Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

klukluka

Zmatek nad zmatek, nikdo v záběru tady nikdy ani na chvíli nezavřel hubu, do toho mě iritovali policajti, kteří šli víc po děvce, než po sériovým vrahovi - jestli takhle pracuje policie ve Státech, tak potěš klobás. Znovu jsem se taky utvrdil v názoru, že Nicolas Cage je nejpřeceňovanější hollywoodská hvězda všech dob, celou svoji kariéru totiž vystačil s jediným výrazem - něco mezi jsem nasranej a dost se divím. Nemůžu ho už ani vidět, nemůžu věřit, že mu to furt prochází. On není "v šuplíku", on je v krabičce od sirek. Ale v továrně na sny to zjevně stačí. ()

DonQ

Sice neznám a s vysokou pravděpodobností ani nikdy nepoznám atmosféru města Anchorage, ale již na první pohled se mi zdálo vykreslení atmosféry města v 80. letech jako nadmíru a až přehnaně depresivní, třeba se však pletu. Takto jsem nabyl pocit, že šlo jen o semeniště prostitutek, pasáků, feťáků a vrahů. Film se poměrně zdlouhavě vleče na vlně mnoha, leckdy příběh neobohacujících dialozích. Zajímavá je snad jen poslední dvacetiminutovka, jinak nelze mluvit o jakémkoliv napětí. Pevně jsem doufal, že Cusack bude charismatický záporák (u Cage jsem v toto samozřejmě nedoufal), ale opak byl pravdou - z jeho herectví jsem si na zadek tedy rozhodně nesedl. Myslím, že třemi hvězdami jsem ke snímku ještě hodně milosrdný. Neurazí, nenadchne - celkově spíše nedoporučuji. ()

Chipsonator

Nic Cagů vs Joshn Cusack s odhalenou Vanessou která sice blbě čumí ale tělo má fajn. Překvapivě fajn zamrzlí thiller dle skutečných skutků. Ale jsem si jist, dostat to Nolan nebo Fincher, tak z toho vymáčknou o 200% víc....ale i tak to bolo fajn. 60% ()

Tjaden

Vcelku solidní film na motivy příběhu sériového vraha Roberta Hansena, který se vyznačoval tím, že své oběti vypouštěl v aljašské divočině, kde je poté lovil jako vysokou zvěř. Určitou výtku mám k obsazení Johna Cusacka. Ten sice nehraje špatně, avšak do podoby reálného Hansena má hodně daleko (pouhé brýle zkrátka nestačí). Ke konci mě rovněž čím dál více štvala přikrášlená dějová linka s prostitutkou Cindy jako klíčovou svědkyní. Více prostoru mělo být podle mě věnováno osobnosti vraha, o jehož pohnutkách se toho nezasvěcený divák příliš nedozví. ()

iXtr3m3

Slušný až solídny triler. Niekdajšie duo z famózneho Con Airu znovu na opačných stranách zákona ale tentoraz už naozaj. Potešil celkovo sympatický casting aj dobrý výber lokality. Nenudil som sa a môžem odporučiť. Síce nič svetoborné, ale žánrovo dobre trafené aj spracované. ()

Hanys_

Solidní místy mrazivý thriller podle skutečných událostí, který na špičku žánru sice nemá, ale takhle na deštivý večer je tahle aljašská detektivka dost dobrou volbou. Cage a Cusack už by měli hrát jenom spolu a Vanesska se definitivně proměnila z Disney Girl v ženu. 6.5/10 ()

Litvicek

Děvka se zvedne a odejde z nemocnice, protože potřebuje svoje věci !! Seriously ? Bullshit ! V nejvíc nebezpečném momentě se prostě jen tak zvedne a odejde pro svoje věci, i když ji hrozí smrtelné nebezpečí a někde venku číhá nebezpečný maniak, který ji chce zabít ale jí to vůůůbec neodradí, protože ona prostě ty věci chce ! Tahle scéna mi přišla uplně nejvíc zesraná z celého filmu, jinak celkově děj a průběh akceptuji ale není to žádná bůh ví jaká podívaná. ()

dopita

Zcela průměrný kriminální thriller, jemuž dodává na zajímavosti příběh podle skutečných událostí a na atraktivitě aljašské prostředí, ve kterém se film odehrává. ()

kolemjdouc

Nešlo dodívat do konce .Z rozkmitané kamery mě bolela hlava a obzvlášť, když je velký formát obrazovky.Do toho pomalu černý filtr...ať s tím už jdou do háje! ()

ondrula

Před časem jsem někde vyslovil myšlenku, že Nicolas Cage hraje v čím dál větších sračkách a začal jsem se jeho filmům vyhýbat. Pak jsem narazil na kriminálku z Aljašky a říkal si, že by tam mohly třeba být dobrý exteriérový scény, kdy bude policajt stíhat vraha v divočině nebo tak něco a dal jsem tomu šanci. Nicolas Cage je ovšem ve své sračkovitosti neporazitelný a já jsem opět dvě hodiny trpěl jako zvíře. Co se týče záběrů na přírodu, byl pořízen jeden panoramatický záběr s Cagem stojícím na mostě nad zamrzlou řekou a přitrouble čumícím na zasněžený hory, ale ten byl zcela zjevně zachycen jen pro účely traileru. Film nemá příběh, skoro celej se odehrává v nějakých nezajímaých tmavých koutech, postavy jsou toporní panáci, kterým navíc není rozumět a hlavně je to celý hrozná nuda. Pořád jsem si říkal, jak je možný, že někdo takovýto potenciál dobrovolně dokurví. Cage celej film akorát nešťastně čumí (asi si je vědom, do čeho to zase šlápl) a Cusack ani moc nehraje, celej film jen tak někde postává či posedává a očividně čeká, až bude konec scény. Závěrečný střet, ke kterýmu se celou dobu schyluje, se odbyde hysterickou hádkou a prd. Tenhle film bude do měsíce na levných DVD za 10,- Kč. ()

peetriss

Po nevelkých očekáváních způsobenými zdejšími vlažnými ohlasy, jsem příjemně překvapen. Jedná se o poctivý krimithriller, udžující si po celou stopáž správnou míru atmosféričnosti a vůbec nevadí, že divák zná vraha prakticky od začátku. V poslední době rostou filmy inspirované skutečnými událostmi jako houby po dešti a s většinou rozpačitým výsledkem, The Frozen Ground patří k mírnému nadprůměru. Hledající se Nicolas Cage hraje film od filmu velmi monotónně, do tohoto filmu však zapadl, nezklamal ani John Cusack nedostávající v poslední době příliš zajímavé příležitosti. Kdo mě dokázal překvapit byla Vanessa Anne Hudgens, kterou jsem v lepší kreaci zatím neviděl. 70% ()

tarponko

Dalo by sa to napchať aj do jedného dielu klasickej seriálovky, ale inak v pohode, neurazí ale ani neoslní. Miestami sa dej fakt vliekol a ku koncu ma už iritovali pohľady na "frozen ground" :D pol hviezdičky za skutočné udalosti ()

vander19

Nicolas Cage je takým zvláštnym druhom hereckého chameleona. Jednu chvílu ho vidíme v komédií a vzapätí v mrazivom thrillery, poprípade skutočnom príbehu. V tomto filme opäť raz stvárňuje postavu detektíva, ktorý sa chystá do dôchodku. Ale pár dní pred jeho zaslúženým odpočinkom sa objavuje opäť obeť vraha, po ktorom pasie skoro celú svoju kariéru. Film je založený na skutočných udalostiach a práve to mu dodáva punc mrazivej atmosféry. Samozrejme aj to, že sa odohráva na mrazivej Aljaške. Posledná obeť prežila a práve ona môže zasadiť smrteľnú ranu človeku, ktorý v 70. a 80. rokoch 20. storočia sa stal postrachov kurvičiek v tomto zamrzlom svete. Možno dej nemá taký rýchly spád ako pri iných thrilleroch. Film sa ani netají tým kto je vrah, to vieme všetci na začiatku. A ani na konci nepríde tajomný a dobre ukrytý dôkaz, dokonca ani sa nesnaží diváka zmiasť. Tomuto filmu stačí len to, že sa to skutočne stalo a tento fakt mi úplne bohate vykril všetci aspekty a merítka, ktorými hodnotím kvalitné thrillery. Je to dobrá a poctivá úcta všetkým obetiam, ktoré sa museli vzdať svojho života kvôli besniacemu monštru. ()

Harapes

Hezky zahrané od Cageho,jen ten masový vrah v podání Cusacka mě moc nepřesvědčil.Ale je to podle pravdy.No brrr...strašné vraždy. ()

lucijelucije

Trošičku zklamání z The Frozen Ground. Ani mi tak nevadí, že byly karty rozdány hned ze startu, ale spíš to sálo dlouhé točení na jednu stranu mě trochu unavovalo. Takový ten styl nevýrazného filmu, ač by mohl být pravým opakem mnohem víc křiklavý a pozoruhodný. Hvězdu navíc za inspiraci skutečným příběhem. ()

Lefty86

Sérioví vrazi, to je moje oblíbená zápletka a pokud je to podle skutečné události o to lépe. O Robertu Hansenovi jsem nikdy neslyšel a přišel jsem na něj díky tomuto filmu a po shlédnutí jsem si o jeho případu něco zjistil. Na tento film jsem zase přišel díky filmu Tísňová linka s Halle Berry, protože to bylo ve sloupku podobné :-) Cesty filmového páně jsou hold nevyzpytatelné. Je to velice dobře natočené a oba hlavní představitelé jsou vynikající. Každopádně např. Občan X a Zodiac jsou stejné téma a jsou poutavější. Možná je to tím že oba vrazi jsou proslavenější a svým způsobem buď drzejší (Zodiac a jeho dopisy policii) nebo ujetější (Čikatilo a jeho pojídání obětí) . I když Hansen byl slušnej psychouš. Slušných 70% ()