Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Avalon820

Nečti obsahy, nečti obsahy, nebo se z toho zblázníš. Nečetl jsem a byl velice překvapen - žánr horor dostává tímto filmem po delší době zase pořádně na zadek a nemohu říci, že by si to nezasloužil. Chata v horách se úspěšně vymyká všelijakým škatulkám a základní mechanismy jsou zábavně (a poměrně i sofistikovaně) od základu bořeny a přestavovány. Bravo scénáristům, že se dokázali povznést nad žánr a stvořili tuto povedenou, napínavou, ale také vtipnou jednohubku, jež brzy bude (leč nespravedlivě) patrně zapomenuta. ()

Litsarch

Na hororech nesnáším 2 věci. První jsou nudné začátek, než dojedou tam kam mají namířeno, prošpikované větami typu "A nemáš na sobě kalhotky.". Asi nás mají sblížit s postavami, ale naopak se jim daří že se postavy ztrapňují už na začátku a divák to chce vypnout. Druhou věcí jsou "hrdinské" věty typu "Vždy jdu do toho naplno." před nějakou scénou. Trhá to film a působí to fakt dementně. Obě tyto věci tento film má, ale stejně mu musím dát plný počet. Proč? I přes průměrné herecké výkony je snímek opravdu svým konceptem zajímavý. Ano, pár filmů na styl "reality-show z chatky" už bylo, ale ne v tak velkém rozsahu a podání. Když se začne snímek rozjíždět a nabírat na obrátkách, když se divák více seznámí s dějem který se odehrává, tak podle mě valnou většinu diváku to naprosto strhne. Pak sice zažije mírný šok, jelikož to vypadá že je konec, ale v zápětí padá zpět do sedačky a zažívá jednu z nejlepších závěrečných půl hodin, které jsem kdy viděl. Půl hodinu něčeho, co jsem ani v největších očekáváních od filmu nečekal. Naprosto, aspoň pro mě, strhující sci-fi hororová podívaná se skvělým finišem, ve který jsem ani nedoufal. Půl hodinu, díky které mé hodnocení vyletělo až na příčku nejvyšší. Půl hodinu, na kterou jen tak nezapomenu a jen kvůli ní se ke snímku budu hrozně rád vracet. ()

Hwaelos

Nejen, že je to neuvěřitelně podvratný film a perfektní žánrová dekonstrukce, ale k tomu všemu je to nekompromisně zábavný až do konce! Joss Whedon strikes again. ()

Johny_fork

Vyvraždovačka, která toho pro mě moc nového nepřinesla, nemohu si pomoct. Slušný je samotný nápad alá Velký bratr, ovšem to, že se do filmu přidá víc nestvůr, u mě rating nezvýší. ()

Terva

CITÁT - Je to ženská, má charakteristické pudy………. Příjezd Martyho na začátku příběhu je skvělej. Vodní dýmka, rozesmátej, zfetovanej a dostalo mě to zamykání auta. Citát - Ty už jsi šedivá?…….. To je jeho reakce na novou barvu vlasů jeho ségry. Apropo, Marty má celkem slušný kecy a někdy i silně logický kecy. Třeba jeho reakce na starou zrezivělou čerpací stanici. DIALOG - CURT (Chris Hemsworth): Myslím, že to nebere kreditní karty. MARTY (Fran Kranz): Možná ani peníze. Tady už vládne výměnný obchod.......... Ovšem co je velmi povedené je příjezdová cesta k chatě. Každému hned na mysl přijde příběh Sama Raimiho Evil Dead. CITÁT - No to je nádhera......... A nezůstane jen u toho, je tu celá škála vzpomínek na hororové hrdiny, kteří náš straší po celý život. Příběh totiž nabere celkem slušný a zajímavý směr. CITÁT - Jejich slepé oči nevidí hrůzu, která přijde........ To už divák celkem tuší co bude následovat. Na scénu opět přichází Marty. Je sice sjetej, ale vypadá to, že je jedinej, kterej uvažuje logicky. CITÁT - Nejsme tím, kým jsme........... Někdy v půlce příběhu (snad to není spoiler) se vše změní a vydá jiným směrem. Zajímavým směrem. Jen škoda, že to není dotaženo do větších detailů. Je tu vzdána pocta všem možným i nemožným postavám a příběhům. Vše se samozřejmě změní na krvavý masakr - kdo to nečekal? CITÁT - Celý svět ve svých rukách mám........ Ve filmu si malé cameo zahrála Sigourney Weaver. ()

moviesfan

Ze začátku to vypadalo na další klasickou vyvražďovačku s hezkými mladými lidmi jak běžně vídáme. Pak přišlo ale zásadní překvapení a musím říct, že se mi to hodně líbilo! Nepřišlo mi to směšný, spíše naopak. A poslední cca čtvrtina byla výborná. Ani to jsem nečekal, což je jen dobře. Silnější 4*. ()

Chermy

Je docela ořech, hodnotit takovýhle film.... Myslím, že chybělo málo, abych jej miloval stejně jako Fakultu nebo Nezvratný osud. Oba zmíněné jsou podle mě kus originální a zábavné filmové historie a vůbec bych se nedivil, kdyby jim někteří diváci budovali kult...Jenže Cabin in the woods skončilo někde na půli cesty. Originální to je a fanouškovskou lásku autorů k hororům můžete cítit z každého políčka....ale na horor tomu chybí atmosféra, na komedii víc srandy a bohužel na tu přehršel nápadů chybělo asi i dost v rozpočtu... škoda, že se do toho s Whedonem nepustili až po velkolepě výnosných Avengers.... škoda, že si o námětu nepromluvili s bratry Zuckerovými a Abrahamsem.... Pravda je, že každé další zhlédnutí baví víc a chuť podívat se znovu mám....ale stejně mrzí, že to mohlo být mnohem lepší... ()

evilmind

I v dnešním světě pořád ještě je možné přijít s něcím originálním, zábavným a úspěsným - jakkoliv tomu v Hollywoodu většinou nevěří. Skvělá atmosféra, spousta nápadů, žánrového humoru a využitých klišé, monsterfest v podzemí pak přivodí skoro extázi. Whedon byl mým bohem už předtím, timhle si jen trocho pozlatil piedestal. ()

JohnCZ

Horor? Ne. Mysteriózní film? Trochu ano. Komedie? Rozhodně! Cabin in the Woods je hlavně solidní mindfuck, který se chvilku tváří jako seriózní horor, chvilku zase jako naprostý brak, ale faktem je, že se film nebere vážně a dalo by se říci, že podobné filmy spíše paroduje a snaží se ukázat, že z tohoto žánru ještě originalita nevymizela. ()

Skrk odpad!

Špatná teen slátanina všech nejhorších klišé, kde nefungovaly ani lekačky. Nechtěná komedie s myšlenkou, kterou neuměla prodat. Platinum Dunes má konkurenci! Dojemné. ()

corpsy

Ako komentovať, aby človek nespoileroval. Snáď len toľko, aby ste sa nenechali zmiasť úvodnými ´´evildeadovskými´´ minútami, prešpikovanými s...hop a dosť! Krvavé, inovatívne, univerzálne. Pre mňa hororová zábava roka. ()

Expendable

Vzhledem k šílenému scénáři a ještě šílenějšímu konci jsem se nehorázně bavil. S flaškou vodky jsem zapíjel nelogické a šílené pasáže a kecy pubertáků. Chvilku jsem si myslel, že se koukám na nějakou reality show, ale ten konec na té základně a s obří rukou mě dojebal :D 3 hvězdy za zpracování, ale rozhodně si je to nezaslouží, kdybych to hodnotil v rámci hororu, tak je to spíš podprůměr. Ale originální zpracování. ()

Padme_Anakin

Boj o život v novějším kabátku mě zaujal a bavil, zejména jsem vnímala ten podtón, jací jsme, my lidé.. Když někteří z nás budou umírat, jiní se budou se zaujetím dívat a uzavírat sázky.. Ta parta mladých lidí mi byla sympatická a jejich osud mi nebyl lhostejný.. Závěrečné krveprolití mě příliš neoslovilo, uznávám, že nejsem cílovka.. Bohové by na nás zřejmě měli vztáhnout ruku a silně uhodit.. ()

Hoyt

První hodina je klasický žánrový průměr, ale to se děje potom je naprosto nevídaná věc, která tento film vynáší hodně nahoru. Trailer jsem před filmem neviděl takže jsem byl mile překvapen ze závěrečné šíleno-ujeté pointy a přehlídky všeho možného i nemožného. Herci sem byli vybráni celkem kvalitně, jen Sigourney Weaver se divím že to vzala. ()

khedy

Netradiční horová show, která doslova dává na prdel všem klasickým klišé tuctových hororů. Takhle našlapaný závěr nebo lépe řečeno posledních 30 minut filmu už jsem dlouho neviděl. Výborná myšlenka s potenciálem stát se velkofilmem, kdyby se na tom trochu více zapracovalo. Bavil jsem se královsky / 80%. ()

prsvl odpad!

Tak tohle byla stoprocentně největší a nejotravnější blbost, kterou jsem za poslední roky viděl. ()

Ajinka126

Originální! To je přesně to synonymum, které mě hned napadne. Celý ten nápad mi přišel zajímavý a inovativní v žánru hororů. Závěr mě nadchnul. Nechci hodnotit herecké výkony, režii, kameru ani další věci, protože já jsem si to vychutnala, aniž bych musela tohle řešit. ()

Ten Druhy

Cabin in the Woods klame telom, spočiatku sa tvári ako nejaký lesný survival, lenže to je iba zdanie. Nie je to ani čistokrvný horor s priamočiarou dejovou líniou v štýle: kde bolo, tam bolo, žili, dokým ich nezabili... Tento film je multižánrovou zmesou, s panoptikom rôznych strašidiel, má premyslenú kompozíciu, pre ktorú ho budú milovať asi skôr filmoví kritici než radoví diváci. Je budovaný ako pribeh v príbehu, ktorý sa odohráva kdesi na samote u lese a rovnako v niekoho počítači, kto môže do istej miery ovplyvňovať dej. To, čo sa dialo v lese strácalo podľa mňa, práve z tohto dôvodu, autenticitu. Trochu mi vadilo aj ponuré prostredie a tma. V rámci napaditej kompozície však bolo možné, že ide len o dve línie príbehu, ktoré sa nakoniec pretnú a postavy "za" obrazovkou sa stretnú s tými, ktoré sa "pred" ňou škodoradostne popásajú na ich utrpení... Nebudem predbiehať, ale najmä kvôli záveru sa prikláňam k absolútnemu hodnoteniu. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)