raimi

Pánové Plaza a Balagueró mě vyzvedli, tam kde mě naposledy vysadili a pumpujou mi adrenalin do žil s ještě větší vervou než u jedničky. Tu jejich vyhýbku jinam sem jim sežral i s navijákem a sakra si to užil. Bude trojka? :-))) ()

SarumanKo

Tí Španieli teda vedia, ako sa robí poriadny horor! Svojim spôsobom ešte lepšie ako prvý diel, ale trochu mi chýbala mohutná gradácia z jednotky. Šiel som do toho tak, že som zhruba vedel, čo ma čaká, takže na nejaké obrovské šoky už nedošlo. Samozrejme to má stále ukrutnú atmosféru a ľakačky na došťanie. Navyše je to akčnejšie a nadnesenejšie ako [REC] a páči sa mi aj ten fantaskný "vymetačský" smer, akým sa príbeh ubral. Vďaka veľkej dávke režisérskej invencie sa [REC] 3 a [REC] 4 prebíjajú na vrchol rebríčka mojich najočakávanejších hororov budúcich liet. (90%) ()

kaylin

Na jednu stranu je hezké, že se navazuje přímo na první film, na druhou stranu se nejedná o nic jiného, než o opakování toho, co bylo v prvním filmu, akorát že skoro všechno sledujeme pohledem vojáků, kteří mají za úkol evakuovat budovu, respektive zjistit, co se vlastně stalo. Fajn, ale na zadek si z toho nesednu. ()

Kaluž

Plynulý přerod ze zombie řezanice na vymítačský masakr se povedl, je to opravdu nátěr. Interiéry nemají chybu, děj je správně uvalený, tvůrci netlačí na pilu a servírují nám vyváženou směs brutality a strachu. Ještě teď mám celou hubu od krve. Příště možná dorazí i John Constantine (nebo Max von Sydow) a rozmrdá té bestii fasádu. Bomba. ()

gojackill

Jednička REC byla hororová lahůdka, u které jsem se dokonale bál, ve dvojce přibude akce, která je vynikající především proto, že působí naprosto autenticky. Film, který se tváří, že tohle se opravdu stalo má skvělý scénář vypilovaný stejně jako dialogy, které působí věrohodně. Kamera z first person pohledu je tak dobrá, až si musím povzdychnou, že není takovýchto filmů více. Postavám a jejich hereckému ztvárnění nemám co vytknou, vyzdvihl bych především kněze, velitele zásahovky a hasiče. Vymítaní ďábla a praktiky kněze se mi líbili, protože oproti ostatním filmům s tématikou vymítání to tady v tomto filmu nebylo tak obřadné a přehnaně strojené. Tady se prostě píchne kudla do dveří, pověsí se růženec, vyřkne se modlitba a jde se dál...... No jako bych tam byl. Pro mě téměř dokonalý film a to nejsem zrovna fanda hororů... ()

Maq

No teda! Víme už, že situace je vážná, ví to i nejvyšší místa ve Španělsku, a co udělají? Pošlou do akce čtyři - celé čtyři! - ostré hochy. --- Tenhle nešvar mi vážně vadí: abychom si Zlo neodpravili příliš rychle, necháme (z nedostatku lepších nápadů) Dobro jednat vyloženě stupidně. Druhý vývar téhož čaje, náležitě slaboduchý. --- Nakonec si říkám, že příběh měl své dobré momenty, jenže jich bylo málo. Sebekritičtější autoři by to sestříhali do jednoho filmu a mohlo to být dobré. --- ()

movieband

Oproti prvnímu dílu kvalitativně lepší. A jak už jsem psal u prvního dílu, o dost smysluplnější. Tam, kde v prvním díle zůstaly otazníky, tak tady je na ně ve všem plně zodpovězeno. Vynechat ty přiblblé puberťáky, kteří mi nechutně bourali krásně vystavěnou atmosféru, šel bych do plné palby. Za mě určitě spokojenost. Na poli FF hororů asi nejkvalitnější kousek se vším všudy. Jen ta linie s dětmi mohla být vynechána. 78% ()

stration

V podstatě stejné jako první díl, ale pořád opravdu lahůdka. Tvůrci přitlačili opravdu všude: Víc krve, pro mě příliš brutální a překombinovaný náboženský motiv a v neposlední řadě humor a odkazy na mnohé hororové klasiky. Jděte do toho a opět nebudete zklamáni. ()

Desperado

Pokračovanie skultovnelého hororu si na seba uplietol bič. Na jednej strane sa nesnaží rozvýjať zápletku do očakávateľných a podľa niektorých fanúšikov, priehľadných až nudných vôd skostnatelého zombie hororu, no snaží sa to robiť za každú cenu. Posunutie príbehu do mysteriózna až naznačované sci-fi, jedných poteší a druhých sklame. Tieto dva tábory Balaguero a Plaza dokonale rozpolili a stoja si proti sebe. Čo sa týka príbehu, ničím neprekvapí, tvorcovia nás hodia ihneď do akcie. Postupné budovanie atmosféry z jednotky je fuč. A predpokladám, že tento sequel je len akýmsi premostením do trilógie. Avšak samoúčelne narvať do príbehu tínedžerov, ktorí príbeh nikde neposúvajú, ba dokonca ani nevieme ich ďalší osud, je tak trochu päsťou na oko. Aj z pohľadu logiky. Veľa ukričaných dialógov, zbesilá akcia, množstvo krvi aj čierneho humoru ešte geniálny horor neurobia. ()

katuska138

Bála jsem se mnohem víc než u prvního dílu. Možná díky gradování hned od prvních minut. Skvělé a dokonale plynulé navázání na předchozí díl. Méně krve, víc "baf" scén, více strachu. Ale stejně by se mi to v angličtině líbilo víc. ()

Thomassi

Pokračování hororové pecky o viru, který se rozšíří v jednom barcelonském obytném domě, který je následně poslán do karantény. Dvojka začíná přesně tam, kde skončila jednička a sleduje dění v domě po příchodu speciální jednotky, která má záhadu viru vyřešit. Nic ale nejde podle plánu a znovu začínají jatka, brutální jatka. Dvojka vkládá do příběhu trochu jiný pohled, který by divák po jedničce rozhodně nečekal. A to nutí člověka pořád přemýšlet, jak to nakonec dopadne. Hektolitry krve, skvělá živá kamera a realistické, ač někdy uši drásající, chování postav dělá s druhého dílu kvalitně sobě rovný lekací horor k jedničce. Těším se na další díl, protože si myslím, že tato série má ještě hodně co nabídnout. ()

beran-ek

Opravdu jsem nečekal, že se pokračování udrží v kolejích jedničky. Ta nasadila vysokou laťku. Nejdříve mě vyděsilo to objasnění nákazy, což i celýho děje.. SPOILER! Nemusím zrovna tuhle tématiku. Takže přechod ze "zombie" na nábožensko-satanský téma jsem neviděl moc kladně.. Ale filmu zůstal šmrnc a napětí, tak jsem to překousl a směle pokračoval :) ()

Murrro

Pekelne stupídny sequel vynikajúcej jednotky. Nemožne sa chovajúce postavy, slabučké herecké výkony, nedotiahnutá kombinácia zombie a inferno mytológie, rozpačitý rozjazd... Ale tá akcia, zopár neskutočne šťavnatých momentov a podarených ľakačiek mi nedovolia dať hodnotenie nižšie ako *** a netešiť sa na spôsob, akým tvorcovia ozvláštnia tretí diel. ()

salalala

Po všeobecném nadšení a výborném prvním dílu jsem si sehnal dvojku a čekal jsem hodně. Možná proto jsem byl trošku zklamán. Satanské téma a horory mám rád, ale tady mi to přišlo trošku moc a přitažené za vlasy. Navíc tu byla postava kněze, která byla extrémně nesympatická (nevím, jestli to byl záměr) a její chování bylo neskutečně hloupé. Jednotka rychlého nasazení má být banda chlapů, co mají pro strach uděláno, tady se chovají dost hystericky (což by mi ani tak nevadilo), ale místy to působí opravdu až komicky. Jinak tu ale lekačky fungují, napětí je velmi dobře budované a i režie je tentokrát odvážnější a drsnější. Pak je tu ale linie s puberťáky, která je na hraně únosnosti. Působí lehce zbytečně, navíc je tu problém s tím, že ta holka, co nakonec zůstala, někam zmizela a já do konce filmu nezjistil kam. No a jak tady bylo zmíněno, ten závěr s tím červem si mohli tvůrci odpustit, to už bylo fakt jen na efekt. Celkově je ale Rec 2 dost dobré pokračování jedničky a nedělá jí žádnou ostudu, co by za to jiné dnešní US horory daly. 80% ()

CageDepp

Myslim, že tohle na mě udělalo větší dojem než první díl. Kněz v některých záběrech vypadal docela hrozivě, spíš by se hodil na stranu zla. Celkem dobře otevřený konec, už se těšim na pokračování. ()

Ignus.cz

První díl nabídl výjimečný zážitek díky hladkému rozjezdu a následné hororové divočině. V druhém díle nic takového už bohužel není. Film pokračuje tam, kde skončil první díl a po většinu doby filmu se drží neustálé akce. Některé setkání s posedlými jsou z určitého úhlu pohledu poměrně komické, jiné scény si udržují mrazivý pocit na zádech (setkání ve větrací šachtě) jako to bylo i u prvního dílu. Rec 2 neztrácí kvalitu, není toho moc co vytknout, ale nepřichází s ničím novým co jsme v prvním díle neviděli - stejné opakující se scény, časté pobíhání po schodišti atd. Přesto mně držela se zatajovaným dechem přišpendleného k sedačce, hltajíc každou minutu snímku. Moje hodnocení je zatím 3 až 4, teda 70%. K čemu se nakonec přikloním určí proud času... ()

grogodil

Takto majú vyzerať "first-person shooter" zábery (mimochodom, veľmi pripomínajúce atmosférou podaktoré pasáže z takého F.E.A.R. 2)! :-) Veľmi chválim aj plynulé nadviazanie na udalosti z prvého dielu, takže v podstate dostávate jeden film rozseknutý v najnapínavejšom bode na dve polovice. Hororová atmosféra síce šla so zošliapnutým plynovým pedálom do hajzlu už od úvodu a strach nezažijete ani pri osvedčenom zelenkavom "nightvision" finále, no ten zúčastnený pocit vďaka zvolenej forme autentického amatérskeho videa zaberá stále (aj keď pozerať oba filmy za sebou, tak sa začnem asi trošku nudiť). A ešte jedna menšia výtka - osobne by som sa zaobišiel aj bez poznania pôvodu vírusu - tie okultistické bláboloidné vysvetľovačky si hold mohli odpustiť, na mňa mali skôr nechcene úsmevný efekt. Inak ale dôstojné akčné pokračovanie. 80% ()

vegetol.mp

Ano, opustit dějovou linku, kde drské komando likviduje zombíky a přehodit výhybku na příběh opravdu debilních teenagerů, to si snad ani nezaslouží komentář. Ví vůbec tvůrci, jaké věci má hororový fanoušek rád? No, vezměme to vylučovací metodou, užvanění 16letí kokoti mezi ně nepatří. A už vůbec se raději nezabývat nelogickým chováním postav, které lezou tam, kam by NIKDO normální nikdy nešel. Klasické chování ne podle reality, ale podle dementní potřeby scenáristů. Měli to nejdřív dopsat, než to začali točit. 50% ()