• Česko

James Sallis (kniha)

Hossein Amini

Marc Platt, Gigi Pritzker

Matthew Newman

Tak to budu rozdýchávat ještě hodně dlouho. Mlčenlivý řidič diváka ihned vytrhne z reality a noční jízdy městem za doprovodu podmanivého soundtracku jsou přímo hypnotizující. Komplikovanost hlavní postavy mi připomněla geniálního Taxikáře a dovolím si tvrdit, že Drive je ještě o chlup působivější. Gosling nepotřebuje mluvit, vystačí si s pohledy a gesty, a přesto se člověk dozví všechno podstatné. Už teď je to pro mě jeden z nejzásadnějších filmů mého života.(30.9.2011)

Tohle jde mezi nejlepší filmy letoška! Ultimátní mix Somewhere a Historie násilí. Famózní.(28.9.2011)

Ryan Gosling je ve své roli málomluvného řidiče na hranici geniality. Atmosféra je uhrančivá, mafiánští bosové mají tu správnou auru, do Carey Mulligan bych se dokázal zamilovat za všech okolností a soundtrack mi zní neustále v uších. Jakkoli mě ale oslňují fragmenty a jednotlivé scény, celek mi v rámci „velikého vnitřního chvění“ úplně nefunguje. Možná za to může lehce nedotažený konec. Možná příběh, který je artový ne do míry intelektuálních odkazů, ale dějové prázdnoty, kterou plní dlouhé zamyšlené záběry. Je to působivý kus filmařiny, ale Američana George Clooneyho, který je z podobného soudku, jsem si užil o chlup více. 70%(13.9.2011)

• - Castingu na roli Blanche se zúčastnila i Jacinda Barrett. (oje)

• - Ačkoli hudbu k filmu složil Cliff Martinez, v titulcích na začátku filmu je uveden Angelo Badalamenti. (Toshio)

• - Na začiatku, keď ide vodič (Ryan Gosling) na Impale na prvé miesto stretnutia, tak má nasadené rukavice, no v nasledujúcom zábere ich už na rukách nemá. (xpantherx)