Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Seti

Ani zdaleka taková katastrofa, jak by napovídalo místní hodnocení. Souhlasím, že digitální overture v podobě křižáckých výprav je hodně úsměvné a nějaká střídmější verze úvodu by byla určitě vhodnější, ovšem hlavní dějová linie šlape výborně. Špinavý blátivý středověk, mor, vymýtání čarodějnic, všeobklopující temná atmosféra - to jsou hlavní přednosti. Nehodící se Nicolas Cage, trailerem zabitý a i jinak předvídatelný jednoduchý příběh, občas špatně maskovaná chudá produkce jsou zápory. Výsledkem je mírně nadprůměrná podívaná, kterou jsem si, možná i díky skeptickému prvotnímu přístupu, celkem užil. Vedle filmů jako je Solomon Kane nebo Black Death se Season of the Witch neztratí. ()

hefoo

Nesklamalo ale ani hovie ako nenadchlo. Film na oddych. Určite alekeby som si mal vybrať niečo z tohto žánru tak siahnem po niečom inom. ()

Mistickzz

Celkom fajn historické béčko. Chvalabohu to nebolo tak dlhé a dalo sa to zniesť. Dokonca aj herci mi boli tentoraz sympatický a zaznelo niekoľko fajn hlášok. 55% ()

Wally

Po vizuální stránce hezká podívaná s několika hezkými akcemi, ale samotný příběh je slátanina a to je opravdu veliká škoda...prostě průměrný film, který neurazí (aspoň ne moc), ale na druhou stranu ve vás kromě faktu, že jste se na něj koukli nezanechá žádný hlubší dojem. ()

Roxan

Vážně překvapilo, v dnešní přeupírovaný době návrat ke "starejm dobrejm" čarodějnicím. Celou dobu jsem si řikala, že všechno ok, jen ten Cage mi tam nesedí - a on pak umřel, co víc si přát :) ()

Han22

Trošku tomu filmečku tu zvednu hodnocení. Dominic Sena není žádný Cameron, ale většinu filmů co natočil jsem bez problémů zkouknul a mám na ně poměrně příjemné vzpomínky. Samotný film je žánrový mišmaš stejně jako předchozí Bílá smrt - něco mezi ultratemný reálným středověkem s prvky hororu, který se ve finále mění ve zcela regulérní horor. Cage a Perlman jdou z jedné křížové výpravy do druhé, dokud nemají zabíjení ve jménu Boha plný zuby a nevrátí se domů. Zde je ovšem čeká mor, špína, beznaděj a taky soud za dezerci. Místo šibenice ale musí přepravit jednu čarodějnici na 800 kilometrů vzdálené opatství spolu s dalšími hrdiny (rytíř, kněz, kluk, podvodník), přičemž cesta nebude rozhodně procházka růžovým sadem. Nízký rozpočet vyvažuje Sena skvěle vytvořenou atmosférou temného středověku, krátkou stopáží a řádkou skvělých nechutností a scén (vlčí útok, finále). A i když mi Cage do role rytíře s traumatem moc nesedí, vše zachraňuje jako vždy skvělý Perlman. Takže pro mě slabší 4* ()

charlie_ando

Pohádka o tom, jak se za pár stříbrňáků dá natočit film... a protože se šetřilo na všem zvlášť na kulisách... respektive se postavila pěkná potěmkinova vesnice (ještě že bláto a sláma je tak levné...), tak zůstalo i trochu těch měďáku a zaplatil se Nicolas Cage, Ron Perlman a jedna pěkná tvářička... Svérázná skupinka (dva dezertéři, životem zlomený rytíř, podvodníček, kluk co mu po chmýří na bradě kape mléko a kněz) se vydá na středověkou roadmovie, protože čarodějnice je už chycená a jde o to jí předat do rukou mnichů ve vzdáleném klášteře, kteří s ní udělají krátký vlastně spravedlivý proces... a samozřejmě na cestě je mnoho nástrah... Nicolasuv lehký nadprůměr posledních let s digitálně vlažným zvratem na závěr... ()

bruceman7

Moc jsem si od toho nesliboval, navíc nejpokleslejší éru lidských dějin opravdu nemusím. Ale nakonec mě to opravdu překvapilo - místo očekávaného řešení nějakých morálních otázek (myslel jsem, že půjde čisto o historický film) se tam na způsob Constantia posílaj obludy zpět kam patří a čarodějnice jsou fakt čarodějnicema. Krátká stopáž, žádné zbytečné kulisy, celkem svižná akce a hlavně Ron Pearlman. Jen lituju nekvalitního .avi, z kterého jsem to viděl. 7/10 ()

Silwer

já nevim co všichni s tímhle filmem mají za problém...prostě taková komorní podívaná..jedna čarodejnice..pár chlapů.. já se u toho vážně nenudil... ()

iXtr3m3

Celkom prekvapivo drsné spracovanie honu na čarodejnice. Nazval by som to takým mladším a drahším, aj keď stále vyslovene béčkovým bratčekom Solomona Kanea. ()

Merkin

Přišlo mi to takové-laciné. Zpočátku to přitom vůbec nebylo špatné(celkem slušně vykreslené postavy, zajímavý pohled na křižácké výpravy, věrohodné kostýmy), ale závěr mi doslova zklamal(digitální triky, příliš rychlý spád)! Myslím si, že by snímek měl větší úspěch jako jeden díl nějakého fantasy seriálu než jako samostatný film. PS:Vcelku by mě zajímalo, jak se dva přeživší hrdinové dostanou zpátky do města, když jediný most zničili cestou tam? ()

Krabak

Na tomto filmu něják nevidím žádné plusy. Byl nudnej, herecké výkony stály samozřejmě za prd (jak taky jinak, když hl. postavami jsou Cage a Perlman), efekty byly otřesný. Z bitev je vidět maximálně jedna velká šmouha. 2 hvězdy dávám snad jen za obstojnou atmosféru, dobrý nápad na scénář a sem tam za nějákou tu vydařenou scénu, kterých tam bylo opravdu málo. Být lepší zpracování, tak by to mohl být velmi dobrý film. Táma je totiž vynikající.--->30% ()

Mazlik4

Jestli je Season of the Witch dobrý film? Jó, zatraceně dobrý! Proč to říkám? - tak hojnou návštěvu jsem v našem vesnickém kině dlouho nezažil. ()

Fary

Vaham mezi ** a ***, ale davam **. Jsou tam mista (vlci, demon, ...etc.), kde si rikate, ze to nemohli snad ani myslet vazne, ale pak jsou mista, kde se vas film snazi presvedcit, ze to vazne mysli. Herecky dobre - spis prumerne, obecne spatne uveritelne a demon vypada jako nepovedeny emzak. Skoda. ()

Orthank

Tento film je remeselne tak dokonalý, až som chvíľkami pochyboval o tom či bol režisérom človek, alebo nejaký super výkonný počítač pod admin názvom Dominic Sena s databázou maximálne PRIEMERNE napísaných dialógov, efektne nasnímaných exteriérov v áčkovom balení a PRIEMERNE inteligentným scenárom. Na počudovanie poctivá záležitosť, ktorá ničím nemôže uraziť, pokiaľ vám nevadí, že Nicolasa Cagea vidíte na plátne častejšie ako vlastnú manželku. To je totiž to jediné, čo by mohlo potenciálne škrípať v inak stráviteľne oddychovom podaní Vana Helsinga. Trošku viac utrepať myšlienky jednotlivých hrdinov a vôbec predať nejaké to posolstvo a štvrtá hviezdička mohla byť na svete. Jednoducho nezostalo nič nad čím by ste sa mohli/ museli na druhý deň nejako pozastavovať. Kryštáľovo čistý dobrodružno-fantasy priemer s tvárou Nicolasa Cagea a druhoradého Rona Perlmana, ako oddychovka na nedeľné popoludnie? A prečo nie... ()

Hanys_

Sena netočí zrovna filmy, které by si diváci a kritici pochvalovali...I přesto se mu ale asi podařilo natočit svůj nejhorší kousek (nebo možná srovnatelně špatný s 60 sekund). Cage a Perlman vs. digitální cokoliv (vojáci, vlci, příšery) sice umí pobavit, ale opravdu nevím komu a kvůli čemu bych tenhle film měl doporučit... ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor