Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

jkpj22

Židé jsou taky drsní! Ne fakt, do chvíle, než zoufalý tatínek oslovil komunitu nosičů jarmulek, tak se mi ten film líbil. Pak se z toho stalo cosi tak směšného, že porno parodie na scifi filmy by si zasloužila víc respektu. A ta samotná scéna s vymítáním byla už opravdu jako z jiného světa. Ten židovský chlapec přitom vypadal jako kdyby patřil mezi členy nějaké hiphopové skupiny, která si zakládá na rytmickém houpání v kolenech a textech založených na genderové nenávisti. ()

rasto87

Bolo to celkom fajn a mne sa to páčilo. Dlho som rozmýšľal či sa prikloním k štyrom alebo trom hviezdam, ale nakoniec ostanem pri troch. Musím však povedať, že do filmu obsadili slušné herecké osadenstvo, ktoré to bravúrne zvládlo. Je pravda, že filmy o posadnutosti diablom tu boli omnoho skôr a The Possesion podľa mňa trošku ťaží z filmov ako bol Vymítač ďábla alebo Emily Rose, ale i tak som sa naozaj bavil na zákernej židovskej truhličke. Pre fanúšikov hororov určite krásna jednohubka. Zaslúžených 60% ()

j@hn

Takový Vymítač po židovsku s polsky mluvícím bubákem :). Určitté pasáže vypadaly slibně a měly jistý potenciál, grand finale bohužel stálo z mého pohledu dost za půču. Takže nakonec jenom za tři a doufám, že druhý díl nebude. ()

Facerr

Horory s dětma nepatřili nikdy mezi mý oblíbený, ale musím uznat, že tady to sedlo. Stejně tak fungoval i posednutej capart, kterej tu má hody. Přestože se to v The possesion nehemží efektama a nestříká tu krev na plný pecky, o napětí není nouze. Kromě dobrejch hereckejch výkonů bych vyzdvihnul pěkně stoupající atmošku bez nudnejch pasáží a vystačení si i s minimem "děsících" prostředků (jestli někde fungovalo blikání světel, tak tady určitě). Jako bonus jsem kvitoval i démona, kterej nezůstal v těle, jako "jakási tajemná energie", ale přímo malej mimozemš´tánek, kterej se zabydluje v těle hostitele a jako důkaz mu někdy z pusy i zamává:). ()

maniacxl

Další příběh o dívence,do které vstoupil démon,a to do slova,bídák jeden.Vím to,protože když si ta holčina čistila zoubky,a jen tak si posvítila do krčku,zda nemá angínu,tak šly vidět "jeho"prstíky!Horůrek,kterej neurazí,ale ani ničím originálnějším oproti předchozím vymitačfilmům nenadchne.Trochu té ďábelské atmošky si myslím,že nikomu ale neuškodí.Tak bacha,co si váš potomek vybere na bleším trhu za dárek.......60%. ()

kooky89

Skromný snímek, který bych zařadila mezi to lepší, co je v hororovém žánru v současné tvorbě možné shlédnout. Jedná se o film, který staví na budování příjemně tajmené atmosféry, která je dokreslena vhodným hudebním podkladem, a sympatických hercích. Jeffrey Dean Morgan má dostatečné charisma a je natolik sympatický, že dokáže část filmu táhnout sám. Další výraznou postavou je mladší dcera Ema v podání Natashy Calis, která si se svým úkolem poradila velmi dobře a v několika scénách ve mně vzbuzovala pocit, že bych se jí raději vyhnula obloukem. Ostatní herci těmto dvěma hlavním postavám zdařile sekundují. Jisté výhrady mám k finálmu vymítání, především k digitální příšerce, která tak trochu kazila dojem z celkového zážitku, nebýt tohoto drobného kazu dala bych 4 hvězdičky, ale nakonec musím dát 3 půl hvězdičky (70%). ()

Aeres

Milé osvěžení po Sinisteru. Asi nikoho nepřekvapí, že je to jen další recept z kuchařky "vaříme instantně snadno a rychle". Nespornou výhodou je, že se autoři nebáli přimíchat trochu více glutamanu sodného, aby celej ten ein kessel buntes šmakoval o třídu lépe. -Což je mimochodem zajímavý pokus, jak udělat z béčka áčkovou záležitost. V každém případě je posedlá Amanda Dyar chová a tváří se, jako nenalíčená Kristen Stewart, když ji pustí na vzduch mezi lidi. Muselo dát hodně práce a sebezapření, tvářit se půlku filmu jako by měla ropuchu v puse, a přemejšlela, jestli jí pustí raději vrchem, nebo spodem. V kontextu to působí neobyčejně kladně. ()

Don Maty

Nie som veľkým fanúšikom horrorov. A toto obzvlášť nebol jeden z tých, ktoré by som si pozrel ešte raz. Okej pozrieť si to na chate s partiou pripitý a potom sa báť každého šuchnutia. To beriem. Ale nejaké vyššie ciele s tým fakt nezamýšlajte...2* ()

Weezy22

Efekty nechýbali, atmosféra a herci boli fajn, hlavne dievča. Ďalší námet o posadnutosti. Najvtipnejšia postava bol určite židovský pán s rituálmi. Určite nekupujte svojim deťom žiadne staré skrinky, ušetríte tak veľa námahy a budete mať lepší pocit, že nikto z rodiny není posadnutý. ()

Murdoc01

Když vezmete dceru na blešák, dejte si opravdu pozor, ať si ta blbá krává nekoupí starou krabičku, protože vás nejen budou otravovat podělaný můry, ale najednou budete mít místo dvou nezletilejch čubek doma i poláka a to už je vážně v prdeli.I když pořád lepší než dcera, která s prstem v kundě 2 hodiny čumí na zeď, kde jí visí Edward s Jacobem že jo. ()

theFtip

Když nepočítám maximálně nesympatického Jefferyho Deana Morgana, arogantní protivné děti, hysterickou Kyru Sedgwick a židy s natočenýma "pejzama" kteří působí dost směšně, je to dobré. Nejlepší scéna filmu byla "ruka v krku", jen škoda že tam takových záběrů nebylo víc. Ale co mě opravdu štvalo, bylo neustále opakování: "VEM SI MĚ!!!!!!!!!!" Po tom co to zopakoval asi po 1000 tak jsem měl chuť film vypnout. Ale jinak si film drží dobré tempo a atmosféru a jeho pozitiva vyvažují jeho negativa, osobně bych ohodnotil 75% ()

Vasyl

A jak vybliješ hlavičku, už to jde dál samo... No ještě že u nás na sídlišti nemají takový garážový výprodeje tradici. Určitě bych si dotáhl dom nějakou takovou pičovinu jak malá Emily. Zlatý krabice od bot. Jinak film fajnovej. Sice se člověk moc často úplně nebojí, ale lehký mrazení tam bylo často. Takže napětí, Morgan je sympaťák, démon taky, malá eM má potenciál hereckej aji ženskej (jednou z ní vyroste luxusní frnda, tomu věřím) a dokonce se objeví i slizkej týpek z Merlousplejsu. Co víc chtít na nudný úterý večer? ()

srolyma

Až bude mít ta vaše dvanáctiletá princezna místo očí bělmo a z pusy jí budou lítat můry, tak už bude pozdě na to si uvědomit, že není dobré jí vždycky koupit všechno, na co si ukáže. Zvlášť když si vybere hnusnou starou omlácenou dřevěnou bedýnku s hebrejskými nápisy, protože to už vás mohlo trknout, že to asi nebude zrovna to, po čem předpubertální dívky touží ze všeho nejvíc. Leda že by byl předchozím majitelem Justin Bieber. Navíc má bedýnka obyvatele. Je to skřítek neposeda, zvědavý jako opička a hrozně rád někoho posedává. Je to prostě taková jeho libůstka. Ještě, že je všude kolem plno copánkatých židovských vymítačů, takže stačí nasadit jarmulku, koupit některému z nich košer pivko a košer zelenou a máte vyhráno. Průměrný vymítačský horor. Nijak překvapivý, ničím zajímavý, občas až trapný. A to, že je to podle skutečné události, si fakt mohli odpustit. ()

djbarrel

Solidní duchařina, nijak nevybočuje z průměru. Valná část příběhu je dost klišovitá, nicméně je vše dobře zpracované a atmosférické, takže na jedno shlédnutí proč ne. 60 % ()

elanista1

Takto si ja predstavujem dobrý horor. Zaujalo ma to a vydesilo. Miestami to bolo síce nechcene komické, ale účel to splnilo. ()

lobo87

Až do príchodu toho židovského DJa to bol zaujímavý atmosferický horor s výbornou Natashou Callis. Tie jej pohľady naozaj naháňali hrôzu. Potom sa to však zvrtlo zlým smerom a to som už ťažšie rozdýchaval. Škoda... 55% ()