• Česko

USA, 2011, 100 min

Předloha:

James Sallis (kniha)

Hossein Amini

Celosvětově divácky úspěšný film. Nejprve vzrůstající láska k sousedce, pak přepadení zástavárny se sousedem a nakonec souboj málomluvného řidiče - Fantomase se Zvířetem a jeho parťáky. K tomu pár lekcí autoškoly pro pokročilé lupiče a zbytek jen tichá nuda podmalovaná příjemnou hudbou a pár vraždami. Pochválit lze ryzí filmovost a neukecanost snímku, podle mne to jde ale na úkor napětí. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Pe6eOqheva8(3.10.2012)

Temný a tajemný Ryan Gosling jen potvrdil, že je to Pan herec a velký talent. Co musím vyzdvihnout je naprosto mimořádný soundtrack, který tomuto snímku dodal neopakovatelnou atmosféru.(26.3.2012)

Tolik skvělé atmosféry, filmového kumštu a adrenalinu v jednom filmu - to se jen tak nezažije ....(9.2.2012)

• - Castingu na roli Blanche se zúčastnila i Jacinda Barrett. (oje)

• - Na začiatku, keď ide vodič (Ryan Gosling) na Impale na prvé miesto stretnutia, tak má nasadené rukavice, no v nasledujúcom zábere ich už na rukách nemá. (xpantherx)

• - Spoiler: Násilná výtahová scéna původně nebyla ve scénáři, počítalo se s rozmlácením hlavy o přední sklo auta. (Brousitch)