Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

VanTom

Příkladný hollywoodský blockbuster, u kterého si můžete buďto oddechnout a bez ostychu si užívat velkolepé triky, (schematicky) sympatické postavy a odlehčující humor, nebo do zblbnutí kroutit hlavou nad přepáleností úniků v poslední setině vteřiny, "plakátovými" rodinnými hodnotami (pes!) či ctnostným americkým heroismem a patosem (ale děj se prostě odehrává v USA, takže je trochu nefér toto vyčítat). Já se jednoznačně kloním k první možnosti, pak Den nezávislosti šlape skoro jako (německé) hodinky. ()

Castrator

Nebýt patosu, amerického prezidenta, obětování životů ve prospěch USA, jde o třídu lepší film, takhle je to jen parádní podívaná s poměrně dost trapnými a poměrně dost dlouhými momenty, které se musí přetrpět (nebo v editovacím programu vystřihnout). Na filmu není snad nic, co by mě donutilo k opakovanému sledování v následujících několika letech, tak s prominutím blbý a prázdný ten film je, ale když tam začnou lítat letadýlka a mimozemšťani a všechno vybuchuje, dělá randál a hoří, tak je to strašná prdel, která nemůže tu chvíli, co se na to divák kouká, nebavit. V kině nebo na blu-ray a velké televizi úchvatné. ()

lykan9

Jak kdysi napsal golfista je to neuvěřitelně americký film. Přesto je to dokonalost sama. Výborné triky, vtipné postavy a závěrečné nakopání emzáků do pr... bylo napínavé k prasknutí. Žeru tenhle film a vždycky ho žrát budu. ()

fabecc1222

Dnes už klasický sci-fi film, kde patos stříká na všechny strany, a hlášky jsou hlavní zbraní proti neCGI emzákům. Dokonalá porce zábavy a napětí a Pullman je nejlepší prezident historie. ()

Jacob23

Tupy propagacni film americke armady..Tolik prihlouplych postav a pribehu se tezko hleda..sranda jak v ctvrti kde vsichni zemreli prezili jen zena americkeho prezidenta a zena nejlepciho americkeho pilota(samo krom prezidenta)+obe deti-hrdinny clovek z lidu-to vse na den nezavislosti...* za triky,ktere dnes jsou uz ale slabe ()

-ELFKA-

Jednoznačne jedno z najlepších sci-fi Béčiek, ktore sa za svoje efekty rozhodne nemusí hanbiť. Ak vypnete mozog a prekusnete tú prehnanú americkosť tak si tento film môžete celkom pohodovo užiť. Keď už pre nič iné, tak aspoň kvôli podarenému Jeffovi Goldblumovi a jeho ironickým hláškam. ()

mirec88

Náhodou, mne sa to veľmi páčilo. Ak nie kvôli niečomu inému, tak len kvôli "Priepustke na základňu". Nie vždy treba za každú cenu uvažovať. Najlepší Emmerichov film. ()

Kosmik 1

Zapomeňte na chvíli na ten pověstný amerikanismus a americký patriotismus a užijte si tento výborný velkofilm. Já to pro jednou zkousnul a Den nezávislosti se pro mě stal něčím víc, než jen obyčejným akčním sci-fi. Pro mě to byla skvělá zábava, výborná akce (a že jí je spousty) a na svou dobu mi film nabídl docela solidní efekty. To všechno by ale bez Willa Smithe bylo k ničemu. "Co je to tu sakra za smrad!" - kapitán Steven Hiller. ()

mkubalikova

Kdyby si odpustil Emmerich ty patetické žvásty, tak není, co řešit. Tohle mohla být čistá popcornová zábava, která baví bez ambicí tlačit se kamkoliv jinam. Dobře natočená, s kvalitními triky a hudbou a dobře vybranými herci, kteří hláškují o 106. Mimochodem duo Smith vs. Goldblum funguje parádně. Jenže ten patos z toho dělá proamerickou agitku a tohle já prostě nerada. Nicméně Den nezávislosti je už klasikou žánru a celkem s chutí na něj čas od času kouknu. 80% ()

Autogram

Béčko s prvkami normálneho filmu, ale ani tie nezachránia katastrofálne katastrofický námet. Prehnane dlhý čas dve a pol hodiny potrebovali filmári na zničenie nezničiteľnej kozmickej lode. Museli stihnúť aj jednu svadbu, nesvojprávny prezident musí navštíviť všetkých podstatných či nepodstatných a vtesnať dostatok záberov obyčajných utrápených ľudí a záberov na americkú vlajku. ()

vyfuk

Jako jo, film je tak moc americký a patriotický až z toho chcete srát americkou vlajku a začnete zpívat "Navždy s vlajkou hvězdnatou". Ale zase... podobné filmy točí i Eastwood. Ne sice přímo konkrétně takového typu, ale princip je stejný. Nakonec, jak pan Pullman hezky řekl: "Není to jen den nezávislosti pro Ameriku, ale pro celé lidstvo." Tenhle film je sice "americká sračka", ale to asi hold Amíci dělají rádi a lidem se to líbí. I lidem jako já, takže...? Mám radost, že jsem jednou mohl vidět jeden z těch lepších filmů od Emmericha, i když pro někoho jen další porce hoven. Já jistou satisfakci cítím. ()

Jaro.Krafcik

Efekty na ten rok skvelé. Ale v dnešnej dobe už pôsobili divne a smiešne. Stále film na úrovni a jeden z najlepších aké Emmerich natočil. Len to bolo dosť pridlhé . A pokračovanie radšej nekomentujem. Aj keď si ho veľmi nepamätám, tušim je dosť priemerné. 4* ()

Death

Jako sci-fi je tento film vyborny-skvele efekty(vybuchy, mimozemska vznasedla..) spolecne s napadenou Zemi(to je vzdy vdecne tema) jednoznacne na vybornou. Bohuzel film srazi klasicke neduhy americkych velkofilmu. Prilisny patos, patriotismus. Vrcholem vseho je prezident s proslovem na Den nezavislosti a naslednym nasednutim do stihacky-ach jo. Ctyri jen proto, ze mam opravdu rad sci-fi a tohle rozhodne bylo nadprumerne sci-fi. A kdyz se na to tolik nesoustredite, tak se daji prezit i ty negativy.(co nam taky zbyva kdyz nas tim krmej v kazdym druhym velkofilmu:)) ()

Almásy odpad!

bod prvy. uvedomujem si ze toto JE nieco co sa NEMA brat vazne. za druhe TOTO JE MOC aj na mna a za tretie, emmerichh by nemal tocit ()

Philoun1

Pro mě dobrej průměr, prostě taková oddychovka co neurazí, ale zas příliš nenadchne. Taky obsahuje pár dobrých hlášek, no dobrých, podle američanů asi jo. ()

P1tr

Drahá akce bez silnějšího scénáře staví na vizuálu a kvalitních hercích. Bez vypnutého mozku si film nelze vychutnat, neboť by se objevilo spoustu nelogičností a hloupostí, které by vám pokazily nenáročný zážitek. ()

Pit

Vtedy toto téma ešte nebolo také ošľahané ako teraz, za scénár a efekty a nápad sú plusové body, len by som vymenil Willa za niekoho iného, on mi moc nevoní, za Willa nejaký ten mínus = 3*. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)