poster

8 1/2

 • český

  Osm a půl

 • Itálie

 • Itálie

  Otto E Mezzo

  (Itálie)
 • Huit et demi

 • slovenský

  8 1/2

 • anglický

  Eight and a Half

Drama / Fantasy

Itálie / Francie, 1963, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  **

  Felliniho jájismus a filmovou onanii nad vlastním egem nemůže zamaskovat ani jeho vtip a ironie.(2.6.2012)

 • Hedka
  ****

  Felliniho originálny pohľad na riešenie osobnej krízy muža stredného veku. Proces riešenia - ťažký, ovplyvňovaný rôznymi faktormi, napr. kresťanskou výchovou, zážitkami z detstva a z minulých rokov, ženami....... Podľa mňa je spracovaný s vysokými umeleckými ambíciami režiséra, ale príliš časté a bezhraničné striedanie reality, spomienok a predstáv pôsobí na diváka skôr komplikovane a chaoticky ako umelecky. Výsledok riešenia - našťastie správny. Taký, ako som dúfala, že bude. Potešilo ma, že je to film o pochopení zmyslu života, o morálnych zásadách a o vernosti (aj keď to spočiatku vyzeralo všelijako). Inak by bol tento zvláštne chaotický film iba bezduchým pokusom o umenie a pre mňa zbytočná strata času.(13.2.2010)

 • viperblade
  ****

  Nepovažuju se za intelektuála, ale tento film mě opravdu bavil. Takový krásný, režisérský zmatek, kdy on sám neví, co chce (točit) a všichni se jej na to stále ptají, otravují, naléhají… Kdyby tento film byl o takových dvacet minut kratší s tím, že by se pár scén (hlavně ke konci) vystříhalo, tak by tohle byl můj první plný počet pro Felliniho. Takhle je to můj třetí film od něj a napotřetí můžu s klidným svědomím napsat, že film se mi líbil, ale tady něco přebývalo, spíše než chybělo. Jinak tento film mi definitivně potvrdil, že se s tímto režisérem (lépe řečeno s jeho snímky) musím seznámit o něco lépe. 80 %.(18.10.2012)

 • cheyene
  **

  Jsou filmy, které vám prostě nesednou, ať se snažíte sebevíc a 8 1/2 patří mezi ty, které si musíte protrpět od začátku až do konce. Až na pár povedených scén, skvělé herce (Mastroianni, Cardinale, Steele) a perfektní hudbu čerpající z klasiky, zde nebylo nic, čemu bych mohl dát více než 2*.(7.1.2015)

 • InJo
  ***

  Nevadila mi ani tak ta náročnost (na tu jsem byl připravený), ale spíš velká (a IMHO zbytečná) ukecanost a hektičnost celého snímku. Čekal jsem dílo plné strhujících snových obrazů ve stylu úvodní scény a dostalo se mi trochu odcizeného, (pro mě) emocionálně, ale i intelektuálně absolutně mrtvého artfilmu. Ale své nesporné klady 8 1/2 bezpochyby má (např. skvělý výběr vážné hudby a herecký ansámbl, jemuž bezprostředně vévodí Marcello Mastroianni, který je ve slunečních brýlích zatraceně cool). 60 %(30.8.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace