Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Bližšie než k Rýchlo a zbesilo 5, má táto strojovo strnulá scénáristická rýchlokvaska k Smrtnosnej pasci 5. Porada, akcia, porada, akcia, porada, akcia a tak stále dokola. Pričom porady nie sú vtipné ako by chceli, a akcia je komicky prepálená a na najúspešnejšiu akčnú sériu súčasnosti nedostatočne prehľadná. Ďalej sa šestka neodohráva v príťažlivom exotickom prostredí ako päťka, má dejové odbočky, ktoré ju zbytočne naťahujú a uberajú jej na dymanike (návšteva väzenia, závody Diesela s Rodriguez), a všetky jej highlighty sme videli v traileroch.(26.5.2013)

Ja neviem, už je to tak trocha nuda. Postavy mi pravdupovediac z dielu do dielu pripadajú nesympatickejšie a v neposlednom rade ma irituje, ako to Vin Diesel vydáva za príbeh o rodine, pritom sú to všetko do posledného kusa vagabundi, kriminálnici a vôbec. Šestka už sa nemôže pochváliť ani prekvapením v podobe The Rocka, ktorý do hry nastúpil v piatej časti a prítomný je aj v šiestej, ale už to nie je ono, i keď bez neho by to bolo ešte o stupeň horšie/menej zábavné. Nový zlosyn, tento krát v podaní Lukea Evansa, je dosť biedny a príbeh sa snáď ani neoplatí komentovať. Občas je to sranda, ale trvá to pridlho. Pridlho človeče.(15.11.2016)

Jednička to nastartovala, dvojka nám ukázala, jak vypadá slabší odvar, trojka diváky zavedla za jinými postavami do Tokia, čtyřka ukázala, že série ještě není mrtvá a může dál fungovat, pětka dovedla sérii na vrchol a šestka zůstala těsně pod ním. Stále se bylo na co koukat, Vin Diesel a Paul Walker hrají role, které jim svědčí, podobně jako Dwayne Johnsonovi. V příběhu šestky se vrací na scénu také Michelle Rodriguez, což je příjemným kořením pro tento příběh, do něhož v cameu zasáhne také Jason Statham. Hledat tu nějakou realističnost u akčních scén nemůžeme, podobně jako v předchozích dílech, ale stále jde o povedenou zábavu, která připravila půdu pro sedmičku, na kterou se brzy vydám do kina.(31.3.2015)

Vůbec nechápu, co proti tomuhle akčnímu filmu někdo něco má...?! Jako střih je právě parádní, je přesně sekanej ve stejnejch intervalej jak v klidných, tak v akčních scénách, takže alespoň při domácí projekci mne osobně vůbec nerušil. Hodně se tam první hodinu kecá a je to takový samozřejmě teenagersky uhozený a trapný. Ale je to kvalitní, rychlý, Dwayne Rock vládne plátnu při každým nástupu, úžasný jsou fighty v metru (ten zápornej "Japonec" je fakt dobrej ... , sakra vždyť to je Joe Taslim z The Raid (2011), díky uživateli/kámošovi RAIMI za upozornění...!! ;-) )) ... závěrečná půl hodina, kterou jsem vůbec nečekal je pak opravdu hodně super. Sice to není tak dobrý jako pětka, ale je to parádní. Možná jsme čekali víc, ale ony ty "Furiousy" nikdy nebyly kdo ví co, jen ta pětka byla ohromným překvapením a té se už nic asi nevyrovná ... Za mě spokojenost.(5.7.2013)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,771 // Otvárací Víkend v USA: $97,375,245 //(4.9.2013)

• - Scéna s transportním letounem trvá přes 11 minut. Při úvaze, že jsou zde 3 – 4 děje, které by byly paralelní, můžeme počítat s letem okolo 3 minut. Obdobné typy letounů mají vzletovou rychlost okolo 300 km/h, z čehož plyne, že by ranvej byla dlouhá přes 15 km, což je trojnásobek nejdelší dráhy na světě. (Lasmen)

• - Tento díl měl zakončovat trilogii započatou filmem Rychlí a zběsilí (2009) a pokračováním Rychle a zběsile 5 (2011). Naposledy se v něm měli původní postavy v čele s Dominicem Torettem (Vin Diesel) a Brianem O'Connerem (Paul Walker). Všichni ale nakonec podesali smlouvy ještě na sedmý díl. (S.W.A.T)

• - Když Hobbs (Dwayne Johnson) vytáhne zbraň na velitele NATO na základně ve Španělsku, nenatáhne kohoutek, přesto se zvuk natažení ozve. (Axarus)