Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

KUFI

Skoda klasicky dementniho a tuctovyho konce. Takhle je to pouze lepsi prumer. Atmosferu to celkem ma, u par scen zamrazi, ale ke konci kdyz jde do finale se to zvrhne. !SPOILER! Od momentu kdy prijde fotr za ucitelem juadismu (tyhle experti co to vzdycky rozlousknou me pokazdy pobavi), pres breceni pred zidovskym shromazdeni, az po vymitani u kteryho jsem se smal na cely kolo, film osciluje na hranici odpadu a jedny hvezdy. A chtel bych videt nemocnici, kde muzete vymitat demony, honit se tam s nima, vsechno kolem vas lita a nikdo z personalu si toho nevsimne :) ()

n3uro

Třetí židovskou hvězdu jen za to, že story o démonovi je založeno na podkladech z židovské teologie. To se zrovna v duchařinách moc nevidí. ()

Nail

Jj po delší době zase dobré horror s nádechem lekačkama a pořádnou duchařskou atmosférou. I když se to dost podobá Vymítači ďábla nebo Emily Roose akorát z prostředí židů, tak je to dobře natočeno a já se nenudil. Konec vypadá na Kletbu z temnot 2 tak se necháme překvapit. ()

dainio

Poctivě odvedená práce. Aroma z klasických hororů minulého století. Téma přitažlivé a nikdy neohrané. Není to žádný nervy drásající a na dlaních se potící, vymítačský horor. Do "Vymítače" to má daleko. Přesto v sobě skýtá, určité "příjemné" tajemno a to "něco", co Vás jej donutí sledovat od začátku do konce, s chutí a s velkým očekáváním, co se bude dít v další scéně, jak se na Em podepíše kletba z truhly, její postupná přeměna, odkrytí historie skříňky a samotný vymítačský proces. Konající žid mi jako postava sedl, jenom mi jisté věci s jeho osobou, přišli lehce humorné a záměrem to jistě nebylo. Výkony herců dobré. Ono i to obsazení už tomu napovídalo. Zádrhelem považuji nevysvětlení osudu současného přítele ex-manželky. Kdyby existovala známka 3,5 zde bych ji dal. Jsem totiž na vážkách, zda-li 3 či 4. Momentálně dávám nižší cifru. Nechám si to ale nějakou chvíli rozležet hlavě a uvidím, jakým směrem mě to povede. ()

Hpatrik

Průměrný horor s nadprůměrnými technickými kvalitami. Je škoda, že ta nejzajímavější část s vymítáním je odbytá zbytečně rychle. Film nabídne pár mrazivých scén, ale na dobrý horor je to prostě málo... ()

Katcat

Ale jo, lepší nadprůměr, proč ne...dokáže mě sice nadmíru vytočit, když vidim toho Caspera na X-rayi, ale jinak jsem se u toho moc nevztekala...dala bych 3*, ale když hodnotim exorcismus a ne horor, musim dat 4* ()

helraiser

Solidní vymítačský horor se slušnou atmosférou a slušnými hereckými výkony. Zajímavý židovský rozměr a povedené finále. Hororový fanoušek si jistě přijde na své. Spokojenost. ()

Wann

Průměrný horor s mrazivou atmosférou.Škoda že scénář je kapku slabší a hodně okoukaný , přesto musím uznat že jsem se párkrát lekl a zvuky+hudba byly vynikajicí.3* ()

Pavel82

Po většinu stopáže dokáže udržet divákovu pozornost...(neusnul jsem). Já se ale chtěl bát, a tady jsem k tomu moc příležitostí nedostal. Co mi chybělo, byla nějaká gradace napětí podpořená silnou hudbou. Snad někdy příště. ()

Franc1s

No pro mě bohužel čistej průměr, žádné nové věci jsem neviděl, do kina bych na to určitě nešel. SPOILER! Příběh čistě tuctovej, kde ameriká rodinka je rozvedená, holka si nechá koupit neznámou bednu,tak ji ze zvědavosti otevře,no a hele něco je špatně. Tata se postupně stává největším parchantem,ale nakonec všechny zachrání a rodina je zase pospolu...A konec zustane otevřenej,kdyby nahodou :D Děkuji nechci...A asi nejvíc se mi líbilo trhání zubů :D Čekal jsem teda mnohem víc...5/10 ()

Searison

Nemám co vytknout, tenhle tip hororů je přesně můj šálek čaje. Perfektně natočený, dostatek lekacích scén umocněných hlasitým zvukem. Určitě pro mě velké překvapení, jelikož béčkový název filmu mě odrazoval. 80% ()