Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Jezevi

Nepřekvapí. Neurazí... ale ti dva chlapci mají takovej šmrnc, že mě tohle spojení jmen bude vždycky prvoplánově lákat. :) ()

Triny

Hele já jsem spokojená.. Sly a Arnie jak za starejch dobrejch časů... Pro mě - odkojené na akčňácích z 80s a 90s - nostalgická boží podívaná, která sice má svoje chyby a ne nad vším to chce přemýšlet, ale nějakou extra rafinovanost od takového filmu snad ani nemůže nikdo očekávat... Vzpomínkově boží film, kde se potkaly dvě herecké legendy :) ()

Aven

Čtyři plnotučné hvězďáky. Těmhle svalnatým klukům bych prominul klidně ještě o úroveň tupější scénář:) ()

hroubek

Hodně tomuhle filmu nadržuji. Kdyby v tomto filmu hrál kdokoliv jiný bylo by to za tři. Mluvím samozřejmě o hlavní herecké dvojici, která je hlavním motorem tohoto snímku. Jinak samotný film je velmi dobrý a překvapí, že i přes bečkovější zápletku to není žádná podřadná podívaná. Hodně bych pochválil, že se ve filmu dobře pracuje s napětím a minimalistickou akcí(samozřejmě krom závěru). Tohle totiž není typický akčnák, kde všechno vybuchuje a nepřátelé se kosí po stovkách. A právě tady se nabízí otázka jestli je tento film správný pro setkání dvou akčních legend? Na to si musí každý odpověď sám. Já jsem byl spokojený. Režisér Mikael Håfström odvedl velmi slušnou práci. Daří se mu vybudovat hodně dobrou atmosféru a pracovat s napětím a i ta akce mu nedělá žádný problém. Sylvester Stallone opět dokazuje, že nepatří do staré železa, a že vládne zahrát velmi inteligentní postavu, které to budete věřit. Arnold Schwarzenegger hraje trochu netypicky pomocníka, ale v dobré slova smyslu a jde mu to perfektně. Záporák ve filmu se povedl. James Caviezel si ho zahrál s takovou chutí a nadšením, že mu přejete tu nejbolestivější smrt. Plán útěku potěší všechny fanoušky akčního žánru a to bez ohledu v jaké desetiletí či století se narodili. ()

Pump

Přesto že tento film je celý dělaný jako velká legrace a my se výborně bavili, si myslím, že šlo celý námět využít o chlup z Arnieho zadku lépe. Některé scény bych chtěl projet opakovaně. Sly a Arnie konečně spolu a docela jim to jde. Hlášky jsou dobré a děj se dá přežít. Ke konci už filmu dochází dech, ale stále je to za 3*. ()

Brain-D

Tady už je jen krása vidět špičky akčních filmů 80.tých let vedle sebe, kde dostávají prostor i jako herci a né jako stroje na zabíjení. Což bych zase tolik nepřechvaloval, ale upřímně si řekněme, kdo by kdy tušil, že se tyhle legendy spojí. Kdy se začnou dělat skupiny z tak nekompromisních jednotlivců. ()

Trustme

Pozitivní komentář: První dlouhohrající mix velikánů akčního filmu na který se čekalo víc jak 20 let od doby, kdy se reálně uvažovalo o jejich společném filmu (náhodou už i tenkrát mělo jít o útěk z vězení). Arnoldovi ani guvernérský režim neubral na charismatu ostříleného krále akčního filmu s chlapáckou postavou a zde i šarmantní úpravou vlasů a zejména vousů adekvátně k jeho věku a roli. Povinná scéna palby z lehkého kulometu v jeho podání potěší, stejně jako několik Arnoldovských terminátorovských hlášek. Hlavní role patří však Sylvesteru Stalloneovi, který se dobře transformoval do rolí postarších specialistů, co mají tuhý kořínek a smysl pro odplatu. Jeho Ray Breslin je komplexní všeuměl - právník, spisovatel, odborník na zeměpis, kovy, papír, plasty, zabezpečovací systémy, počítače, zbraně a lidské návyky - ale hlavně má velké štěstí na náhody... Je pěkné, že tyhle dvě velké "S" se setkaly. Negativní komentář: Ach, jak moc rád bych skákal radostí, že Arnold & Stallone hrají spolu, jenže... jenže to mělo být v úplně jiném filmu a za dob, kdy si mohli ještě vyslíct trika a ukázat bábovky, postřílet armádu nekomiksových postav a udělat štastnými video generaci. Takto tu máme dva staré muže, kteří se sešli ve filmu, který by bez jejich účasti propadl na dno nezájmu diváků. A je zde i na akční film opravdu příliš náhod a štěstí v možnostech útěku z kriminálu, který by dal zabrat i Kajínkovi. Escape Plan není odměnou pro fanoušky za léta čekání, ale jen závanem dobrého filmu, kam se oni dva nehodí. ()

JohnSmith

Je to pěkně natočené, není to hloupé a uteče je to jako voda. Stallone s Schwarzenegger jsou na stará kolena stále ve formě a sympatičtí a nepředvádějí žádné nesmyslné akční kousky. Caviezel jako záporák pak nemá chybu. ()

VanTom

Nemůžu si pomoct, ale už nějak automaticky zvedám u nových filmů Stalloneho a Schwarzeneggera hodnocení, prostě jen kvůli nim, vitálním starým pardálům. :-) Plán útěku bohužel objektivně není hoden té Události, kdy se S&S poprvé setkávají v hlavních rolích, ale bavil mne i napínal a chlapi si své role nádherně dávali. Ani vlastně nevím, jestli je škoda, že scénář po prvotním nezdaru zcela rezignoval na avizovaný promyšlený plán a hodně cheesy finále postavil na "oldskůl" přestřelkách se stacionárním kulometem. ()

morena.jea

Remake klasického titulu z osemdesiatych sa vydaril nad očakávania. Pre Stalloneho mám zvlášť sentimentálnu slabosť, takže nech by hral v akejkoľvek sračke, u mňa má minimálne ** zaručené. ()

Yoda sama

Keď to chlapcom nevyšlo samostatne (tie ich novinky boli nudné flákoty), treba sa spojiť a podať opäť slušný výkon pospolu. Na moje prekvapenie je to aj slušne napísané (samozrejme že s logickými kiksami, ktoré si však smrteľník alebo odborník na konkrétnu vec nevšimne). ()

zdenny

Největší pozitivum je fakt, že se spolu v hlavních rolích sešli největší legendy akčního filmu. Sylvester svou roli jen oprášil z mnohem staršího filmu "Kriminál" a Arnold nám ukázal, že umí i zadramatovat (scéna na samotce, povinnost pro diváka poslouchat v Arnoldově rodné němčině). Film nám přináší hlášky, kterýma se tito dva titáni provázejí celou svou kariéru. Akce je zde také dost a závěr je nečekaný. Viděno v kině. ()

Sany33

Nápad veľmi luxusný, prevedenie a kamera tiež na dosť dobrej úrovni. Ja osobne som veľkým fanúšikom či už Stalloneho alebo Schwarzeneggra. Bohužiaľ som aj zástancom toho, že treba vedieť kedy dosť. Počas filmu som nadobudol pocit, že akčné scény vedené mladšími hercami by mi nepripadali také strnulé a kŕčovité. No aj napriek tomu si týto dvaja borci odviedli svoju robotu najlepšie ako im to ich predispozície dovoľovali a preto majú moje uznanie. Veľmi ma potešilo, že práve tieto dve steroidové monštrá budem mať možnosť vidieť v akčnej jazde spolu. Popravde som neľutoval, že som si Escape Plan pustil. Nenudil som sa a ako som už spomínal príbeh bol fakt dobrý. 75% ()

L_Johnny

Výborně! Dědkové v plné síle opět předvádějí to, co umí nejlépe. Hodnocení bych čekal trošku výše. Za mě tedy přidávám i pátou hvězdičku, neboť já si film užil na naplno. ()

ravalah

Vyborny dej, neokoukany namet, slusna pointa, dva vynikajici a namakani herci, dostatecne zaporny zaporak, co vic by si divak mohl prat? Arnie nestarne! 9+/10 ()

Timak

Až na ten trapnej konec to bylo super. Caviezel v této nezvyklé roli bravurní a Arnold i trochu hrál :) Celkově příjemné překvapení a spokojenost. ()

fefee

Týchto dvoch staroušov netreba fakt brať vážne vo filme, ako spomienka na dvoch akčných hrdinov je to úplne v pohode a humorné hlášky vo filme sú rovnako ako u Expendables nezabudnuteľné... :) ()

Beatle

Spousta steroidů za sklem. Klasický útěkový film, nijak extra zajímavý, trošku až s mcgyverovksými tendencemi. Oddechovka na páteční večer. Celkově za 3*, ta čtvrtá je za němčinu a za to, že s vousama se dá na Arnieho i koukat, aniž by se člověk poblil. ()

VasaX

Sly a jeho vězeňské drama podpořené drsným Arniem. Má to náboj, dobře se na to dívá, má to silnou béčkovou pachuť, což ale v kontextu filmu není na škodu. Samotné scény jsou občas k smíchu, stejně jako některé dialogy. Vinnie Jones, tvář za všechny stráže, si to vlastně jen odchodil, a není sám, kdo tam byl takový prkno. Ale díky té béčkové pachuti to tak nemrzí. Celkem podtrženo: asi v pohodě, zejména pokud máte rádi Slye a Arnolda. Jen nemějte velké očekávání... ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)