Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

P.J.2

Film, který mě dojal souv nenásilnou upřímností a nevinností. Divákovi nic nenalhává, ukazuje vše tak syrové jak to v tomto případě je a o to intenzivnějí prohlubuje všechny výkony v čele s excelentním Levittem. Drama, při kterém budetě souciťovat s postavama, komedie, které se zasmějete od srdce a životopis, který zajímá. Plné hodnocení si rozhodně zaslouží. Mrzí mě že jsem o tomto filmu ani nic nevěděl. jen prosvištěl internetem a konec a je to rozhodně škoda. ()

Rafaelos

Na film jsem narazil, když jsem hledal něco, čím bych si zpříjemnil večer. S dabingem vcelku nuda, v originálu paráda. Vcelku obtížný úkol skloubit tak vážné téma jako rakovinu s humorem říkal jsem si, ovšem povedlo se :) ()

Olík

Ani ryba ani rak, ani komedie ani drama, ani nerozesměje ani nechytne u srdce…..prostě 50/50. Kompilace neotesané komedie, vztahového dramatu, a zkurvené reality lidského života, ačkoliv je jejím ústředním motivem rakovina, netlačí na citovou pilu nebo se neuchyluje ke zbytečným klišé (tedy téměř), přičemž výsledek působí přirozeně, a i přes Rogenovy obhroublé glosy, také nečekaně dospěle…….plus jako bonus navíc nabíjí zúčastněné pozitivní energií. ()

WillyMarks

Dramatická komedie, která je perfektně umělecky doladěná s bravůrními hereckými výkony. Dílo je hezky vtipné plné slušných hlášek od Setha Rogena a zároveň je i tragické a umí zasáhnout na city. Je to netradiční příběh o tom, jak mladý člověk onemocní rakovinou a bojuje s ní. Jsou tu lítostivé scény, zábavné scény, deprimující a smutné též. Tenhle ač se zdá býti obyčejný snímek, je však velice výjmečný a perfektně natočený. Pokud tvůrci tohoto snímku chtěli, aby se divák snažil vcítit do situace nemocného, tak se jim to opravdu povedlo. Divák nemusí přemýšlet nad různými věcmi, zda to tak bylo, je či to má nějakou duchaplnější zápletku nebo dokonce nějaký "mindfuck", divák se prostě vžije a prožívá radosti a starosti spolu s Adamem...tak jsem to cítil já. Hodně dobrý 4* 80% ()

BOURQUE

Osobne si myslím, že keď na niekoho tento príbeh nespraví dojem, tak ten je fakt bezcitným človekom. Veď nezabudneme na to, že choroba (rakovina) nás kedykoľvek môže nájsť a je vždy nekompromisná. Na druhej strane, keď okolo nás sú priatelia a rodina, ktorí nám dávajú lásku, podporu a nekonečnú výdrž, tak potom s pomocou pána Boha a s trochou šťastia sme schopní prekonať aj tie najväčšie prekážky. Skratka aj o tom je tento film. Z režisérskeho hľadiska nadpriemer, z hereckého hľadiska super. Tí, ktorí sa o to postarali (hlavne) sú J.G.-Levitt, A. Kedrick, S. Rogen a A. Huston. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Toka

Celkově průměrný oddechový film s pohodovou hudbou. Hodnocení je ale vyšší kvůli skvělým hereckým výkonům Gordon-Levitta a až vražedně roztomilé Anny Kendrick. ()

Hubis_

Jako komedie mi to moc nepřišlo.Bavil jsem se jen ze začátku,pak už to bylo hodně emotivní.Film se mi líbil a názorně ukazuje,že žádný boj není prohraný. ()

Raziel_cz

Docela vtipná komedie s prakticky ničím nepřekvapující dojemnou linkou o rakovině a (samozřejmě v jistých mezích) až neuvěřitelně normálním Sethem Rogenem, kteréhož beru jako největší plus. Jenom je škoda, že už několik málo hodin po zhlédnutí si z 50/50 skoro nic nepamatuju. ()

crha

Pro mě trochu překvapení, protože jsem myslel, že si pouštím prostě jen další komedii s Rogenem. Ale jinak nejlepší film Jiřího Hudlera. Mám hrozně rád tenhle film. ()

Rockerman

Značně nevyrovnaná úroveň filmu. Ty pasáže, které měly odlehčit Adamovi život s nemocí a o které se staral Kyle (on mu líže koule cha cha cha!), byly špatné. Daleko vtipnější byl samotný Adam (např. hláška o Voldemortovi). Jsou tu samozřejmě i silné scény, které hodně útočí na city diváků. Já měl navíc smůlu na příšerný dabing, to rvalo uši! U mě tedy jen lehký nadprůměr. ()

Lyžař

Být oslovený, že mám hrát hlavní roli v 50/50, asi se rozbrečím a odmítnu. Tohle je přes čáru. Já vím. Tohle všechno je život. Ale je to náročnej život. Sakra náročnej. Řešíme pí*oviny, v normálním životě rozhodně. Tady to jsou problémy, které jsou opravdové. Tvůrci vše shrnuli komplexně. Nejen ze strany nemocného, ale i ze stran všech lidí kolem. Vztahová záležitost taky nebude skvělá. Rakovina je prostě velkej zásah do života. A vzbuzuje spoustu otázek. Jak a co dělat. Jít do terapie? Nejít? Komu co říct? Kdy? Jak doma? Člověk se necítí.........no nemohu jinak, než ***** a to bohužel i za smutnost a ukáplou slzu. A tu možná i kvůli něčemu jinému. Dovedlo mě to k zapřemýšlení. A to je často problém...a Anna Kendrick?? Sakra, odkud já ji asi znám?? :-) Aha..Zúčtování!! Tak to je dvojka filmů!! ()

Folky

Je příjemné vidět film, který je o boji s rakovinou a nejde po cenách, ale i přesto dokáže zapůsobit silnými scénami. Sice jen dvěmi a celkový dojem mohl být mnohem silnější, ale ocenit to musím a rád se na to znovu podívám. ()

anatheman

Po dlouhé době velice silný počin, který jsem ohodnotil známkou nejvyšší. Je vskutku podivuhodné, jak se do uvedeného tématu podařilo propašovat funkční komediální prvky i přes to, že snímek působí ve výsledku velice depresivně. Předesílám, že budu obtížně volit následující slova. Jde o to, že se "dá" trochu předpokládat, že filmy o těžce nemocných lidech budou zaměřeny na to, že vše nebudou hrdinové vzdávat, ale budou se snažit uzpůsobit život tak, aby si jej co nejvíce "naposled" užili. No.... Je pravda, že se k něčemu podobnému schyluje i v tomto snímku. Nicméně se několikrát dojde do vskutku kritického stavu, kdy na vás dýchne těžká depka. To i vede k tomu, že není příliš snadné odhadnout konec. To ale nechci spoilerovat. Snímek jistě představuje pro Gordon-Levitta jeho životní roli. Vskutku znamenitý herecký výkon! Za zmínku stojí i Rogen, který zde sice představuje trochu dicka, ale do snímku jeho postava určitě patří. Potěšila mě i Kendrick. Ta zde byla opět cute. :-) Role začínající psycholožky jí sedla. Snímku 50/50 tedy uděluji hodnotu 50 + 50. Zkrátka nezapomenutelný zážitek. ()

Rathalos

Velmi pekna a pohodova dramedy aj napriek tomu,ze ide o temu rakoviny a umierania,Joseph Gordon-Levitt to zahral dobre,Seth Rogen tradicne vtipny a potesila ma aj pritomnost Anny Kendrick,na ktoru sa vzdy prijemne pozera,este aj tej zaver bol pekny i dojemny,takze nie je co riesit...:-) ()

Macias

Jako půlku filmu jsem čuměl s otevřenou hubou. Brečel jsem celkem 5× a ještě minutu po filmu jsem čuměl do monitoru s votevřenou držkou. Doporučuju všem, co maj srdce... ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby