poster

Drive

 • Česko

  Jízda nadoraz

 • USA

  Drive

 • Slovensko

  Drive

 • Velká Británie

  Drive

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  *****

  V tomhle městě se stane dva tisíce vloupání za rok. A on se musí přimotat do toho špatnýho...... Neskutočne atmosférická, intenzívna gangsterská romanca a melancholický thriller v jednom. Premyslený film bez klišoidných scén, správne drsný a štýlový. Parádna kamera, hudba...všetko. Film, ktorý sa stal hneď na druhý deň po premiére KULTovým. Jeden z najlepších filmov, čo som za posledné roky videl.(28.9.2011)

 • golfista
  *****

  Tolik skvělé atmosféry, filmového kumštu a adrenalinu v jednom filmu - to se jen tak nezažije ....(9.2.2012)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: FilmDistrict // Počet premietajúcich kín v USA: 2,904 // Otvárací Víkend USA: $11,340,461 //(11.10.2011)

 • DaviD3141
  *****

  „EVERY GREAT MOVIE HAS FIVE THINGS: VIOLENCE, ROMANCE, A GREAT CAST, AMERICAN MYTHOLOGY, AND A 90 MINUTE RUNNING TIME.“ – Nicolas Winding Refn. ___ Non-hollywoodsky, osemdesiatkový, intertextuálny, mýtický/mytologický, romantický, nezávislý, žánrovo (ne)zaraditeľný, simplicitný, zmyselný, tarantinovský, ikonický, originálny, diskutabilný, emblematický (škorpión), metonymický, extatický, štýlový, pulpový, lyrický („A Real Hero“) a pulzujúco electro-popový („Nightcall“), kontrastný, nepredvídateľný, video-herne štylizovaný, coolový, šokujúci, detailný, umný, extravagantný, neo-noirový, inteligentný, svojbytne príťažlivý, ponurý, melancholický, „artový“, zvodný, rozprávkový, precítený, precízny, mannovský, klamlivý, strohý, povznášajúci, emocionálny, extrémny, atmosférický, naratívny, poetický, nekonvenčný, magický, svojský, minimalistický, katarzný, uhrančivý, explicitne násilný a brutálny, ambientný, kultový, symbolický, nezabudnuteľný, soundtrackovo dokonalý, divácke očakávania búrajúci, pomaly sa vlečúci, až hypnotický – to je DRIVE(R). 100% [7x](28.9.2011)

 • RHK
  ***

  Celosvětově divácky úspěšný film. Nejprve vzrůstající láska k sousedce, pak přepadení zástavárny se sousedem a nakonec souboj málomluvného řidiče - Fantomase se Zvířetem a jeho parťáky. K tomu pár lekcí autoškoly pro pokročilé lupiče a zbytek jen tichá nuda podmalovaná příjemnou hudbou a pár vraždami. Pochválit lze ryzí filmovost a neukecanost snímku, podle mne to jde ale na úkor napětí. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Pe6eOqheva8(3.10.2012)

 • - V celém filmu se ani jednou neobjeví jmého hlavní postavy. (hendrich6)

 • - Poté, co Bernie (Albert Brooks) v restauraci zabodne muži vidličku do oka, pobodá jej a Ninovi (Ron Perlman) říká, že bude uklízet, zvedne nůž do výše očí, načež je vidět, že vražedný nástroj není od krve. (Armin82)

 • - Pri cúvaní počas automobilovej naháňačky je evidenčné číslo auta hlavného hrdinu (Ryan Gosling) zobrazené zrkadlovo. (dodo24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace