Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Bane_Boss

just...Wow!! Po první sérii hodnotím plným počtem hvězd, protože to napětí,herci a zvraty jsou neskutečné. Poslední díl první série je čisté PEKLO, málem mě kleplo. Neskutečně se těším na druhou sérii, kterou v brzké době sjedu!!!!! EDIT: Druhá série stejné peklo, ne-li větší. A ten poslední díl....nemám slov, moc se těším na další sérii. EDIT vol.2. - 3.série se z klidných vod rozjela opět do infarktového pekla a poslední díl.....nemám slov, slzy tečou po tváři a nezbývá říct než RIP a šlehnout do komentu hvězdu na památku. "This is about redemption. MINE. I'm lot of things. But I'm not a marine anymore. I haven't been for some time." :( * ()

dr.fish

Základní motivací složitého organizování teroristického útoku vůči USA je to, že vám při náletu Američani zabili syna. WTF? A SPOILER nezdaří se to proto, že v dané chvíli atentátníkovi zavolá jeho dcera. WTF? KONEC SPOILERU. Tohle je tedy slátanina asi tak jako Šifra mistra Leonarda je teologickým majstrštykem. Řemeslně dobré, ale jinak totální nesmysl. Od konce šestého dílu jde zbytek do kopru, nedaří se držet základní napětí a poutavost příběhu. Konec je skutečně amatérský. Zbytek jsem nedal. Jde o demonstraci falešné morálky k uklidnění voličů, která nemá co do činění s prací CIA ani jiných agentur. A na tyhle věci jsem poslední dobou alergický. 50% ()

Larushka

Po konci šesté série se nám nějak přitemnělo a přiFrankovalo. 27.04.2020 Tak konec za mnou. Když pominu to, že Carrie je zachránkyně lidstva (čti Ameriky) a v CIA pravděpodobně jinýho zaměstnance nemají, tak jsem byla s kvalitou seriálu spokojena až do úplného konce. #teamQinn #teamMax #teamSaul Btw. Kam jinam vzít manžela než do poslední sérky :)) ()

bartias

Od začátku ambiciózní projekt má všechno, díky čemu se televizní seriál stal během několika posledních let synonymem pro lepší, zajímavější podívanou než leckterý film. Hlavně v několika počátečních epizodách dvanáctidílné série plyne děj hodně pomalu a příběh připomíná komplikovanou psychologickou hru. Větší napětí by nedokázal nabídnout ani sám mistr fochu Alfred Hitchcock. Herecké obsazení je navíc bez přehánění famózní. Ani takhle výjimečný seriál se ale nevyhne chybám. Problémem není natahovaná dějová linie, ale pro někoho moc radikální zvraty. Ty na jednu stranu perfektně splňují kritérium nečekanosti. Jenže na druhou stranu po precizní psychologické předehře postrádají uvěřitelnost. Je třeba se smířit, že dřív nebo později dojde na atomovku a ledničku. Kdo to udělá, s Homeland čas neztratí. ()

Noviik

Po shlédnutí první série hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Seriál je v některých epizodách tak nadupaný a napínavý, až to mrazí, jinde je ale trochu utahaný. Herecké výkony jsou tu na mnohem vyšší úrovni než jsme zvyklí z jiných seriálů, ve kterých daní herci excelují. Damian Lewis byl naprosto úžasný už v Bratrstvu neohrožených, tady jsem si ho připomněl a je to sázka na jistotu. Ještě víc zde ale předvádí Claire Danes, ta je naprosto skvělá hlavně v posledních dvou dílech. Uvidíme, co přinese druhá sezona, v té první jsem doufal, že to skončí jinak... Druhá řada se rozjela opravdu fantasticky. ()

Splasher

Žádná americká reflexe, pouze koupená práva od izraelské produkce. Kvalita se nezapře, o to víc překvapivé jsou některé "zkratky" ve scénáři (nechci použít přímo slovo chyby). Ještě nevím jestli se pustím do druhé série, ale na A.V. Clubu už jsem zběžně zaregistroval i několik Áčkových epizod, takže do toho asi půjdu. ()

flyboyeda

Vse podstatne uz asi bylo receno. Skvele, strhujici, rafinovane. Za sebe jen dodam, ze to co predvadi ustredni dvojice Damian Lewis & Claire Danes, povazuji za jeden z nejlepsich serialovych hereckych vykonu. Mandy Patinkin ty moudre a zivotem oslehane vseznalky sazi uz skoro jak na bezicim pase a mozna i trochu sablonovite (CM nebo Dead Like Me), ale to co tam predvadi Danes a Lewis, to je proste parada. At uz manicka faze / panicke zachvaty (nebo co to bylo) Carrie anebo treba Brodyho reakce na smrt "nejmenovaneho teroristy"... I obsahove a pristupem je to dost specificke a atypicke, take rodinne eskapady a odcizeni jsou ztvareny velmi uveritelne. Jako celek az prekvapive dobre! Druha sezona navic prinasi velkolepy zvrat az "mindfuck"... ()

tomeek

Velice napínavý seriál se skvělými herci, kdy netušíte, co se stane za pět minut. Závěr první série jde emočně až na dřeň, napětí narůstá s každou minutou a Brodyho manželka je neskutečná kost! Jediné, co bych vytknul, je ta příšerná úvodní znělka - to se fakt nedá :) Zatím 4 fešáci... ()

phoebe.h2

Homeland patřil k novinkách, které jsme s napětím očekávala. Již proma pořádně navnadily, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jaký úspěch se ze seriálu vyklube. Homeland má vše, co je potřeba. Skvělé obsazení včele s Damienem Lewisem a Claire Danes, chytrou zápletku a dávku napětí. Někomu můžou přijít díly nezáživné s pomalým tempem, ale můžete si být jisti, že každá scéna má své opodstatnění a vleklejší tempo seriálu neškodí, spíše naopak. Druhá řada za tou první vůbec nezaostává. První díl by sice menším zklamáním, ale to, co se rozjede pak, již stojí za to vidět. Pokud máte rádi seriál s chytrou zápletkou, Homeland je pro vás ten pravý. ()

kocik1

Pořád jsem si říkala, když se vrátily naše dvě v Pákistánu unesené holky, kde tolik lidí přišlo na ten stupidní názor, že určitě konvertovaly k islámu. Teď už to vím, koukali na Homeland. Tolik asi k uvěřitelnosti zápletky, která má být páteří celého seriálu. Je úplně jedno, jestli muslimové zajmou jednoho, dva nebo 10000 lidí, jak se jednou dostanete do zajetí, máte to spočítaný, vyfasujete kobereček a už jedete allah akbar. Ale ono je toho víc. Každý normální člověk by se po osmi letech zajetí složil. Jenom Brody ne. Co mě na seriálu vážně zaujalo, je to, že neměl ani psychologa. Ale naopak se předpokládalo, že hned nastoupí zpátky do army. Což se nelze divit, když i Carrie si tu svou maniodepresi diagnostikovala skolo sama a nikdo jiný si jejích problémů nevšimnul, ačkoli byla ve stresu v podstatě každý den. Musím přiznat, že seriál má určité napětí, ale co se týká logického jednání či psychologie, už zhruba od 5-6. dílů jsem začala mít podezření, že bipolární poruchou trpěl především scénárista, protože konstrukt, který nám dokázal postupně předkládat, byl opravdu na svěrací kazajku. Kdyby stála zápletka na jedné či dvou berličkách, asi bych to dokázala překousnout, ale tady je jich celý obchoďák. A teď nějaký ten SPOILER. Je z čeho vybírat, takže jenom namátkou:-). Proč Carrie s Brodym spala, když po něm šla jako umanutá? No přece jenom proto, aby ho usvědčila na detektoru lži. Nebo třeba: vážně si myslíte, že Al-Káida má křišťálovou kouli a dokáže předvídat, že se Brody stane kongresmanem? A když Brody prásknul svůj poměr s agentkou, tak k ní během chvíle vtrhne komando, aniž by jí CIA dala možnost nějakého vyjádření. No to si snad ze mě někdo dělá srandu. V USA - zemi svobody - se bude hned věřit prvnímu hejhulovi a neproběhne ani žádné vyšetřování? Zkrátka a dobře mě seriál nezaujal. Nepřesvědčily mě pohnutky ani jednání stěžejních postav a sledování po první sérii končím. ()

Cedr

Skvělé herecké výkony ústředního dua stojí za to vidět. Scénář jako takový má však místy hluchá místa, kdy budete mít Homelandu plné zuby, ale kde se vezme tu se vezme scéna jak vystřižená z těch nejlepších thrillerů při které se bez nadsázky tají dech. Rozhodně nejde o odpočinkové sledování, nikoliv kvůli komplikovanosti děje (který je v rámci thrillerů dost přehledný) ale kvůli napětí které vás vtáhne a nedopřeje klidu. ()

Vecko99

Takhle originální seriál jsem neviděl od Dextera z domovské stáje Showtime. 1.serie si zaslouží 5 hvězd, jen doufám, že i v další sérii budou pokračovat ve stejném stylu jako doteď a udrží nastavenou laťku. ()

Lamprea

Po dokoukání všech osmi sérií je třeba říct, že Homeland je bezesporu velká věc, a rozhodně patří k tomu lepšímu v současný seriálový tvorbě, Zároveň jsem to ale po opětovným shlédnutí přestal vnímat jako tak silnej masterpiece a spoustu věcí jsem už tvůrcům nezbaštil. 1. a 2. série jsou pochopitelně kvalitativně to nejlepší co Homeland za téměř deset let vyplodil. Není to ještě tak zblázněný jako další série, má to zajímavou story a hlavně atraktivní prostředí CIA. (4* a 4*) 3. série velmi důrazně přináší problém s příliš velkým počtem dílů na sérii a je tu tak spousty vaty - především v první polovině série - nakonec se ale jedná o velmi důstojný zakončení jedné etapy Homelandu a některý scény z terénu, či z Control room CIA patří vůbec k tomu nejlepšímu. (3*) 4. série - reboot a logický odklon od původní story funguje překvapivě skvěle a určitě patří k tomu nejlepšímu z Homelandu. Současně, to ale začíná být čím dál větší sci-fi (ne, že by předchozí série byly 100% real, ale přece jenom si udržovali jakýs takýs tón serióznosti). Další problém je čím dál větší repetetivnost a nadúžívání bipolární poruchy Carrie. (4*) 5. série přinese nejprve svěží vítr z Reichu, ale v linii s Carrie to začíná být stále to samý a nadužívání její choroby opět pokračuje. (3*) 6. série jde opět s kvalitou o něco níž, přibývá wtf scén podivných a nelogických chování některých postav. Stále je to ale velmi dobře koukatelný, pokud přijmete, že je to spíš taková akční/špiónská pohádka. (3*) 7. série chce jít ve stylu House of Cards, ale moc se to nedaří. Scény s nestabilní Carrie jsme viděli už stokrát a člověk už tu občas hledá sílu na to něktrý epizody dokoukat. (3*) 8. série se vrací ke kvalitám 4. série ačkoli je tu mnoho wtf momentů a náhodiček jak řemen, kouká se na to velmi dobře a po mdlých sériích si člověk vlastně trochu posteskne, že další série už nebude. Poslední epizoda není zdaleka ta top z této série, ale posledních 10/15 minut vlastně hodnotím kladně a tohle trochu pohádkový zakončení k tomu vlastně padne. (4*)Co je na Homelandu špatně? První věc je problematická délka jednotlivých sérií. Pokud děláte serii, který má 12 epizod, musí to být sakra masterpiece aby se to dalo utáhnout. Homeland je sice kvalitní, ale 12 epizod mnohdy prostě too much. Pokud by měla každá série o dvě epizody méně, bylo by to rozhodně mnohem příjemnější.V pozdějších sériích (4 a dál) je opravdu nutný přijmout to, že je to jen akční pohádka na pokračování a nebrat to příliš vážně. Pokud tak uděláte může se z toho stát velmi zábavný guilty pleasure. Proč má smysl seriál vidět? Nic podobnýho na trhu není a prvních pár sérií nabízí opravdu dobrej špiónsko/politický/akční koktail. S přibývajícími sériemi to tvůrcům trochu přeroste přes hlavu, ale přesto se bavíme o nadprůměrně kvalitním seriálu. Krom toho jsou tu perfektní herecký výkony a skvělý charaktery. Kromě Carrie - samozřejmě - je za mě jedním z nejlepších charakterů vůbec, postava Saula Berensona - která by vydala na samostatný sequel/prequel. Zmínit je potřeba také výborně zvládnutý akční scény a bez výjimky všechny scény z místností CIA, odkud se řídí tajný operace. To propojení akčních scén a týmu který to celý řídí, odněkud z Langley, funguje skvěle. () (méně) (více)

kjakob

Pod zhlédnutí 2. série už to začíná být lehce přitažené za vlasy, ale děj se vyvíjí zajímavě a pořád je to více realistické než 90% seriálové tvorby. ()

martycross

Od první do čtvrté série parádní napínavá a realistická podívaná (čtvrtá série ač bez hlavního hrdiny snad ze všech nejlepší). O páté sérii škoda mluvit, naivní a tuctová, jen do počtu. 1. série: 80%, 2. série: 100%, 3. série: 80%, 4.série: 100%, 5. série: 40% ()

arbitr

Letos (2011) patřil tento seriál k tomu lepšímu co jsem mohl vidět. Terorismus, tajná služba, mezilidské a milenecké vztahy, vše zahaleno do amerických současných reálií. Velmi dobře navolení herci, scénář na úrovni a pohled za kulisy vlády USA i Al-Káidy. Naprostá spokojenost i s koncem, který dává naději na další sezonu. Po třetí sezóně už tak nadějně další pokračování nevypadá. Ale ty tři rozhodně stály za to pozorně sledovat činnost americké tajné služby a absolutní hodnocení si podle mého udržely. 1.sezóna ***** 2.sezóna ***** 3.sezóna ***** 4.sezóna *****5.sezóna ****6.sezóna ****7.sezóna ***** 8. sezóna*****. Poslední sezóna naprostý vrchol celého seriálu. Aktuální, vypjaté, realistické, skvěle obsazené a i když v průběhu let by se našly slabší chvilky, v tomto žánru absolutní TOP. ()

žvanimírek

Poslední díl Homelandu mi navodil marnivý pocit jako umí navodit kterýkoliv seriál ze škatulky tzv. nekonečných. Zábava je to velice dobrá, ale otevřená vrátka pro další pokračování mě nasrala a ubrala jednu hvězdu ve finálním hodnocení. ()

kumpi

Říkal jsem si, že Hra o trůny je bezkonkurenčně nejlepší seriál minulého roku. Pak přišlo vyhlašování a pro Zlatý glób si dokráčel Homeland. Wtf? ... Rozhořčení ale vychladlo když jsem tento seriál dokoukal. Ze začátku možná trošku zdlouhavé díly, spíše se seznamujeme s postavami a jejich teoriemi, ale tak od 5. dílu mi naopak všechny díly strašně rychle utekly a během finálového dílu jsem mlčky seděl a napjatě čekal, jak že to vlastně dopadne. Určitě zajímavý seriál s vynikající Claire Danes alias Carrie. Stojí za shlédnutí a za posun minimálně do Top 30. Všem doporučeno....100% P.S:Už aby byla druhá série!!! ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace