kingik

"Upozorňujeme vás, že některé z následujících výjevů jsou velice znepokojivé..." To pronesla na začátku filmu herečka Milla Jovovich. A je to pravda. Ale hlavně je to velmi zajímavý film, který může být jak geniální mystifikací, tak i ryze pravdivý. Pracuje s naprosto dokonalou, děsivě úzkostnou atmosférou, a funguje daleko lépe než vzdálený příbuzný Paranormal Activity. ()

Snorlax

Ty důkazy jsou tak přesvědčivé, že to už snad ani víc nejde. Mají jedinou drobnou vadu, že na záběrech, které jsou označovány jako důkazy, není nic vidět. Spánková deprivace je zlá, evidentně se z ní blbne. ()

Payushka

Scénář není úplně nejhorší. To je možná nejtypičtější charakteristika pro tento film. Není nejhorší. Je průměrný. Něčím vás naštve, něčím potěší, ale určitě není třeba, aby šel do kin. ()

Šakal

Hned zkraje říkám: na UFO nevěřím. Jako malé dítě jsem jezdil k babičce...., spousta polí s obilím a kruhy žádné :o) :o), ale jedním dechem dodávám...... jestli se zítra ráno ( kolem 3.30 ) probudím a za oknem se na mě bude upřeně koukat sova, tak : buď jsem to večer kapánek přehnal v baru ( v tom případě vše v pořádku :o), ale pokud ne, tak na nic nečekám, raději to beru s rozeběhem a skáču z okna :o) Jak jsem již zmínil na UFO nevěřím, ale zcela upřímně, pokud bych jel na víkend na opuštěnou chatu zcela sám, DVD s tímhle snímkem bych si do báglu raději nepřibalil :o) Ten snímek není dokonalý, má své mouchy, ale za tu atmosféru a ( v mezích možností ) uvěřitelnou Millu Jovovich jako doktorku Abigail Tylerovou si nakonec to 3* hodnocení ode mě odnáší, přestože mu ke konci trošičku dochází dech.... p.s. no nic, jdu si raději pustit Cimrmana před spaním pro klidný spánek..... :o) ()

Sobis87

Celkem zajímavý námět, který silně opisuje od průkopnické Záhady Blair Witch, navazuje na slabé Paranormal Activity a další pseudodokumenty, přičemž zvoleným stylem vyprávění se film samotný připravuje o jakoukoliv působivost, neboť nelogické prostřihy mezi v úvodu přiznanou inscenací událostí a "dokumentárními záběry" jen upozorňují na to, že sledujeme fikci - pouhou napodobeninu. Díky tomu je strašidelnost filmu prakticky nulová a to je u hororu docela velký problém. Nový trend vyčpěl dříve, než jsem čekal. Díky za Blair Witch, Cloverfield, Rec a District 9, ale takové bláboly, jako je Čtvrtý druh, si, milí filmaři, strčte za klobouk. 40% ()

Anderton

Keď váv v Hollywoode niekto tvrdí, že je nejaký ich príbeh podľa skutočnej udalosti, viete, že opak je pravdou. Nepomôže tomu ani pseudo dokumentárny štýl, ani zaangažovaná Milla Jovovich. Celkom originálny námet a rozumná stopáž robia toto dielko pozerateľné. Viac by sa mi ale podobný typ filmu páčil ako nízkorozpočtový filmík, premietaný na nejakom nezávislom sci-fi a fantasy festivale. ()

Frajer42

Fíha, to se nám ale děje zajímavých věciček a zrovinka v USA. Nejvíce mě na věrohodnosti filmu fascinuje, že v okamžicích, které by mohli vše odhalit, přestane kamera spolupracovat. Takhle z toho vznikne vysoce nevěrohodný materiál, který snad nemá smysl nikde publikovat. Prostě film čerpající z mentální retardace způsobené nejspíš nadměrným užíváním antidepresiv, které se v zámoří baští jako bonbóny. A teď k filmu samotnému. Docela orginální zpracování, kde se prolíná dokumentární forma s tou nepříliš oslnivou hereckou, která se snaží dodat scénkám ještě větší napětí, ale naopak mi přijde, že film ještě více sráží. Strach z tohohle ,,hororu´´ upravdu nesrší ( jednou jsem se lekl ). Nápad, ale určitě zajímavý. A ti kteří tomu, alespoň špetku věří budou hodnotit v jiných dimenzích než já. Já si asi budu muset počkat na nějaké to setkání. Do té doby. * * za to, že jsem se ani příliš nenudil. ()

AppleCore

To, že se mě tady snaží mystifikovat něčím, co se asi nestalo je mi upřímně řečeno jedno, protože já v tyhle věci a události prostě věřim, takže zneklidněnej jsem tak jako tak. Fakt mi neni moc jasný proč se to někdo pokouší srovnávat s Paranormal Activity, vždyť je to sakra něco úplně jinýho. Tam jsme formou (kterou je film natočenej) přímo nuceni, aby jsme to všechno sežrali, zatim co Čtvrtý druh je úplně normální film do kterýho jsou zakomponovaný údajně skutečný záběry, který nám maj jenom pomoc uvěřit. Autentický záběry fungujou perfektně a sakra mrazivě, veškerá hraná omáčka kolem toho je sice poněkud lacinějšího rázu, ale ve filmu má svoje důležitý místo. Všechno doprovází celkem dobrá hudba a slušná kamera. Já se bavil skvěle. ()

MikeCool

Jsem velký nadšenec pro tyhle mimozemské aktivity, paranormální jevy, apod., ale tomuhle snímku jsem nevěřil ani slovo! Nudilo mě to od samého začátku až po samotný závěr. Čtvrtý druh se snaží zaujmout "autentickými záběry" výpovědí lidí, kterým zhypnotizování Abigail Tylerové (Milla Jovovich) změnilo život doladěné hranými scénami. Působilo to na mě poněkud chaoticky a bez špetky nějaké dobré atmosféry, kterou jsem ještě před shlédnutím tak očekával. ()

AllShallFall

Po dlouhé době jsem shlédnul film u kterého jsem seděl jako zařezaný s otevřenou pusou. Zpracovaní příběhu, jestli byl či nebyl pravdivý, bylo dokonalé. Po celou dobu to mystérium neopadávalo a začalo to nabírat takových obrátek, zvratů, které doslova vyráželi dech. Řekl bych, že se jedná o mistrovský kousek v oblasti záhad a mysterií. V žádném případě to nelze srovnávat s Paranormal activity. Tohle je zpracované úplně jinak. Točilo se to okolo nevysvětlitelných podkladů. Ještě do teď mám husí kůži. Doporučuji. 90% ()

teutates

Veľmi rozporuplné... prvý dojem hmm no, tak trochu v šoku. Nevadilo mi dané prevedenie ani Milla J. Taktiež mi to prišlo celkom dobre zostrihané a prevedené... proste tak aby to zaujalo, možno tak trochu dokumentárny štýl, avšak ta rozvijajúca konšpiračná myšlienka mi v tomto prípade prišla veľmi scary... po tom čo som mal možnosť vidieť, ono je to ťažko buď je ta psychologička úplne "out" (už to slovo psycho - "reznička", maybe) alebo to nemusí byť len UFO, čo takto paranormal activity... v každom pripáde mi to prišlo zaujímavé a myslím, že to stojí za kuk 7/10 ()

oje

Pseudo-reálný háv, do kterého byl film Osunsanmim oblečen, nevyšel naprázdno. Opět ho to odlišuje od masy ostatních, stejně jako jeho nevšední a zajímavý námět. Thriller má být dechberoucí a zde několik scén takových rozhodně bylo. Pozadu nezůstala ani atmosféra a gradující napětí měnící pohled na malebné alijašké městečko v místo hrůzy. Štastné se jevilo i rozložení děje ponechávající zpočátku diváka vlastní fantazii. Byl bych radši, kdyby byli naši vesmírní kolegové vykresleni kamarádštěji, jinak to ale byl slušný thriller, který mně oslovil motivem i zpracováním. Snímkem zabývajícím se stejnou tématikou je Oheň v oblacích. Alternativa: Fire in the Sky, Close Encounters of the Third Kind. ()

swamp

Hra na rekonstrukci skutečnosti tady opravdu nefunguje. Ani se nebudu rozepisovat.. všechno špatně, nuda - prakticky kterýkoliv UFO díl seriálu The X-files je lepší. ()

Ant

Nebylo to tak šokokující, jak Milla na začátku varuje, přece jen o mimozemských únosech slyšel snad každý, kdo nežije pod kamenem. A bez nějakého většího překvapení byl pro mě film zkrátka nuda. Vložené dokumentární záběry atmosféře taky moc nepomohly a sova jak vystřižená z Twin Peaks už vůbec ne. 5/10 ()

Slartibarkfast

Ano.. je to rozporuplný film, který mnohé neosloví, ale pro ty, kterým se dostane pod kůži, se určitě hluboce vryje do paměti. Akta X a Blair Witch našly v tomhle docela dobrého nástupce. Je to vlastně jejich zkloubení. Není to horor plný hektolitrů krve a to se mi na něm právě líbí. Všechno je to o psychice. Způsob natočení filmu diváka naprosto vtáhne do děje. Vyvolá v mnohých spoustu otázek a je určitě předmětem mnoha diskusí. Stejně jako Blair Witch. Pro mně po dlouhé době skvělý film, který osloví prožitkem do hloubky a ne jen na povrch. 90% ()

Němi

Film pokládající své diváky za idioty a dělající z nich ještě větší si o sestřelení sám říká... Osunsanmi nevytvořil kolem FK sofistikovaný vtip (Blair Witch) nebo umělou auru přiznaného "dokumentu" (REC), on se snaží záznamy přítomnosti mimozemšťanů naprosto vážně prezentovat jako fakt (o proslovu Milly na začátku a konci filmu se radši ani příliš nezmiňuji). Je škoda, že si neodpustili hru na blbce a nepustili se do přiznané filmovosti. Protože ty, z výše jmenovaných důvodů, nejurážlivější scény jsou i nejlepší. Zbytek je nuda a šeď. (Neskrývaný útok na peněženky se tentokrát doufám nevyvedl) ()

Tomco

Už dávno som po filme nepociťoval také znepokojenie, ako tu.. Ako keby mi dal zrazu niekto facku a ja som si uvedomil, že Akty X fakt písal niekto podľa skutočných udalostí.. Silných 80% ()

LoLaa

No fuj! Opravdu jeden z těch nejvíc hororových filmů které jsem prozatím viděla. Kdybych ho zhlédla před Paranormal Activity atd. možná by bylo moje hodnocení vyšší, filmů čerpajících ze skutečných kamerových záběrů už je totiž na mě trochu moc.. ()

iamek

Ano vím, že vše je vymyšlené. Ano vím, že úvodní scéna s Millou je trapná. Ano vím, že je trapná i úplně poslední scéná kde mluví Milla a Olatunde. Úpřímně ? Je mi to jedno, protože jsem se skvěle bavil a autentické záběry jsou snad lepší než v Paranomal Activity. Po několika měsicích jsem se i u hororů lekl což se mi moc nestává. Tudiž i díky tomu si mě tenhle snímek získal. Herecky sice mizerně zahráno, ale nápad o lidech co něco vidí a slyší jenže neví co je prostě dobrý. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje