You're Next

Horor / Thriller

USA, 2011, 95 min

Najlepší slasher od druhého Vreskotu.(11.11.2013)

• viperblade

Zhlédnuto v kině. Jeden z mála filmů, na který jsem šel s tím, že jsem o něm absolutně nic nevěděl. Neviděl jsem trailer, nevěděl jsem, kdo tam hraje, jenom jsem věděl, že to má být horor. Řekl jsem si fajn, nějaký pořádný krvák jsem dlouho neviděl. A po skončení filmu jsem si bohužel tuto větu zopakoval, když jsem odcházel naštvaně z kina. You're Next je opravdu podprůměrný film, který žalostně postrádá nějakého lepšího herce a především scénář. A když jsme u toho, režisér, který by z určitých scén dokázal vytěžit pořádnou hororovou atmosféru, by se taky hodil… Budu upřímný, první zvrat jsem nečekal, ale vše potom, co se stalo, bylo nad mé chápání, postavy se chovaly jako… bohužel stejně jako v každém druhém hororu retardovaně a já se nudil a dokonce jsem se zkoušel i modlit, aby to už skončilo. Naštěstí je ve filmu pár slušných scén (mixér vede) ale jak už jsem psal, kino jsem opouštěl naštvaný až zklamaný. Bylo mi smutno, že dnešní generace pořád hledá někoho, jako byl např. Carpenter, který nepotřeboval ani moc krve, aby vytvořil atmosféru. Zkrátka, zklamání. 40 %.(26.10.2013)

• castor

Beru, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy a že ve vypjatých chvílích volí špatná rozhodnutí, ale troufám si tvrdit, že pětadevadesát procent lidí by se v situaci, ve které se ocitla tahle rodinka (máma, táta, tři synové s partnerkami a jedna dcera s partnerem), chovalo podstatně víc racionálně. Proto totálně neberu ty oslavné komentáře kolem, jak postavy jednaly rozumně. Nejednaly!! Dělají ze sebe velesnadný cíl, na svou obranu vyjma ústřední ranařky Sharni Vinson pranic nevymyslí, jen opakují všechny chyby, kvůli kterým postavy z jiných podobných kousků vykašlávají vlastní krev. Když si můžou vzít zbraň, nechají jí ležet, když mají být pohromadě, utíkají sólo jak prase na porážku, když mají dát hlavy dohromady, hádají se jak v nějaké telenovele, když se mají držet dál od oken, dělají vše proto, aby jednu koupili, když mají udělat nějaké rozhodnutí, zvolí snad to nejhorší (třeba hned v úvodu pro pomoc do temného lesa pošlou uječenou sestru bez bot). Ale no tak? Závěrečná rozmluva po „velkém odhalení mezi JÍ a JÍM je nesmírně tupá a diváka jednoduše uráží. Přitom se to s těmi kušemi vyvíjelo poměrně slibně. Nejen proto bych dal tři hvězdy, ale to, co z toho nakonec vzešlo, mě vážně bolelo!! Červená čísla si to nezaslouží..(23.12.2013)

Málokterý film ustojí ohromný hype tak suvérenně. Pro mě regulérní instant classic v subžánru klasických 80s slasherů, na kterém je nejlepší, že se místy nebere vůbec vážně. Za $1M dolarů z toho nešlo vytřískat víc.(11.1.2014)

• Ramirez85

Nu očekávání bylo veliké, už jen kvůli tomu, že moji zdejší oblíbení uživatelé zatížení na horory pálili pěti hvězdami, ale bohužel, ve výsledku je pro mě You're Next neoriginální a vyloženě tuctová záležitost, která není ani napínavá, ani atmosférická, ani vtipná, no je prostě taková... nijaká. Ke cti filmu snad lze přičíst jen to, že se tu postavy, jejichž počet se s přibývajícími minutami samozřejmě snižuje, nechovají jak banda retardů, i když ta hlavní hrdinka mi byla od okamžiku, kdy si začala hrát na mix Ramba a Lary Croft, krajně nesympatická. Scéna s mixérem fajn, i když do jinak celkem vážné a seriózní atmosféry filmu se moc nehodila. To nedávno zhlédnutý Collector zaujal rozhodně víc.(8.1.2014)