Khumbac

Také dobře natočené, podobně jako jednička. Ve dvojce se nam vystřídá více pohledů kamer. Dozvíme se také co ona posedlá holčička ve skutečnosti znamena pro příběh. Kněz byl do své role perfektně zasazen, vypadal jak kněz. Spanelska SWAT jednotka pomocí kamer na helmách připomínala akční 3D hru. A finalní scéna opět perfekt !!! ()

Doudis19

Uznávám, že filmy točené touhle metodou byli zprvu celkem vítaná obměna do hororových vod. A je jasné, že Blair Witch ani Activity by jinak ani vzkniknout nemohli. Co se ale týče REC respektive REC 2, ty obsahují tolik nápadů, tolik řemeslného umu, tolik nadšení a takovou dávku nefalšovaného děsu, že je zbytečná škoda vypomáhat si po atmosferické stránce otravnou ruční kamerou :-(. ()

chelseaman22

Po prvním dějství měl film končit - divák by pak nebyl nucen pozorovat rozvášněný dav utíkající před zombíky v podobě vlastníků družstevních bytů. 31 % Celosvětový příjem k 6. 1. 2020: $18,497,446 ()

Komprimus

Film jsem viděl v rámci Festivalu Ortlého Diváka v kině AERO a tímto bych rád vzkázal dvěma dívkám, co seděly vedle mě, popíjely víno z lahve a celou dobu (a myslím tím NAPROSTO celou dobu) kecaly o kokotinách a debilně komentovaly film: "VY ZKURVENÝ PIČY, DOUFÁM, ŽE VÁM SHNIJOU PRDELE!" Ano, film se mi líbil, ale můj zážitek naprosto zkurvily tyto dvě zasrané svině, které, dá-li Bůh, do týdne zemřou v neskutečných bolestech. ()

st.jim

Je smůla, když si někdo myslí, že stačí natočit film ve tmě a hlavně tam prosím všichni hodně řvěte. Někdy to prostě nefunguje, což byl i tento příklad. ()

ecceHOMMO

To čo začalo jednotkou pokračuje dokonale v dvojke....ale dostáva to nečakane novú tvár čo spolu s originálnymi nápadmi vyvoláva tú pravú atmosféru. Má to prost říz..... ()

Gothar

Úvod slučný, potom to trošku upadlo, až som sa začínal báť o osud filmu, nakoniec to však opäť veľmi slušne vygradovalo až do krásneho finále. Cival to napísal pekne: "Lahůdkový a nesmírně odvážný sequel, který se nebojí měnit pravidla hry", presne tá zmena pravidiel mi učarovala, tvorcovia si tak rozšírili možnosti a celý dej to pekne okorenilo. A ak by sme nadprirodzené brali ako prirodzené, tak celú túto náväaznosť môžeme považovať za logickú, všetko do seba totiž pekne zapadá. U mňa 90%^. ()

Estrecha

Trochu už nesmyslné. Jednička se mi líbila víc. Ale je tam super ta provázanost a hlavně opět vyústění. Tmy se bojim ještě víc, než po jedničce...:) ()

karlik4801

Druhý díl nabízí větší paniku, větší akci a větší zvraty. Zombie lezou i po stropě, to jsou ty lidi kurva v prdeli, zajímalo mě víc a víc jak to skončí. Taky hodně velké překvapení že nejde tak o nějaký prostý virus, jako o náboženský smysl. Rec 2 je mnohem kvalitnější než jednička. Parádně otevřený konec pro třetí pokračování. ()

Sfinkter

Všechny neřesti, které jsem vytýkal prvnímu dílu, jsou v pokračování znásobeny. Hodně mi vadí zmatečné chování zásahové jednotky a prvoplánové zombie lekačky - paradoxně jsem byl rád alespoň za náznak děje, protože hororové prvky i přes krátkou stopáž tento snímek nedrží. ()

Lachtaan

První REC mě tak nečekaně pohltil, že jsem si kvůli jeho kraťoučké délce dopřál ještě v ten samý den přímo navazující pokračování, u něhož už musím ale nadšení zase trochu zbrzdit. Jednička je totiž místy fakt až děsivým hororem, ani ne tak ústředním tématem, jako hrozivě nepříjemným prostředím, v němž se odehrává. Dvojka jde v úplně stejném stylu, ale jejím handicapem je právě to, že kromě neustálého výskytu krvelačných zombií už nemá čím ohromit. Na další dvě pokračování už kouknu asi nejspíš jen formou sestřihu highlightů na YouTube. Ale třeba zmínit, že se mi zvýšil zájem o španělské horory. ()

tnp101

Tak to jsem opravdu nečekal. Tíživá atmosféra nevyprchala a byl mi nabídnut minimálně stejný filmový zážitek jako u jedničky. Konečně jsme se dozvěděli i něco víc, co se týče děje a konec mě perfektně naladil na třetí díl, na který se už nemůžu dočkat. P.S.: Jsem zvědavý na americký remake (neboli kopii). ()

lennyd

Do domu, kde vypukla nákaza podivnou chorobou, je vyslána speciální jednotka a za spolupráce kněze mají zajistit vzorek krve dívky, která byla první nakaženou. Vše je pečlivě natáčeno kamerami, které mají vojáci připevněny na přilbách. Jenže to, co měla být jednoduchá a rychlá mise se brzy zvrtne ... Po úspěchu filmu [Rec] a nadšení, které mezi diváckou veřejností vyvolal bylo jasné, že ve stejném duchu musí Jaume Balagueró a Paco Plaza vymyslet pokračování. Rec 2 tak plynule navazuje na původní film, že by oba díly mohly být jednoduše vydávány za jeden delší. Díky tomu, že je celý film natočen ruční kamerou (případně kamerami na helmách vojáků), získává film na zajímavosti. Také to, že ve filmu nehrají žádné známé tváře (alespoň pro mne, přece jen španělský film až tolik neznám), dodává filmu velkou dávku autentičnosti. Doufám ale, že se nenechají autoři zlákat ke třetímu dílu (i když si nechali pootevřená dvířka), tak nějak čeká, že třetí díl už by celou sérii zazdil (vzpomeňte na Saw a podobné)... ()

neoBlast

K mému komentáři k prvnímu dílu: ano, Karanténu jsem si skutečně nepustil v noci (zbytečně), ale pokračování jsem si bezstarostně rozkoukal během nočních hodin. A zase chyba... i když [Rec] 2 je více atmosferický, tak husté napětí se dalo zase krájet nožem. Zpočátku jsem byl trochu překvapen jakým směrem se vydali tvůrci vysvětlovat události svého universa, ale poté jsem dostal opět dechberoucí adrenalinovou jízdu. Přímá návaznost na první díl je velmi fajn, stejně jako extrémní brutalita! 90 % ()

Javad

Dvojka je „už len“ veľmi kvalitný zombie krvák, no aj tak pobaví (ale určite nevystraší tak ako jednotka ). ()

Raven0

Parádní pokračování, jenž nadále rozvíjí mytologii prvního dílu. Jde správně béčkovou cestou s nadhledem sobě vlastním. Není nouze ani o nějaký ten šokující zvrat! Jo a mě ty náboženské kecy okolo nevadily, spíše naopak. ()

ivan bohatyr

Skoro nic nového, všechno dobré okopírované z jedničky a všechno ostatní bylo šptatné. Konec dost nepovedený, byla vidět strašná snaha jít ve stopách jedničky a to je asi ten největší problém. ()

uiu

Když jsem dala jedničce dvě hvězdičky (a to především za kulervoucí konec), dvojce musím dát jen jednu. Je to skutečně pokračování, vracíme se do stejného domu, ale tentokrát očima zásahové policejní jednotky. Stále tu někde pobíhají zombíci z jedničky a i z policistů se postupně stávají živí-mrtví. Krev na zemi a zrychlený dech za kamerou na ostatní asi funguje, já se nudila. Sápající se zombíci mi přišli k smíchu, jako vzteklý pes, co chce hračku. Pohled kamery mi přišel jak v nějaké akční pc hře, stejně tak jako střílení zombíků v onom úhlu. Závidím vám, že vás zombie horory děsí, mi přijdou směšné. Jako horor je pro mě série REC nepostačující. ()

Phietros

Naprosto dokonalé navázání předešlého dílu což se vidí málo. Opět to samé uzavřené místo v paneláku ve městě obklopené policií.. Vlastně vše bylo tak nějak jako v jedničce a některé veci se dali předpokládat, ale to rozhodně na atmosféře neubralo. Jediné co tady bylo překvapením, že infikovaní lidé nejsou doslova přeživší, ale je v nich vtělesněný ďábel, po kterém jde kněz... Hodně děsivé, psychózní okem kamery, prostě horor jak má být... ()

Jazzzz odpad!

Ach jo, jaká škoda... :-( A já se po zdařile jedničce tak těšil. Žádne reporty jsem na dvojku neměl a doufal jsem, že bude stát za to. Bohužel dvojka je od začátku jedno vééééliké zklamání. Snaha podobat se jedničce nevyšla ani v nejmenším, kamera, která byla pro diváka v jedničce tak atraktivní má nyní stále nějaké výpadky, nebo se válí po zemi, nebo přeskakuje obraz z jedné kamery do druhe. V domě jich je najednou asi tak sto. Kdo se nechce okrást o zklamání při shlédnutí filmu ať nečte dále, protože teď budu krapátek spoilerovat. Vojáci se od začátku chovají jako naprostí idioti. Na to už sem si ale u novodobých hororů celkem zvykl. Horší je snaha narvat do pokračování zdárné ZOMBII jedničky démony, posedlost ďáblem, která je nakažlivá krví a slinami, okořenit trochou vymítače a nakonec krásným nekrofilním polibkem... Celá ta skupinka civilistů je do očí bijící snaha o vyplnění filmu, tvůrcům asi docházejí nápady a tak parosto kýčovitým a nekreativním způsobem do baráku pošlou hold další lidské oběti. O tom, že se tvůrci schylují k ubohosti svědčí i rachejtle jakožto zbraň, a myšlenka řízení všech zombíí jedním ďábelským mozkem. Vojáky už sem sice kritizoval, ale ještě musím zmínit onoha vola, který dělá ostudu všem sniperům, když vystřílí skrze okenici celý zásobník a trefí z asi 5ti lidí jednomu ucho. Nehledě na to, že stříli v době, kdy pod zaštitou vojáků, kteří hlídají budovu pobíhá uvnitř onen kněz a jednotka vojáků, to oni mohli klidně stát u okna. Když už se přes tohle všechno přenesu, a pokusím se najít alespoň nějaká pozitiva. Tak jako první pozitivum bych uvedl onu myšlenku paralelního světa temnoty, viděného přes noční vidění, to se celkem dalo a také jsem se celkem pobavil, při ustřelení jedné hlavy, zkuste hádat které (ve filmu jich padne víc). Co se týče zombií, díky mluvení a krotitelnosti pomoci křížků ztratí veškeré své kouzlo, a kromě chlapce lezoucího po stropě ani záběry nenabídnou absolutně NIC nového či snad lepšího než nabízel první díl - vše je naopak horší. Když to tak shrnu a podtrhnu, tak z kouzelné jedničky, která se zapsala mezi top Zombií horory je pro mne dvojka naprosto zoufalou demonickozombíkovsky vymítačskou blbinou, kterou ani těch malinko kladů od odpadu nezachrání. ()