Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

3DD!3

Ještě trochu větší náhul než pětka. Titulková sekvence pěkně shrne minulé díly (kromě trojky) a hodí nás do pohodového života, který si novopečení miliardáři Torreto/O'Connor užívají plnými doušky. Dokonce tu máme rodinného přírustka. Pak příjde Hobbs a celé to skazí fotkou. Přichází destrukce, akce, bitky chlapské i ženské a jak už je zvykem spousta parádních aut a s nimi neskutečné už ani ne tak honičky jako spíš věci překračující zákony fyziky. V podstatě jde o tři gigantické a opravdu dlouhé a promakané, po staru natočené akční scény, kde se ohýbá plech i lidi. A je tam TANK! Diesel s Linem se hecli a ještě dupli na plyn. Navíc našláp do posledního(?) dílu je hodně slibný a konečně ospravedlňuje vznik mdlé trojky. ()

NinadeL

Šestej díl by mě skoro dokázal přesvědčit o tom, že Luke Evans je ten nejhorší herec na světě, kdybych ho neznala z mnoha skvělejch rolí. Ale Fast & Furious je žánr sám pro sebe a jen některým hercům dokáže zvednout kredit. Taková Gal Gadot dostala zdejší tři díly jako záplatu za to, že se nechytla v Quantum of Solace a během těch let to dotáhla z debutující Miss na někoho, komu vzdává hold Disney ve dvojce Wreck-it Ralpha. To není špatná bilance. ()

Kaka

Začíná se z toho stávat ryze rodinná záležitost. Tedy pro vysvětlení. Chemie mezi herci je fantastická. Hlášky, gagy i většina dialogů super. Tohle není precizně nacvičený herecký výkon, tohle je přirozená chemie lidí, kteří spolu spolupracují už několik let a tvoří neskutečně sympatický tým. Je to vidět, je to cítit. Improvizace, nikoli strojenost a z toho jsem měl radost největší. Zároveň je dobré si říci, že Rychle a zběsile pomalu spěje do stylu Expendables, protože herecké obsazení stále více bobtná nejen v rolích hlavních, ale i vedlejších (tentokrát Gina Carano). Už víme, že v příštím díle bude Jason Statham, takže nedostatek zajímavých obličejů určitě nebude. Přes to všechno ale není šestka lepší pětky, ani náhodou. Je možná "hladší", velkolepější a s vyšším rozpočtem, ale jedna věc je megalomanie (tank na dálnici) a druhá věc jsou scény, které naprosto postrádají (!!!) logiku a dělají z diváka debila. Likvidace tanku, Diesel superman, 10 kilometrů dlouhá ranvej. A toto nelze tvůrcům tolerovat. Potěší výborný body fight Carano vs Rodriguez v metru, specielně ta dnes už legendární scéna pádu ze schodů (kaskadérsky/kamerově/střihově hmatatelné a procítěné až za roh - strhující práce), pár kvalitně rozbitých aut a výborný zvuk jako takový. Zamrzí ale právě ty nemilé "scifi" prvky, kterými je snímek překrmen. Po pětce je těžké jít někam dál. Určitě se ale nemuselo chodit dál v akci. Mělo to být trochu jiným směrem. ()

Spiker01

Tento díl je nejakčnější ze všech dílů. Pro fanoušky série povinnost, pro příznivce akčního žánru a automobilové nadšence taktéž. Justin Lin na závěr svého setrvání u téhle ságy dokázal připravit to nejlepší, co jen mohl. ...100%...[23.05.2013_Cinestar_Černý most] ()

castor

Bum bum, bác bác.. testosteron bez překvapení!! Prdelky se už tolik nevrtí, o nadupaný tuning až tolik nejde, jen rádoby hlubokomyslné dialogy a jalový scénář zůstávají. Přicházíme už pošesté a doufáme, že si divák dobře uvědomuje, že fyzikální zákony v téhle sérii prostě nefungují, jak by měly. Šustění scénáře je skutečně slyšet na míle daleko, ale asi každý ví, že tu máme popcorn bez mozku, který nikdy moc nedbal na logiku. To ostatní naštěstí zůstává. Justin Lin není žádné režisérské ucho a stejně jako u předešlého pokračování vsadil na kaskadérskou realistickou akci. Takže přesun od akce závodní k akci opravdové (i když samozřejmě přepálené, ale velmi přehledné) znovu baví. Nějaká akční revoluce se ovšem nekoná. Navíc mezi jednotlivými akčními kousky (tvůrci představí i armádní vozový park) musí divák přestát onu matnou výplň. Postav je opět zbytečně moc, některé jsou prakticky nevyužité – všichni tu makají pro starou kámošku a pro vymazání trestního rejstříku. Jenže když jsou trestuhodně nevyužité i ústřední postavy, tak je to problém. Trefným příkladem je Brian, který se vydá na svou osobní misi do vězení – ta ohrožuje jeho další život na svobodě a hlavně, co se posunu v ději, je absolutně nepodstatná. Sečteno, podtrženo: Všechno dobré už bylo v pětce, všechno méně dobré bylo také v pětce, všechno mizerné bylo jakbysmet v pětce. Takže fakt netuším, jestli posedmé stojím o další zadumané pohledy nabušených plešounů do dálky!! ()

D.Moore

Pro mě je tenhle díl zhruba na úrovni vysmívané dvojky - dobře natočený, ale jinak docela špatný. Zloději se mění v tajné agenty, auta se za jízdy hackují bondovskými vynálezy, zmrtvýchvstání Letty je podáno jako z té nejhorší možné telenovely, záporák je stejně špatná postava jako klaďasové... A k tomu otravný patos a akční scény, které se všemi těmi skoky z auta na auto, z auta na letadlo a z letadla na auto akorát pořádně plazí jazyk na realitu. Nic moc. ()

Niktorius

Ač by s tím mnoho lidových kritiků nesouhlasilo, ve srovnání s populárními kinematografiemi jiných zemí vyniká, že Hollywood zdaleka nejvíce staví na silných příbězích a jejich vyprávění a rovněž se snaží udržovat si alespoň rámcovou věrohodnost a realističnost - příliš velké excesy jsou vždy nějak racionálně vysvětleny (např. hrdinové Matrixu mohu provádět nadrealistické kousky díky tomu, že se nachází v ilusivní počítačové realitě), nebo jsou zakotveny v jiné formě populární kultury, která má k realističnosti tradičně volnější vztah (komiksy, počítačové hry). Linovy filmy ze série Rychle a zběsile se trendům vymykají tím, že v nich obrovská nadsazenost není motivována žádným z uvedených způsobů a snad právě to dráždí některé jejich zavilé kritiky. Na osudy Doma, Briana a jejich party už je nahlíženo spíše jako na seriál, takže postavy se v rámci jednoho filmu téměř nikam neposouvají a naopak se rozvíjí jejich vztahy z předchozích dílů. Jednotlivé díly také nepřinášejí kompletně novou fabuli, ale spíše staví před hrdiny další misi, jenž je v základních parametrech podobná té předchozí. Linův přístup k akci pak nepochybně zavání asijskou školou - věrohodnost ustupuje dynamice a potěšení z jejího sledování plyne z akcentování kinetické energie. Auta po nárazu létají vzduchem nebo dělají kotrmelce a i v kontaktních soubojích se protivníci vzájemně různě odhazují a rozbíjejí přitom okolní předměty: Rychle a zběsile 6 je zkrátka fascinováno rychlostí, hmotností a jejich destruktivním účinkem. A fascinaci se mu vesměs daří vzbuzovat i v divácích. ()

PinokKio

Po minulý nadupaný jízdě se vydává stejná banda na další trať, jenže tentokrát maj ty káry nějak neskutečně prožraný rezem a nitra vypotřebovaný .. a aby toho nebylo málo tak jsou z nich hodňáci. A co víc, kosti tu nepraskaj, s kulkama v těle by se dalo mazlit a záporáci, ačkoliv celou dobu ceněj zuby, tak nakonec vůbec nekoušou. No, od ještě větší pohromy, než jsou ty dvě hvězdičky ode mě, je zachraňuje jen to jejich umění víc než dobře kroutit volantem, toť ale vše. Tohle už není zběsile, to je s prominutím na hovno .. ()

Spooner

Totální bezmozková zábava a letní pohodovka, jak má být. Jasně, dialogy jsou tupější, než kdy dřív a budou vás z nich bolet uši a příběh jakoby zde ani neexistoval. Jenže ten zbytek je zkrátka blockbuster se vším všudy. Vin Diesel s The Rockem jsou stále největší drsňáci široko daleko, Tyrese hláškuje a gravitace si dala definitivně padla. Justin Lin má akci stoprocentně v malíku, je přehledná a ani na moment nenudí. Ostatně stejně jako celý film, který šlape na plný plyn od začátku do konce. Ve chvíli, kdy se všechny postavy (a že jich tentokrát je možná až příliš) mlátí v letadle či ve vedle jedoucích a létajících autech, musí se tetelit blahem každý akční fanda. Pokud tedy nejste suchaři a jste schopni akceptovat několik totálně přepálených pasážích, které však již k této sérii nezaměnitelně patří, budete spokojeni i tentokrát. Logika v této sérii nikdy neměla co dělat. Za to popcorn a drsní hoši ano.80% ()

Wacoslav1

Tak co to tady mame nudne a unyle 6? hmmm no nevim do tyhle serie se asi proste nedostanu petka byla solidni zdalo se mi ze mela urcite vetsi tempo tady mne proste ta neakcni vypln a radoby coll hlasky doslova nici Rock je ukrutnej drsnak pravda ale ja ho furt nejak zvlast nemusim no a ty kecy a ze jich bylo pozehnane to nevytrhnou nastesti teda je tu par scen ktery to zachrani solidni porce litajicich aut a uznavam ze je to aspon celkem prehledne natoceno u mne asi nejvic zabodovala jizda tankem po dalnici ktera je opravdu velmi ambiciozni destrukci i kdyz zakoncena asi tou nejvetsi unrealnosti jakou jsem kdy v zivote videl (neprozradim o co jde nechte se prekvapit) takze takhle slusna akce by byla ale nic to nemeni na dojmu ze to na mne porad pusobi takovym umelym dojmem proste takova vyklestenost ktera je desne sik a trendy aby teanegeri mohli nadsene vriskat v kine a metat po sobe popcornem v cem spociva kult teto serie holt asi nikdy nepochopim ale prezil jsem nakonec ty 2 hodiny bez vyraznejsi ujmy tak co asi porad lepsi nez dratem do oka... ()

Davies182

Pomohlo nehodnotit bezprostředně po zhlédnutí. Tenhle těžkotonážní výplach sice rozhodně zrát nebude, první dojmy ale byly hodně rozpačité. Já rozumím tomu, že se to nebere ani zbla vážně. Chápu, že slovo fyzika tu musejí hlavní postavy hledat ve slovníku cizích slov. Ale když má letištní runway tolik mil, že ji v nejrychlejším sporťáku na planetě neprojedete ani za deset minut, a Vin Diesel dělá ve scéně na dálnici opovážlivou konkurenci Snyderovu Man of Steel, stejně to diváka praští do očí. Neradi odpouštíte přehané scény na úkor zábavy? Tady budete trpět. A pak je tu ta nejdůležitější strana mince: v ní hláškují The Rock, Diesel a Tyrese Gibson jako o život, zavodí se tady mnohem častěji než posledně (už od super začátku!) a hlavně je to po x měsících první blockbuster se skutečně přehlednými akčními scénami. Žádné tři střihy na jeden úder pěstí - přesně naopak. A vůbec, co může být špatného na snímku, ve kterém udělá během výslechu Dwayne Johnson ze zadržovací místnosti s podezřelým doslova kůlničku na dříví? Asi nic. Nechte půl mozku doma, do sálu výjimečně kýbl pop-cornu, a užijte si Váš osobní "film roku". Wrong team, bitch! ()

pepo

totálne debilné, absolútne prepálené, maximálne zábavné.milujem filmy, ktoré vo mne prebudia 12 ročného chlapca ()

Xmilden

6. díl je možná zvládnutý režisérsky lépe než minulý a i akční scény vypadají určitě přehledněji. Nicméně Pětka byla přelomová, kdežto tady se prostě jen pokračuje. Z postav byla vypuštěna dvojice Brazilců a na stranu "dobra" se definitivně přidává Hobbs. Děj je velice prostý, až pitomý a akční zápletka vyloženě vycucaná z prstu. Na tankovou scénu asi nikdy nezapomenu. Minule trezor, tady je tank. Fyzikální zákony řešit netřeba. Tady prostě neplatí a příště nebudou platit projistotu vůbec. PS: "Jak jsi věděl, že mě chytíš?" "Nevěděl." 75% ()

Real Tom Hardy

"PLAN B? WE NEED A PLAN C, D, E. WE NEED MORE ALPHABETS." --------- Šestka alias jediný film z celej série, na ktorý som sa tešil, najmä teda na rozuzlenie toho scenáristického výplodu z konca piateho filmu s Letty. Ťažko to celé hodnotiť. Zhovievavé prižmúrenia očí sú aktuálne prítomné a dosť mi zahmlievajú úsudok. Mohlo to byť aj za štyri nebyť tej stupídnej scény s tankom a hlavne nebyť toho ultra stupídneho (priam sa mi chce použiť už vulgarizmus) finále s lietadlom na dvesto kilometrov dlhej ranveji. Za to by sa im patrilo pacnúť odpad na čelo. Musím však nechať za tri kvôli návratu späť na adresu 1327. Podradný dôvod, viem, uvedomujem, žiaľ, slabosť pre prvý diel je silnejšia... ♪♫ ()

-bad-mad-wolf-

Zbytečné řešit věrohodnost čehokoliv u filmu, kde fyzikální zákony neexistují a postavy jsou spíše komiksovými figurkami v zajetí patetických scének a přetažených chlapských žvástů. Dokud Hobbs mlátí týpka ve vyslýchací místnosti a tanky vyskakují z obrněných konvojů, je to fajn a nadhled s Linovým "gravityfuckoff" stylem z obrazu vyloženě tečou. Horší je to ve chvíli, když poletující Dom chytá poletující Letty - moment těžko stravitelný sám o sobě je ještě podtržen směšným dialogem o pár minut později. Scéna s nejdelší ranvejí všech dob je od premiéry filmu často omílaným fórkem, tak ji raději necháme být. Naštěstí je ve filmu pořád dostatek báječně předimenzovaného testosteronu. Jednomu se chce až brečet, když si uvědomí, jak moc nevyužitá je bitka Dwayne Johnson vs. Kim Kold... ()

cheyene

Jednička to nastartovala, dvojka nám ukázala, jak vypadá slabší odvar, trojka diváky zavedla za jinými postavami do Tokia, čtyřka ukázala, že série ještě není mrtvá a může dál fungovat, pětka dovedla sérii na vrchol a šestka zůstala těsně pod ním. Stále se bylo na co koukat, Vin Diesel a Paul Walker hrají role, které jim svědčí, podobně jako Dwayne Johnsonovi. V příběhu šestky se vrací na scénu také Michelle Rodriguez, což je příjemným kořením pro tento příběh, do něhož v cameu zasáhne také Jason Statham. Hledat tu nějakou realističnost u akčních scén nemůžeme, podobně jako v předchozích dílech, ale stále jde o povedenou zábavu, která připravila půdu pro sedmičku, na kterou se brzy vydám do kina. ()

juta

Přídáme se na druhou stranu zákona a u zpovědi naše hříchy budou navždy odpuštěny. Opravdu šesté pokračování mělo těžkou úlohu překonat výbornou pětku, v to jsem vlastně ani nedoufal, ale opět to byla našlapaná jízda krásných aut a nálož akčních scén na hranici možností. To letiště na konci muselo měřit snad padesát kilometrů ne? :D ()

Fiftis

Všetko ja také, ako v piatom dieli. V podstate je to sterilnejší piaty diel pretočený do inej podoby, ale s rovnakými ksichtami a rovnako parádnou akciou. Fast and Furious 6 je dobrý film, určite sa ho oplatí vidieť, ide v šľapajach série, spája ju dokopy, herci sú ochotní rozprávať tie nezmysly čo majú na papieri a z ich úst to vyznieva ako logické a filozofické zlato. Zároveň je to ten typ filmov na ktorý musíte pozerať s istou striedmosťou, do kina ísť s tým, že je to rýdzi popcornový výplach so scenárom napísaným na kolene, s hercami, ktorý dostávajú tučné inkaso za pár ksichtov, hlášok a skokov z auta do auta, nereálnej akcie a soundtrackom, ktorý v podstate len tvorí akčné dunenie v pozadí a pri závodoch vytasí nejakú tú hitovicu. Taká malá jednohubka pred letným šialenstvom. ()

Shakers

Justin Lin povýšil túto sériu po predchádzajúcom diely na viac akčnú záležitosť a v tomto šiestom filme je toho všetkého ešte dva krát viac. Väčší rozpočet, viac hlášok, viac akcie, viac naleštených aut, viac polonahých báb, viac Hulkov, viac fightov, viac nábojov, viac výbuchov, viac terminátorov, viac Rambov, no proste všetko čo končí na ov. Rýchlo a zbesilo 6 je v podstate rovnaká zábavná blbina ako 5 až na to, že je tu skrátka všetkého viac. A to je snáď jediný problém. Nie že by to bolo zlé, ale niekedy by skrátka trebalo dať nohu z plynu a nie mať pedál stále na podlahe, alebo vymýšľať plán C,D,E. No na druhú stranu je to film kde sedíte stále s napnutou prdelou a čakáte čo príde ďalej. Moje oči a uši s toho rozhodne mali zážitok, aj keď nad niektorými akciami sa mi zastavil mozog a po chvíli mi pred očami nabehlo prepočítavam. No v tom momente som si uvedomil, že mozog som mal nechať asi doma a tak som našťastie stihol dať eskejp a vypnúť ten môj dementný program. Takže som s prižmúrenými očami tu extrémnu (ale za to sakra cool) pritiahnutú akciu za vlasy dokazal zhltnúť, aj keď len tak tak. Musím povedať, že je to teda veľké sústo, ale pokiaľ to zhltnete a necháte sa unášať filmom a hláškami, ktoré sa tu sypú rovnako ako peniaze strýka držgroša, tak máte vyhrané. Zabudol som ešte pripomenúť aj to, že The Rock nie je len Hulk ale aj sudca Dredd. V tomto filme je skrátka toho tak veľa, že miestami neviete komu fandiť, neviete sa rozhodnúť, ktorá akcia alebo hláška je lepšia, ktoré auto je rýchlejšie a do ktorej kočky sa zamilovať skôr. Ja som s týmto dielom, ktorý síce nie je tak dobrý ako ten predchádzajúci spokojný, pretože keby som sa videl, tak som sa určite usmieval celý čas ako dement. Rýchlo a zbesilo 6 má síce akcie aj navyše, ale celkovo sa jedná a skvelo zábavu, ktorá je skvelo natočená a divákovi ponúka presne to čo chce ... alebo možno aj niečo navyše, záleží len na divákovi ako sa k tomu postaví ... alebo ako si k tomu sadne. Update: na druhý krát som sa bavil snáď ešte viac a plný počet je namieste. 90% - 5* ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson