Rychle a zběsile 6

(neoficiální název)

Rýchlo a Zbesilo 6

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 130 min

Jak mě pětka bavila, tak mi šestka přišla dokonale otravná a vykalkulovaná, ustupující od toho dobrého a více se věnující tomu "méně dobrému". Hromady CGI, absence vychytaných honiček v atraktivních lokacích typu favely (místo nich absurdní tyjátry jako supertanky valící dvoustovkou po dálnici), stopadesát kilometrů dlouhá ranvej, hopsy, skoky a lety tak daleko za hranicí reality, že to i v rámci žánru uráží, neskutečné kolísání tempa a odbočky "nutné" k tomu, aby se aspoň jakž takž vysvětlilo to s Michelle Rodriguez (kvůli které je tam minimum Elsy Pataky, kterou velmi pravděpodobně příště neuvidíme vůbec:P), celkově o dost slabší scénář mimo jiné s podivuhodným ignorováním zjevných hrozeb jen aby mohla být ta honička na stopadesátikilometrové ranveji. A to ještě není konec - Gina Carano je pohříchu poněkud nevyužitá, když to srovnám se vstupem Rocka do série (a že si holka jedna šikovná takové srovnání zaslouží;)) a bohužel vstup Rocka do tohohle konkrétního dílu je poznamenán naprosto zbytečným počítačováním tam, kde by si ranař jeho formátu vystačil s vlastními silami. Tohle pokračování se podle mě na rozdíl od pětky výrazně nepovedlo. Technické kategorie a design věcí i lidí to ale vytáhnou na 60%. No a snad to sedmička napraví. Statham na to potenciál rozhodně má:)(30.9.2013)

• xxmartinxx

Zoufale nepřehledná a nudná akce, hodně mluvení. Několik povedených vtipů (tak pět) zabraňuje usnout, ale to je tak vše. Na sebeparodii to není dost odvážné a na funkční akční film to je moc obyčejné. A kdo tomu dal proboha 130 minut? Co to bylo za nápad? Nuda, nuda, šeď, šeď.(21.5.2013)

Jedinej díl ze série, co jsem viděl kromě jedničky (ta mě moc nebrala) a musim říct, že super. Samozřejmě že největšim plusovym bodem je tu super nabušenej The Rock. Walker a Diesel normálka, o něco víc mi sedli Tyrese Gibson s Ludacrisem, to byla slušná dvojka. Ženský mi tu přijdou přehnaně drsný a moc jim to nežeru (kromě Giny Carano, před tou bych zdrhal). Co se týče samotnýho filmu, má super tempo, slušný akční scény a nenudil sem se skoro vůbec, jen občas sem si říkal, jestli to u některejch scén opravdu myslej vážně (záchrana michelle rodriguez dieselem při auto honičce nebo co ta runwayi na konci, dyt po ní jeli asi 40 minut furt rovně). Stejně ale převládá spokojenost a určitě si pustim pětku.(19.8.2013)

• - Při natáčení na Tenerife měli filmaři k dispozici úplně novou dálnici. (virus10)

• - Nabídku učinkovat ve filmu dostala i britská akční hvězda Jason Statham, ale nedohodl se se studiem Universal. Později se ukázalo, že jednání se Stathamem byly předem domluvené a již od začátku se s hercem počítalo až do následujícího dílu série s tím, že v tomto filmu se objeví jen v potitulkové scéně. (S.W.A.T)

• - Během natáčení na Tenerife bylo využito přibližně 150 aut, 4 tanky a 400 komparzistů. (virus10)