičkové, jak je tomu v takových megapeckách téměř pravidlem. Bohužel se mi zdálo, že akce přerazila příběh a jeho zbytek nebyl s to mne uspokojit, ačkoliv oproti dílu prvnímu, kde se jen prchalo, je to posun vpřed, který ovšem ve výsledku přijde vniveč. Celkově dílko řadím k mírně nadprůměrným a vcelku povedeným, ale v hodnocení musím být velice přísný. 70% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)