Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Mihail123

Hah, tak tie úvodné bitky sú naozaj "veľkolepé". Aj som si hovoril zo začiatku, že to má celkom tú správnu atmosféru, no potom ma to prešlo. Cage valcuje naďalej v Bčkových vodách, tam pravdepodobne aj zostane...škoda ho. ()

Trustme

Slibný začátek filmu s morbidně středověkým chladem oběšování, morových hnisavých tváří a pěkné kostýmové výpravy, vystřídá nezáživné putování party chlapů a chlapců s posláním: Search & Destroy... Dominic Sena není špatný režisér a jeho tvorba sice nevykazuje toliko potřebu čekat u jeho nového filmu se spacákem před kinem, přesto má takový příjemný režíjní styl dělat za málo zlaťáků hezké pokoukání. Nejobsazovanější herec poslední doby Nikolaj Kage se zde vetřel do postavy rytířské a vcelku mu to sekne, ale né tolik jako Zvířeti Ronu Perlmanovi, jehož tvář nepotřebuje úprav a masek na středověký způsob. Záběry krajin, hradů jimiž parta putuje jsou nádherné a dojem středověké fantasy je parádní. Příběh s mírným horrorovým nádechem by možná fungoval pěkně v letech 50.tých, o což se i jakousi poctou režisér snažil, ale je zde příliš prvků co tajemnou atmosféru strašidelného středověku ničí. ()

Aven

Nevytřískaný potenciál. Sena dle mého názoru točit umí, dokladem toho můžou být skvělé atmosférické pasáže v lese a ve vězení či Perlmanovo hláškování, ale poslední půlhodina posílá celý film do průměrných tří hvězďáků. Kdyby se ze scénáře vyškrtl překombinovaný konec, stupidní Perlmanova smrt a naopak se přidalo více atmosféry a nejasnosti okolo toho, zda je ta ženská fakt čarodějnice nebo ne, tak to mohlo být klidně za plnej počet. ()

yeniczek

Na to jedno zkouknutí mě to snad bavilo více než podobný Van Helsing a to je díky hereckému složení už co říci... 4/10 a už to asi nikdy znovu neuvidím. Docela fandím UPP a tady se jim pár věcí moc pěkně povedlo:) ()

Danny F.

Role Cageovi sedla i s jeho typickým výrazem ve tváři. Příroda nádherná a lesy potemnělé a hrůzostrašné. Příběh se naplno rozjede asi po hodině ale ta pořádná divočina nemá chybu. Škoda toho slabšího úvodu. 75% ()

Imune

Nemyslím si, že by byl Season of the Witch nějak převratnej propadák, ale ani to není snímek, kterej změní život. Celkem slušnej námět, stejně tak scénář, ale pan režisér, jakoby se na to vyflák. Hlavně by se měl poptat pana Jacksona jak se dělaj pořádný bitvy. x) Co se týče obsazení, tak to mi těžce nesedlo.. Nicolas Cage jako rytíř? No o tom si myslím své, ale po nějaké té chvíli se na to dá i zvyknout. Že se nakonec i docela vyvedl závěr, dávám hrdé 3 hvězdy. 70% ()

Brain-D

Skvělý rytířský začátek, průměrný trip s dopravenim vozu s čarodějnicí a konečné bohužel stupidní zakončení s rádoby ďáblem. Cage klasický, Perlman jak z Hellboye takže výborný. Díky konci 3* škoda ()

zdenny

Tento film mi v mnohém připomněl "Černou smrt" (2010). Zde se také parta lidí vypraví pod rouškou temnoty (myšleno temné vize nebo budoucnosti) na misi, která nemusí mít vítězů ani poražených. Děj je zasazen do stejného období křižáckých rytířů a morové epidemie 14. století. Kromě velmi pěkné výtvarné stránky můžeme spokojeně pokyvovat hlavou nad Nicolasem C. a Ronem P., kteří své úlohy zvládli velmi dobře. Divák si může všimnout i odvěkého souboje mezi církví a lidským svědomím a myšlením. Neberu církvi, že opravdu nejednala v zájmu světového řádu, ale moc dobře vím, že uměla také velmi dobře manipulovat a profitovat z lidské nevědomosti a nevzdělanosti. Příklad: Když N. Cage řekne knězi, že ve jménu církve nepřišel zabíjet ženy a děti, že slouží Bohu a ne církvi - kněz mu na to odpoví: "Kdo vede tvůj jazyk?". V době inkvizice všichni víme, kam tato otázka vede. JInak tedy byl film celkem zdařilý, kult z něj ale dělat nebudu. ()

morena.jea

Záverečnú scénu si mali tvorcovia trochu viac premyslieť. Zaujímavý historický príbeh sa nám zvrtol do nie moc vydareného fantasy. ()

Ceres

Kupodivu dobré obsazení s Cagem a Perlmanem, ale zase ti prokletí CGI vlci, jak já tohle nesnáším. Tenhle snímek není docela fail, jako filmek na jedno shlédnutí to pobaví trošku, ale jinak příběh by mohl být mnohem lepší, cesta mě teda moc nechytla a už sem si přál až konečně dojede Cage a spol. na místo ať se rozehraje už finále. 45 % ()

Unnamed

Upřímně - špatné, ale mělo to i spoustu kladných prvků; užil jsem si to, nenudil jsem se. Ano, scénář teda nic moc (ať už šlo o postavy, dialogy či logiku příběhu samotného - mohlo to být i horší), ale jinak můžu kromě části s křížovou výpravou (která byla divná a asi ve filmu nemusela vůbec být - udělat z v ní přehlednou epickou bojovou sekvenci, měl bych asi jiný názor) jen a jen chválit - samozřejmě v rámci možností. Konkrétně lokace a kamera byly naprosto úžasné. Super také bylo, že si člověk nemohl být jistý, zda dívka je nebo není čarodějnice - trochu rozvinout tuto nejistotu, více využít tíživé atmosféry místa a byl by to i přes scénář fantastický film. Tvrdě vydřené slabší 4*! ()

lykan9

Hon na čarodějnice je sice koukatelným fantasy, ale že bych se z něho posadil na prdel se říct rozhodně nedá. Nicolas Cage již dlouhá léta není dobrou značkou a zároveň je tím, co mi na tomto filmu nejvíce vadilo. Zachraňoval to převážně Ron Perlman. Jinak se však jedná o typické béčko s čarodějnickým tématem, kterému byl očividně věnován větší rozpočet. Nic víc nic míň. ()

blackJag

Od Dominica Seny nikdy nešlo očekávat nic světoborného, nestalo se mi ale, že by mne některý z jeho filmů vyloženě nudil. A nestalo se tak ani u HONU NA ČARODĚJNICI. Nejedná se tu o žádné seriózní historické drama a pokud chcete hledat škatulky, vytáhněte tu s nápisem dobrodružná fantasy. Cage s Perlmanem si tu docela notují, jednoduchý příběh zdatně utíká a na závěr se samozřejmě najde nějaká ta práce i pro tvůrce digitálních efektů (démon není nic moc). Splácaná rutina, Cage má ale ve své sbírce i horší kousky. 60% ()

klima777

Nicolas Cage se zbláznil. Co horšího, svět se zbláznil. Křesťanští fundamentalisté se mohou radovat, neb jejich "pravda" okupuje už i filmové plátno. Pokud Bůh existuje, pláče. ()

Krosmen

Mám trošku pocit, že filmy podobného typu se objevují vždycky dvakrát do roka a to nemluvím o produkci, která míří přímo na DVD. Dost mi to připomnělo Salomona Kanea a tím dost, mám na mysli skutečně HODNĚ. Jen namátkou - vývoj hrdiny, nějaká ta žena, prozření a pekelná potvora. Výkon hlavních hrdinů je asi zbytečné komentovat, není to nic, co bychom už, především od Cage, někde neviděli. ()

ghatos

Uhozené dialogy + nevhodní herci + špatný scénář a hlavně závěr, jak z blbé počítačové hry (sekání hlav a obláček! wtf?). Místo toho, aby tam bylo více temnoty a děsu, tak to šlo sebeparodující akční cestou. Zarmzí to, protože tenhle typ fantasy má vždy slušný potenciál. Je to na hranici dvou, tří hvězd. Za ten šupácký digitál se kloním k horší variantě. 47%. ()

D28

Napriek priemernému hodnoteniu sa mi to páčilo.Rozprávky pre dospelých / čo je vpodstate fantasy/ mám veľmi rada, stredoveká atmoška bola zhodná s mojou predstavou, ako aj výkon Claire Foy, ktorá ma opantala v Going postal a stala sa mojim najnovším filmovým miláčikom.Celkovo herecký ansámbl mi do príbehu pasoval,aj maskéri si pošmákli, a škoda, že neostalo len pri takýchto "premenách".Naopak pridala by som viac romantiky a logiky, hoci musím opakovať x-tý raz, že vo filmoch na rozdiel od reality nie je zasa až tak dôležitá.Plusom je fakt, že celú cestu domov zo ZA Cinemaxu som "bola v príbehu", čo mi značne uľahčovala hmla,osvetlená zrúcanina hradu v diaľke, skapatá líška pri ceste ...Ešteže máme nový most, inak idem okľukou...A vo Villachu týmto ruším všetky benzínové pauzy. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor