pufina odpad!

[REC] ² aneb pokračování velkolepé sračky.. Démoni jsou ukryti pod rouškou tmy, ale nebojte děti, světlo je zničí! Ze záhadného viru se vyklubala ďáblova vzteklina a nasadili tam kněze, hohóhó, bojte se! ()

Juto

Úžasný sequel, ktorý odvážne mení pravidlá hry a dodáva nám nové informácie. Rovnako ako prvý film, pri konci sa používa veľa nočného videnia a naozaj to funguje, pretože úroveň napätia rastie pomerne vysoko. Nebudem prezrádzať, čo sa stane, ale je to určite veľmi obohacujúce. 9/10 ()

PavelVanekArt

Za mě nejlepší díl série REC hlavně díky tomu, že se vysvětluje původ nákazy (posedlost démonem). To je pro mě twist jako blázen a tím, že jsem větší fanda satanáše než oživlých mrtvol, je to pro mě šílený GP i přes to, že to až tak kvalitní horor/film není a konec je trochu mimo, ale i tak je to pro mě za velkých 5* a.k.a 90% ()

Maty85

Jednička v sobě skrývá rozhodně více napětí, strachu a temné atmosféry. Jde samozřejmě také o to, že jednička měla čím překvapit, kdežto před spuštěním druhého dílu už tak nějak divák ví co má očekávat... což je vždycky takový to "mínus" pokračování ()

rizek2

[Rec] byl skvělý horor. Dvojka pokračuje tak, kde skončila jednička. Ale tentokrát už nemá takové grády. Hlavní hrdinové vám k srdci nepřirostou a děj se začne točit kolem náboženství. Což je tak trochu nuda a celý zombie horor to shazuje. ()

c.tucker

Působivé trochu méně jak jednička, ale o to více propracované a zajímavější dějovou linií, která se tu otvírá. SWATáci a parta adolescentů pobíhají a natáčejí. Senzačně to navazuje a docela i očekávám pokračování, které mají být hned dvě, každé natočené jedním s režisérů. ()

Ruuzha

S velkou obavou se vzpomínkami na první díl, jsem si pustil pokračování. Tvůrci nasadili hned ze začátku a to mi moc sedlo, oproti jedničce, která vygradovala pět minut před koncem bylo pokračování už od začátku ve zběsilém a děsivém tempu. Konec konců i náboženské rozuzlení dodalo filmu na vyjímečnosti. Vypadá to, že se možná rýsuje další kultovka a my můžeme jen doufat, že nám Španělsko nebude každý rok chrlit jedno pokračování se sestupnou kvalitou jako to můžeme pozorovat u SAW. Musím sklopit uši a uznat, že tentokrát si to plný počet zaslouží. 90% ()

blitzer

O něco méně působivé než jednička, laťka však zůstala vysoko. Zejména závěrečná "příšera" a její "francouzák" stály za to. Po (sub)žánrovém veletoči jsem docela zvědavej, s čím se tvůrci vytasí ve trojce. Taková divočina jako Zombieland či "Evil Dead 3" se asi předpokládat nedá, nicméně mám trochu obavy, že [spoiler] poté, co zlo opustí dům, tak se vytratí ona tísnivá atmosféra, na které [Rec] od začátku stojí. Inu, necháme se překvapit ;-) ()

Ninkaa

Po zhlédnutí prvního fimu REC jsem se zařekla, že už na žádný horor v nejbližší době koukat nebudu. Toto rozhodnutí mělo trvání asi 3 hodiny, protože jsem prostě MUSELA vědět, cože je vlastně ta holčička Medeiros zač, a pustila si REC 2, načež jsem se bála i jen si dojít na záchod... On je to vlastně takový skoroseriál, kdy vás vždy v jednom díle hezky navnadí na to, co má být v tom dalším, a vám to nedá a musíte se na něj podívat, i kdybyste z toho pak spát neměli:-)Těžko říci, proč mě tak hororově klasicky vystavěný syžet tolik upoutal...SPOILER jediné vysvětlení, které se mi nabízí je působivost myšlenky, že holčičku Medeiros není možné vidět běžným zrakem - tedy pokud člověk nechodí po bytě s kamerou zapnutou na noční vidění - tedy že takováto zrůda nebo jí podobné mohou být kdekoli kolem vás...Působivé jsou i odkazy na klasiku Exorcist, kvůli které jsem také kdysi prožila několik perných nocí...ještě, že se Medeiros neotáčí hlava o 360 stupňů jako Regan...Jsem zvědavá na třetí díl série, i když podle komentářů REC Génesis zdaleka nedosahuje kvalit REC a REC 2, uvidíme... ()

Loki81

Na prvni dil primo navazuji hustoatmosfericka exorcisticka zombie rezba... o nic horsi - ale prece jen - pokracovani parazitujici na uspechu jednicky. Sikovne rozvedena puvodni zapletka obohacena postavou luxusne ztvarneneho daemonhunterskeho kneze... snad se nedockame zprzneneho clena trilogie. ()

Aquarius

Príliš hysterickí herci, príliš priposraná zásahová jednotka, občas príliš filmová kamera (kto normálny by snímal ľudí spredu, postupujúcich dopredu, teda išiel chrbtom do neznáma v takejto situácii?). Ináč spokojnosť. ()

Safenat

Pokračování skutečně nedělá ostudu svému předchůdci, což je v hororovém žánru co říct. Možná jen díky delší stopáži film má trochu víc hluchých míst než jednička (hlavně celá dějová linka s puberťákama mi přišla poměrně zbytečná), ale jinak jsem se bavil. Finále zase poměrně originální. Jen tak dál. ()

Benjamin-L

ještě lepší než jednička více akce více krve více napětí prostě skvělé. Sice si myslím že to běhající dítě po stropě bylo přehnané ale stejně to tomu dodalo více strachu. ()

Nivenx

Super. Nemyslím, že by dvojka byla horší jak jednička, jak to většinou u pokračování bývá. Přesně navazuje a drží si své tempo až do konce. Už se těším na další dva díly, pokud si budou držet tuhle linii, tak to bude brutální série. ()

Sabrewulf odpad!

Tak počkat, sledoval jsem Rec, nebo Vymítače ďábla? To je jedno, stejně jde jen o samoúčelné a uvřeštěné pobíhání po chodbách se stejně stupidním a nelogickým chováním nakažených jako v jedničce. Ne, nespletl sem se, myslím opravdu ty infikované, aneb "nezaútočím na vás čistě pudovým útokem, nýbrž budu - zcela promyšleně - úplně zticha a pak - z ničeho nic na vás udělám "BAF!", aby se diváci (o kterých nevím, že?) lekli, viz scéna s prozrazením díky vysílačce. ()

Cedr

Podstatně méně děsivé než první díl, protože chybí strach z neznáma. Pořád ale dost povedené a zábavné. Berte to jako akční film z hororového prostředí a neměli byste býti zklamáni. ()

TomStall

Takhle vypadá horror bez kapky atmosféry. Z každého tmavého kouta vyskočí miminálně jeden posedlý zombík, což může skončit jen dvěma způsoby: buď je zombíkovi vystřelen mozek z hlavy, nebo je dotyčný pokousán a nakažen. Po pár minutách je z toho solidní nuda. Postavy mi byly ukradené a kombinace infekce a náboženství mi přijde trochu uhozená. Jestli si jednička udržovala jakési solidní napětí, tohle je jen bezduchá akce. Vědět to, radši si místo sledování [Rec] 2 zahraju nějakou FPS, třeba FEAR. A navíc jsem u toho napoprvé usnul.. ()