poster

Rychle a zběsile 6

 • USA

  Fast & Furious 6

 • USA

  Furious 6

  (USA)
 • SK název

  Rýchlo a Zbesilo 6

 • USA

  Fast Six

  (neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

 • 3DD!3
  *****

  Ještě trochu větší náhul než pětka. Titulková sekvence pěkně shrne minulé díly (kromě trojky) a hodí nás do pohodového života, který si novopečení miliardáři Torreto/O'Connor užívají plnými doušky. Dokonce tu máme rodinného přírustka. Pak příjde Hobbs a celé to skazí fotkou. Přichází destrukce, akce, bitky chlapské i ženské a jak už je zvykem spousta parádních aut a s nimi neskutečné už ani ne tak honičky jako spíš věci překračující zákony fyziky. V podstatě jde o tři gigantické a opravdu dlouhé a promakané, po staru natočené akční scény, kde se ohýbá plech i lidi. A je tam TANK! Diesel s Linem se hecli a ještě dupli na plyn. Navíc našláp do posledního(?) dílu je hodně slibný a konečně ospravedlňuje vznik mdlé trojky.(25.5.2013)

 • Lateef
  ***

  Všude na tuzemských webech se v článcích a diskuzích psalo, jak se u F6 nemá řešit logika a že scén popírajících fyzikální zákony bude hromada... Ty vole, ale tohle??? Tohle už je fakt dost! Už jedna z prvních scén, kdy Rock vyslýchá jednoho ze zadržených, vypadá jaksi divně, nevěrohodně a řekl bych zbytečně přehnaně. No a tak je to s celým filmem. Justin Lin se pro tuto sérii absolutně vyčerpal, přičemž pětka byla jeho vrchol. Zde se jen tlačilo na pilu v komponentech jako je: větší, silnější, rychlejší, přehnanější. Scénář, resp. dialogy a důvody k bleskovým přesunům z jedné lokace do jiné popsané jednou holou větou působí snad až směšné. Naštěstí se na to pořád dobře kouká, protože Linova režie je dynamická a hlavně mu před kamerou pochoduje hustá parta bouráků a drsňaček. Rock snad musí hrát jednoho z robotů v Pacific Rim, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč je tak obří. Dieselův chraplák zase nikdy neomrzí. Evans zahrál slušného záporáka, Walker se naučil pár bojových komb a Gibson sype hlody a fakt baví. Akční scény udivují drajvem, monstrozitou a bohužel až přepáleností. Profláklá scéna "Guys, they got a tank" je pro mě akčním vrcholem filmu, ke vší smůle jí zakončuje let alá Clark Kent po trajektorii Charger Daytona - Michelle Rodriguez - protější strana dálnice. Závěrečné inferno s letadlem, které asi 12 minut sviští po ranveji, raději moc rozebírat nebudu, tam už jsem chvílemi nevěděl, kdo se kdy a kde pere s kým. Osobní fighty vcelku dobré, těšil jsem se na Kima Kolda, leč 140 kilová obluda z Dánska se neměla možnost příliš předvést. Soundtrack fajnový, We Own It fakt dobrá. Sedmý díl bude muset trochu ubrat z chamtivosti být co nejvíc cool a mega, protože ještě něco víc už se lidem líbit nebude. Nicméně to, že na něj opět půjdeme do kina, zaručuje Jason "vypadám už 15 let stejně dobře" Statham... 70% 160 miliónů dolarů(rozpočet)/787 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.5.2013)

 • PinokKio
  **

  Po minulý nadupaný jízdě se vydává stejná banda na další trať, jenže tentokrát maj ty káry nějak neskutečně prožraný rezem a nitra vypotřebovaný .. a aby toho nebylo málo tak jsou z nich hodňáci. A co víc, kosti tu nepraskaj, s kulkama v těle by se dalo mazlit a záporáci, ačkoliv celou dobu ceněj zuby, tak nakonec vůbec nekoušou. No, od ještě větší pohromy, než jsou ty dvě hvězdičky ode mě, je zachraňuje jen to jejich umění víc než dobře kroutit volantem, toť ale vše. Tohle už není zběsile, to je s prominutím na hovno ..(6.6.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Píseň "Bandoleros 1071", která zazněla v závěru filmu, se objevila již v kráktometrážním filmu Los Bandoleros (2009). (mzss1)

 • - Ve scéně, kdy se v úkrytu v Londýně Roman Pearce (Tyrese Gibson) snaží dostat k sladkostem v automatu na jídlo a agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) rozstřílí sklo automatu, je možné vidět, že automat obsahuje americké sladkosti namísto britských. (Shadowspark)

 • - Postava Letty (Michelle Rodriguez) měla zůstat po událostech z filmu Rychlí a zběsilí (2009) mrtvá. Fanoušci ale tolik stáli o její návrat, že její postavu nechali obživnout. (S.W.A.T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace