Rychle a zběsile 6

Rýchlo a zbesilo 6

Fast & Furious 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Zbytečné řešit věrohodnost čehokoliv u filmu, kde fyzikální zákony neexistují a postavy jsou spíše komiksovými figurkami v zajetí patetických scének a přetažených chlapských žvástů. Dokud Hobbs mlátí týpka ve vyslýchací místnosti a tanky vyskakují z obrněných konvojů, je to fajn a nadhled s Linovým "gravityfuckoff" stylem z obrazu vyloženě tečou. Horší je to ve chvíli, když poletující Dom chytá poletující Letty - moment těžko stravitelný sám o sobě je ještě podtržen směšným dialogem o pár minut později. Scéna s nejdelší ranvejí všech dob je od premiéry filmu často omílaným fórkem, tak ji raději necháme být. Naštěstí je ve filmu pořád dostatek báječně předimenzovaného testosteronu. Jednomu se chce až brečet, když si uvědomí, jak moc nevyužitá je bitka Dwayne Johnson vs. Kim Kold...(25.6.2013)

• Slasher

O třídu (nebo dvě) slabší zábava než posledně a film, který už absolutně nedává smysl i tam, kde by měl. Akční scény tak zmatečně točený, že jsem na velkém plátně půlku doby nebyl schopen rozeznat co se tam vůbec děje. Jediný větší plus a něco, co to u mě dotáhlo aspoň na slabý průměr, byl jako vždy bývalý atlet a dnes Bůh - Dwayne "Samoan Thor" Johnson, v teď už totálně monstrózní verzi na druhou.(24.5.2013)

Tuhle partičku s jejím nevtipným hláškováním potažmo kecy o rodině jsem nikdy moc nemusel a za první a poslední nadprůměrnou věc, co kdy předvedla, považuju epesní honičku z trezorem z finále minulého dílu. Ne, nemám pocit, že by ji v šestce něčím trumfli, i když dovalili na plac tank a Antonov. Scénář nepřekvapí (odhalení zrádce jsem odzíval) a kratší stopáž by určitě neuškodila, stejně jako nějaká pořádná akce hned na úvod po vzoru předchozích dvou dílů. Záporák je vysloveně chabý - Luke Evans byl fajn ve TŘECH MUŠKETÝRECH, ale tady absolutně nemá co hrát a za neméně neodpustitelný považuju fakt, že kosti Jordana Brewster a Elsa Pataky jsou každá ve filmu asi jen na tři minuty!(11.6.2013)

Ja neviem, už je to tak trocha nuda. Postavy mi pravdupovediac z dielu do dielu pripadajú nesympatickejšie a v neposlednom rade ma irituje, ako to Vin Diesel vydáva za príbeh o rodine, pritom sú to všetko do posledného kusa vagabundi, kriminálnici a vôbec. Šestka už sa nemôže pochváliť ani prekvapením v podobe The Rocka, ktorý do hry nastúpil v piatej časti a prítomný je aj v šiestej, ale už to nie je ono, i keď bez neho by to bolo ešte o stupeň horšie/menej zábavné. Nový zlosyn, tento krát v podaní Lukea Evansa, je dosť biedny a príbeh sa snáď ani neoplatí komentovať. Občas je to sranda, ale trvá to pridlho. Pridlho človeče.(15.11.2016)

• Nathalie

Tahle rodinná kára už patří do šrotu. Ale nějaký komediální spin-off s hláškujícím Rockem a miniRockem Dieselem by mě bavil. 50% (4Dx je pohybově vymakané, ale ostatní slibované kejkle se ztratily někde v překladu: kde je vůně benzinu a spálených pneumatik, kde jsou další efekty? Jeden mořský vánek to rozhodně nespasí...)(26.5.2013)

• - V prvním víkendu snímek utžil 97 milionů amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejúspěšnějším startem série. (Dyas)

• - Owen Shaw (Luke Evans) je první "záporák" filmové série, který není buďto drogový magnát nebo zkorumpovaný policita. (S.W.A.T)

• - Na začátku filmu jede vedle sebe Dominic Toretto (Vin Diesel) v Dodge Challenger SRT-8 a Brian O'Conner (Paul Walker) v Nissan GT-R. Leticia "Letty" Ortiz (Michelle Rodriguez) jezdí v Britském Jensen Interceptoru. Luke Hobbs (Dwayne "The Rock" Johnson) používá International MXT-MVA. Na dálnici jede Dom v Dodge Charger Daytona z roku 1969, Brian ve Fordu Escort RS 2000 MkI z roku 1974 a Roman Pearce (Tyrese Gibson) ve Fordu Mustang z roku 1969. Dále se ve filmu objeví i BMW M5 z roku 2005, Chevrolet Camaro z roku 1967, Ferrari 360 Modena, Ferrari F430 Scuderia, Ferrari FXX Replica, Koenigsegg CCX, Lucra LC470, Subaru Impreza WRX STi, Alfa Romeo Giulietta z roku 2010 Land-Rover Range Rover Series III z roku 2002, Renault Magnum, Lamborghini Aventador LP700, vyrábený od roku 2011 a Lamborghini Gallardo Superleggera, vyrábený od roku 2007. (Steewe)