Film Gran Torino vypráví příběh někdejšího opraváře aut a ovdovělého veterána z války v Koreji Walta Kowalského, který si s přibývajícími léty uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Všichni jeho sousedé se buď odstěhovali, nebo zemřeli. Postupně je nahradili hmongští imigranti, kterými Walt ze srdce pohrdá, a bezcílné partičky mladých afroamerických a latinskoamerických výtržníků. Podzim svého života tak spíš přežívá než dožívá. Až do oné noci, kdy se mu někdo pokusí ukrást jeho chloubu - nablýskaný sporťák Gran Torino. Když se zlodějům postaví, stane se hrdinou, který změní život nejen svým sousedům a chlapci nucenému vstoupit do jednoho z místních gangů, ale především sám sobě. (HBO Europe)

Beanek

Clint Eastwood na stará kolena natočil snímek, který si dle mě zasloužil alespoň jednoho Oscara, už jen za svou podmanivost k zamyšlení. Přerod nevraživého veterána z korejské války, kterému se do sousedství nastěhují asiaté, je případnou ukázkou multikuturalismu, ale hlavně proměny jednoho starého "bastarda", který zjistí, že s těmi, které k smrti nenávidí, má mnohem více společného, než s vlastní rodinou. Nádherný film, doporučuji. ()

upas

CE je jako víno. I když se zápletka zdála předem jasná, dopadlo to malinko jinak. První polovinu byl větší drsňák než Jack Nicholson (Lepší už to nebude), v druhé to vylepšil. Chvílemi mi běhal mráz po zádech... a chyběly mi hvězdičky. ()

R.A.D.E.K

Starý, xenofobický a mrzutý veterán z korejské války provází diváka po celý film svým ironickým humorem a drsným výrazem ve tváři. Nepřátelé se pro ně stanou nejlepšími přáteli, pro které je schopen se obětovat. Přes pomalejší rozjezd film postupně graduje až k mistrovské pointě. Při závěrečných titulcích si už pouze vychutnávaáe píseň Gran Torino a zamáčknete slzu.Bravo Pane režisére! ()

Patrik200s

Naozaj je úctyhodné čo dokáže filmom vštiepiť Clint Estwood po hereckej i režisérskej stránke. Dôkazov už je niekoľko. ()

OPI.

Gran Torino je pro mě jeden z nejlepších filmů Eastwooda, co Eastwooda, jeden z nejlepších filmů vůbec! Velmi silně emotivní film, který Vás od začátku připoutá do křesel a bude si Vás držet po celé dvě hodiny. Bohužel, nejdou popsat pocity, které se dostávají pod kůži během filmu, je to naprostý skvost, který pekelně vyčnívá nad ostatními snímky roku 2008. A hudba? Ta je dokresluje perfektní atmosféru. ()

sarfian

Netreba rozmýšlať, tu nepotrebujete ani krv a ani efekty, stačí sa len nechať unášať dobre vyrozprávaným príbehom, ktorému nechýba absolutne nič a je takmer dokonalý taký aký je. Neviem čo ďalej napísať, snáď len tolko aby Clint Eastwood bol medzi nami ešte dlho dlho... Vlastne on tu bude naveky... VIDENÉ 1x ()

matt85

"Oh, I am in Peace." Clint Eastwood jako definice drsňáka v dechberoucím příběhu o drsném životu na ulici... To nemohlo dopadnout špatně. ()

Mira90

Já vám nevím, mě to nijak neuchvátilo. Clintovým fanouškem rozhodně nejsem a tak jeho plivání a prskání na všechny a všechno okolo šlo mimo mě. Třeba se na to někdy podívám znovu a změním názor. ()

Varney

Tak tento film som si neskutočne vychutnal. Pravá filmová lahôdka. Eastwood čím je starší tým je zrelší a o jeho filmoch sa iné ako o majstrovských dielach hovoriť nedá. S ľahkosťou nám predostiera život osamelého a nevrlého vdovca, ktorý zanevrel na všetko a všetkých a jeho postupnú premenu na človeka, ktorý vo svojom vnútri skrýva city. Modlím sa aby Clint ešte pár rokov vydržal a aby nám aj naďalej pripravoval takéto fantastické kúsky. ()

Zet

Režie Clint Eastwood, produkce Clint Eastwood, hudba Clint Eastwood, obsazení Clint Eastwood. Neuvěřitelné. A to vše v 78 letech. ()

greigor

Když jsem se doslechl, že to je poslední Eastwoodův film, chtěl jsem na něj zajít do kina, ale bohužel jsem to nestihl. Tak jsem se na něj podíval tedy doma a i doma na mě neskutečně zapůsobil příběh patriota, který se celý život dřel a nakonec zjistí, že si ho váží více cizí lidé, než jeho vlastní rodina. skvělý film, jediné co mi občas trochu nesedělo, bylo množství rasistických nadávek, ale přes to jsem se přenesl. 5* ()

tančísvlky

Prosím neukameňujte ma , ale ďalší z Eastwoodej zúfalosti . Stále sa bortí z rovnakými problémami , nevie čo vlastne ešte vymyslieť pre nejakú sošku . Ohromné diery v scenári , dopredu známy výsledok a tlačenie diváka do kúta . Ak chcel týmto dielom básnik niečo veľké povedať a natočiť o tom film, tak tá báseň mala byť o niečom úplne inom ... ()

Luckyman

V poslednom čase Clint dokázal, že vie točiť skvelé filmy a tento film je toho ďalším dôkazom. Je zaujímavé sledovať ako sa hlavný hrdina postupne mení, prehodnocuje svoj život a nakoniec sa otvára okolitému svetu. Clintov zmysel pre humor a dej, ktorý je stále aktuálny, nás nenechá ani chvíľu chladnými a v niektorých situáciach sa nájdeme. ()

Valkyria

Tento film mě nějak, dlouho nelákal. Myslela jsem si - podle názvu - že jde o další akční film o autech. Partner mě díky bohu vyvedl z omylu a film jsme si pustili. Je pravda, že na takovou podívanou musí mít člověk náladu, protože ještě dlouho po tom, to ve Vás zanechá stopy. Clint, jako starý a zapšklý chlápek, který nenávidí menšinu ve svém sousedství... Nakonec se ukáže, že tato menšina k němu má blíž, než vlastní rodina a proto pro ni obětuje život - také proto, že byl vážně nemocný. Gran Torino je zde jako symbol... :o) Velice, velice kvalitní podívaná!!! ()

Doski

Po několikátém shlédnutí musím jednoduše říct: Majstrštyk se značkou Clint Eastwood. Skvělá práce jak v pozici režiséra, tak herce v HR. Myslím, že tenhle kousek pěkně překvapí většinu diváků. Osobité a znechucené ''hm'' před odplivnutím tabáku je úžasné a odráží to myšlenku celého filmu - tedy znechucenost z dnešní zkaženosti lidí. Tenhle film jsem si zamiloval a mám ho tak strašně rád a přitom ani nevím proč. Asi tou lidskostí a zmiňovanou myšlenkou, která je mi docela blízká. Jiný film mi snad tak rychle neutíká. Skvělá komedie a psychologické drama v jednom a to by se zdálo, že ty dva žánry nejdou spojit. 95% Top10 ()

Dave Lister

Je vidět, že Clint neztrácí dech ani ve svém uctyhodném věku, co film to skvost. Herecký koncert a příběh, bez hluchého či slabého místa, alespoň já ho tam nenašel. Čím více snímků s Clintem Eastwoodem vidím, tím si říkám, nehraje náhodou častokráte sám sebe? ()

10Domik10

Všetko čo sa nachádza v obsahu filmu ma veľmi zaujalo a to po všetkých stránkach, no predovšetkým musím vyzdvihnúť brilantný výkon Clinta Eastwooda či už ako herca alebo režiséra. ()

Martin79

Je to rozhodně výjimečný a originální film. Přesto plné hodnoceí nedám a sice proto, že je tento snímek místama až příliš vážný a takový na mů josobní vkus zasmušilý, ale to je jen drobná a hlavně moje osobní vada na kráse. Jinak se jedná o skvělé dílko s vynikajícím Clintem Eastwood. Ten to evidentně celé víceméně "spunktoval" a to je moc dobře. ()

Franc1s

Drsnej život v Americe. Veterán z války v duchodu, co je stale nas*anej. Výtečnej Clint a nádherný auto :) 9,5/10 ()

salinka

Neuvěřitelný filmový zážitek se smutným a zároveň dokonalým koncem a excelentním výkonem Clinta Eastwooda. Viděla jsem podruhé a věřím, že ještě párkrát uvidím. Kupodivu ani dabing nebyl zas tak strašný, jak jsem si myslela. Povinnost pro každého. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (více)

01.01.2011