• Česko

Jízda nadoraz

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2011, 100 min

Keď si spomeniem, že pôvodne to mal točiť Neil Marshall s Hughom Jackmanom v hlavnej úlohe... :-D Refn vládne. Absolútne. No dobre, Gosling tiež.(10.10.2011)

Snový přístup s odstupem, ve kterém působí hlavně vynikající casting (kromě Goslinga také Albert Brooks!) a dokonalé spojení obrazu a zvuku. Zvláštní, tolik se toho dozvíme o lidech, i když toho málo nakecaj. Jen ten příběh není z nejoriginálnějších a to prostě jeden musí zohlednit. Ano, Řidič s Ryanem O'Nealem, nějakou tu holku už si takovej hrdina najde vždycky. 90%.(13.8.2012)

Z pulpových základů vyrostl melancholický artfilm. Magie noci, ikonická postava, strohý příběh a atmosféra, co se zažere do těla. Laskomina.(3.9.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Zvukové efekty... ... .... Zlatá Palma - výběr(20.6.2011)

Lepší film jsem letos v kině neviděl. Zasněná, posmutnělá artová gangsterka s extrémně charismatickou hlavní postavou a dokonalým soundtrackem. Husí kůže byla, a ne jednou. Drive je vlastně takový kompilát předchozích Refnových filmů (všechny jsem si předem poctivě nakoukal). Jako kdyby byl Pusher natočen stejně líbivou kamerou jako Valhalla Rising, obohacen splynutím hudby a obrazu z Bronsona a smíchán s nejednoznačnou atmosférou Fear X. Film, který se dá bez problémů označit adjektivem "krásný", ačkoli se v něm drtí prsty kladivem, rozstřelují hlavy a podřezávají krky. Pro mě mistrovské dílo bez jediné chyby či kazu, ale jak už několikrát zaznělo - určitě ne pro každého. A Real Hero mi hraje už asi hodinu v kuse.(16.9.2011)

• - V prvej scéne filmu si môžeme na autorádiu všimnúť čas 9:51 a neskôr 9:55. Počas tej doby ubehli 4 minúty aj v reálnom čase. (marciano)

• - Ve scéně, kdy Irene (Carey Mulligan) slaví návrat manžela a řidič (Ryan Gosling) vedle v bytě montuje zařízení, je na stole vedle něj možné vidět v českých dílnách a končinách naprosto běžný odrezovač WD 40. (Armin82)

• - V celém filmu se ani jednou neobjeví jmého hlavní postavy. (hendrich6)