Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

ortoncz

2 ikony akčního žánru se střetávají ve vězení a uvidíme jestli se jim podaří utéct. O hercích není potřeba se bavit všichni podávají přesně to na co jsme si už zvykli po expendables. Zápletka je sice béčková, ale několik dějových zvratů i tak potěší. Návštěvu kino doporučuji fanouškům akčních filmů 80.let. Ale shlédnout by ho měli všichni. 80% ()

SimonShot

Jako pro fanouška akčních filmů je tenhle film povinnost, setkávají se tady totiž dvě obrovské legendy v tomto žánru, oba dva hrály skvěle, scénář byl propracovaný a měl myšlenku, tenhle film hodnotím pět z pěti neboť je to dokonalé akční dílo a člověka to dost pozvedne. ()

goni

Ako skalnemu fanusikovi Arnolda Schwarzeneggera a jeho akcakov z 80. rokov som si tento film nemohol nechat ujst. Navyse, v tomto filme sa stretli v hlavnych ulohach Arnold so Sylvestrom, na co sa cakalo vela vela rokov.... Trosku som sa obaval, ako to nakoniec dopadne, ale film ma fakt velmi potesil. Nejedna sa o klasicky akcak so stupidnymi hlaskami ala Konecna. Svalovci konecne pochopili, ze na tieto veci su uz trosku stari, takze vsadili skor na rozum. A vysledok ja fakt skvely. Film je od zaciatku do konca napinavy a fakt zaujimavy. Nie je to uz ten klasicky priamociary a jednoduchy dej. Naopak, je to slusne zamotane a finalne odhalenie prichadza az v samotnom zavere. No a v zavere prehovoria aj zbrane, takze na tie 80. roky divak predsalen celkom nezabudne [84/2013]. ()

darkreider

Srdce mám stále na pravom mieste a nie je možné dať menej filmu kde kraľuje castingu Arnold a Sly. Je škoda, že tieto dve ikony necedia viac hlášok a film neodsýpa svižnejšie, ale je fakt, že tých pár luxusných scén tu je a srdce pri nich poskočí. Nebudem klamať, escape plan si vychutnám ešte minimálne raz, minimálne pre Arnieho úsmev do kamery a Sly-ov vegeúder. ()

lover

Film předkládá zajímavé fikční socio-politické universum, které je sice protikapitalisticky laděné jako jiné kapitalistické produkty (kapitalismus geniálně umí finančně vytěžit kritiku sebe sama) a la Elyseum, Vyměřený čas nebo třetí Temný rytíř, ale narozdíl od nich celkové poltické vyznění nijak nerelativizuje a prezentuje je jako fakt natolik samozřejmý, že se věšina kritiků a komentářů zabývá jen "estetickými" měřítky díla. Skutečným kladným hrdinou filmu je "neviděný" Viktor Manhaim, který ohrožuje bankovní systémy euro-amerického světa (stál údajně za zhroucením bankovního sektoru na Islandu před 6 lety), které sice nejsou nijak hodnoceny, ale divákovi naskočí asociace ke skutečnému světu, kde je tomuto finančnímu odvětví kladena za vinu současná krize. Nikým nereprezentovaná vrstva vyvolených z tohoto (zřejmě) prohnilého bankovního systému těží a proto Manhaima (jehož motivace nejsou objasněny) umístí do ilegální a soukromé(!) věznice, z níž není úniku. Tato postava, která nese ideologii (a jistou "enigmatickou" genialitu - byť ji hraje Schwarzenegger) je doplněna o postavu jiného génia (byť zahraného Stallonem), která svými analytickými myšlenkovými dovednostmi dokáže kriticky zkoumat a testovat systémy (jiné lidské produkty - zde metaforicky reprezentované věznicemi). Společně pak zvítězí nad fundementálně pojatým soukromým vlastnictvím a posléze zřejmě posléze i nad celým ekonomickým systémem. Třešničkou je, že by ničeho nedokázali bez pomoci muslima (dalšího symbolu ohrožujícího naší západní civilizaci), který se pro jejich úspěch dokáže obětovat. Zní to asi legračně, ale tak to v tom filmu je:) ()

Kingjiri

Je pravda, že snímek působí občas poměrně lacinym dojmem (výprava, kulisy apod.) a příběh je jasný béčko (byť se sympatickym oldschoolovym nádechem a slušnejma hláškama). Jenomže koho tohle vlastně zajímá, když se konečně sešel Sly a Arnold v hlavních rolích v jednom snímku? Navíc je fajn vidět, že si oba borci natáčení užívali a i přes svuj důchodcovskej věk ještě uplně nepatřej do starýho železa, takže je šance, že pár akčních snímku ještě natočej. Jsem přesvědčenej, že stejně jako já, Plán útěku zkounou předevšim fanoušci těhlech dvou ikon akčního žánru a už před projekcí budou mít jasno, že je film prostě musí bavit, čtyři slabší hvězdy. ()

ozeki

Nejsvižnější, nejzábavnější a nejakčnější útěk z vězení, co jsem kdy viděl. Scénář se drží hesla "V jednoduchosti je síla" a dělá dobře. Stejně by se mu v souboji se Slyem a Arniem nepodařilo zvítězit. Tleskám jejich "topornýmu" herectví a přeju si, aby se tahle topornost rozšířila mezi další generace herců. Úsměv na tváři jsem měl vykouzelný častěji než u kdejaký rádoby komedie. ()

Stíba

Tahle dvojice nikdy neomrzí a tohle se jim opět povedlo. (Kino Benešov - 2. 11. 2013) ... Po několikátém shlédnutí zvyšuju na 5* - skvělá útěkovka, která baví od začátku do konce a legendární dvojice je tu jako třešnička na dortu. ()

PEZ

Kto by tomu veril, ze az v roku 2013 sa regulerne stretnu na platne Sly a Arnold (Expendables nepocitam, kedze tam mal Schwarzik iba cameo role). Fanusikovia o tom snivali v 80. rokoch, potom v 90. rokoch, aby po roku 2000 uz nikto takemu spojeniu neveril. A pritom stacilo pockat kym budu mat tieto akcne legendy viac ako 65 rokov. :) Je preto o to viac fajn, ze Escape Plan je vo svojom zanri vydareny film a fanusikovia oboch veteranov nebudu sklamani. Je pravda, ze sa nejedna o ziadny revolucny zasah do kinematografie, ale to ani nikto necakal. Mame moznost vidiet akcnak, trochu krimi, zopar vtipkov a vyvazenu kooperaciu medzi borcami. Je skvele, ze sa pridal v hrani aj Arnold, ktory sa role zhostil naozaj schuti a bolo radost sledovat kazdy jeho uskrn. Nedalo sa nevsimnut, ze sa obaja na tento film fyzicky pripravili a patricne dali do formy - rozhodne ich vyssi vek na nich badat az tak nebolo. Zapletka tiez obstojna, napatie a napady ok, takze u mna prevladla spokojnost, zabavil som sa a trosku mi to pripomenulo tie pekne akcne 80. roky (snad jedina pozitivna vec z danej dekady). ()

Hartigan

V jednom vězení se sešli dva největší bouchači minulého tisíciletí a dělají opět kolem sebe randál. Stallone si hraje na inteligentnějšího Michaela Scofielda z "Prison Breaku", Schwarzenegger se ocitl v jedné ze svých lepších poloh minulých let, ve které nepůsobí ani tak unaveně, jako tomu bylo třeba v "Konečné" a s kulometem mu to vždycky slušelo. Pak zde máme ještě Caviezela, co nepřekáží a za mizerného padoucha bych ho taktéž neoznačil. V podstatě tak vznikla slušná akční záležitost, která milovníky žánru ještě dokáže zahřát u srdíča a dá jim tak příležitost zavzpomínat na staré časy. Za mě se jedná nepochybně o lepší výsledek, než kterého se nám dostavilo u druhých nabubřelých "Expendables". 70 % ()

Peat

Menší spoiler: Scéna na pláži. Stallone totálně vyždímanej, tisíce kilometrů od domoviny. Arnold mu nabízí odvoz. Stallone odmítá s tím, že si vše zařídil sám (to by mě zajímalo jak). Střih, Stallone je veselý (veselý posvém, Sylvester se za 115 minut usměje celkem nulakrát) a spokojený doma. Vysvětlení žádné. Nechápu, nerozumím – totálně přihlouplá scéna. Ne, není to scéna klíčová, ale podobných podivností je v Escape Plan víc. Jinak šablonovitý, kýčovitý akčnák s docela gulášovitým scénářem. ()

Petyas

Zajímavé, nápadité, konečně ti dva spolu. Mělo to sice scé chybičky a nedokonalosti, ale nic zásadního. Dobré je, že až do konce člověk neví co a jak. 70% ()

moviechecker

Žiadne veľkolepé efekty z ktorých Vás budu bolieť oči, žiadne superstroje či superhrdinovia, ale naopak stará dobrá klasika, ktorá nikdy nesklame a vždy pobaví. Dedkovia sa na dôchodku dostávajú do super formy :-) ()

Tryman

Je zajímavé, že ve všech amerických filmových věznicích s maximální ostrahou jsou vězni převážně dobráci od kosti. A s největším "hajzlem" ve věznici, který se vás snaží zabít na potkání, si stačí chvíli popovídat a hned je za vás ochotný položit život. Ten film nebyl vyloženě špatný, ale jedno shlédnutí mi stačí a už se k němu nemusím nikdy vracet. ()

bararich8

Dobrá podívaná, kterou kazí obvyklé chybky v této kategorii. Chválím poměrně neokoukanou příběhovou myšlenku. Taky se do filmu podařilo dostat známé tváře a hlavně ústřední dvojka je hodně povedená kombinace. Většina filmu je naprosto v pohodě a dobře se na to kouká, problém nastává hlavně ke konci, kdy během 5 minut nastává víc posunu v ději než v předchozích 90 minutách a to nepůsobí moc dobře. Také tam máme některé oldschool kousky, které se do takovéhoto filmu nehodí, ale budiž. Nejvíce mě však štvalo, že Ray Breslin ví naprosto, ale naprosto všechno. A to ze všech myslitelných vědních oborů, což v mnoha případech působí přinejmenším nedůvěryhodně (přiběhne do strojovny a ví přesně co má kde zmáčknou, kde otočit klíčkem... atd.). I Watson od IBM by mohl závidět. Kvůli tomu "jenom" 4*. ()

Torgal

Sly s Arnoldom konečne prestali parafrázovať svoje staré bijáky a natočili niečo nové, čo celkom obstojne funguje aj samo o sebe. Schwarzík tu vyzerá tak dobre, že skoro ani nevadí, že na na prvú poriadnu spoluprácu týchto dvoch ikon 80-tych rokov sme museli čakať až do ich dôchodcovského veku. Tento film je samozrejme čisté béčko s naivným scenárom, no pozerá sa naň dobre. Klasika sa z neho ale nestane. 6+/10 ()

redwik

Človek filmy, v ktorom hrá Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger (alebo im podobní herci) nesmie brať vážne. Napríklad pri takom Expendables som na všetkú realitu nachvíľu zabudol, a užíval som si akčné scény s nadmerným množstvom výbuchov. Tu to bolo presne o tom istom, pričom zápletka mi prišla možno ešte kus pútavejšia. Keby tak Hobbesa hral Ralph Fiennes, tak by to bolo ešte lepšie. Ale aj bez neho sa na film dalo pozerať. Aspoň som si spomenul na staré dobré časy, keď v telke bežal MacGyver. Sylvester Stallone - Ray Breslin /:/ Arnold Schwarzenegger - Rottmayer /:/ Jim Caviezel - Hobbes /:/ Faran Tahir - Javed /:/ Amy Ryan - Abigail /:/ Sam Neill - Dr. Kyrie /:/ Vincent D'Onofrio - Lester Clark /:/ Vinnie Jones - Drake /:/ Matt Gerald - Roag /:/ 50 Cent - Hush /:/ Caitriona Balfe - Jessica Miller ()

dalziel

Pominiem dvoch hlavných hrdinov ,má film fantastické obsadenie aj pri vedlajších postavách.Bohužaľ nič z tohoto potencialu sa nevyzužilo.Pri stopáži 115 minút sa režiserovi nepodarilo priblížiť sa ku akejkoľvek postave trocha bližšie.Okrem dvoch mechanicky chovajúcich sa Terninatorov film neponúka viacmenej nič zaujímavého.Za zmienku stoja len Arnoldove hlášky a vtípky.Za vynikajúcu však považujem Arnoldovu scénu v jeho rodnom nemeckom jazyku.Pochybujem že niekedy predtým povedal v nejakom filme toľko slov za minútu ako v tejto jednej scéne.Paráda. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)