Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

swamp

Tak tohle je velký krok vedle.. a to se chystá pátý díl. :/ Milla plká hovadiny, hlavní záporák je naprosto nudný a vedlejší postavy umírají podle plánu stejně rychle, jako v klasických vyvražďovacích hororech. Překvapením byl Wentworth Miller - koho jiného byste čekali ve vězení, že? :) Škoda, že na to scénáristé neudělali alespoň jeden pořádný vtípek. ()

mil@n.fanatik

Resident Evil: Afterlife si myslím, že se poved. slušné a zajimavé akce, strhující tempo, i slušný děj, popravdě jsem čekal míň a tak jsem spokojen:-) Váhal jsem mezi 3-4*, ale nakonec se přikláním ke 4*..:-) ()

Campbell

Ale jo mě se to líbilo. Mám rád jak filmy tak hry, tak i komiksy(kterých jsem ale moc nečetl). Těšil jsem se dost, a dostal jsem celkem to co jsem očekával. Jen škoda že první půlhodina je bez zombíků. On pomalu celej film je bez zombíků. Což je škoda protože v předchozích 3 dílech byly parádní. Tady jsou jakýsi mutanti. Film se zaměřuje spíše na postavy a ty mi byly celkem sympatické a konečně se tu objeví Chris kterýho jsem měl ve hře moc rád. Škoda že ve filmu je takovej v pozadí. Akce je dost a první minuty mě neuvěřitelně bavily. Hudba je též parádní a nemám jí co vytknout. Jen škoda že to není starej známej Resident. ()

Slartibarkfast

Stále dokola omílaný "příběh", který sice divákovi nabídne spoustu akce, krve, střev, odporných kreatur.. ale nic víc. Jako totální průplach mozkovny je to velmi ideální, ale nic víc od toho čekat nejde. Navíc s dalšími díly už to jaksi ztrácí ten svůj náboj. Krásná Mila už nám taky poněkud stárne. Inu.. Odpočinkový film pro nenáročné. Mně osobně už to přišlo malinko nudné. Takový pěkný průměr. 55% ()

predators

Přestřelky alá pěstitelé růží v Komandu s A. Schwarzenegerem, rázná hudba z pořádného hardrockového koncertu a několik přemetů, salt a zpomalovaček viděných třeba ve starém dobrém Matrixu. Všechno už tedy známe a již několikrát jsme měli možnost vidět tyto vychytávky i v jiných filmech, zde se ale k dobru přidávají zombíci a jejich podivné mutace. Ačkoliv je RE právě o těchto nemrtvých, zde se s nimi setkáváme spíše sporadicky. O to více se zde střílí a to mi jaksi nešlo k srsti. No, a opět ten konec?! Ble... 55% ()

nash.

Vizuálně vymazlená ptákovina, která je přesto po předchozím relativně velmi dobrém díle zklamáním. Přes efektní vizuál a výpravu dosáhla nesmyslnost děje takových rozměrů, že jsem to prostě v půlce filmu přestal vnímat a jen si užíval efektních, nejlépe zpomalených akčních i neakčních záběrů Ali Larter a Milly Jovovich (ty dvě by si zasloužily role v nějaké pořádné akční řežbě). A taky se dobře bavil herními prvky, které nacpány do filmu působily bizar.. absurd.. zkrátka komicky. ()

silentname

"Resident Evil: Afterlife" bol moment, kedy som začínal nadobúdať dojem, že sa absolútne prestávam zaujímať o sériu RE. Miesto hororu sme sa dočkali bezduchej akcie plnú nezaujímavých postáv a neskutočné kopírovanie Matrixu. To je celý tento film. Neviem ani čo viac k tomu dodať. Resident Evil: Afterlife alebo Paul W.S. Anderson miloval Matrix a potreboval, aby ho niekto volal tiež Mr. Anderson. A tak si urobil z Alberta Weskera agenta Smitha. Koniec monológu, poďme zhodnotiť posledný film. Hodnotenie: D ()

iamek

Nejsem zrovna fanda téhle série takže jsem od dalšího dílu ani moc nečekal. Usedl jsem do křesla, nasadil brýle a kochal jsem se dobrýma 3D efektama a slušnou Millou. FIlm bych nenazval hororem, ale akčním béčkem. ()

Lenny.M

Nejslabší filmový díl..Kdo nehrál hru, tak ví absolutní prd, navíc, co ti noví zombie?...Mojeho oblíbenece Executionera (ten s obří sekerou) absolutně zmastili, Weskera ještě víc, Milla byla nejhorší za všechny díly a zpomalená kamera, tu už raději nekomentuju. Třetí hvězdička za 3D trailer :D ()

Chrustyn

Béčkař Paul W.S. Anderson je zvláštní režisér. Točí slušné až kultovní filmy (Rallye smrti, Horizont události, Mortal Kombat) i totální kiksy (Alien vs. Predátor, Žoldák" legie zkázy) a byl to i on, kdo převedl populární videohru "Resident Evil" na velké plátno a jeho první díl i přes celkový průměr zůstal dílem nejlepším. Teď se opět vrací s pokračováním, které v duchu moderní doby převádí do 3D. Tento nejnovější díl je kvalitativně srovnatelný s druhým dílem, což rozhodně není dobře. Paul nikdy nebyl dobrý režisér ale občas se mu povedlo natočit a dobře poskládat jednotlivé obrázky, které daly ve výsledku alespoň vizuálně zajímavý dojem ale to co předvádí zde už hraničí s fetišismem na zpomalené záběry. Už před lety režisér dokázal, že se mu určitě moc líbil "Matrix" ale po nějakých 11 letech od jeho vzniku už skutečně není cool, že někdo běhá po zdech, uhýbá kulkám, nosí latex a černé brýle a ovládá bojové umění v extrémně zpomalených záběrech. Dobrých 60% filmu je zpomalených a vyskytují se v nich scény, které chtějí vypadat dobře ale nevypadají a to, že režisér používal nejnovější metody natáčení opravdu není vidět. Abych to zkrátil, opravdu se nejedná o dobrý film. Jedná se o film špatný až blbý, který nefunguje v žádné rovině ve které by akční blockbuster fungovat měl. Nemá dobré akční scény, (skutečně ani jedna nevypadá dobře a tak špatné digitální výbuchy jsem už hodně dlouho neviděl) nemá sympatické nebo alespoň drsně vypadající herce (Milla by bez pomocí lan a počítačů zřejmě ani nezvedla nohu a to, že nosí dvě bouchačky z ní akční hrdinku opravdu nedělá) a o nějakém zajímavém nebo snad dokonce napínavém příběhu ani nemůže být řeč. Troufám si tvrdit, že výsledek nemohl být horší. P.S. při sledování jsem si po celou dobu neuvědomil, že se jedná o horor, kde se vyskytují zombie a popravdě, kdyby se film jmenoval jinak, vůbec by to nevadilo. ()

SeBig

Myslel jsem, že Paul tomu vdechne zase ten feel z jedničky aspon.. a ono hovno. Jedna slowmotion scena za druhou, vykrádačka několika filmů a ta jeho zasraná Alice, která je scénu od scény víc nesmrtelnější. Musim ovšem pochválit tu část ve vězení, která mě bavila a týpka s tou sekerou. ()

klerik

Nečakane slabé. Kým RE: ZÁNIK naprával sérii (v rámci možnosti) reputáciu, Afterlife to opäť pokašlal. Nie je to také peklo ako RE: APOKALYPSA, ale aj napriek Andersonovmu návratu za režisérsku stoličku to nemá ani jeden výnimočný moment. Scenár je totálny fuseklový vývar a pôsobí to ako zbytočný prequel k ďalšej časti. Animovaný RE: ROZKLAD tak ostáva jediný solídny film série... ()

korbitch22

Neskutečne slaboduchá vyvražďovačka.Anderson opět nezklamal,režisér je to prostě průměrnej.Neskutečně nevyužitý potenciál.Já mám rád,když nám film ukaže víc z toho zničeného postapokalyptického světa.Jenže Anderson úkáže jen střípky a zbytek děje,přenese opět do uzavřeného prostoru věznice,kde zabije půl filmu tupými kecy a nudou,kde vedou nesympatické postavy.Návaznost na 3 je trapná.Hned první akční sekvence v japonsku,kdy Alice nechá pekelně postřílet všechny své klony.Zbavení jí super schopností sem taky nepřivítal s velikým nadšením.Zapojení dalších monster bez většího vysvětlení hájí Anderson tím,že máme znát hru,to je príma no.Já hrál jenom trojku,proto mám nejraději 2 díl Residenta,který se naprosto nejvíce podobá hře a je vněm plno obrazů rádoby pustého města,což já miluju.4 díl mě zklamal i po stránce akční.Spomalené scény mě přišli teda spíš trapný,než efektivní.Skvělá hudba a výborná Ali Lartnerová,ze které vyrostla super kočka,bohužel nezachrání pohřbenou režii,která zničila další skvělý potenciál.Pro mě teda jasné sklamání a určitě nejhorší díl celé série. 2.10.2012 po shlédnutí pátého dílu, jsem si znovu pustil Afterilife a o hvězdu zvedám. Tady se Anderson ještě snaží o příběh a slow motion nesere úplně všude. Přesto je svým způsobem asi nejslabší díl série. 50%. ()

BMW12

K sérii se vrací režisér jedničky Paul W.S. Anderson. No příběhově to asi má celkem rezervy, ale já jsem se bavil, série Resident Evil je hlavně o akci a té je tady dostatek. Navíc Milla Jovovich je opět ve formě a je zábava se na ní dívat, jak kosí nepřátele. ()

honajz

Když na začátku fandím cool chlápkovi, co má být záporák, aby tu Alici a její klony už všechny oddělal, je asi něco špatně. Když naprosto obyčejná holka, nyní jen člověk, přežije pád letadla a ohnivou vlnu, je něco špatně. Když prohlásí, že v LA není vidět zombíky, a kurňa o ani ne minutu později následuje záběr na zombíky, je fakt něco špatně. Milla už vypadá neuvěřitelně staře a ztrhaně. Nebo na té střeše - kde furt brali náboje na ty stovky zombíků? Na druhou stranu se mi ten vizuál i ve 2D líbil, kamera fakt není špatná, akce je přehledná, i ten hudebně-zvukový podkres umocňuje určité napětí. Ale co naplat, když jinak dějově je to o tom, jak se partička lidí chce dostat z bodu A do bodu B. Tohle prostě celovečerák neutáhne. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/resident-evil-afterlife.html ()

jonyyy

Tak první recenze zde na csfd měly pravdu. Už nevím, kdo to psal, ale tvrdil, že RE:A je nejlépe vypadající film v 3D po Avatarovi. Toto mohu autorovi jenom potvrdit, stejně jako to, že ten film je chvilkama dost připitomělý a naprosto bezduchý. Ale všecko odpuštěno, protože ty 3D orgie opravdu stály za to. Ten asi čtyřmetrový típek neměl chybu. 80% Zhlédnuto v kině v 3D - 169 Kč ()

SOLOM.

Anderson se po delší době rozhodl opět usednout do režisérského křesla a hodlal divákům nabídnout pořádnou 3D řežbu. Což samozřejmě množství diváků nadchlo, ale dle pozdějších ohlasů se ukázalo, že to zas tak velká pecka nebyla. Nicméně jak už jsem se přesvědčil u předchozích dílů, tak já asi v této sérii budu pořád „plavat“ proti proudu a názorům lidí, se kterými mám většinou velice podobné názory i hodnocení na dané filmy. Čtyřka v mých očích totiž rozhodně nebyl žádný průser a přestože se zde opět objevila přemíra klišé, já se u ní docela pobavil. Nicméně si nešlo nevšimnout, že inspirací z jiných filmů se to tu opět jen hemžilo a ani tentokrát se hry příliš nedržel. Nicméně mě potěšila přítomnost známých postav a konečně se ve finále ukázalo, cože se stalo s mou oblíbenkyní Jill Valentine. I když se tam objevila až v úplném závěru a jen na pár okamžiků. Důležitou roli zde však opět kromě Alice hrála i Claire a objevil se i její bratr Chris – další z postav herní série. Toho se ujal můj oblíbenec Wentworth Miller a jak jinak opět musel „utíkat z vězení“. Při pohledu na jeho celu jsem si hned vzpomněl na Hannibala. Režisér však nezapomněl ani na akční stránku svého filmu a divákům nabídl nejednu solidní přestřelku, boje s nemrtvými a hlavně se mi líbila ta pasáž s obřím nemrtvým a jeho palicí na maso. Sice to dost smrdělo Silent Hillem a některé scény „parodovaly“ Matrix, ale to mi ve finále zas až tolik nevadilo. Ve 3D to samozřejmě mělo zcela jiný účinek, než když na to někdo čučí na monitoru. Afterlife však v mých očích předčil má očekávání a já se u něho bavil o trochu víc, než u předchozího dílu. 60% ()

SLOTH odpad!

herecka hluboko uvnitr milli jovovich place a je nestastna stejne jako resizer uvnitr andersona... tohle se podoba snad jen filmum jednoho nemeckeho nejmenovaneho rezisera ()

Necrotongue

Přes mé silné obavy nebyl čtvrtý díl Residenta zase až tak špatný,byl o chloupek lepší než Extinction.Ocenil jsem,že ubylo velkohubých proslovů,které mi drásají zbylé nervy a celý film by vypadal mnohem lépe,kdyby nebyl téměř celý natočený ve slow motion.Musím pochválit tvůrce za dokonalou znalost fyzikálních zákonů a vřele bych jim doporučil,aby se nechali shodit v kovové krabici z dvacátého patra.Pokud bude místo dopadu představovat vodní hladina,jistě se jim nic nestane.Nejsem sice Sheldon Cooper,ale tohle bylo moc i na mě.Nechci,aby to vyznělo jako kritika,smál jsem se hodně dlouho,takže tato scéna byla pro film vlastně kladem.Akční scény vypadaly slušně,obludky obludně a Albert Wesker příjemně slizsce. ()

ARI50

Tak konečně jsem dostal svojí dávku vysoko protože tady to nebude jen pouhá banda zombíku ale dostaneme obrovský nářez většího zla a to se mi líbí a hodně. Milla zůstává to jsem rád no a příběh téhle Umbrella je čím dál tím lepší. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)