• Česko

Jízda nadoraz

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2011, 100 min

• hirnlego

Snad ještě nikdy jsem tak moc necejtila, že mi něco strašně uniká (ne, ani v noci). Začátek super, muzika príma, růžový Mistral haha lekrace. Ale pak jsem asi usnula a zdálo se mi o úplně jiném filmu. Jakmile začala etudka se sousedkou, film (pardon, můj sen) se zvrhl v nekonečné minuty dokonale prázdného koukání (mrtvý voči Gosling), culení se (jo, ona vypadá jak roztomilé novorozeně, ale CO JAKO), mluvení o ničem a hudebního podkladu s nablblými zpívánkami, které mě rozplakaly vzteky (a jako vrchol tam ještě šoupli Hendricks BEZ VÝSTŘIHU). V tom moři zbytečností, patosu a nulové atmosféry se sem tam mihla pěkná scénka, kvůli které jsem se po skončení filmu musela zoufale ptát, proč to netočil starej Ritchie nebo prostě někdo, kdo umí mlátit koulema o stehna po celou dobu filmu a ne jen tu a tam vystrčit kus předkožky z trenek, což vyvolá spíš posměšky nebo trapné ticho. Opěvovaná scéna ve výtahu je z poloviny dokonalý epic fail (z který asi). .......... Já přece oldskůl filmy s málomluvnými osamělými jezdci, srdceryvnými romantickými scénami, stylovými způsoby smrti a bla bla miluju - tak proč jsem se u tohohle cejtila většinu času TAK trapně? Kdysi pusherovský cool king NWR zklamal jako nikdo. (2,5*) ___________________ Furt si lámu hlavu nad tim, proč mi to jako skoro jediný přišlo až TAK blbý, a napadá mě akorát, že je to možná prostě jen averzí vůči Goslingovi - představila jsem si na jeho místě pár jiných herců, kteří mi nevadí, a ta trojčička by to možná byla. Ach jo, že se vysrali na toho Jackmana : /(6.9.2011)

V tomhle městě se stane dva tisíce vloupání za rok. A on se musí přimotat do toho špatnýho...... Neskutočne atmosférická, intenzívna gangsterská romanca a melancholický thriller v jednom. Premyslený film bez klišoidných scén, správne drsný a štýlový. Parádna kamera, hudba...všetko. Film, ktorý sa stal hneď na druhý deň po premiére KULTovým. Jeden z najlepších filmov, čo som za posledné roky videl.(28.9.2011)

Hypnotická atmosféra která vám protéká přes obrazovku a hladí vás po celém těle - na konci vám vleze pod kůži. Film, který se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a bude pro vás stále dokonalejší. _______ Pomalé tempo, záběr po záběru, art, temná hudba v pozadí, ticho, linka vášnivého dotyku, zpomalené záběry, myšlenky. _______ Perfektní práce s kamerou, hudbou (Nightcall, Under Your Spell, A Real Hero), střihem, nádherné režií Nicolase Refna, geniální práci s herci a divákem dělá s DRIVE už nyní referenční ukázku filmového postupu. DRIVE vyplouvá do sbírky kultovních filmů, a pokud půjdete stejným směrem, připravte si zatraceně vysoké hodnocení.(7.4.2012)

Hypnotické (po vylezení z kina mluvil o soundtracku téměř každý), lpící na detailech (kamera, zvuk) a neustále jdoucí proti zavedeným diváckým očekáváním. Když jsem se zvedl ze sedačky, lil ze mě pot proudem a nebylo to jen tím vedrem v sále.(14.9.2011)

Nicolasovi Windingu Refnovi jsou očividně žánrové mantinely až příliš těsné a zrazují ho od výraznějšího přesahu. Ve výsledku, tak Drive působí spíše jako odtažitá instalace násilí, kdy se jen pasivně posunujeme po ose explicitní krutosti. Pokud uhrančivá atmosféra zmaru velkoměsta, tak Taxikář, a pokud fatalistický kruh násilí, tak Coeni. Refn by měl zůstat v Evropě.(18.9.2011)