ewi

"Coze? ty ji nechces dat ledvinu? Ty ji musis dat ledvinu. Jen kvuli tomu jsme te stvorili. Ale stejne te miluju" "ja tebe taky mamiiiii" ... jo jo, zcela uveritelne drama o tom, jak je super umirat a o tom, kdo rozbreci soudkyni ()

animaxis

Film je o rakovině a pomalém a jistém umírání, ale bohužel mně asi nezasáhl tak jak měl. Nápad není ničím zajímavý. Rakovina je samozřejmě hodně vážná věc, ale ve filmu zaleží spíš na tom jak si s ní poradí scénáristé. Děj filmu může být pro někoho předvídatelný a to filmu moc kouzla nedává. Pár dějových zvratů tu asi je, ale bohužel nejsou skoro žádné, které by jste nečekaly. Herci tu nejsou moc dobří, ale můžete jim uvěřit to co hrají a to je asi nejdůležitější. Dokonce mi tu moc nevadila ani Cameron Diaz (no, možná zezačátku), která se mi jako herečka moc nezdá. Hudba sem celkem sedí. Rakovina tu není jediné vážné téma, ale některá další mi přišla až moc zbytečná. Zrovna láska ne, ale tady se jí dostalo tak málo prostoru, že tu ani nemusela být. A to jak nakonec dopadla mi přišlo jakoby scénáristé nevěděli jak dál, tak udělali to co udělali. Ale zase nechci aby to vypadalo tak, že se mi film nelíbil. Film má samozřejmě i svoje světlé stránky, jen pořád musím myslet na to, že to mohlo být o dost lepší. Nakonec ale stejně dávám čtyři hvězdičky za snahu. Neuškodí, když si film pustíte, jen mě prostě zklamalo, že ve mě toto téma nevyvolalo skoro žádné pocity. ()

filmharmony

...ždímačka emocí, neždímačka... tenhle filmový příběh je hluboký jako studna... jen je otázka, kdo se do ní může ponořit a s čím se vynořit... ()

KajusaK

Já vám nevím .. Neříkám, že to nebylo dojemné.. Ale na můj vkus až příliš natahované bez pointy.. Rozhodně o dost horší než Hvězdy nám nepřály. ()

tom88

Celkom silná dráma s dobrým dejom a emotívnymi scénami. Ku dokonalosti toho chýba samozrejme viac, ale aj tak je vidieť kopec kladov. Réžia je celkom dobrá, herci tiež nezahrali najhoršie, ba práve milo prekvapili. Chcelo by to viac aspoň takto kvalitných drám a v kľude aj s podobne závažnou tématikou. Pekné 4 hviezdy. 80% ()

Madlenka26

Ani jsem nevěděla kolik jsem schopna vyprodukovat slz. Plakala jsem asi od 10 minuty po tu poslední. NÁDHERA. ani nemám slov... ()

wendelin9

Hnedka v prvních pár minutách mi bylo jasné, že jsem nesáhla zrovna po optimistickém snímku. Sledovat osud rodiny, která zasvětila svůj život péči o dceru trpící rakovinou, není žádný med a rozhodně to není film pro každého. Brečela jsem skoro u každé "vzpomínky" a snažila se nemyslet na to, že takové věci se bohužel dějí i v reálném životě... Tento snímek je neuvěřitelně upřímný, ale tím pádem i krutý a plný okamžiků, které snad nikdo z nás nikdy nezažije. ()

kocik1

Zajímavé téma zpracované tak nějak po americku jako přímý útok na první signální. Za tenhle masakr (na city) by se nemuseli stydět dokonce ani američtí vojáci v Afghánistánu. Největší zbraní celého dílka je hromada patetismu a ta je cítit jako hromada hnoje, kterou vám někdo navezl do obýváku a teď z kuchyně pomrkává, co vy na to. No tak já nic, tyhle procítěné srdceryvné poučující proslovy nedávám ani, když jsou umístěny na závěr. Pokud jich je ale polovina filmu..., tak bych si snad raději začichala ten hnůj:-(. ()

sator

Naprosto nevídané téma...Paralyzovaná matka strachem ze smrti vidí jen sama sebe i když to vypadá jako obava o život dcery.Hledání respektu k dětem a k jejich právu říct Ne.Odmítání smrti.... ()

Klenotka

Když mě film přivede k slzám, obvykle mu dám čtyři hvězdy a víc. Nemám moc ráda jakékoliv číselné či jiné hodnocení, protože film se takhle zhodnotit nedá. Obvzlášť tenhle. Rozhodně to bylo zajímavě vyprávěné - sdělováním osobních pocitů každého zúčastněného, flashbacky do minulosti, ale konec to trochu rozmělnil, protože už se to tam začalo vléct. Cameron Diaz dokáže být velmi sympatická, ale tady se jí to nějak nepovedlo. Její postava rozhodně neměla čisté sympatie vyvolávat, to nebyl její účel. Ale bojím se, že se jí nepovedlo najít tu správnou hranici mezi tím, aby působila jako matka bojující za život dítěte, a zároveň nepůsobila jako sobecká, krkavčí a hysterická matka a žena, která pro ten "boj" nevnímá potřeby žádného ze svých dětí. Není to úplně její vina, scénář jí to moc neumožnil, a rozhodně nebyla jediná s tímhle problémem. Každá postava, která se objevila, měla jakoby náhodou podobný problém - ať už šlo o soudkyni nebo právníka. Na malém prostoru na mě udělai dojem právě spíš oba představitelé, Alec Baldwin a věčně nedoceněná Joan Cusack. Abigail Breslin by před sebou mohla mít slibnou kariéru, pokud se nenechá strhnout Hollywoodem, ale tady se pak už i ona v příběhu trochu ztrácela. Takže nějak nevím, asi za tři, možná tři a tři čtvrtě, každopádně se na to už asi znovu nepodívám. ()

h.epy

Cameron Diaz mě sice přesvědčila, že je herečka, ale stejně se nezbavím pocitu, že v určitých úsecích byl tento snímek až příliš průhledným vyděračem emocí. Ovšem nutno konstatovat, že celkový dojem to až tak nepoznamenalo. ()

Estrellita

Přemýšlím, jestli mám jednu hvězdičku strhnout za to, že tenhle hollywoodský doják přímo mačká z lidí slzy... ale prostě nemůžu. Oproti tomu stojí totiž vážné téma podané velmi citlivě a rozhodně ne přímočaře. Člověk je donucen přemýšlet... A to, co vymyslí během filmu coby správné řešení, vzápětí stejně vezme za své a rozpadne se v prach, protože svět prostě není a nikdy nebude "černobílý". 95% ()

st.jim

Nedalo se to vydržet a taky jsem po tom papírovém musel sáhnout. Snad proto, že jsem taky přišel o sestru.........snad proto, to umocnilo můj zážitek.......Úžasný film, herecké výkony a celé zpracování. Pouze to soudní přelíčení mi přišlo za vlasy přitažené a nesmyslné. Když si ale vezmu, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci, tak se to dá přejít. ()

ecceHOMMO

Prenádherné......úsmevné v momentoch, smutné a dojímavé v celej podstate....veľmi silne emotívny snímok, ktorý zamáva asi každým .... ()

lucieK

Strašně špatně se mi hodnotí tento velmi emotivně vypjatý film. Říkám si, jestli ten neuvěřitelný příval emocí, které ve mě film vyvolal, nezaštítil onu skutečenou kvalitu filmu a jestli je tento filmu opravdu tak skvělý, jak mi bezporstředně po jeho shlédnutí připadá. Není pochyb o tom, že se jedná o účelnou citovou vydíračku, která ovšem v mém případě spolehlivě zabrala. Proto tedy nemůžu jinak, než hodnotit pěti hvězdičkami a film doporučit dál. ()

Sfinkter

Film se věnuje tak citlivému tématu, že se úplně zbytečně balí do svítivého pozlátka. I tak určitě stojí za to. ()

wer4

Nick Cassavetes .. človek, ktorý robí zo skvelých námetov tuctové americké "shity". Z obrazovky egoisticky sálajú konské dávky emocionálnych nátlakov na diváka .. mám totálne zmiešané pocity, ale nechuť prevláda. Našťastie sa vo filme pravidelne objavovala "spoľahlivo osvedčená" Cameron a rýchlo som si uvedomila, že je to len film a nie dobrý. Škoda. Mohol to byť nádherný zážitok (za iných okolností). Už dávno som nebola taká smutná, zmanipulovaná a nahnevaná. ()