poster

Drive

 • Česko

  Jízda nadoraz

 • USA

  Drive

 • Slovensko

  Drive

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2011, 100 min

Předloha:

James Sallis (kniha)

Scénář:

Hossein Amini
 • Tosim
  *****

  Snový přístup s odstupem, ve kterém působí hlavně vynikající casting (kromě Goslinga také Albert Brooks!) a dokonalé spojení obrazu a zvuku. Zvláštní, tolik se toho dozvíme o lidech, i když toho málo nakecaj. Jen ten příběh není z nejoriginálnějších a to prostě jeden musí zohlednit. Ano, Řidič s Ryanem O'Nealem, nějakou tu holku už si takovej hrdina najde vždycky. 90%.(13.8.2012)

 • Galadriel
  ***

  Perfektní atmosféru a zajímavé zobrazení současné americké mafie (která je reálnější, než si většina lidí připouští) v mých očích kazí zejména nesmyslně nechutné scény vražd a doslova "poprav" - už se mi dlouho nestalo, že bych musela odvracet zrak od televize, ale Drive to dokázal. Napětí se dá ale krájet (hlavně hned v úvodní scéně) a tichý hrdina Ryana Goslinga rozhodně zaujme, ale jako celek to tak trochu vyšumělo v mých očích do ztracena. Což dohormady s pro mě samoúčelným extrémním zobrazením násilí (pohled na rozdupanou hlavu bych opravdu vidět nemusela a nemyslím si, že by filmu dodal nějakou přidanou hodnotu) hodně silně sráží výsledný dojem. Moje značně přehnaná očekávání nebyla splněna a o to větší je pro mě zklamání z díla, které je originální, opravdu pěkně natočené (co se týče audiovizuální formy), ale na můj vkus hodně roztahané a prostě a jednoduše mi nesedlo.(7.1.2013)

 • Isherwood
  *****

  Hypnotické (po vylezení z kina mluvil o soundtracku téměř každý), lpící na detailech (kamera, zvuk) a neustále jdoucí proti zavedeným diváckým očekáváním. Když jsem se zvedl ze sedačky, lil ze mě pot proudem a nebylo to jen tím vedrem v sále.(14.9.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Řidič (Ryan Gosling) a Irene (Carey Mulligah) společně prohodí vždy jen několik málo slov především proto, že si oba představitelé přáli zaměřit se spíše na atmosféru a ze scénáře odmítali odříkat více replik. Carey Mulligan shrnula natáčení jako "každodenní několikahodiné zírání na Ryana Goslinga". (DailyDreamer)

 • - V celém filmu se ani jednou neobjeví jmého hlavní postavy. (hendrich6)

 • - Spoiler: Pravé jméno Nina je Izzy. Používá přezdívku, aby se zdál být více Italem než Židem. (Zuzyzss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace