Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

TedGeorge

4/10 a hate Tak. A mám toho právě dost. Nepovažuju se za nějak extra náročnýho diváka. V kině jsem schopnej mnoha filmům odpustit hodně. Prostě ten zážitek, velký plátno, zvuk... Tak trochu i ten davovej zážitek má něco do sebe. Domácí kino mi (narozdíl od mnoha přítomných) ani jedno z větší části nenahradí. Když už je tohle řečeno... Před pár týdny mě zklamal Oblivion, pak mě proti všem předpokladům zklamal i Iron Man (ne tolik, naštvanej už nejsem), no a teďka završilo můj černej měsíc v kinech Rychle a Debilně. Asi za to trochu můžu já sám. Nepatřím k fandům týhle oktanem nasycený značky. Viděl sem akorát první díl, který se mi docela líbil, a pak až díl pátý. Auta a tunning mě nic neříkají a tak mě nalákalo ono odbočení k heist movie. A musím říct, že se mi pětka dost líbila a osmičku bych jí napařil okamžitě. Takže jsem dal šanci v kině i šestce. Do kina jsem si to přifrčel svou epesní deset let starou Fabií 1.4 MPI (bez nitro úpravy), zasedl do sedačky, pohledem změřil vyprodaný kino (Weekend, I guess) a sledoval. V trailerech mě nejvíc překvapila World War Z, která na plátně působila asi tak 3x líp jak na monitoru počítače. A pak to začlo. Jelikož sem četl první dojmy Hlada a Imfa, tak sem věděl, že musím vypnout mozek. S tím už sem do kina šel, takže sem neměl problém zařadit neutrál a mozek sem odložil v podzemním parkovišti ve Fabii. Film začal, a já sem se těšil na debilní zážitek, kterej bude protkanej nezapomenutelnejma akčnímá scénama, kde prim budou hrát dlouhý a přehledný záběry a kinetika na druhou. Ne, nešlo to. Už cca po dvaceti minutách sem se cítil jako kdybych byl v zajetí a po vzoru Mechanickýho Pomeranče musel čumět na vymejvárnu. Měl sem pocit, jako kdyby můj mozek byl oblek Tonyho Starka a snažil sem se ho vzdáleně přivolat ze vzdáleného zamknutého auta. Ale mozek nechtěl být nikde v blízkosti tohodle. Ok, je to debilita, ale ta akce je přece skvělá, ne? Není. Když už po pár minutách nesnáším úplně všechny charaktery na plátně (líbila se mi Gal Gadot, ale za to nemohla), tak jim logicky nemůžu fandit. Ty vole, Jirko, když nemůžeš fandit charakterům, tak aspoň fandi těm autům, ne? Ne, každý druhý fáro mi přišlo stejný a fajn zvuk a občasnej libovej záběr nemohli zabránit v tom, že sem jasně začal pociťovat syndrom Transformers 2. Všeho bylo strašně moc, nevyznal sem v tom, po chvíli mě to nezajímalo. Nebyla tam jediná scéna, která by mi naježila chloupek na bradavce. Nebylo tam prostě nic kulervoucího. Jenom konstatní přísun dalších a dalších aut, závodů, honiček, romlácenejch aut, dalších rozmlácenejch aut, a pak jednoho letiště, který bylo dobře 50 kilometrů dlouhý. Říká se, že každá recenze je subjektivní. Můžete si říct, že sem zmrd, co jezdí Fábií, sní o tom, že si koupí pilotní kurz na ultralight a zbytek investuje do psího žrádla pro jednoho 16 let starýho jezevčíka. Ale tohle jde prostě komplet mimo mě. Závidím lidem, který si to dokážou užít. Já vypnul mozek a dal sem tomu šanci, ale ten film mě dokázal iritovat jako už dlouhou dobu žádnej snímek. P.S To upozornění na konci vyvolalo největší salvu smíchu za celý promítání filmu. Všude po světě se řeší, že akční filmy a herní střílečky jsou na plátnech nebezpečný, protože nějakej zmrd si sežene zbraň a napodobí to, co ve filmu vidí. Když už chcou něco řešit, tak ať neřeší to, že v Americe mají špatný zákony a každej si tam zbraň může koupit (zatímco ve většině světa ne). Ať řeší to, že auto má dneska každej osmnáctiletej jouda a je mnohem pravděpodobnější, že si vystřihne závod ve městě a někoho zabije. Auto má každej, pistoli nikdo. P.P.S Už se nemůžu dočkat, až do kina přijde novej Star Trek a Superman. Už chci v kině narazit (pro změnu) na kvalitní a nářezový filmy. () (méně) (více)

lamps

Akční moderna. Dynamicky zrežírovaná, testosteronem, plastikami a kaskadéry napěchovaná blockbusterová hovadina, kterou si může bez výčitek užít pouze jedinec, který v životě neseděl v autě a nemá ponětí o nepřekonatelné síle zemské gravitace či selské logiky. Pětka měla lepší a propracovanější příběh a nápaditěji těžila z přítomnosti hyper cool týpka Dwayna Johnsona, šestka nabízí příběh nejprimitivnějšího rázu, přepálenou akci (projížďka po městě s kontejnerem je ještě každodenní zločineckou rutinou) a prachbídnou chemii mezi postavami, o které se ve směšně vykalkulovaných vrcholných scénách zkrátka nemůžeme bát. Pořád to ale vypadá moc dobře, navzdory šílené stopáži se stále něco děje a Michelle Rodriguez to pořád tak sluší, že zkrátka nelze než ve výsledku lehce zapříst provinilým uspokojením... 65% ()

Big Bear

Začíná to připomínat Kobru 11. Hrdinové stále stejní jen se mění zápletky, používaná auta a všeliké to bouračky. A jelikož jsme v Anglii, nejvíc na prdel to tu tentokráte schytají Range Rovery a co hůře, Defíci. A tady už film zatnul do živého. Já vím, že Defender je oblíbené auto k ničení již od sedmdesátých let, protože se vyskytuje od pouští přes džungle a mírný pás až po arktické pláně, ale přesto je mi jich vždycky strašně líto. Obzvláště když se jedná o dnes už ohrožený druh. Co nenajelo na minu nebo se neutopilo v bažinách Amazonie mají domlátit filmaři? Naštěstí si tu hojně pomáhají digitálními efekty a tak věřím, že i ty Rovery byly jen jedničky a nuly. Zápletka byla tentokráte podivná, nicméně akce je ve filmu opět hojně. V závěru divák uvidí dokonce nekonečnou runway vojenského letiště, která prostě nekončí a nekončí a lze po ní jet se startujícím letounem desítky minut... Jako pobavilo, sem tam jsem se dokonce zasmál, ale začíná to být na jedno brdo. Jsem zvědav na sedmičku čím zase vtáhne partičku na odpočinku do akce. Dávám za 3 titanové vystřelovací kotvy. * * * ()

JohnnyD

Naháňačka s tankom na diaľnici, no najmä jej komiksový záver, je asi jediným skutočne skvelým momentom šestky. Vyzerá to pompézne, tvári sa to epicky, ale scenár (najmä tie všetky patetické dialógy o rodine) je jeden veľký kŕč a strašne mu chýba nadhľad. Ak by to nemalo ten skvelý casting (Gal Gadot je tu bohužiaľ asi 10 minút), bolo by to nepozerateľné. 5/10 ()

Boogeyman

Mezery mezi skvělými velkolepými akčními scénami jsou poctivě vyplňovány naprostou lobotomizovanou debilitou, která nejenom, že nedává nejmenší smysl, ale navíc se se svými rádoby oduševnělými keci typu "K rodině se nemůžeš otočit zády ani když se rodina otočí zády k tobě." stává nechtěně vtipnou. Prostě klasický kus do této série, co víc chtít. ()

Madsbender

Sebareflexívny nadhľad a ironicky extremizovaný pohľad na kinematografiu atrakcií činí z jednoduchej prvoplánovosti pohodlnú zábavnosť. Navyše pokračuje a ďalej rozvíja identitu značky ako rodinnej série zakotvenej v bezpečnom americkom prístave. Uvidíme, ako dlho to ešte vydrží. 75% ()

sheen

Diesel a The Rock na konci 5tého dílu spojili síly a jak jim to šlo. Proč to nezkusit znova a po celý film. Jestli předeslý díl byl přehnaný, tak tento díl je král přehnaností ale zábavný! ()

Indiana

Jedinej díl ze série, co jsem viděl kromě jedničky (ta mě moc nebrala) a musim říct, že super. Samozřejmě že největšim plusovym bodem je tu super nabušenej The Rock. Walker a Diesel normálka, o něco víc mi sedli Tyrese Gibson s Ludacrisem, to byla slušná dvojka. Ženský mi tu přijdou přehnaně drsný a moc jim to nežeru (kromě Giny Carano, před tou bych zdrhal). Co se týče samotnýho filmu, má super tempo, slušný akční scény a nenudil sem se skoro vůbec, jen občas sem si říkal, jestli to u některejch scén opravdu myslej vážně (záchrana michelle rodriguez dieselem při auto honičce nebo co ta runwayi na konci, dyt po ní jeli asi 40 minut furt rovně). Stejně ale převládá spokojenost a určitě si pustim pětku. ()

Stegr

70% - Obsahuje spoilery: Stále je to moc dobré a zábavné, ale chtělo by to trochu ubrat na nereálnosti akčních scén. Vlastně všechno, co se dělo od setkání Diesela s Evansem u osamělé továrny, kde si tvůrci asi řekli, že dupnou na plyn akční přiblblosti, zavánělo snahou udělat z Diesela a spol. neskutečné superlidi. Neříkám, že se celá série nenese v určité nadsázce a je mi jasné, že chce Lin stále udivovat nečím novým, ale těch momentů s nadzvednutým obočím a wtf na rtech, kdy stačilo málo, aby scéna byla tak akorát a místo toho byla ještě kousek vyšroubovaná, bylo až moc. Sám Diesel se proměnil v až moc velkého mudrce a Evans byl jako záporák takový nemastný neslaný, vůbec mi nenaháněl pocit nejistoty a nebezpečí, což by záporák v současném akčním filmu měl dokázat. Madam Rodriguez měli nechat mrtvou, její návrat se mi nelíbil. Navíc Elsa Pataky je tisíckrát víc sexy. Smrt Gal Gadot je také nejvíc nesmyslná, pokud se tato kráska taky nechystá v sedmičce vstát z mrtvých a pořádně Stathamovi nakopat prdel za zabití jejího šikmookého miláčka, pro kterého se obětovala, aby žil o pár chvil déle, než ona. No, kdybych to měl shrnout, víceméně jsem dostal, pro co jsem si přišel, nebýt čtyřky a pětky, hodnotím lépe. A na 7. díl se samozřejmě těším, mám tyto postavy rád a dokud se něco někde opravdu nepodělá, akční film s automobilovými honičkami, pěstními souboji akčních ikon současnosti, přestřelkami a krásnými ženami mě bude bavit klidně ještě 10 dílů... ()

Pilda17

Šestý díl a stále na velmi vysoké úrovni. Tomuto dílu jsem se opět vyhýbal a zbytečně, protože jsem byl zase mile překvapen. Stará parta znovu pohromadě, kterou do problémů zatáhne agent z minulého dílu Hobbs. Pár solidní závodních scén, několik slušných akčních sekvencí a mnoho nelogických záležitostí. Divák tedy musí hlavně vypnout mozek a užít si další Fast and Furious. Já jako nenáročný divák jsem si film užil a těším se na další díl, ale vychvalovat ho nebudu .. 7/10 = 74% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: kvalitou podobné jako v předešlém díle, Justin Lin opravdu umí a má to možná ještě o něco zajímavější zápletku, krom toho nutná spolupráce mezi oběma golíáši je parádní, osobní souboje jsou podle mě velice povedené a návrat Michelle vysvětlili celkem uvěřitelně MÍNUS: přesto že má tato série vzrůstající kvalitu a pátý díl jí dodal nový impuls, tak si myslím, že šestý díl je o fous slabší, občas je totiž akce až moc přepálená (narážím na Vina Diesela, kdy mu fakt chyběla už jenom ta pláštěnka a rovněž ta závěrečná scéna s letadlem), mno alespoň působí efektně./// Shrnutí: POZOR SPOILERY První díl byl akční revolucí a poznal jsem díky němu Vina Diesela, dráhý díl byl nudný a zbytečný, navíc bez Vina a Paul Walker to sám neutáhl. Třetí díl byl jiný, ale mě se driftování, příběh a závěr moc líbili. Čtvrtý díl byl opět se starou známou partou a přesto že nebyl dokolaný, dívák byl za tu sestavu rád. Dokonalost přišla v pátem dílu a přesto že nenabídla už tolik překvapivých prvků, byla to velice kvalitní podívaná a navíc do hry vstoupil Dwayne Johnson a bylo vymalováno. S jeho postavou pokračujeme i v tomto dílo, kde je opět výraznou osobností, ale tvůrci se snažili prostor hercům upravit tak aby nikdo nevybočoval a všichni do sebe zapadali a to se myslím povedlo skvěle. Závěrečnou tečkou je moment kdy se "dějově vracíme" na konec třetího dílu (který je díky tomuto faktu dějově zatím poslední) a ukáže se nám záporný Jason Statham, tomu říkám nářez./// Celkem 84%/// ()

Cappuccino

Mierne slabšie než predošlá časť, ale stále nadupaná akcia. V podstate bez výhrad, dostal som všetko čo som očakával. Ani o štipku menej, ani o štipku viac. The Rock a Diesel stále valia na plné gule! ()

-OverLord-

Akční nálož nabitá americkejma muscle kárama, evropskejma sporťákama, japonskejma tuningama, roštěnkama v bikinách, Rockovo praskajícím upnutým tričkem a reklamou na Coronu, Sparco, NOS a další věci, bez kterejch by to prostě nebylo ono. Stará parta je stále moc fajn a pokud je skoro půlka filmu napěchovaná hustou a áčkovou akcí, tak nemám co vytknout. Akční výplach mozku, kterej je dobrý na chvilku vypnout a prostě si užívat plnejma douškama každý zaburácení tamních osmiválců. ()

S.Quentin QUALE

Opět jeden film, ze kterýho mě rozbolela hlava. Snímek se zápletkou jako z dílu seriálu Mission: Impossible, který stojí za to vidět kvůli luxusní (ve filmu snad asi jediné denní) dálniční honičce s tankem, Gině Carano a pak pár naprosto unikátním scénám, jako například Domovo odskočený čelíčko, kterým jsem se solidně vysmál. Na předchozí díl tohle nemá ani náhodou, za to má Sung Kanga. Slabota... 65% ()

Allien.9

První a poslední díl, u kterého mám problém vybavit si děj. Vím, že šlo o Letty, vím, kdo na konci zemře, vybavuji si pár dalších scén, ale toť vše. Vzpomínám si, že po pětce to byl citelný sešup, ale musím si to potvrdit rewatchem. A propos, abych tomuhle dílu jen nekřivdila, má nejlepší opening z celé série (myšleno titulky).;-) ()

misterz

Nebolo to také dobé ako päťka, ale film si udržal vysoký štandard, ja som bol spokojný. Asi takto si predstavujem zaujímavý a pútavý akčný film. Plno akcie, nechýbal ani humor a pár podarených hlášok. Dvojka Vin Diesel a D. Johnson je proste záruka kvality. ()

HAL

Pětka nasadila laťku moc vysoko - tak vysoko, že jsem až zapomněl na to že tahle série je vyloženě béčkového charakteru. Což o to, akcí to baví relativně dost. Ale blbé a nažehlené je to ještě o to víc, a hodně to bolí. 6/10 ()

mzss1

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY, TAKŽE SE SPÍŠE JEDNÁ O ROZBOR NEŽ O KOMENTÁŘ. Shlédnuto v kině. Takže, tohle je film, při kterém nedokážu nijak vyjádřit své pocity, než film pořádně rozebrat a to se spoilerama. No, jsem doslova NADŠEN, povedlo se to ! Krásně se to vyrovnává pětce. Takže těžko soudit, jestli je lepší pětka nebo tato šestka. Justin Lin znova dokazuje, že umí perfektně točit akční scény a automobilové honičky. Takže jak začít ? Začátek filmu jasně navazuje tam kde skončila pětka. Takže hezké a adrenalinové závodění, kdy soupeří Diesel a Walker. Po závodu následujou titulky, kdy začíná film. A je to úžasně provedeno, jedná se o sestřih flashbacků z předcházejících dílů, při této sekvenci, hraje pěkná písnička "We own it". Poté následuje menší rozuzlení, kdy se dovíma jak se bude zhruba ubírat příběh. Nastoupí na scénu Rock a vše se rychle a zběsile rozjede. Hned dojde k výslechu, kdy Rock bude vyslýchat jednoho zločince. No a, já se málem zbláznil smíchy - Rock se zločincem házel jak s pytlem brambor. Na zem s ním třísknul, málem ho prorazil stropem, nebo ho prohodil skrz stolem. Pak se vydá za Dieslem a jeho partou a show začíná. Úkol je jasný, dostat nebezpečného zločince Shawa a naoplátku Rock celé Dieselové partě udělí milost. Takže se tu objevuje pár neakčních scén a opět mě bavili, nikoliv nudily. Poté začne obrovské prinásledování, kdy zločinec Shaw uniká speciálně upraveným autem. Nikomu se však nepodaří auto zastavit, Shaw unikne nakonec. Takže tato akční sekvence, kdy se rychle a zběsile závodí a auta letí vzduchem, to se povedlo. Má to neuvěřitelné množství nápadů. Následuje několi přestřelek ve filmu atd. Akci začnu dál podorbně rozebírat ještě. Nyní se vrhnu k hereckému obsazení. Je opět perfektní, takže jsem se ani neobával, že by se mohlo něco zvrtnout. Vin Diesel jako Dom Torreto ve filmu opět nezklamal, opět mě bavil jako vždy, nevím co mám ještě o něm povídat. Paul Walker coby Brian O´Conel opět jako nejlepší Domův přítel se opět předvedl, opět dokázal, že má srdce na ravém místě. Vypadal ze všech těch herců už tak, že stárne, ale pořád na to má. Dwayne Johnson alias Rock měl zde ještě větší prostor než v pětce. A sakra, byl jsem z něj unešen. Jak nekomrpomisně se pral, jednal a hlavně jak hláškoval, takže plno vtipných momentů, kdy řvalo smíchy téměř celé kino. Michelle Rodriguez zde zahrála svůj klasický standart, takže mě zde bavila víc než jsem si původně myslel. Jordana Brewster zde měla méně prostoru (hrála na chvíli na začátku a pak na konci už více), ale nevadí, hlavně, že tu byla. Elsa Pataky zde hrála obdobně jako Jordana, ještě trochu méně, ale nevadí, její postava zde byla využita už v pětce. Tyrese Gibson zde měl hodně prostoru, snad o něco více než v pětce a neuvěřitelně mě bavil. Měl skvělé hlášky, kdy opět řvalo smíchy celé kino. Sumg Kang - opět sympaták, není co dodat. Gal Gatot opět předvedla slušný výkon, takže v pořádku. Gina Carano - na tu jsem se těšil a celkem mě bavila, umí se hezky prát, skvěle zapadla do filmu. Luke Evans jako záporák se vyvedl. Zbytek hereckého obsazení v pohodě. No a co dál ? Akční scény. Dále třeba demoliční jízda tankem. Tahle akční sekvence trvala déle než jsem si původně představoval. Takže parádní kousky, množství zničených aut, týmová spoupráce jak zastavit tank. Vše excelentně natočeno. Jedna přehnaná scéna tu byla, kdy Diesel zachranuje Michelle jak Superman, vyskočí, chytne jí a hurá ji strhne do bezpečí. Krom toho je ve filmu dost soubojů, jsou přehledne natočeny, takže jich je více než v pětce. Konečné finále, kdy vzlétává letadlo je opravdu akční až někdy překančnělé. Ale zase jsem tu nenarazil na nc až moc nereálného. Auta létají ve vzduchu, jsou otočené, pranice v letadle, výbuchy, co dodat, akčnější finále než v pětce. Takže režisér Justin Lin se opět překonal. Takže tu je akce až až. Větší tempo má film v druhé polovině, ale i ta první polovina je akční a i nekační scény mě zde bavily. Vidět stejnou partu je už velkým zážitkem. Zvrat, kdy se Gina stane záporačkou, to se povedlo. Hlavně to, jak vysvětlily, kdy Michelle coby Letty ztratila pamět a nkonec se vrátila k partě - ke "své rodině". Hudba od Lucase Vidala. Sakra, sakra - to se povedlo. Tyler je o něco lepší, ale Vidal slžil pěkný soundtrack. Hlavně opakoval a doladil některé hudební motivy, které byly především v pátém dílu. Jinač hudba jako taková - písně se povedly, hlavně ta pvodní. Příběh film má, ale mohl být více výraznější + 1 akční scéna byla přehnaná a konec byl trochu víc přeakčnělejší, ale to vůbec nevadí. Emotivní scény zde jsou, takže opět vše hezky natočeno. A funguje zde i pěkná nostalgie, která připomene i starší díly. Takže ještě jsem tu zapomněl zmínit jeden klasický závod, kdy závodí Diesel a Michelle. To připomene starší díly. Nebo jak se modlí u jídla. Jedna postava na kladné straně na konci filmu zemře a to Gat Galot, což je škoda, ale aspon je to reálné, že to z hridnů nedělá až úplný superhrdiny. Potitulková scéna nastane prakticky hned poté co se objeví Režie: Justin Lin. Takže se vrátíme zpět k Tokijské jízdě. Hana zabije Jason Statham. Takže jeho cameo potěší. Už se těším na sedmičku, kde si zahraje hlavního záporáka. No, jsem velmi mile překvapen, dostal jsem opravdu hodně - víc než jsem čekal. Takže shrnutí všech dílů. Rychle a zběsile (2001) - 4* (80%), Rychle a zběsile 2 (2003) - 4* (83%), Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006) - 2* (34%), Rychlí a zběsilé (2009) - 4* (85%), Rychle a zběsile 5 (2011) - 5* (98%). No a tento perfektní díl: RYCHLE A ZBĚSILE 6 (2013) hodnotím stejně jako pátý díl, takže se mu hezky vyrovnal. Uvidíme jak dopadne sedmička. Takže celkově hodnotím na skvělých a zasloužených 98% = ***** () (méně) (více)

liskam

Super nadupaná záležitost, ve které všichni věděli co hrát a také jak to zahrát. Odpustil bych téhle adrenalinovce velikou spoustu drobných chybiček. A s chutí bych dal 5*... Neodpustím jí ale scény které patří do Matrixu. Tady mě totiž (oproti Matrixu) normálně rozesmáli. Takže dávám pouhé 4*... Za mě 80% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson