DeLaMorte

Začínáme přesně tam kde jsme skončili..točíme stejným teamem a to mám rád takhle prostě "dvojky" mají vypadat...na místo podivné infekce přijíždí speciální jednotka a světe div se opět se stávají divy.Pokračování nechybí spád,akce a napětí a srozumitelnost!Výborné! ()

Soweek

3,5*. REC zažívá něco co serie Resident Evil, první díl byl o napětí, strachu a nevědomosti, druhý těží ze tápletky prvního a nabízí více akce, více mrtvol a překvapivě to FP kameře sedí víc než si zkoušet hrát na bubáky. O úspěch tohoto filmu bych s nebál, o třetí díl se bojím ale o poznání více, jelikož pokud trojka bude, bude se to muset vzít trochu víc globálně a takový kabátek už REC nemusí vůbec sedět. ()

ZkuKol

Pokračování hororové chuťovky ze Španělska. Tvůrci se rozhodli vzít si za vzor Vetřelce a přidali na akci v teamovém pojetí. Je to příjemné osvěžení, přidá to na tempu i množství mrtvol. Ruční kamera, masky, triky i akce jsou v rámci žánru i rozpočtu vynikající. Žel scénář se pekl sakra na rychlo a je to poznat. Vlepená parta puberťáků je neskutečně pitomá, přehazování snímajících kamer bere filmu atmosféru a ač je pointa filmu příjemně mrazivá, její vysvětlování působí pitomě, stejně jako chování "toho, kdo velí." Přesto je to velmi dobrázábava, nejen v rámci žánru. Do nám známého domu vyráží parta ze speciálních jednotek s "odborníkem," dozvíme se něco o infekci, ale hlavně o likvidaci nakažených... 70% ()

bloodvomit

Nejsem si jistej jestli mi sedí kam "série" směřuje, původní nápad s infekcí zněl uvěřitelně. Nicméně pořád je to super řezničina, silný čtyři. ()

slovan1

Jo, tak tohle už mělo grády. Zasahovka v baráku, zbraně, více možností... Pohled z více kamer prospěl, navíc helmetcam jsou super. Dost akce, osvětlení nákazy a celého původu "viru". Svižnější a akčnější než jednička proto dávám o jednu hvězdu navíc. ()

Cejny

Tak abych to nějak ve zkratce shrnul. V porovnání s prvním dílem je dvojka o trochu slabší. Vadilo mi střídání kamery, ale zase na druhou stranu se mi líbil nápad s přepínáním na kamery umístěné na přilbách jednotlivých postav, i když to tak trochu připomíná nějakou počítačovou hru. Perfektní však bylo posunutí a vysvětlení příběhu. Celé se to zajímavě propojilo a zamotalo, takže už se moc těším na další pokračovaní a rozuzlení celého případu. 80 % ()

SG-1

"Teď mě poslouchej, ty chytráku. Právě jsem ztratil jednoho ze svých mužů. Takže ze sebe začni sypat všechno, co víš, protože je jasný, že víš víc než já." -velitel- ()

Firebug

Jednička byla vynikájící, ale o dvojce nemohu říct nic lepšího než, že zajímavě rozšiřuje zápletku. Postavy chovající se jak lobotomii asi už patří k žánru, ale mě to stejně vždycky zamrzí. Zvláště chová-li se totálně nepochopitelně zásahová jednotka, která má být na vypjaté situace připravena a zřejmě i školena ke střelbě. Ty jelita v tomhle filmu jsou naprosto nepoužitelná! Velké zklamání a 2,5* zaokrouhlené nahoru asi jen z úcty k jedničce. ()

The Viper

Nehorázný průser. Místo napětí a tušení hrozby z jedničky je tu nulové tempo a ''ne-epická'' vize apokalypsy. K tomu gejzír hloupých nápadů (vládne po celou dobu filmu a nedá se určit vítěz nejdementnější scény), špatní/otravní herci a hlavně brilantní technická stránka věci, která ''first person'' filmy posouvá na uplně jiný level dokonalosti (rozumíme tak že Grave Encounters je o proti tomuto dokumentárním skvostem) a kterou si stejně neužijete když tam banda španěláků huláká jako feťák co ztratí matroš. Španělé mají tu nejhorší policii v Evropě. ()

Tjaden

Vynikající pokračování, které se drží neúprosného tempa prvního dílu. Přestože se vše odehrávalo ve známém domě, byl jsem nesvůj skoro při každém záběru kamery. Evropané opět ukázali, že v žánru hororu se s nimi Američané nemohou měřit. Vsuvka s teenagery byla trochu zbytečná, ale nějak výrazně mě nerušila. Kéž by se nastavená laťka podařila udržet i třetímu dílu. Konec je dost znepokojivý. Jsem zvědavý, jak se tvůrci poperou se změnou prostředí. ()

DavidS.

S REC 2 se to má stejně jako s dvojkou Vetřelce (uvádím záměrně i proto, že autoři se jí nechali dost inspirovat)...Je to pokračování kvalitní, původnímu námětu dodává další rozměr a také přidává na akčnosti...Rozebírat to podrobněji by ale znamenalo bohužel spoilerovat...Perfektní práce s jednotlivými rovinami "záznamu", časovými posloupnostmi i znovu nápadité využití dokumentárního stylu a kamery... ()

Wotan

Akorát mě není jasný proč jich tam pošlou vždycky tak málo. Beru, že šli prozkoumat co se tam stalo, ale jenom čtyři? (toho exorcistu nepočítám) ()

medlo

Vôbec som to nečakal, ale toto pokračovanie bolo dobré. Najprv ma trocha zarazila zápletka a aj som sa zľakol, čo z toho nakoniec bude. Ale potom som si uvedomil, že zombie hororov tu už bolo dosť a toto bolo niečo nové. Záver bol tiež zaujímavý, aj keď som ho trocha skôr odhalil. Teším sa už na tretie pokračovanie, ktoré nás dúfam zavedie do ulíc a ktoré si dúfam udrží aspoň štandard z prvých dvoch dielov. ()

bari68

Som rád, že zasa po nejakom čase sme narazili na kvalitnú hororovú režbu.A som rád sám za seba,že REC 2 môžem si hodiť do pomyselnej kolónky filmov kde dvojka prekonala jednotku.Prítomný film sa od svojho originálu trošku odlišuje.Ale odlišuje sa dobrým smerom:rozpitvanie jadra príbehu do väčšej hĺbky,sem-tam nejaký dobrý nápad(sequel kombinovaný s prequelom) a budovanie atmosféry už od začiatku minutáže.Tu je myslím ten ,,zakopaný pes,, a ukážka ako sám točiť správne pokračovanie. ()

NICOX

Ne vyloženě zklamání, ale... Jednička byla jednoduchá, přimočará... a to se mi líbilo. Dvojka je spletenec všemožných podivností, kde se virus mění v posedlost ďáblem! WTF?! A to ostatní je takový vzduchoprázdno. Jakoby tvůrci vymysleli tuhle "superpointu" a to ostatní tam jen tak naplácali, aby tam něco bylo. Atmosféra, strach a jakési vtažení do děje, které fungovali u jedničky, sem u dvojky nenašla. Líbilo se mi napojení na předchozí díl, návrat Manuely Velasco a ten brutální kněz taky docela ušel :) Hlavně záleží na tom, jestli se ztotožníte s tím "zvratem". Kdo ano, bude spokojen, kdo ne, bude zklamán. Já sem na vážkách. Od potencionální trojky nevím, co čekat... ale určitě se na ní podívám. 60 % ()

Jane18CZ

No dobře, tak teda 4*, ale jen díky tomu, s kým jsem se na to dívala a jak jsem se u toho pobavila :D Líbilo se mi to víc než jednička, ta kamera byla mnohem lepší než v 1 a celkově to bylo zajímavější až na dost věcí, které nedávaly smysl a pointa byla dosti trapná, nemluvě o konci. Ale jinak jsem se celkem bavila. ()

SkyLukey

Pokračování úspěšných filmů zpravidla nikdy nedopadnou dobře. Ale tento pokračovací díl daleko předčil mé očekávání a určitě je srovnatelný kvalitně s prvním dílem. Rec 2 navazuje na první díl tak hladce a čistě, jakoby dva filmy byl jeden, natočený v kuse. Rec 2 nám přinese daleko více zvratů a překvapení, že bych to v životě nečekal. Kromě klasického bádání domu se děj dostal taky mimo dům, a film už není filmem pouze o přežití. Tento díl divákům nabídl mnohem více, než první a rozvedl tak perfektně rozjetý vlak z prvního dílu. Aby toho nebylo málo, konec tohoto filmu je opět volný a jako dělaný pro pokračování. ()

divak84

parádně navazující na jedničku, pohled z jiných úhlů mám vždy rád, ikdyž je pravda že dětské trio spíš leze na nervy. Fantastická scéna ve ventilačce, kdy slyšíte přibližující kroky a po nich hnusnou zombie. Paradní atmosféra, skvělý konec, skvělý HORROR.... ()