VIPerson

Větší sekec,skvělé kombinování kamer vojáků a partičky zvědavců,opět velmi skvělý zvuk a herci opět neznámí a skvěle vybraní.Přesto se mi jednička líbila o fous víc,asi proto,že jsem byl tak příjemně překvapen.Tady mi i trošku vadila zápletka s posednutím.I když ono posednutí nebo nákaza tvořící zombie....to už je asi jedno.Za málo peněz hodně muziky... ()

Artmovie

Překvapivě dobré pokračování. Myslel jsem si, že na jedničku to mít nebude, že všechno strašidelné zůstalo v původním filmu a toto bude jenom o akci. Není to tak. Sice se spousta motivů z jedničky opakuje, ale i tak celý tento film funguje a nestává se žádným stínem svého předchůdce. Akce je tu minimum a hlavní přednost dostávají postavy. Jejich chování ve vypjatých scénách je podáno velmi přesvědčivě a jako divák máte nutkání jim fandit. Místo dnešních filmů s hororovou tématikou tu máme výborný vyvolávač napětí, který určitě stojí za to shlédnout. ()

Corpsegrinder odpad!

Jestli jednička byla shit tak tohle je třikrát takový. Do paneláku vtrhne po zuby ozbrojený komando a místo toho aby stříleli tak se nechaj zabít jak naprostý idioti v klišoidním stylu PANÍ JE VÁM NĚCO? ÁÁÁÁÁÁ tuhej. Opět je hovno vidět, opět to neni strašidelný, opět to má dementní konec, opět se to všem líbí. Nechápu. ()

ChrisBa

Obrovské sklamanie.. jednotka bola fantastická.. nečakane dobrá.. tento diel je však úplne zbytočný.. nech sa na mňa nikto nehnevá, ale naozaj mi to prišlo príliš stupídne..príliš.. týmto to fakt pokašľali.. chovanie postáv je neprirodzené.. a ak niekto nadáva na americké horory so stupídnymi hrdinami..tak tu to platí dvakrát.. nechápem tomu hodnoteniu tu..ďalšia vec..jednotka bola aj celkom záhadná.. nik nevedel čo sa deje..v tom to bolo zaujímavé..rozuzlenie v tomto filme radšej nemuseli poskytnúť..pretože toto bolo slabé..ja som mal pri tomto filme už po pol hodine nervy čo to pozerám za volovinu..sorry..ale to americká karanténa je oproti tomuto veľdielo :D ()

Ashar

Skvělý film, jak jednička tak dvojka. Celkově mi pokazil zážitek z filmu systém natáčení. Systém amatérské kamery nemusím. Smrdí to nízkým rozpočtem. ()

t.mon

Film jako tenhle si koment zaslouýí. A to ne nějakej krátkej. REC je značka. Dobrá značka. Balaguero s Plazou si na jedničce vytvořili jméno, posunuli žánr found-footage zas o pár kroků dál a zrodila se španělská legenda. Jestli byl tehdy nějaký dobrý zombie ff horor, tak právě ten. Zato dvojka je vpravdě naprosto odlišná. Styl filmu je jiný. Spád filmu je rychlý, ne pomalý. Je zde i viditelný příklad braný z Paranormal Activity, a to postupné střídání kamer, což filmu dává dobrý spád. JE taky vidět, že si páni režiséř dali záležet taky na scénáři, který je mnohem detailněji propracovaný než v prvním díle. Propracovanější, ale bohužel strašně pitomý. A zde začínají zápory. První díl rozeběhnul mega storku o lidech infikovaných VIRUSEM, ve dvojce se najednou z infikovaných stanou posedlí, což mě fakt brutálně nasralo a příběh tím docela pohřbilo. Zachraňuje to postava kněze, ten chlap se fakt snaží ze sebe vydat všechno. Škoda taky nevyužitého prostoru slečny Velasco, sexy aktérka prvního dílu je sice pořád sexy, ale prakticky pointless a využita až v závěrečné superpatnáctiminutovce, kdy atmosféra graduje, nervy v kýblu a skvělé zakončení jinak slabé storky Velasco zachraňuje a naznačuje, že v trojce se evidentně podíváme za hranice "house of terror". Budu se těšit :-) ()

MatejNosal

Pokračovanie je viac akčné menej atmosferické ako jednotka, preto dávam o jednu hviezdu menej. Bál som sa podstatne menej, ale bavil som sa rovnako. Toto pokračovanie je niečo ako u votrelca, kde jednotka bola hlavne o atmosfére a strachu z neznáma a dvojka bola hlavne o akcii, strielačkách a veľa postavách ako aj tu. ()

shimpy(CZ)

Napětí, které bylo v prvním dílu, tady bohužel nebylo v takové míře. Film byl o poznání akčnější a o něco více experimentální. Nicméně film i tak po celou svou dobu nenudí a divák čeká, kdy odkud kdo zase vyběhne. :-) Závěrečné finále v podkroví už nemělo ani zdaleka takové grády jak dříve, ale přiznám se, kdybych první díl neviděl, tak se opravdu bojím... Skvělá práce ()

Standito

Autori si týmto tak trochu vystrelili z prvého dielu a to prechodom z realistickosti ku iracionalite. Určite málokto čakal, že za tým všetkým sú nadprirodzené sily a nie každý sa dokáže cez to preniesť (ako som zistil z reakcie jedného známeho). Postava kameramana tu nemá na rozdiel od predošlého dielu takmer žiadne opodstatnenie, a navyše sa radšej stará o rozbitý objektív viac ako o ľudské životy. A tu tkvie aj najväčší problém - neuveriteľnosť situácie. Kým predchodcovi sa dalo kľudne uveriť, že sa to mohlo takto stať, tu som len po celý čas rozmýšľal, prečo si nezavolajú posily, prečo neurobia toto, prečo tamto... ()

predatorjf

Je tu celkem dost negativních ohlasů, nekoukal jsem na hodnocení, než jsem se podíval na film, až teď a dost se divím. Po konci filmu jsem byl nadchnut. Od začátku do konce jsem se nepřetržitě bál, jak to má být... Film nebyl postaven na lekačkách, děj byl úžasný a náramně vtáhl do filmu. Pokud by nebyla jednička, dvojka by nestála za nic, ale takto považuji jako lepší film dvojku, se základem v jedničce. Snad nejlepší horory, co jsem viděl. Jestli někdy budu mít dost psychických sil, kouknu na ně za sebou, vyjde to jako jeden film... ()

Ještěřák

Exotický film, který si dělá co chce a kterému asi lze vyčítat mnohé, ale já se místo kritiky omezím na suché tvrzení, že jsem se prostě skoro furt dobře bavil a budoucí trilogii celkem fandím. Navíc jsem si zřetelně zavzpomínal na hraní FEARu (dost shodné interiéry) a AVP 1, se kterým [REC] 2 sdílí rychlé vsátí do děje a dlouhé, veledlouhé & potřísněnígatíhodné čekání na first blood, takže celkově příjemnost na entou. I závěr se vydařil, což se podobně máklým hororům povede jen svátečně (viz meta-dementní konec COLLECTORa), pročež největší slabinou překvapivě zůstává málo strachu, po čertech méně než v jedničce. Dneska svý 3 vs 4 dilema přesto zaokrohlím nahoru. ()

Harapes

Pokračování těžkého nářezu z prvního dílu ze začátku filmu naprosto nefunguje,dějová linie je slabá a tak film pár minut nudí....co ale nastane potom.Záběry kamery ve stylu hry "Doom",krvelačné příšery.Moc pěkné do chvíle,než zjistíme oč tu běží(...bohužel do příběhu je nacpáno náboženství...a parta blbejch teenagerů).Jakmile ale zmizí ze scény(hádáte dobře,jsou sežráni),tak děj se opět dostává do plných obrátek a je radost a strach film dál sledovat.Bohužel už to není skvělá jednička,ale i tak budete přivýrat očka.Jen za sebe si ale přeji,aby nám nezvnikl třetí díl. ()

venom14

Stejně (možná víc)brutální a napínavé jako jednička.A i ten konec je o něco hustější než v prvním díle,pro mne byl i celkem nečekaný. ()

iampatrik

80% Horor točený z pohledu kamery samotných lidí, tak dobře zvládnutý, že vás vtáhne přímo za onu kameru. Budete posraní od hlavy až k patě sledovat vývoj epidemie a zajímat se o její vzniku. To vše v poměrně malém prostoru - v bytovém domu, někde uprostřed španělského města. Druhý stejně kvalitní jako první, což se jen tak nevidí, natož v hororové kategorii. ()

Sufferer

Inu, nie je sequel ako sequel. Druhé pokračovanie na svojho predchodcu nadväzuje vo chvíľach, kedy ešte nezaschla krv na schodoch uzamknutého činžiaku. Miesto opakovania už raz videného ďalej odkrýva mystérium nákazy, pričom nová pointa nepôsobí prvoplánovo, ale celok šikovne obohacuje. Zatiaľ čo jednotka na pozadí bezvýchodiskovej situáciu učebnicovo stupňovala napätie, až by sa človeku medzi strachom stiahnuté polky prdele nevošiel ani zastrúhaný vlas, druhá časť nenechá diváka vydýchnuť od prvého záberu až po ten posledný, keď strach výborne mieša s adrenalínom. Diabolsky dobrá dvojka. ()

Mo.

V zásadě "jen" druhá část příběhu. Jakékoliv teorie o tom, že závěr jedničky byl nedomyšlený a stupidní, tímto padají, neboť dvojka začíná jen pár desítek minut po událostech prvního dílu a od začátku pracuje přesně s tím tématem, které bylo nadhozeno na konci jedničky. Hardcore survival ve starý bytovce v centru města tak dostal o level větší grády, neboť se předpokládá, že divák už ví přesně, do čeho jde. A funguje to úplně perfektně a všechno do sebe zapadá. Většina hororů by zapojení mystického prvku do příběhu neunesla (a skoro to vypadalo, že právě tohle je případ onoho závěru prvního dílu), ale tady to prostě sedí. Na jedničku! Včetně všech těch maličkostí jako jsou skvrny od krve na správných místech (tam, kde v prvním dílu někdo umřel...). A jak už napsalo dvacet lidí přede mnou: Jedná se nejspíš o nejlepší hororové pokračování od dob Vetřelců. ()

J*A*M*A*L

Tak na pokračování jsem se nesmírně těšil a věděl jsem že se budu bavit a samozřejmě to tak bylo.Opravdu opět perfektní dílo skvělé horrorové scény se zombies kteří nejenom že uměli běhat jak o život, ale dokonce i mluvit.O to to bylop ještě zajímavější a napínavější, výkony herců opět skvělé a jsem zvědávý co přinesou další díly.99% ()

TERRORDROME

Tam kde skončila jednotka začína dvojka a do satanskými zombíkmi zamoreného baráku napochoduje špeciálna zásahová jednotka. Pravda, tí chudáci sa psychicky zložia po prvom stretnutí zo slintošmi a sledovať ich bojové praktiky vyvoláva miestami úsmev, ale dajme tomu že ešte nikdy predtým nevideli živého satana. Tvorcovia sa totiž v dvojke vydali cestou kde z obyčajnej nákazy urobili posadnutosť diablom čo je vlastne celkom fajn a ja to chválim. Systém ručnej kamery je však pre akčné scény nevhodný a blízky stret so skupinou zombíkov tak nevyhnutne končí obrazovým grckolotočom. Výnimkou je scéna pripomínajúca strieľačkovú videohru z vlastného pohľadu, z čoho vyplýva že by bolo rozumnejšie viac využiť kamery čo majú komanďáci na prilbách a menej tú ručnú čo drží jeden z nich a má príkaz všetko točiť. Tvorcovia ale stále disponujú nápadmi, je to slušne vygradované, uvidíme aj pár pekne prestrelených a odstrelených hláv a koniec sľubuje niečo veľké, na čo sa hádam oplatí pozrieť. ()