Flaxik

Tož to bylo dobré toto. Teda s tým časem to tam nějak divně šůlali a ke koncu se mi pozdává, že už ten pilot měl v hlave jakýsi maglajz a ten morgoš s bíbrem byl kokot protivný, ale zase tamta Michelle byla kočina a tak nějak se u teho dobře povalovalo na gauču, tak co temu nenakulit aspoň nějaké ty čtyry kusy, že. ()

Streeper

Takový nic moc akční film, který ničím nepřekvapí, ale neurazí. Na nudné deštivé odpoledne, když nemáte vyloženě vybráno na co se koukat se to hodí. A na Jakea se vždycky dobře kouká. Trocha napětí tam je a občas to divákovi hlavu zamotá. ()

humanbeing

Po dějové stránce ne moc napínavé, protože hrdina mohl vždy postup nespočetněkrát zopakovat. Ne moc originální, jde ve skutečnosti o remake seriálu Quantum Leap, a po vědecké stránce ne moc zajímavé. ()

Wladi.mir

Nelogičnost filmu je sice velká, ale jako film na večer funguje dobře. Zkrátka nic převratného od filmu nečekejte a dostanete hodně. ()

Trainspotter

V dnešní době, kdy je velká nouze o pořádné a nápadité sci-fi a thrillery, je Source Code opravdová pecka, která mě úplně odvařila, pardon, posadila na prdel. Po skončení jsem zavzpomínal na nedávno zhlédnutý Moon, který byl neméně povedenou sci-fi z poslední doby a hle, ono je to od stejného režiséra. ()

vykur!

Lily awoke in an evening dress and an opera cloak. In her hand were 5 playing cards. At some point today, you're gonna hear about a failed terrorist attack on a commuter train near Chicago. You and I kept that bomb from going off. If you're reading this e-mail, then Source Code works even better than you and Dr. Rutledge imagined. You thought you were creating 8 minutes of a past event, but you're not. You've created a whole new world. Goodwin, if I'm right, somewhere at the Source Code facility, you have a Capt. Colter Stevens waiting to send on a mission. Promise me you'll help him. And when you do, do me a favor: tell him everything is gonna be okay. ()

Joges

Filmy s popisem Sci-Fi často nevyhledávám. Zdrojový kód se ke mně dostal náhodou a velmi mě překvapil. Film má spád, napětí, logiku. Filmy o kterých po shlédnutí ještě nějaký čas přemýšlím u mně získají nejvyšší hodnocení. ()

Amroth666

Tenhle film mě vůbec nezklamal. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec dám čtyři hvězdy, hlavně kvůli tomu, že tam bylo pár pasáží, které sice k filmu patří, ale které byly naprosto obyčejné. Jinak celkově mám z filmu hodně dobrý pocit. Herec Jake Gyllenhaal je u mě v roce 2011 zatím jednička, protože mě nejdříve překvapil ve filmu Láska a jiné závislosti a teď znovu v krátké době. Přesvědčivý výkon. Vrátil bych se k filmu. Co se týká příběhu, tak ten byl na svojí krátkou stopáž skvělý, bavil mě a přesvědčil mě. Tu časovou "smičku" jsem viděl naposledy v seriálu Stargate SG-1. Tam za zcela jiné situace, ale princip to mělo stejný. Jinak musím pochválit triky a dobré udržování dramatu po celý film. Další přesvědčivý výkon také od reřiséra Duncana Jonese, který po trháku Moon opět výrazně potěšil a můžeme se těšit na jeho "nějaký" další film. Snad v nejbližší době. Sice to nepřekonalo právě jeho debut Moon, ale neztrácí nic ze svého jména, naopak si udržel své jméno v moderním "scifi" filmu. Určitě v roce 2011 světlý okamžik filmové Hollywoodské trapné scény. Všechno už je bez nápadu, bohužel. ____ OST 5/5 ____ ()

nithiel

Ach jo, má to jen 93 minut a stejně je tam posledních pět naprosto navíc a místo drsně mrazivého konce přijde holywoodský happyendík. Jinak ale velmi dobrá hudba, naprosto úžasné panoramatické záběry a výborné zvládnutí tématu, které v podstatě nikdy nemůže úplně dávat smysl. ()

laik_60

zaujímavá myšlienka ...spojenie kvantovej fyziky s biológiou mozgu na osem minút a na tejto myšlienke postavený takmer kvalitný thrillerček takmer na hodinu a pol :) k tomu slušný výkon gyllenhala či kapitánky very, škoda, že to tak pocukrili na záver nie len rozlúčkovým rozhovorom syna s otcom ale dokonca sladkavými "mailami zo záhrobia" .. ehm slnečnej kalifornie.... Na mieste scenáristu by som to riešil asi razantnejšie najmä voči spupnému samoľúbemu vedúcemu projektu nejakou vhodnou humornou blamážou. :) napriek týmto malým výčitkám si tento celkom pozerateľný film zaslúži snáď aj štyri body. ()

dubinak

Takový "malý" film a jak dokáže potěšit masy diváků svou velkolepostí. Jones si toho doteď moc nenatočil, ale jak mu řemeslo svědčí. Něco takového jsem snad ještě neviděla, pokud si dobře pamatuji a asi ani neuvidím. Asi 75 minut jsem byla jasně přesvědčená o tom, že je to moc dobře napsané, ale posledních deset minut mě pak zklamalo. Odpustila bych to, že chybí výraznější gradace a snímek pak už jen tak nějak vyšumí do ztracena, ale tu pointu bych buď vynechala, nebo bych jí doložila nějakými relevantními argumenty, které by ten závěr jasněji vysvětlily. Škoda toho konce. Ale Jake to opět podržel na velkých čtyřech hvězdách. ()

C0r0ner

S Moon mě Jones příliš nezaujal, ale ve Zdrojovém kódu se mu to povedlo dokonale. Když film po pár minutách skončí, tak si člověk říká, co se to kurva děje? Pak to ale jede ještě jednou a ještě jednou a ještě jednou a divák může jen obdivovat režisérské mistrovství a úžasnou propracovanost scénáře, které dělají z tohohle filmu jedinečný zážitek. 100% ()

sulimo

Pěkné, pěkné, jenom škoda, že jsem tušila, kdože byl onen atentátník od "prvních" 8 minut. Ale neva, i tak mě to dokázalo udržet napnutou po celou délku filmu, což je poslední dobou tak trochu zázrak. Co mi ale ve filmu hodně chybělo, byla vetší graduace děje, nějak jsem onen filmový vrchol nezaznamenala, což je škoda, tohle by si to určitě zasloužilo. ()

pakobylka

Příběh, který si přišel vyřešit svých osm minut - jen tak, jakoby nic ... a ovládl mě s trochu děsivou samozřejmostí. Příběh, který jsem od první do poslední vteřiny prožívala společně s kapitánem Colterem Stevensem. P.S.: Film si může dovolit absolutně všechno. Může zpochybnit jakákoli pravidla, může se vzepřít logice i fyzikálním zákonům, může ignorovat realitu a stvořit jiný svět ... záleží jenom a pouze na tom, jestli vás dokáže přesvědčit, abyste mu UVĚŘILI. "Zdrojový kód" to zvládl bez mrknutí oka - pokud si nedáte pozor, může vás zasáhnout s razancí a s přesností řízené střely. ()

Andre3000

Možná je to kravina, možná je to úplna kravina a já si to uvědomím později. Ale teď...teď sem se dodíval na hodinu a půl skvělé akce a napětí!!! ()

Matrinx

Šíleně nadhodnocené. Nezdál se mi ani vizuálně stylový, scénaristicky hravý, promyšlený, emocionální, duchaplný. Jak byste to všechno chtěli nacpat do jednoho vlaku, do jedné armádní základy a virtuální reality? Já to tam prostě neviděl. Mě to ze sedadla nezvedlo. I když na druhou stranu obdivuju tvůrce, že aspon nějak ten slabý potenciál dokázali roztáhnout na 93minut... Malá rada - na Source Code ani nemusíte do kina, stačí kouknout na trailer - je tam vše podstatné... ()

necisty

Moc hezký film:). Sice mi přijde, že mě trailer připravoval na něco velkolepějšího, ale já byl přesto spokojen. Chvilkami jde vidět, že se jedná o nízkorozpočťák, ale jeho potenciál byl plně využit. Opakované záběry se mi rozhodně líbili víc, než v Úhlu pohledu. Gyllenhaal byl good a soundtracku jsem si ani nějak nevšiml, ale tomu se pak říká kvalitní. Co víc dodat? Prostě jsem si to užil a nic mi zde nepřebývalo, ani nechybělo. ... Pethuska ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem