poster

Rychle a zběsile 6

 • USA

  Fast & Furious 6

 • USA

  Furious 6

  (USA)
 • slovenský

  Rýchlo a Zbesilo 6

 • USA

  Fast Six

  (neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

 • Stegr
  ****

  70% - Obsahuje spoilery: Stále je to moc dobré a zábavné, ale chtělo by to trochu ubrat na nereálnosti akčních scén. Vlastně všechno, co se dělo od setkání Diesela s Evansem u osamělé továrny, kde si tvůrci asi řekli, že dupnou na plyn akční přiblblosti, zavánělo snahou udělat z Diesela a spol. neskutečné superlidi. Neříkám, že se celá série nenese v určité nadsázce a je mi jasné, že chce Lin stále udivovat nečím novým, ale těch momentů s nadzvednutým obočím a wtf na rtech, kdy stačilo málo, aby scéna byla tak akorát a místo toho byla ještě kousek vyšroubovaná, bylo až moc. Sám Diesel se proměnil v až moc velkého mudrce a Evans byl jako záporák takový nemastný neslaný, vůbec mi nenaháněl pocit nejistoty a nebezpečí, což by záporák v současném akčním filmu měl dokázat. Madam Rodriguez měli nechat mrtvou, její návrat se mi nelíbil. Navíc Elsa Pataky je tisíckrát víc sexy. Smrt Gal Gadot je také nejvíc nesmyslná, pokud se tato kráska taky nechystá v sedmičce vstát z mrtvých a pořádně Stathamovi nakopat prdel za zabití jejího šikmookého miláčka, pro kterého se obětovala, aby žil o pár chvil déle, než ona. No, kdybych to měl shrnout, víceméně jsem dostal, pro co jsem si přišel, nebýt čtyřky a pětky, hodnotím lépe. A na 7. díl se samozřejmě těším, mám tyto postavy rád a dokud se něco někde opravdu nepodělá, akční film s automobilovými honičkami, pěstními souboji akčních ikon současnosti, přestřelkami a krásnými ženami mě bude bavit klidně ještě 10 dílů...(22.6.2013)

 • castor
  ***

  Bum bum, bác bác.. testosteron bez překvapení!! Prdelky se už tolik nevrtí, o nadupaný tuning až tolik nejde, jen rádoby hlubokomyslné dialogy a jalový scénář zůstávají. Přicházíme už pošesté a doufáme, že si divák dobře uvědomuje, že fyzikální zákony v téhle sérii prostě nefungují, jak by měly. Šustění scénáře je skutečně slyšet na míle daleko, ale asi každý ví, že tu máme popcorn bez mozku, který nikdy moc nedbal na logiku. To ostatní naštěstí zůstává. Justin Lin není žádné režisérské ucho a stejně jako u předešlého pokračování vsadil na kaskadérskou realistickou akci. Takže přesun od akce závodní k akci opravdové (i když samozřejmě přepálené, ale velmi přehledné) znovu baví. Nějaká akční revoluce se ovšem nekoná. Navíc mezi jednotlivými akčními kousky (tvůrci představí i armádní vozový park) musí divák přestát onu matnou výplň. Postav je opět zbytečně moc, některé jsou prakticky nevyužité – všichni tu makají pro starou kámošku a pro vymazání trestního rejstříku. Jenže když jsou trestuhodně nevyužité i ústřední postavy, tak je to problém. Trefným příkladem je Brian, který se vydá na svou osobní misi do vězení – ta ohrožuje jeho další život na svobodě a hlavně, co se posunu v ději, je absolutně nepodstatná. Sečteno, podtrženo: Všechno dobré už bylo v pětce, všechno méně dobré bylo také v pětce, všechno mizerné bylo jakbysmet v pětce. Takže fakt netuším, jestli posedmé stojím o další zadumané pohledy nabušených plešounů do dálky!!(24.6.2013)

 • Isherwood
  ***

  Lin narazil na vlastní limity, jelikož mu situace, kdy jde o hrdiny a jejich citové interakce, unikají, čímž si řeže vlastní větev a ve finálním rozhodování nemůže nabídnout víc, než obětavé pohledy a teatrální gesta, což za předpokladu, že nevypaluje žádnou zásadní akční bombu, jen technicky stále brilantní aranžmá, které od minula opustilo jakous takous realitu a vydalo se do sci-fi žánru (navíc bez zásadního highlightu), nutně znamená slušný držťkopád, který nakonec brzdí herecká sestava, kde se všichni do svých rolí zaparkovali způsobem, jakoby se právě pro ně narodili.(12.6.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Brian O'Conner (Paul Walker) nosí ve filmu hodinky Jaeger-LeCoultre Deep Sea Chronograph Q2068570. (Roland Sands)

 • - V závěrečné akci, kdy letadlo jede po ranveji 15 minut rychlostí 115 mph, by rozjezdová plocha musela měřit 28,75 mil, Přičemž nejdelší rozjezdová plocha na světě se nachází v čině a měří 3,75 mil. (Kevin 3171)

 • - Dívka, která startuje v Londýně noční závod mezi Dominicem Torettem (Vin Diesel) a Letty (Michelle Rodriguez), je zpěvačka Rita Ora. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace