Rychle a zběsile 6

(neoficiální název)

Rýchlo a Zbesilo 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty!(11.6.2013)

Dynamické, akcí nahuštěné, ale možná až moc o hodnotách a akce občas zbytečně přepálená (je jedna věc, pokud táhnete městem trezor a druhá, když Vin Diesel zaskakuje v letu za Supermana). Vyjma toho je ale zbytek špičkovou ukázkou zábavné hollywoodské atrakce, která dokáže v rámci žánru prodat obě pohlaví. Heist akce každopádně slušela Domově týmu víc a wow efekt je nenávrazně pryč. Na sedmičku se nicméně nejde netěšit (modří vědí proč) a pořád je mi tahle za vlasy přitažená reklama na automobilový průmysl (už pro obsazení) zatraceně sympatická. Více zde.(23.5.2013)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,771 // Otvárací Víkend v USA: $97,375,245 //(4.9.2013)

• - Scéna s transportním letounem trvá přes 11 minut. Při úvaze, že jsou zde 3 – 4 děje, které by byly paralelní, můžeme počítat s letem okolo 3 minut. Obdobné typy letounů mají vzletovou rychlost okolo 300 km/h, z čehož plyne, že by ranvej byla dlouhá přes 15 km, což je trojnásobek nejdelší dráhy na světě. (Lasmen)

• - Během natáčení na Tenerife bylo využito přibližně 150 aut, 4 tanky a 400 komparzistů. (virus10)

• - Natáčení probíhalo v Londýně, Los Angeles, Glasgow, na Tenerife a v Rusku. (Gabushka)