drackula

Oceňujem snahu o originalitu. Ak by sa tvorcovia snažili iba okopírovať jednotku, s tým, že by do "mlynčeka" iba prihodili nové obete, efekt by bol nulový. Snaha vytvoriť akéhosi kríženca Rec a Exorcistu je naozaj originálna, ale mne moc nesadla. Fandím skôr klasickým zombíkom, respektíve zombík ktorý sa zľakne modlitby alebo ruženca na dverách mi moc nevonia. Je to ale môj subjektívny postoj, nad ktorý ak sa povznesiem musím skonštatovať, že Rec2 je naozaj kvalitné pokračovanie, plné akcie nemilosrdne sa na diváka valiacej prakticky od začiatku do konca. 70 % ()

Kosmik 1

Jedním slovem hrozný. Někdy se vážně potvrzuje, že pokračování je jen a jen na škodu. Druhý díl už tady těží pouze z názvu a spoléhal na to jak se patří. Začátek ještě sliboval pěknou solidní akci, ale jakmile se na scéně objevil svatý muž, bylo mi jasný, že je to v háji. Že jsou zombíci posedlí ďáblem, to beru, ale uklidňovat či dokonce zahánět je křížkem? Co to má být? To už chyběl jen česnek a svěcená voda a bylo by dokonáno úplně....Mluvící zombík? Tak to fakt ne, tudy cesta nevede ani nepovede. A hledat nějaký protilék (původní krev) v zavšiveným baráku na nemoc, která je pouze tam, je pěkná hovadina. Stačilo by barák vypálit a bylo by po problému, nechápu proč tam posílat nějakýho faráře, který to ještě navíc nemá v hlavě v pořádku. Další věc, proč krucinál nestřílí nikdo do hlavy a plýtvají půlku zásobníku na jednoho zombíka, kterého stejně nesejmou? Navíc to vypadá jako by se ve výcviku neučili střílet, mířit a asi ani šetřit náboji. No a aby toho nebylo málo, tak přijde na scénu hysterka se srdceryvným řevem a ještě navíc s pistolí v ruce, to nemůže nikdy dopadnout dobře. Ach jo, ani nevim proč dávám dvě hvězdy, asi jen ze soucitu a kvůli pár slušným lekačkám.... ale jinak jsem hrozně zklamaný, páč tenhle druh hororu mám rád a tohle je skoro na odpad. Navíc jsem se vůbec nebál. ()

Puyi

Po skvělém prvním dílu jsem byl hodně zvědavý jak bude děj pokračovat a mohu říci, že jsem opět hodně nadšen. Nedá se sice zase říct, že by to bylo bechybné, ale ta atmosféra a stejně jak u předchozího dílu, naprosto skvělé finále hodnocení hodně vytahují nahoru... Dějově je to asi slabší jak první díl, ale za to je lepší atmosféra... :) S napětím budu očekávat třetí díl této výborné hororové série. :) ()

Zagi20

Jednička ve mě zanechala opravdu silný dojem, a byl jsem zvědavý jak si povede pokračování. Velmi se mi líbilo jak autoři veškeré mé teorie, o co tam sakra jde, s noblesou roztrhali a přidali pár zajímavých nápadů, funkčních lekaček a slušnou porci akce. Bylo to jako bych se díval na úplně jiný film. I přesto se prvnímu dílu nevyrovná. Z něj sem byl prostě víc posraný :) ()

Kalidor_

Po vynikající jedničce, kde jsem byl strachem přimrazený k židli, přišla sice akční dvojka, ale strach vystřídala nuda. Veškeré snahy o vyděšení byly zmařeny naprosto stupidním SWAT komandem, to je jako pozorovat Pata a Mata jak si hrají na zvláštní zásahovou jednotku a chtít abych se při tom bál. ()

KASUGI odpad!

Odpůrci "handcam" filmů a tolik typického nesmyslného natáčení za jakýchkoliv situací si tady fakt užijí. Jedna scéna za všechny: Tři mladiství (kameraman, holka, kluk) a jeden dospělý jdou po chodbě a v jedné místnosti narazí na Usain Bolt Zombie, tj. klasická rec zombie - sprinter na startu, co půlhodiny stojí a čumí a pak vystartuje (který hňup tuhle vlastnost vymyslel...). Zombie tedy vystartuje a následuje bitka s dospělým. Kameraman na dospělého hystericky řve "la pistola, la pistola", aby ho jako zastřelil. Usain Zombie dospělému vyrazí la pistolu a ta spadne PŘED kameramana, načež ten, místo aby ji zvednul, pořád natáčí, zaměří se na dál od něj stojící dvojici, a řve na ně "la pistola, la pistola" (místo v síni slávy nejstupidnějších scén zajištěno), načež teda holka la pistolu zvedne a následuje opravdu! nelogické a nevěrohodné nechtěné zastřelení dospělého. Složité vysvětlovat, to se musí vidět. ()

Koryntos

Bohušu, kurva se neříká! To by jsi mohl jako kněz vědět, určo jsi tím toho nahoře nasral a dopadlo to s tebou tak nepěkně. Heršoft, to zas byla ztráta mozkových buněk, mít REC 2 o půl hodiny víc, tak mi z toho odumřel mozek. Když už jsem u toho mozku, tak zřejmě všem účinkujícím postavám mozek dávno odumřel, nebo scénáristé zkouší, jaký blaf dokáže divák ještě sežrat a libovat si jaké to bylo hogo fogo. Takže když to vezmu selským rozumem, tak mne nejvíce pobavilo, jak ten kněz šel zkoušet tu krev. Ančto teda nejsem doktor, ale já myslela, že to vezme pod mikroskop, nebo tam dá laknusový papírek (nebo jak se tomu nadává) a on to zkouší křížem a pak je ještě nasranej, že mu to překvapivě blaflo a tak nějak zase tím selským rozumem soudím, že i kdyby to byla krev od jiného zombíka, tak by ta krev musela reagovat pořád stejně, když všichni byli nakažení, nebo pro větší efekt, ta od hlavního zdroje by mohla pro efekt vybuchovat, jako rachajtle, ale největší záchvat smíchu mě jímal u té zvláštní jednotky. To zvláštní jednotku sestavili náhodným rozpočítáním z lidí v přihlížejícím davu, nebo zvláštní byla proto, že členové vylezli ze zvláštní školy, což by asi odpovídalo více, s přihlédnutím k tomu, že včichni členové byli psychicky labilní. Střílet z nich uměl jen kněz, že by se to společně se slovem kurva, naučil v semináři? Spíš to nebyl kněz a podle těch rozborů krve, to nebyl ani doktor. Nemlich, že po baráku se jim trousí tůristi z venčí, jako by se nechumelilo, takže ven se nedostane ani myška a dovnitř úplně v pohodě 5 lidí a když už to někomu dojde tak to svařej místo toho, aby tam poslali další zvláštní jednotku, která by to vzala stečí z jiného směru. První i druhý díl bych zkrátila a spojila je v jeden, tady stejně nebylo nic nového, jen to, že tam přibylo spoustu vedlejších postav, takže to bylo o to více přeplácané. Takže jestli 3 díl, který snad ani nemám potřebu vidět, bude konečně obsahovat rozuzlení, proč se tam děje, co se děje. Tak po zombíčí nákaze, která je vlastně není nákaza, ale najednou se z ní stala posedlost ďáblem, v 3 dílu, by mohlo vše vyústit v to, že by se tam zjevil duch doktora Mangeleho a vzal by si to všechno na triko, že on je tím vinen a prováděl pokusy na dětech, které se z toho posedly. Jedna hvězda za toho nechutného francka na konci, odpad si schovám pro ten další díl tohoto diváckého( s)hitu. ()

Herzeleid

Ono by to nebylo ani špatné, nicméně většina herců a jejich chování mně lezla takovým způsobem na nervy, že se to nedá ani popsat. ()

Dagoussek

Dvojka je téměř stejná jako jednička, akorát trocha vysvětlení navíc. Jinak stejný nářek, řev, panika apod. už mě i lezla na nervy...vždy si musím počkat až na závěr filmu, kdy to je to mazec!! ()

zolo23

Vždy keď sa teším na pokračovanie nejakého úspešného filmu zvyčajne sa sklamem, ale toto je chválabohu iný prípad. Veľmi som sa potešil, že režiséri pokračujú tam kde v jednotke skončili. Vynikajúci bol aj nápad urobiť film z dvoch pohľadov a to vpádu špecialnej jednotky do budovy(vrátane kňaza) a zvedavosť teenagerov čo sa to tam kurva vlastne deje. A že nakoniec nešlo vlastne ani tak o nákazlivý vírus typu besnoty, ale o vyčínanie démona v telách ľudí mi vôbec neprekážalo, práve naopak. Záver bol opäť skvelý,mrazivý....mňam ()

JančiBači

Aj ked sa im podarilo nadviazat na 1tku uplne perfektne, film sa mi až tak nepáčil.Celý film mi behalo po rozume, že prečo si nerosvietili 8) Navyše ten knaz bol vrcholne nesympatický a to čo sa vyklulo z "vírusu" mi skôr prišlo ako dementnost.Vírus posadnutosti. 8) ()

Almásy

táto sága mi začína čím ďalej tým viac šmakovať. síce si s vysvetlením ,,pôvodu,, zombíkov mohli fakt dať viacej námahy, ale krásne na tom filme je to, že je béčkový a nechce sa hrať že je áčkový. takýmto filmom všetka česť a takéto filmy si aj rád pozriem. šup sem s trojkou! ()

MissyRock

Půl hodiny sedím za obrazovkou a jsem v šoku. Moje nervy pracují na 100%, moje psychika se zdá být lehce narušená. Jsem překvapená, vyděšená, ale nadšená zároveň. Modlila jsem se, aby dvojka nebyla jen slabým pokračováním kultovní jedničky, ale opak je pravdou. REC 2 má na to, aby překonal první díl a to vším, co se ve filmu odehrálo. Děj byl mnohem napínavější a atmosféra ještě děsivější. Tohle je ten pravý film u kterého se chci bát a budu se bát kdykoliv si tento snímek zapnu znova. Poznámka : Nikdy nepoužívejte noční režim, protože nemáte jistotu co uvidíte. ()

Pecival

Kladné body za rychlý nástup bez zbytečných okecávaček. Zbytek už bude na pochvalu stěží... mariňáků je málo, chovají se hodně retardovaně, atmosféra je taky slabší než v jedničce. Sice tu a tam probleskne dobrá myšlenka nebo scéna, ale není to ono. Ikdyž ono to v mých očích nebylo ani posledně. Navíc chybí trochu hutnější konec, ten to v jedničce hodně zachraňoval. Poslední scéna má sice sílu, ale je to příliš narychlo takže si možná řeknete: Hmm, kurva. A tím to končí. Přesto ušoupaný tři, pač úplná katastrofa to není. Já osobně bych se příkláněl aby byl další podobný film natočen v rámci kamer mariňáků co mají na helmě - to se mi líbilo nejvíc. ()

jefff

Druhý díl přímo navazuje na ten první a i když je víceméně stejný, je v určitých ohledech trochu barvitější a jinak pojatý. Oproti prvnímu dílu je tento fantasknější a řekl bych o trochu méně hororovější (ačkoliv je pořád strašidelnější než většina jiných hororů). Konec mě tolik nedostal a čekal jsem něco silnějšího. I tak je série REC tím nejlepším co lze mezi horory najít. ()

Fox85

Stísněná a děsivá atmosféra prvního filmu podle mě trochu ustoupila. Je to pořád slušný nadprůměrný horor, ale jednička se mi líbila víc. Tentokrát je i více prostoru věnovánu příběhu, to jest vysvětlení událostí obou filmů. A závěr byl dobrý. ()

KR4T4S

Důstojné pokračování skvělé jedničky. Jen v závěru je trochu sražen vaz logice, ale čert (ďábel) to vem. Rozšíření zápletky kolem tajemného "virusu" mi sedlo, dokonce si myslím, že je to velmi zajímavý nápad. Strachy jsem se sice tentokrát málem nepodělal jako u jedničky, ale to neznamená, že jsem nebyl napnutej jak struna. Jak se tu často přirovnává vztah Rec/Rec 2 a Vetřelec/Vetřelci, musím se přidat. A toho teenfakana bych zabil na místě. ()

BMAJTZ

Jako pokračování REC musím usoudit, že je to slabší. Nápad je stále poměrně originální, protože rozplétá jakousi nitku nedořešených otázek z prvního dílu. Bohužel, tedy alespoň já to tak cítím, se příběh ubírá né příliš dobrým směrem a to náboženským. Každopádně i tak je to lepší než většina moderních hororů. Co se zpracování týče to je na chlup stejné jako jednička, což není špatně, ale ani dobře očekával bych nějakou inovaci. A na konec bych snad dodal, že jednička byla přecijenom mnohem napínavější, ve dvojce už tak nějak celý ten děj očekáváte. A co mi přišlo už opravu jako WTF bylo "viděni" jenom pomocí nočního režimu, to si mohli tvůrci opravdu ušetřit. ()

Forsberg11

Na [Rec] 2 som sa vrhol s takou obrovskou chuťou, že som ani len nevydržal do zotmenia a už sa disk točil v prehrávači. Zatemnil som si izbu, zabuchol dvere, šupol sa do kresla a poď ho na to. A veru že je to opäť poriadna jazda. Ale tentoraz už hneď od začiatku. Žiadne vykecávačky, žiadne zoznámenie s postavami, ide sa priamo na vec. A presne tam, kde sme v jednotke skončili. Nádherné nadviazanie spôsobilo to že dvojka nestratila nič z pravej hororovej atmosféry a pre slabšie povahy môže byť tento filmík opäť nestráviteľná záležitosť. Ja som si však pochutnal ako sa len dalo a užil som si každú minútku. A dokonca mi ani nevadila tá nezmyselná premena zombies na "posadnutých". Španieli, opäť klobúk dole. Už sa teším na trojku... ()