Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

AdamRaphael

Upřímně jsem se bavil prvních cirka 40 minut. Potom mi začalo být jasné, že přesně tam, kde byla jednička tak slabá, bude slabá i dvojka. Na rozdíl od jedničky postrádám nějaký vedlejší děj či aspoň špetku tajemna, prostě od začátku víte, o co přesně půjde a samozřejmě i tušíte, jak to dopadne. 3D efekty na jedničku stejně jako vytvořené prostředí. Herecké výkony byly odpovídající danému žánru - v těchto filmech jde prostě o bitvy, rvačky a vůbec obecně řečeno akce.Nad ostatními zářil Toby Kebbel(polobůh Argenor) a úžasná byla krátká role boha Hefaista, skvěle zpracováná Billem Nightym. Nápady a zpracování bohů, Tartaru či chiméry, to vše bylo na jedna. Scény s kyklopy byly špičkové a konec, kdy si to dva bozi namíří do středu bojového pole byl také povedený. Nicméně když jsem se na film dodíval, měl jsem pocit, že scénáristi to prostě odflákli a to samozřejmě, jinak dobrý film, hrozně shazuje ( viz. nijak nevystižené love story Andromeda-Perseus, nepochopitelný přechod od přeslazeného konce, změna Argenora z minuty na minutu a cesta labyrintem). Nejedna scény nebyla dotažená do konce nebo naopak chyběla cesta k zobrazenému konci. Závěr filmu, myšleno finální bitka s megaKronosem, byla taková nijaká a bylo cítit, že prostě potřebovali zabít Dia. ()

JanniV odpad!

Stupidní americká S.R.A.Č.K.A. Absolutně bez úcty k předloze, ať už filmové, nebo mytologické. Když sleduju tyhle humusy, pomalu se div nemodlím, aby někdo nakopal producenty do koulí a strana a vláda zase povolaly do akce kulturní cenzuru. ()

Maric

Podle mého názoru se jedná o velice povedený film. Po dlouhé době mohu říci, že jsem viděl film, který mě bavil a stál za ty peníze. 3D se mohlo konečně rozšoupnout při bojových scénách a film jako celek působí velice dobře, 3D tam není jenom kvůli jednomu záběru. Hodně dobré pokračování, které možná předčí i první film. ()

Jadrak

Vôbec ma to neurazilo. Efekty uveriteľné, 3D je zvládnuté, akcia je výborná, ale ako to už pri filmoch tohto druhu býva, všetko pozitívne je však na úkor iných aspektov. Je ťažko zvládnuteľné rozširovať dejovú líniu, rozvíjať postavy a ešte aj nasúkať kvantum akcie do hodinky a pol. Pri tomto filme sú dôležité tri podmienky, aby ste si ho užili naplno: - veľké pukance - vhodná vzdialenosť od plátna - vypnutý mozog ()

Tomasson

:-))))) Musím se chechtat, jako cvok, když čtu některá hodnocení tohoto filmu zde a musím NAPROSTO souhlasit s jízlivými poznámkami verbala na zdejší "intošské" osazenstvo :-))))) ! Jestli opravdu jdete do kina na Liebesmanův film s vědomím, že dostanete hlubokomyslné drama jste vážně "ufouni" ! Tohle je velmi solidní, odpočinková akční záležitost, u které je vše, jak má být. Jistě, Ridley to není, ale já osobně se slušně bavil. Viděl jsem ve 3D a rozhodně mi není líto peněz za lupeny. Čekáte-li nutně od filmu i intelektuální obohacení, tak to musíte jinam "ufouni" :-))) ! Dávám 4* protože znám jen pár tvůrců, kteří by to byly schopni natočit lépe a Liebesman mezi nimi není :-) P.S. a ještě drobnost : u Rosamund Pike v roli Andromedy dělám WOOOOOOW ! Opravdu božský pohled! Zajímavé komentáře: verbal :-))) ()

tomik1976

Viděno ve 3D,takže můžu potvrdit,že prostorové efekty jsou horší,než třeba v Immortals,kde více umocňovaly zážitek z filmu.Toto pokračování má asi stejné kvality jako to první.Pořád chybí pořádný děj,vše je takové chaotické,hlavně akční scény jsou nepřehledné.Vcelku jsem se bavil,protože mám rád filmy o řeckých bájích,ale pořád tomu něco chybí.Abych pořád nekritizoval,tak musím říct,že finále bylo provedeno velmi efektně,ikdyž Kronos nebyl nějaká valící se sopečná hromada,ale to jsou hold amíci. ()

Akatsuki

Právě jsem se vrátil z....KINA. Bohužel jsem ne všechny scény tak úplně přijal...Na to, že se řecká mytologie různě upravuje, jsem si už dostatečně zvykl. Tentokrát by to možná bylo ještě snesitelné. Ale - pořád mám dojem, že v téhle sérii jsou všichni (s prominutím) tupí. Hádes by si měl uvědomit, "na čí straně stojí", Poseidón dopadl jako naprostý ňouma, Áres válel celou dobu, ale najednou jakoby mu sílu i rozum vysál neviditelný vysavač a tramtadadá - ňouma č. 2 je na scéně. Je tu jakási Andromeda, která je pro děj podstatná asi jako úvodní reklamy. "Navigátor" měl sem tam dobrou hlášku, ale jinak...Nemluvě o docela dost nepřesvědčivém výkonu protagonisty - nějak jsem mu nemohl uvěřit ani slovo (těch naštěstí (?!) není tolik). No a co bylo pozitivního na 3 hvězdy? Za prvé: akce! (závěrečná bitva má "grády") Za druhé: Kronos (možná trochu okopírovaný,ale ve filmu fungoval). Za třetí: chytře vymyšlený Tartaros - ani trochu podle bájí, ale zcela inovativní (úžasné přelety ve 3D tomu nasadily korunu). Jednu hvězdu strhávám za výše zmíněnou tupost a místy nepřesvědčivost, druhou za absenci citů (ačkoli tam toho bylo po emoční stránce celkem dost, ke mně se nedostalo nic.). Slušná akční podívaná, která sice není žádným smysluplným filmem, dokáže však pobavit a ta cca hodinka a půl vám uteče, ani nevíte jak. Zkrátka průměr. ()

Magneto9

Spíš 3,5. Efekty jsou velkolepé, akce dobrá a herci také, ale příběh občas nezajímavý a film docela krátký. Mohlo to být mnohem lepší kdyby to mělo 120 minut a hnedka by to bylo o něčem jiném i tak jsem se bavil, ale čekal jsem víc. ()

madline24

Nuda, nuda, nudáááá. Navíc je hrozně smutné pozorovat Persea, který působí jako nudný a unavený strejda, vypouštějící z úst podivné repliky doprovázené /jak jinak/ smutným výrazem. Žádný úsměv, žádná velká akce, žádný život v něm není. Díkybohu má tohle "veledílo" krátkou stopáž, jinak bych to řadila do kategorie nesnesitelných... ()

dentalux

Ja som sa bavil na skoro maximum, preto tie 4* - frajerka sa síce z cestou z kina nechcela veľmi so mnou baviť, že na akú hovadinu som si ju dovolil zobrať, ale povedzme si úprimne, baby sa veciam ako je lietajúci okrídlený kôň Pegas, chiméry, nažhavení bojovníci a spol. nerozumejú :-) ()

IAMAD

Asi nás nebude moc (i když nechápu proč), ale mně se první část putování Persea líbila víc. Tohle bylo na mne příliš pohádkové. Efekty sice super, ztvárnění Hádovi říše a Kronose fantastické, ale spíš film na nedělní odpoledne než filmový zážitek. ()

Nefarie

Tak titani to raz skusili s pokracovanim. Oproti jednicke vyrazny pokrok, Hades uz nema hlas, akoby mu niekdo stal na hadicke od kyslika, opat Neeson coby vsemocny Zeus a extremne fesny Ramirez ako Ares :). Worthington je ako Perseus znova neznesitelny tak ako v jednicke, akurat ze mi pribudlo daco na hlave ( skoda ze nie v nej aby rolu odmietol), ale za jeho nadherneho kona jedna hviezda, partakom mu je zavrhnuty syn Poseidona a krasna Andromeda, ktorej zenske prednosti v tesnom brneni robia Xene zdatnu konkurenciu. Chybal mi tam síce Kraken, ale zato sa to tam hemzi vselijakymi inymi CGI bytostami, ktore to vynahradzaju. Co sa tyka neprehladnosti akcie, tak titani aspiruju na prve miesta. Dej nemastny neslany. Skoda ze sucasni tvorcovia sa spoliehaju na efekty, ktore teraz vytvaraju jednu polovicu pribehu na ukor deja. Volakedy to vobec nebolo treba a vznikali filmy, pri ktorych sa divak skutocne chvel o zachranu ako bohov, tak celeho sveta. ()

spike.sg

Ten co viděl starou verzi Souboje titánů, moc dobře věděl jak bude probíhat jeho nová verze, což oproti Hněvu titánů byla velká nevýhoda. Hněv titánů je úspěšné pokračování, ve kterém nechybí víc akce, víc bohů i polobohů. Stručně je to lepší podívaná než 1. díl. Souboje byly fajn, Ares tak jak má být, prostě šmejd. Přesto mám dvě poznámky. Jen možná kdyby Kronose udělali trochu měnšího a pohyblivějšího, bylo by to lepší. A když už se konečně dostali Zeus a Hades do boje, moc tam toho nepředvedli, což filmu dává další mínus. Na tom mohli zapracovat. Ale já mám tenhle žánr rád a rozhodně jsem nebyl zklamán. ()

Gazzellka

hm, neviem cim to je, ale bola som nadmieru sklamana. nie z dovodov, ktore uvadza vacsina z vas, skalnych fanusikov melancholie, ale preto, ze som sa sk*rvene nudila cely cas... malo krvi, malo odseknutych hlav, malo vzduchom lietajucich koncatin a len par slintajucich monstier... ach jaj, kam to ten svet akcnych filmov speje, ked sa tvorcovia snazia zachovat vekovu pristupnost 12. jedine, co ma udrziavalo v bdelom stave bol vystrih edgara ramireza. holt a to som sa tolko tesila, ze som isla dokonca tuna na ostrove do kina na talansku verziu ze furia dei titani.... a cakalo ma sklamanie :( ()

DDavidson odpad!

Průměrná podívaná na řeckou mytologii. Efekty a obraz ve 3D neměl chybu. Herecké obsazení bylo průměrné, stejně tak jako kulisy. Kulisy a postavy ve hře God of War mají větší úroveň. Navíc mě trochu zklamal konec. Podle konce očekávám pokračování. Poznámka: Vyobrazit Krona jako ohňivou potvoru bylo docela nevhodné. ()

golemek

podstatne lepsi nez prvni dil... chtelo to ale vice Krona :)... opet spousta nesmyslu, nicmene jsem s tim pocital a nalezite si uzil hromady triku a akce... chovani a motivace nekterych postav je az zarazejici... ()

Hnedoocka1

Jít na film mě navnadil trailer s hudbou Marilyna Mansona, čekala jsem efektní akční jízdu s trochou příběhu. Bohužel 3D efekty nic moc - při snaze nacpat jich do filmu co nejvíce, se tvůrci soustředily spíš na bližší záběry a tím se ve spoustě scén vytratila velkolepost (nejvíce v závěrečné bitvě). Příběh tak béčkový, že snad raději neměl být žádný, nejhorší byly dojemné scénky se synkem. A proč byl Pegas černý? *SPOILER* Nejvíc pobavilo zabití Kronosa, z trojzubce se stal oštěp kterým se asi chudák zadusil (jako málem já popkornem při výbuchu smíchu). ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)