bruceman7

Typově naprosto originální, většina situací fakt hustě udělaných, řemeslně přesně vytvořený chaos a šílenství, brutální konec - to jsou devizy. Neprofesionální, amatérský swat, teens co očividně chtěj chcípnout (a jak jsem jim to děsně přál), zombie jako boží trest...to mě po*er. To je snad na objednávku Vatikánu. Nebo od Rodrigueze (u něj by to ale stále spadalo pod devizy). Degradace. S tím se jen těžko ztotožňuju. Podle mého názoru je to škoda, to radši beru tuctovost. 4/10 ()

Ragdoll

Nekonečná válka pokračuje: krvelační zombíci versus stárnoucí impotentní vojáčci v uniformě s bombovou kamerou na helmě a jedním pošahaným, psychicky narušeným knězem. Známé prostředí a známé tváře v zakaranténovaném třípatrovém činžáku s několika byty a jednou dílnou. A zkuste s tímto prostředím vytvořit originální akční film à la Left for Dead 2, který ani podruhé nenudí a naopak oplývá zajímavými zvraty a dějem. Není divu, že má film necelou hodinu a půl a i tak to je v některých částech zbytečně zdlouhavé. Atmosféra z jedničky se ztratila do čista a tudíž nemá člověk nutkání zakrývat si oči u násilných scén, spíše se na ně s nadšením dívá a fandí neživým, aby ty narušitele jejich mírumilovného, útulného hnízdečka co nejbrutálněji roztrhali na co nejméně porcí. A k tomu vědomí, že budou další dva díly. Jděte s tím do háje, tohle je ten typ série, kde se každým dílem kvalita snižuje (laskavě se účastněte maratónu prvních čtyř Saw dílů a udělejte si obrázek sami). A teď mluvím k závistivým americkým deviantům: přestaňte dělat ty příšerné remaky skoro každého filmu, co se natočí a čiňte radši něco užitečného, je mi z toho totiž těžce na blití. 60%. ()

jondoe

Je skoda, ze sa vytratila ta tiesniva atmosfera z prveho dielu. Toto pokracovanie mi uz ako horor ani nepripadalo. Skor ako akcny film. A herci, hlavne ti zo specialnej jednotky boly absolutne nedoveryhodny. Dalej ma dost pobavilo to odhalenie. Posadnutie diablom. To akoze vazne? Aj napriek tomu, ze som si tento film az tak neuzil davam relativne vysoke hodnotenie, pretoze ta akcia ma miestami naozaj strhla a ked sa na scenu vratila Manuela Velascotak sa aj dej trosku pohol. A to najdolezitejsie ze sa podaril zaver. Takze solidne tri hviezdicky. ()

Spike23

Ten chlápek byl docela v klidu na to, že se na něj vrhla zkrvavená manželka posedlá ďáblem, která dostala rachejtli do huby a během několika sekund potácení se po chodbě jí explodovala hlava, ale budiž, i takoví pohodáři se mezi námi najdou. Z trilogie je dvojka rozhodně nejlepší díl, narozdíl od jedničky plný akčních scén a skvělých efektů rozcáknutých hlav s vynikajícími maskami ďáblem posedlých zombie psychopatů, ze kterých určitě dost lidem bude lézt mráz po zádech. Takovéhle horory by ale měly mít aspoň trochu zajímavé postavy, které si divák oblíbí a hned je celý film napínavější, když najednou si začne přát, aby jeho oblíbená postava přežila. Tady bohužel jediné, co jsem chtěl bylo, aby všichni co nejbrutálněji chcípli a měl to za sebou, a proto opravdu nemůžu hodnotit lépe. Každopádně na jedno zkouknutí doporučuji, přeci jenom zábavné to je dost. ()

Chipsonator

Atmosférou slabší než jednička, ale o to akčnější, hned od začátku jde film do akce. Co se mi však náramně líbilo bylo zapojení ďábla, to já rád, škoda no že atmosféra nebyla taková jako poslední půl hodinu u prvního dílu, takže to bude jen za tři hvězdičky. 65% ()

iXtr3m3

Skvelý upgrade prvej časti. Všetko čo bolo v jednotke dobré, tu bolo posunuté na ešte vyššiu métu. Akurát tomu už chýbal ten wow efekt ako z prvej časti, ale to je už pochopiteľné. ()

Sten-li

Na dvojku jsem byl velice zvědav a popravdě jsem se na ní i těšil. Režiséři nám nechtěli zůstat nic dlužní a proto se dočkáme opět všeho, co zaujalo v jedničce. Akce, autenticita, krev, strach, nákaza...všeho se nám dostává a ne zrovna po skromnu. Co ale poněkud zklamalo a podle co tu čtu, nejen mě, bylo zakomponování exorcismu. Promlouvání "ďábla" skrze ostatní nakažené, přeříkávání modliteb apod. už mě tolik nesedlo. Roznést to dále jako vysoce nakažlivý virus, bych uvítal víc. Chápu, autoři se chtěli odpoutat od již ve své podstatě klišé v podobě viru, který mění nakažený v cosi podobné zombie. Podařilo se jim to i vcelku vhodně zakomponovat, přesto si myslím, že to tam nepatřilo a udělali by lépe zůstat u čistě u virusu. Konec napovídá, že se bude asi pokračovat, i když se třetího pokračování už malinko bojím, ale není to ten samý strach jako u jedničky a dvojky. Přes tuto menší krititku vládne nadále spokojenost a zůstávám na 80%. ()

Eraserhead

V jedničce jsme měli věřit tomu, že jde o jakýsi virus vztekliny a proto to působilo o něco realističtěji, než co se děje ve dvojce. O něco slabší, ale stále velmi dobré. ()

MareT.

Mísí se ve mně dva pocity. Jeden je trošičku zklamaný, že to dopadlo všechno tak uřvaně (ja vím, takhle to vypadalo i v prvním díle), roztřeseně a místama až nepřehledně. Toť k formě, která je sice stejná, ale tvůrci přitlačili na pilu, což ve výsledku ubírá na efektivnosti. Ten druhý pocit ale smeká a tleská nad geniálně vymyšleným příbehem, který se proplétá do prvního dílu, dává na celý příběh jiný pohled a poslední vteřiny se vyrovnají tomu nejlepšímu nejen v hororvém žánru. Opravdu si nepamatuju pocit tak dokonalé spokojenosti na konci nějakého DRUHÉHO dílu nějaké filmové série. Tak jak jsem napsal u prvního dílu, že tu 5 hvězdu dávám za konec, tak u tohohle dávám tu 4 hvězdu za konec, protože ten začátek opravdu mohl vypadat lépe. ()

Hanys_

Největší nářez roku? Dost možná. Rec 2 je totiž víc než důstojným nástupcem kultovní jedničky. Nekompromisní adrenalinová jízda, která začne s úvodními titulky a končí až po těch závěrečných, kdy jsem ještě rozdýchával (opět) šílené finále. Tenhle horror letos bude těžké překonávat... ()

I.AM.NOT

Atmosféra je hustá stejně jako v dílu předcházejícím, avšak lekavé scény mi trošku chyběli i když na konci to začalo být slibné. To co jsem vytýkal jedničce (moc rozklepaná kamera) mi zde trošku chybělo- i když točili děti, tak skoro všechno bylo ostré a rozostřování se jevilo až moc studiově. Nicméně pokračování, které jsem ani v nejmenším nečekal a jsem příjemně překvapen. ()

1860

Od pokračování lze čekat cokoliv, ale většinou to zlé. REC 2 boří všechny pravidla a je tak jiná, že nedokážete říct, jestli je to lepší nebo horší než skvělá jednička. Také sice čerpá ze skvělé "ruční" kamery, ale přináší úplný nový pohled na zombíky. To co jste si mysleli, že víte je náhle pryč a aby toho nebylo málo, závěr vám novou hypotézu také zboří. Ne tak uchvacující, ale stále dobré, tento snímek určitě stojí za shlédnutí.. ()

legatio

Kouzlo prvního dílu se vytratilo a přibyly náboženské nesmysly. Zklamání. V rámci hororů ale stále nadprůměr. ()

thorewi

S jedničkou to nemělo dle mého názoru moc společného, a bohužel ani tu kvalitu. Při některých scénách jsem se válel smíchy, při jiných jsem to chtěl vypnout a zahodit, jiné zase byly celkem povedené. Prostě takový guláš. ()

Krabak

Když jsem zkoukl jendičku, tak jsem se na pokračování těšil jako malé děcko. A díky úspěšnosti jedničky v mojich očích, jsem od dvojky čekal poměrně hodně. Bohužel se mi naplnily ty nejhorší obavy a to ty, že dvojka bude jako mnoho dalších filmových pokračování stupidní. Hned od začátku filmu jsem začal nenávidet speciální jendotku, která je něco jako "hl. postava". A postupem času se to od nenávisti přehouplo až k čiré nepřístojnosti vůči nim. To co tam předváděli bylo opravdu otřesné. Od stupidního taktického přesunu, přes "čištní" bytů, totální ignorování rozkazů nadřízených až po střílení, které si nejspíš trénovali na pc s nekonečnou municí... Ještě že tam byl kněz, kterému nedělalo problém ustřelovat hlavy nakaženým dětem. Nebýt jeho, tak ten rádoby SWAT tam po 5ti minutách vyvraždí jedna malá 6ti letá zombijka. Když už pomalu byla celá jendotka roztrhaná, tak musel režisér nasadit další čerstvé masíčko, aby neměli zombíci hlad. A to ve formě několika puberťáků, kteří si řekli, že by mohli za zfilmování vnitřku izolovaného domu armádou dostat Oskara... Hups, nepovedlo se a skončili jako svačinka. Stát se tohle všchno v bezduché vyvraždovačce bez děje, dám tomu průměr. Bohužel tady si režiséři řekli, že člověka musí nasrat totálně. A to tak, že ten virus nebyl vlastně virus, ale ĎÁBEL!!! (proto ten kněz...) . A pokud jsem to dobře pochopil, tak ten ďábel je vtělenej do metrovýho červa. A jelikož už víme, že se natáčí REC 3, tak můžu v klidu říct, že to dopadne výborně a červík se s pomocí lidské schránky dostane ven. Ale abych to jen nekritizoval... Jsem opravdu rád, že si pokračování z jedničky odneslo NAPJATOU ATMOSFÉRU a SKVĚLE ZPRACOVANÉ KOSTÝMY. Kdyby z toho režiséři nechtěli udělat další z mnoha krváků (v dnešní době nejspíš platí, že čím víc krve, tím lepší film) tak by sága REC byla velmi oblíbenou. Za ty klady, co jsem napsal, dávám filmu--->30% ()

Nons3nse

Okamžite, ako som dopozeral Rec, nevydržal som čakať. Hneď som si pozrel pokračovanie. Ako to bolo aj u prvého dielu, film som si úplne užil. Tentoraz začína z pohľadu španielskej zásahovej jednotky, ktorých poslali aby to tam vyčistili. Vo filme sa postupne „odkrývajú“ fakty, čo vlastne spomínaná nákaza je zač. Vedel som, že to bude mať niečo spoločné z cirkvou, a nemýlil som sa. Môžem zopakovať to, čo som napísal o prvom diele, iba tu je viac strašidelnejších pasáží, pri ktorých nejednému skúsenému hororovému divákovi chodí mráz po chrbte. Koniec ma úplne dostal. Nečakal som, že to práve takto skončí. Som strašne zvedavý, ako dopadne tretie pokračovanie, no obávam sa, že do kina sa neodvážim ísť... ()

pipapaja

Myslel jsem si, že dvojka bude slabím odvarem z jedničky jak jsem se ale mýlil. Dvojka je stejně dobrá jako jednička ba možná lepší protože přináší něco nového dva různé pohledy dvou různých skupin, vysvětluje co je virus zač no a to finále s utajením ve tmě mě absolutně dostalo. Již se těším na další díl, protože věřím, že mě, nezklame. ()

dopita

První díl byl solidní průměr, tohle je uplně zbytečný pokračování. Ubírá se směrem, které mě vyloženě smrdí. Co tam šmarja dělal ten kněz a vubec celá ta zápletka s vymítáním ďábla? Proč ty děcka? Tvůrci trapně natahovali řiďounkej příběh. Řemeslně je film o třídu horší než jednička. ()