Raketka12

K tomuto filmu nemám dostatek slov k vyjádření pocitů, které ve mně vyvolal. Po pravdě jsem u něj brečela od začátku až do konce. Prostě tato citová vydíračka se opravdu povedla bylo to přesné vystihnutí vztahů mezi sestrami. ()

Evanlyn

Naprosto emotivní film, který naprosto zbožňuji, což je trochu smutné. Lehce mě zamrzelo, že sestry nehrály Elle a Dakota Fanning. Nicméně si myslím, že film dopadl nakonec lépe s konečným obsazením. Dakota mi tuto roli nakonec vynahradila ve filmu Teď a tady. Film byl skvělý. Polovinu jsem opravdu probrečela a jsem velice ráda, že film dopadl tak jak dopadl a ne jako v knize podle, které se Anna měla na konci příběhu při autonehodě smrtelně zranit a Kate dostala její ledvinu a uzdravit se. Nechci říct, že by si to nezasloužila, ale bylo by to opravdu drastické pro Annu. Cameron Diaz mi neustále drásala nervy, což je v její roli asi pochopitelné, ale stejně. ()

splaty

Silný mateřský pud, který ti nedovolí odejít. Obdivuhodné. Stejně tak jako možnost zneužití umělého oplodnění. Silný film, který určitě nepotřebuji vidět dvakrát. ()

walsidal

Působivý námět, působivé zpracování. Podílejí se na tom všichni aktéři, ale přece jenom bych rád vyzdvihl hlavní ženské a dívčí postavy: Cameron Diaz v roli matky, která se nedokáže smířit s tím, že by její dcera měla zemřít a chce ji zachránit za každou cenu. Dále celkem neznámá Sofia Vassilieva, jejíž pohled přesvědčivě vyjadřuje vědomí blížícího se konce i smíření s ním. A především Abigail Breslin, která už tradičně ve svých teenagerovských rolích dokazovala, že jednou bude velkou herečkou. Jistě, filmu by se dalo i leccos vytknout. Především tu cítíme jistou dějovou i emoční vykonstruovanost. Také bychom asi mohli pochybovat, zda lidé s takovým onemocněním mají několik dní před smrtí tolik fyzických sil, jako postavy ve filmu. Ale konec konců - průběh každé nemoci je individuální a proto není třeba to příliš pitvat. Celkově je to dobrý film, nad kterým si divák může pobrečet i popřemýšlet. ()

Sekon

Dlouho jsem tento film neviděl. Ale už jsem ho přecejen viděl, tak jsem myslel že ho podruhé zvládnu podstatně lépe. Ale nezvládl. Pět hvězdiček. O5 jak želva. Už zase 10 let nechci vidět. :) Herci vynikající i námět zajímavý, a to citový vydírání na nejvyšší úrovni. Co od tohohle filmu člověk čekal a evidentně bylo v plánu, to prostě dostal xkrát a né nárazově, ale tak nějak v průběhu celého filmu. Nechci se chvástat, ale jinak určitě nejsem žádnej uplakánek. Svět někdy umí být krutý a tohle to vykreslilo všemi barvami. ()

Seteh

**10** Uf, tak tohle byla teda síla. (Po chvíli sledování jsem zalitovala, že jsem si to pustila zrovna k jídlu.) Snažím se tak nějak objektivně posoudit pohnutky jedné i druhé strany, ale stále mě to táhne na stranu Anny. V druhé půlce filmu už mi přijde, že i kdyby se Kate mělo darovat cokoliv, její konec je stejně nevyhnutelný. Ale samozřejmě chápu matku, že doufá v záchranu dcery do poslední chvíle. Během filmu jsem se taky snažila vykoukat, jestli mají rodiče Annu opravdu upřímně rádi nebo ji vážně mají jen na součástky. Těžko říct, nezdá se mi, že bych na to ve filmu našla odpověď. Postrádám například (dle mého) základní logiku - kdyby Annu opravdu milovali, asi by byli rádi, že mají alespoň jedno dítě zdravé a úmyslně by mu nepodlamovali zdraví. Nebo ne? Rozhodně bych pochopila, kdyby se rodiče po zjištění dceřiny diagnózy rozhodli počít další dítě (děti), aby nějaké měli, kdyby opravdu přišli o to první. Ale tohle...? Pořídit si další dítě na náhradní díly?? Možná se přikláním na stranu Anny i proto, že mě postava matky v některých scénách vyloženě iritovala (např. ta scéna s odjezdem na pláž...). Silné dílo, které přinese hroudy otázek. ()

BigAlex

Byť jsem se opravdu snažil být v tomto emocionálním souboji rovnocenným soupeřem, musím sportovně konstatovat, že jsem deklasoval slušný výprask. Pokud přehlídnu nutkání zanechat ve filmu trocha typického amerického kultovního přežitku, který rozbrečel i samotnou soudkyni Barbaru, a naopak přihlídnu ke kvalitním hereckým výkonům, tak se jedná o konkurenceschopného soupeře v boji o pás v polotěžké váze. ()

Mermaidee

Tenhle film jsem viděla naposledy, když jsem byla stejně stará/mladá/malá? jako Anna. Pamatuju si, že mi přišla hrozně prkenná a pak jediný pocit - jak může být tak sobecká a nechat svoji sestru zemřít? Občas to asi každý chce vzdát, ale i od toho má člověk rodinu. Teď jako matka na to radši koukat nebudu. Nedokážu si představit tu bezmoc. ()

monny9

Nechcem filmu priradzovať hodnotenie. Je to ťažká téma a je obtiažne sa k tomu vyjadriť…Na jednej strane chápem tú matku, na strane druhej je nechať trpieť svoju druhé dieťa a riskovať tým jeho zdravotné následky v budúcom živote nezodpovedné a sebecké (keďže bola splodená kvôli “pomoci” staršej sestre). A o tom, že sa tak nejak “zabúda” na syna a jeho pocity, o tom sa ani baviť nebudeme. Každý nech si urobí vlastný názor… ()

mach333

Zajímavý námět, který není zpracován úplně typicky americky. Což je jedině dobře. Líbily se mi herecké výkony dětských představitelů, ale i dospěláků. ()