Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

jasanka

Tohle je zatím jediný film, ke kterému píšu komentář, ale nehodnotím ho. Hodnocení si zkrátka netroufnu dát, protože jde na můj vkus o moc vážný film, a vlastně nevím, co mě přimělo se na něj podívat. Záběry na sáčky s chemo, zvracení, holení hlavy, operace... nejsem sebedestruktivní člověk, 50/50 zkrátka není film pro mě. ()

jandula00

Komedie popisující období života, kdy není člověku zrovna do smíchu. Neuvěřitelně příjemná podívaná, kdy se člověk ani chvíli nenudí. Myslím, že smutná část příběhu je v dokonalé rovnováze s tou veselou. Tento film je vhodný pokud máte chuť na komedii, ze které si chcete odnést něco více než jen úsměv na tváři. ()

KOZEL84

Když se tak podívám na ty oscarové nominace (kde tohle není) a globové nomince (kde tohle bylo,což jenom potvrzuje,že globus je pro normálního diváka mnohem atrktivnější ocenění,než plešoun na kterého není zvědavý už ani Eddie Murphy) vidím samou šablonu,poctu bůhví čemu,sentiment a nudu.Plus jednu opravdu zvířeckou odpornost.A přesně jak říká woody,tohle je nejlepší šablona roku.Sice nemá až tak zapamatovatelný dopad,ale na druhou stranu aspon' ty slzy nedoluje za každou cenu (a stejně můžou přijít).Na to stačí sympoš Levitt a Rogen jako kámoš ''tak trochu dickhead'' je skvělý. ()

Darth Vader

No film 50/50 mě nijak moc neoslovil a zanechal ve mě stopu asi 50/50:)... Do tohoto filmu jsem šel s malým zatrpklým úsměvem- jak někdo může udělat film s tak těžkým tématem!?- Mám zkušenost s umíráním velice blízkého člověka na rakovinu a říkám, že je to ta nějtěžší ztráta co člověk může protrpět. Čekat na konec je šílené. Navíc tenhle snímek mi nepřišel adekvátní k realitě. ()

R4d3oN

Smutný příběh o pocitech, nejistotě a strachu o vlastní život, kterými si musí projít každý s rakovinou. Chemoterapie, psychologické poradny, lítost od všech blízkých i jiných lidí. Ale film pěkně zachycuje i fakt, že lidé projevují lítost jenom na oko a těch, kteří s vámi v takových situacích táhnou za jeden provaz je postupem času čím dál méně. Ještě se mi líbilo zachycení té nespravedlivosti, že trpí touto nemocí i lidé, kteří žijí zdravým životním stylem. "To ale nedává žádný smysl. Nekouřím, nepiju, třídím odpad..." Ale i když vypadal jako Voldemort, dokázal nemoc brát celkem na lehkou váhu a s humorem. To je asi jediné, co člověku zbývá. ()

RedHot

Nemám asi, co bych vytknul - 50/50 je film režisérsky zvládnutý skvěle, nad vodou ho navíc drží i poněkud exotičtí herci, na které čučet ještě moc zvyklí nejsme. O to víc potěší, když pak ti kluci svou práci odvedou dobře. --- Americká komedie, cítěním a atmosférou však spíš britská. Pozor! Potěší odpůrce ufňukaných dramat a hořkých komedií, mezi které se počítám - vážně, pokud má nějak takto vypadat solidně natočená komedie o umírajícím chlapovi, i komerčně úspěšnější Než si pro nás přijde by se měla jít zahrabat. ()

readan

Boli aj také miesta, kde človeku išli slzy do očí, takisto to malo aj vtip, no ale najpodstatnejší je veľmi dobrý herecký výkon hlavného hrdinu, ktorý sa tu podaril... ()

Helldo

Nemám co vytknout. Neskutečně lidský film. Velice připomínající Nedotknutelní, dokonce bych řekl, že i o něco méně kýčovitý (čemuž se v těchto snímcích však nedá vyhnout). Ale to asi ze mě mluví emoce a několik uroněných slz. V každém případě stejně jako Intouchables i 50/50 si 5 hvězd naprosto zaslouží. 50+50=100% ()

zahadum

Film hlavne o tom ako je dôležité mať po roku priateľa ktorý vám podá strojček na holenie intímnych častí. ()

warrenur

Vynimocna a mila vecicka, ktora na mna v archive cakala uz dlhsi cas. Po narocnom dnesku som si potreboval spravit naladu. Tento filmik to zvladol. Joseph, ktoreho skvele pociny sledujem uz od "10 things...", i balik Seth su perfektna dvojka a je radost uzivat si ich konverzaciu. :) Chutnucka Anicka Kendrickovie so svojim typickym plachym usmevom je idealna terapeutka (Boh vie, ako by ju clovek vnimal v realite v tych krusnych chvilach, ale to bokom). Jednoduchy, hoci takmer do zaveru smutny pribeh nastastie nesklzava do citoveho vydierania. Divak si spolu s filmovym Adamom skutocne uvedomuje mnohe pravdy a uskalia spojene s touto tazkou chorobou. A teda i svoje sance na boj s rakovinou (obrazne 50 na 50). Avsak nenasilne a velmi lahko stravitelnou formou. To je obrovskym plusom. Naviac, cele je to zaobalene do pavuciny jemneho vtipu (ok, ked je na scene Seth, tak az taky jemmy nie je), co spolu s velmi dobrym soundtrackom potesilo dusicku. Vrelo odporucam (90/100). ()

chelsea17

Nejde to. Chtěl jsem začít hezky postupně, ale nemohu si pomoct. TOHLE je přesně dramatický film dle mého gusta, který splňuje všechny moje požadavky. Výborní herci, skvělý scénář, trocha té nezbytné romantiky. Prostě naprostý luxus ! Roztomilá Anna Kendrick ( scéna v autě to jen podtrhne) a nádherná Bryce Dallas Howard tomu dodávají vše potřebné :-) Vše doplňuje, jak jinak, dobrá hudba. 50/50 nikdy neomrzí a dohledné době se na něj budu muset podívat. Protože pokud mám doporučit film s prvky vážnosti, romantiky a komedie, je toto přesně ono. ()

tomo41

Tomuto filmu by som mohol vytknúť niektoré veci, ale nespravím tak. Jednoducho nechcem. Bol príliš silný, príliš pozitívny na to, aby som myslel na niečo negatívne. ()

ladno

Naozaj pekný a dojemný film. Konečne som mal pocit, že sa pozerám na niečo zmysluplné a akoby vytrhnuté z reality, lebo pri týchto emocionálnych žmýkačkách je obvykle všetko priveľmi prikrášlené, čo však 50/50 určite nie je. Herci dokonalí, zaslúžia si môj potlesk, obzvlášť Joseph Gordon-Lewitt. Koniec je odzbrojujúco úžasný. Mimochodom, to balansovanie medzi komédiou a drámou ma neuveriteľne bavilo. 85% ()

avitakova

Moc hezky zpracovaný příběh. Moc jsem od toho nečekala, ale vážně mě to mile překvapilo. I pěkně natočené, Levitt byl skvělý a celkově to byl takový střídmý film. Nebylo tam ničeho málo ani příliš, což je podle mě důležité. Takový film na klidný večer, kterým člověk nic nezkazí. ()

Saur.us

S ohledem na téma už od začátku jasně daná a nevyhnutelná emocionální ždímačka, která je ale díky odlehčování v podobě S. Rogena a jeho klasického ostrovtipu a vůbec celkového feelgood nastavení daleko snesitelnější než jiné, podobně zaměřené filmy. ()

inachisio

Po docela nudném a zbytečném úvodu plném ječícího kamaráda se film docela pěkně rozjel a přestože byl velice předvídatelný, daly se zde najít plusy v podobě kvalitních hereckých výkonů a občasných zajímavých scén. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby