Tauloo

Zajimavě využitý potenciál lidského cítění pro každou emotivní strunu filmu. Sice jsem z každé scény měl pocit, že se mně režisér snaží za každou cenu rozbrečet, ale fungovalo to jen u pár silně vykreslených scén. Herci k sobě příjemně sedli a režisér odvedl kus poctivé filmařské práce. Občas mi trochu vadilo myšlení dětských postav, ale v konečné fázi jsem to téměř přehlédl. Film asi nepadne každému, ale skoro každého rozpláče, nebo donutí zamáčknout slzu. ()

sladecekr

Vo filme som sa zo zaciatku mierne stracal tym, ze sa skakalo z pritomnosti do minulosti a naopak. Hlavne myslienka filmu celkom silna a zasiahne asi kazdeho cloveka aj keby ako velmi nechcel. Spociatku negativna postava matky, ktoru si zahrala Cam, sa nakoniec zmenila, ked zistila, ze ona je ta hlavna brzda v zivote jej tazko chorej dcery. Emocne vyvrcholenie celeho filmu u mna prislo v zaverecnych 5 minutach, od pohladu na matku leziacu pri jej umierajucej dcere a prerozpravanim dalsieho zivota rodiny Fitzgeraldovych mladou Annou az po sucasnost. Ocenujem dalej nadhernu hudbu v pozadi, ktora mi miestami pripominala prave soundtrack z Grand Torina. Uzasne! Btw. aku ulohu hral vo filme pes Judge? :D Ci len kvoli joku v sudnej sieni? :D ()

HanLiuKun

Na film jsem se vzhledem k hodnocené tady celkem těšila, tušila jsem, že to bude doják a bohužel je to jen doják. Původní zápletka se mi líbila, ale už od půlky filmu je patrná skutečná zápletka, která má jen více dojmout. Ten lehce cynický závěr to trochu vylepšil, ale stejně jsem opravdu čekala víc. Filmy s takovou tématikou asi prostě nejsou pro mě.... ()

JIRKKA

Hodně drsný a smutný film o věcech, které nejdou změnit. Teprve můj druhý s Abigail Breslin, ta prostě umí. A jak to, že Sofia Vassilieva nehraje v dalších filmech a divím se, že nemá ještě žádného fandu. Vždycky překvapí a potěší, když vidím neznámé herce, co mně zaujmou. A tedy i Evan Ellingson, Thomas Dekker a další. A nejlepší role Jasona Patrica. ()

karhy

Tento úžasný film, obsadený známymi i neznámymi hercami, poukazuje na fakt, ako dokáže choroba jednej dievčiny ovplyvniť život celej rodiny. Smutný príbeh,ktorý dokáže nájsť vo vašom oku slzu. Dej je už od začiatku zaujímavý,navyše počas filmu sa objavujú spomienky z minulosti.Dobré i zlé. Ten koniec nebol až tak zlý, len si myslím, že mohol byť lepší, viac emociálne útočný, priam šokujúci ako napriíklad vo filme Zápisník jednej lásky. Predstavoval som si iný koniec. Taktiež by nebolo zlé ak by v úplnom závere, pred nabehnutím titlukov, sa objavil nejaký komentár o leukémii (napríklad kolko ľudí tejto chorobe podľahlo) ()

Matulla

Mám Cameron Diaz zafixovanou spíše v komediích typu Prostě sexy nebo Něco na té Mary je, proto jsem byla zvědavá, jak se ujme roli matky bojující za život své dcery. Musím uznat, že až na občasné hysterické výstupy Cameron překvapila..a to mile! Skoro celý film jsem probrečela a závěr mě totálně dostal! Zkrátka povedený film! ()

linsi

Moc dobrý film, jeden z nejpůsobivějších, jaké jsem kdy viděla. Ale jednu poznámku si nedovedu odpustit - poslední dramatická scéna v nemocnici je dost nepravděpodobná, protože onkologičtí pacienti v tomto stadiu, navíc pár hodin před smrtí, jsou natolik pod vlivem tišících prostředků, že jsou mimo realitu, když už ne přímo v bezvědomí, tudíž nejsou schopni takových promluv, jak bylo předvedeno. Nicméně bez toho by film z části ztratil na efektu, takže uznávám, že by v tomhle případě byla škoda řídit se fakty. ()

Kathykat

Musím uznat, že jsem si celou dobu u filmu říkala, že vím, jak dopadne, (i přesto mě ale bavil) a na konci mě čekal naprostý šok. Přišel pro mě totální zvrat, který jsem sledovala s otevřenou pusou. Režisér se chytil hodně citlivého tématu, což je dle mého jen dobře, jen tak dál otevírat další neprobádaná a neokoukaná témata. Perfektní hudba, moc dobrý výkon Sofia Vassilieva. 5 hvězd ()

Amy Rich Roll

Nemohu si pomoci, ale tento film mi splývá s dalšími "americkými sladkobolnými dojáky" o lidském utrpení, ze kterých jsem už unavená. Herecké výkony (zejména Cameron Diaz) karikaturní, za což dle mého názoru ale může scénář, který mi připomíná červenou knihovnu - nereálný s jediným cílem - zaútočit na lidské emoce. Pokud bych si měla pustit film věnující se podobnému tématu, zvolím Hlas moře nebo Skafandr a motýl. Plytké, neosobní, povrchní! ()

MJSK

Ufff, to bylo silny kafe.... Vetsinou tyhle vydiraky nemusim.. Vlastne jen co zjistim, o co ve filmu jde, vypinam ho... Tady jsem si ale rekl, ne, si chlap, to vydrzis.. :D . A dobre jsem udelal. Neni to jen o umirani mlade slecny, ale je to o jejich pocitech, o tom, ze ikdyz umira, a vi, ze ji moc casu nezbyva, ze chce ten svuj cas prozit jinak, nez testy a bolesti na nemocnicni posteli. Chce zazit lasku, radost...coz se ji snad povede...Na druhe strane rodice (zde vyborna Cameron), kteri se nechteji vzdat sveho ditete bez boje (kdo by take chtel, ze ano)....a pak sestricka, ktera na sebe bere velky brime...je to film s mnoha pohledy..kazdy to vidi jinak, kazdy ma pravdu.. krasny a mrazivy...ale byt ja rodicem, videt bych to nechtel ()

5ars33r

Film jsem viděl už 3- krát a pokaždé jsem do něj byl stále více ponořený. Upřímně mě překvapilo, že má 83% (čekal bych cca 90%) a tak jsem se vydal zkoumat komentáře lidí, které film nezaujal, abych zjistil jestli jde jen o úhel pohledu nebo mi něco uniklo. Narazil jsem na komentáře a nejsem si jist, jestli jsem jednotlivé aspekty filmu pochopil stejně. Třeba Subjektiv(a) mě překvapila v několika ohledech, ale jen poznámka na okraj: v tom filmu šlo ze strany soudkyně o víc než sympatie, šlo tam o její vnitřní rozpolcení jakožto matky, který umřela dcera. Zároveň se dokázala ztotožnit s matkou, která miluje své dítě (Kate) a zároveň, díky své ztrátě měla tendence ochraňovat Annu, které potřebovala chránit. ("Kdo je na její straně?", se tam ptá při přelíčení právník Anny.) A takovýchto postav s vlastním příběhem v pozadí, které nám pomáhali nevidět příběh tolik subjektivně z jen jednoho pohledu je tam několik. Ještě zastávka ke komentáři J*A*S*M - máš pravdu, že ve filmu by to tak být nemělo, kvůli filmu, ale vzhledem k prostředí rodiny se to docela nabízelo. Děti v jejich rodině nemohli být nevyzrále jako ostatní děti v jejich věku v prostředí ve kterém měli vyrůstat, kdy rodiče jim sice poskytovali stabilní zázemí, ale bylo na ně nakládáno mnohem více požadavků, které předpokládají vyzrálejší chování. A citové vydírání to sice je, ale neberu to jako film čistě o příběhu, ale jako film o sdělení. Neboť z vlastní zkušenosti znám jako účastník rodiny mnoho situací se kterými se rodina musela vypořádat a jedno jestli to byl záměr nebo ne, snímek tyto zkušenosti skvěle reflektuje. Osobně se mi na filmu nejvíce líbila jeho komplexnost, která mi dala možnost nahlédnout do několika postav a snažila se mi úspěšně zprostředkovat jejich zkušenost. Na filmu jsem měl několikrát pocit, že detaily by šly dotáhnout lépe, ale zároveň mi dávaly pocit, že nejde o protočené peníze ve snaze vydělat víc peněz. Nedoporučil bych ho asi nikomu, kdo si chce pustit něco konzumního a netvrdím, že se jedná o špičku ve svém žánru, ale hodnocením má blíže 5* než 4*. 91% ()

panStáňa

Silný film o tom , že smrt je někdy vysvobození a jak je těžké nechat odejít někoho milovaného...ty rádobyvtipné cynické komentáře v tomto případě střílí vedle ( nemohla jsem si odpustit tuto poznámku , přestože nerada někomu upírám právo na vlastní názor ). ()

adia.adia

Na doporučení známých jsem film nakonec spustila a připravovala se na daší americkou blbost s Cameron Diaz,nic proti ní,ale mezi mé oblíbence nepatří,respektive nepatřila,po shlédnutí tleskám,bravo,paní herečka. Jako zdravotní sestra,praxí získaným cynismem,jsem začala brečet po 20 minutách filmu a přestala 20 minut po závěrečných titulcích. Emoce se bouřily o sto šest..lítost,bolest,vztek. Životní příběh rodiny postižený nevětším utrpením vůbec. Rozhodně si 5 hvězd zaslouží a doporučuji,včetně krabice kapesníků pro citlivky:-) ()

sedmdevet

Bolavý film, velmi bolavý, a to ať jde o bolest matky, otce nebo obou sester či bratra, ketrý tam tak nějak prouplouvá nepovšimnut. Člověk vždycky čeká nějaké záchrané laso. nejvíc se mi chtělo brečet v chcílích kdy jsem měla dojem že se všichni jeden druhého úplně pouští, pak když se semkli a potom když bylo zřejmé že se lastně nikdy nepustili. ()

zdendys89

Příběh je nadčasový a nabízí hodně věcí k zamyšlení... Vynikající psychologický film, který nabízí těžké morální dilema... Pro slabší povahy nemusí být dobré jej sledovat celý v kuse, protože některé momenty jsou neskutečně silné... ()

radul

Musím říct, že mě film dostal. Nejenom, že je to vážné nemoci, ale také o odvážnosti dítěte a jeho rozhodnutí. Celý film jsem probrečela... ()