8 1/2

Eight and a Half

Drama / Fantasy

Itálie / Francie, 1963, 138 min

• cheyene

Jsou filmy, které vám prostě nesednou, ať se snažíte sebevíc a 8 1/2 patří mezi ty, které si musíte protrpět od začátku až do konce. Až na pár povedených scén, skvělé herce (Mastroianni, Cardinale, Steele) a perfektní hudbu čerpající z klasiky, zde nebylo nic, čemu bych mohl dát více než 2*.(7.1.2015)

Moje první setkání s Fellinim a hned film pro extra náročné fajnšmekry. Filmy od Bergmana se mně vedle tohohle jeví jako pohádky pro děti. Na druhou stranu se chci u filmu trochu pobavit a odreagovat a ne být celou dobu napjatej, jestli mně neunikne nějaká pointa.(8.9.2011)

For ME 94%(25.9.2009)

No..jako jo. V 8 lidech jsme se toho pochopení nějak dobrali...:) A kamera...krása!(4.8.2015)

geniálny dielo génia, čo viac dodať(11.10.2005)

• - Tento film byl základem pro broadwayský muzikál "Nine", který v roce 1982 vyhrál cenu Tony jako nejlepší muzikál a v roce 2003 nejlepší revival muzikál. (c.tucker)

• - V jeden okamžik Fellini uvažoval o obsazení Laurence Oliviera do hlavní role. (c.tucker)

• - Film je zařazen na seznamu "nejvýznamnějších filmů", který vydal Vatikán v roce 1995 na přání papeže Jana Pavla II. Je zařazen v kategorii filmů, které jsou významné svou morální hodnotou. (gjjm)