Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

standsiller

Rýchlo sa besní už po šiesty raz a autá, ženské, svaly a adrenalín sa zmenili len o niečo málo. Už to nie je ten funky šialeno farebný vytuningovaný puberťácky štýl a autičkári sa snažia ukázať že predsa len trošku dospeli. Napriek tomu som rád, že si to zachovalo svoju prirodzenú primitívnu tvár. ()

Darth_AK

Slabší 4, film nemá takový drajv jak pětka, ale jsou věci co stojí za to vidět - výskok přes dálniční most či legendární 100 kilometrová ranvej, to je to, proč se na tuhle srajdu dívám. Bohužel jsem teď viděl 7, která svou bombastičností 6 tak válcuje, že mi vygumovala z mozku co se tu dělo. 4*, bylo to debilní jako vždy. ()

kenkaku

Film prakticky navazuje na FF5 a dokonce se odkazuje ještě dál. Scenáristicky se prostě sakra snaží zapadnout do mozaiky a to se mi líbí (to zapadnutí do mozaiky berou tak vážně, že to co jsem viděl po titulcích mě doslova rozštípalo). Tak nějak přemýšlím zda na FF6 vůbec půjde někdo kdo nezná jeho předchůdce. Zdá se ale že tvůrcům to v hlavě leželo, protože i Rychle a zběsile nepolíbeného hned během titulků na začátku provedou instruktáží a prakticky veškeré odkazy na "historii" nikoho o zážitek nepřipraví (a ti co vědí od minula, před minula, před před minula... atd. se prostě jen usmívají). Sakra vždyť je to 12 let. Ten kdo žral FF1 a tunil doma Škodu 120ku a snil o spritech na polňačce za lesíkem dnes má pupek, jezdí v Oktávce a dává bacha na pokuty. Vše je pryč a proto FF6 už dávno není o tunění aut a pouličních závodech. Po tomhle filmu si nikdo neony pod auto dávat nebude :). Vše je jinak a vše je jinde... líbil se FF5? Bude i šestka (je to stejně akční nářez a fyzika tam dostává na prdel stejně jako minule). Nelíbil? (a chápu proč... 50tunový tank fakt na boudu 1,5 tunovým Mustangem na drátě neotočíte). Zamáčkněte slzu a dejde do přehrávače DVD na které se deset let práší a nostalgicky zavzpomínejte. Rychle a zběsile je už jiný film a to přehánění mě celkem otravuje :(. ()

upson

Vin Diesel je tahoun celé série. Justin Lin nakopává zadek veškeré logice a vytírá ho navíc melodramatem a i přes to všechno, se nějakým záhadným způsobem na tento motorem od aut burácející adrenalin nemůžete zlobit a jen si v klidu vychutnat likvidaci vozů připomínající Kobru 11 smíchanou s Gone in 60 Seconds. I když režisér Justin Lin chyběl na všech hodinách probírající fyzikální zákonitosti a s přesahem dimenzionálních rozměrů a sobě vlastním rukopisem opět servíruje něco navíc a nakrmí nás diváky velmi slušnou dávkou akce :-) 80% ()

Babous

Neuvěřitelně hloupý film. Mám pocit, že se obecenstvo víc smálo nelogičnostem a akčním klišé (Vin Dieselův skok přes most, ranvej dlouhá 1000 km a nakonec zastaví těsně před koncem...) než vtípkům tvůrců. Ten humor je možná pro Evropana trochu moc drsný a hrubý (zesměšňování prodavače aut, asi milion aut rozdrcených tankem bez ohledu na lidi v nich). Vin Diesel má stabilně jeden výraz od začátku až do konce, ale je to pořád lepší než Paul Walker, který svou hezkou tvářičku křiví, očima mrká a naprázdno polyká ve snaze vypadat citlivě. ()

Lukoboss

Série Rychle a zběsile se pomalu (nebo spíš rychle a zběsile?!) dostala do fáze, kde už jsou rychlý a nabušený auta jen zástěrkou pro překombinovanou a přeplácanou monstrakci, která postrádá cokoliv dalšího. Najednou se do toho míchá politika, kartely, špióni a jakýsi podivný autíčko, díky kterýmu jsem dokonce očekával, že se tam každou chvíli objeví Batman. Teď už jenom nebourají auta, teď už vybuchujou budovy, letadla a kdo ví co ještě... no nejsem si jistej, jestli je to ta správná cesta. ()

netahlo

Tohle uz bylo moc i na me. Sranda musi bejt, ale vsechno ma sve meze. Akcni sceny byly tak akcni, ze jsem je vubec nestihal. Hlasky taky o hovne, Walker tam byl uplne zbytecnej a Diesel se za celej film ani jednou neusmal. Dobre, tak jsou karty rozdany, ja jim to neberu! Ale paklize za nejlepsi moment celeho snimku povazui zaverecne objeveni se Jasona Stathama v Tokiu - pak zakonite musi byt neco spatne! ()

Fisek

No letos to Justin Lin teda odbyl... Zatímco pětka byla dobře vyvážená, tak s šestkou už to přehnal. Fyzikální zákony pro něj zřejmě nehrají žádnou roli už delší dobu, ale finish na ranveji byl jako pěst na oko. To se těžko rozdýchává i s jedním zavřeným okem. Tahání trezoru skrz ulice Ria je daleko více přívětivější šílenost než ona "tragédie" na konci šestého dílu. Ždímou sérii, co se dá a už jen fakt, že připravují další pokračování je do nebes volající stupidita. Pomalu se z toho stává čistě komerční blockbuster, čím dál více iritující své fanoušky včetně mě. Tu třetí hvězdu si film zasloužil za Jasona Stathama, a krásný opening a ending. ()

bloodvomit

Zapomeňte všechno co víte o fyzice, vypněte mozek a jedině tak si Furious 6 dokážete užít. Takže, sice to byla kravina ale parádně natočená kravina. Navíc superakční finále jede kvapíkem a hrotí jeden patos za druhym. Když to vezmu kolem a kolem, těch 70% si to zaslouží ;) ()

Kejdlo

Šestka už působí po předchozím díle krapet unaveným dojmem a chybí ji humor v dialozích, nicméně obě tyto výtky zcela vynahradí napěchované akční scény a neutichující tempo. Od pětky jsme se sice posunuli spíše do pohádkových končin, mě osobně to ale po titulkové scéně příliš nevadí, jelikož pevně věřím, že Jason to vrátí v sedmičce pevně na zem a Diesel už nikam lítat nebude. Aspoň doufám, protože jednou to tak akorát stačilo. 7/10 ()

sedm.1

Celá tato série mě vždy nechávala poměrně chladným, a to včetně již opěvované pětky, a tak i do tohoto dílu jsem šel se slušnou rezervou, jemným nezájmem a prakticky bez očekávání jakéhokoliv milého překvapení. Ou, jak já jsem nyní rád, že jsem se tak mýlil. Sice to tedy trvalo pěknou řádku let, ale teprve až šesté pokračování je skutečně hodno svého názvu Rychle a zběsile, ovšem o to zatraceně grandióznějším způsobem. Od prvních minut se film totiž rozjede do neuvěřitelných otáček, kecy jdou tentokrát dost stranou a vážně se tu prakticky předhání jen doslova lavina parádních akcí, které se neustále trumfujou svým dechberoucím zpracováním, velkolepou efektností a strhující zběsilostí. Navíc je veškerá tato akce nadprůměrně přehledná a neustále mě dostávala do úplně nehorázných otáček. A že je totálně nereálná a nesoudná je mi naprosto jedno, neboť jak už jsem i u spousty jiných filmů konstatoval, když je zpracována tak dokonalým způsobem, jako třeba právě zde, tak ať si tam těma autama klidně skočí z rampy na měsíc, objedou slunce a vrátí se zpátky na zem, hlavně že mě to vizuálně naprosto semele. Možná je to tedy velmi povrchní pohled na věc, ale pro mě opravdu hodně výrazný a důležitý. Co mě ale překvapilo ještě víc, byla velmi slušná zápletka, která mi nezvykle hodně sedla, byla napínavá, zajímavá, promyšlená, ne úplně blbá a i ona měla fakt spád a koule. Jako bonus navíc pak musím ještě určitě zmínit poměrně hodně funkční vtipnost hlášek a několik vážně nečekaných a výtečných zvratů. A v neposlední řadě nesmím opomenout ani obsazení, které mi přijde díl od dílu doplněno o kvalitnější a zajímavější herce a jejich postavy. Dwayne Johnson je tu samozřejmě jedničkou, škoda jen tedy, že tentokrát použil svá kladiva jen jednou, a to jen na chvilku a ještě v úplném závěru, přesto ale svou nepřehlédnutelnou muskulaturou (kdy i Vin Diesel tu vedle něj vypadá jako srandovní tintítko) a nehorázným charismem tu všechny převyšuje o několik tříd, ovšem skvěle ho tu navíc doplnila naprosto úžasná Gina Carano, krásná to top bojovnice a i záporák v podání Luke Evanse mi přišel doposud jednoznačně nejpovedenějším a konkurence nejschopnějším, takže i v tomto ohledu jen tak dál. Šestka Rychle a zběsile mě zkrátka naprosto nekompromisně rozmázla svou kvalitou o zeď, můj původní nezájem o tuto sérii se okamžitě obrátil k nedočkavému očekávání sedmičky a já jen v tuto chvíli smekám klobouk i s tupé, tohle je totiž jednoduše jedna z nejnadupanějších jízd roku 2013!!! ()

slovan1

Opět strašná zábava. Tahle série si mě čím dál více získává. Je to jak nastolenou a nevybočující kvalitou, tak svou akcí, honičkami a vším, co sérii F&F dělá výjimečnou. O hereckém složení nemluvě, protože to je vždy na jedničku a s novým filmem se na ověřenou sestavu těším a štve mě, když to někdo náhodou schytá. Škoda, že někdy pohár přeteče a něco nemůžu nechat jen tak. Ona scéna z mostu, je fakt "trapas" že se vůbec divím, že je ve filmu...!? :)) Konec zajímavý, nová star v sedmičce... Škoda, že zrovna dnes, kdy píšu komentář, se svět dověděl, že Paul Walker je mrtvý... Už to nebude jako dříve. Díky a RIP. ()

Kaceris

Musím uznať že som od tohto filmu očakával aspoň o trochu viac ako mi bolo donesené na tácke. No vytkol by som tomuto filmu viac vecí. Dosť veľa vecí sa tam už ako keby opakovalo, bolo to predvídateľné. Ale inakšie akciou preplnený film zabavil, a nakoniec z toho nevyšiel pre mňa až tak zle. Herecké obsadenie - Vin Diesel, Paul Walker, The Rock a mnoho ďalších, tam zapasovali, no proste, očakával som viac. Uvidíme ako dopadne pokračovanie. 4hviezdy za efekty, a všetko odtrhnúc od "deja vu". ()

Wicky

Když se Justin Lin rozhodne ještě víc přitvrdit a naseká tam vynikající akční scény, které jsou sice někdy až "over the top" ( Vin Diesel jako Superman? Ano prosím!), ale vypadají zatraceně skvěle tak je jasné, že trochu zamrzí když už nedokončí sérii a přenechá volant Wanovi. F&F6 je přesně tím akčním, letním a nadupaným blockbusterem s velkým přívalem vtipných scén a nahláškovaných postav. Všichni herci hrají svůj vysoký standart (řekl bych dokonce že The Rock je ještě víc cool než v předchozím díle) a záporáci v čele s charystmatickým Lukem Evansem jsou dobří, ale scéna po konci filmu jasně dokazuje, že na příštího zloducha mít prostě asi nebudou. A navíc to finále s letadlem mě asi jasně přesvědčilo že se (pro mě) jedná společně s pětkou o nejlepší díl série (zatím). Hobbs: "Tak zase příště Toretto". A já se budu rozhodně těšit! 90% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson