Modrá laguna

• USA The Blue Lagoon (více)

Slavný a ve své době skandální film, který těží z oblíbené robinsonské tematiky a nádherné přírody tichomořských ostrovů, je adaptací viktoriánského románu Henryho de Vere Stacpoolea. Vypráví romantický příběh, jehož hrdiny jsou dvě děti, Richard a Emmelina. Ty s lodním kuchařem Paddym Buttonem jako jediné přežijí ztroskotání zaoceánské lodi a zachrání se na opuštěném tichomořském ostrově, který se pro ně na dlouhé roky stane novým domovem. Starý námořník sice zemře, když na břehu najde vyplavený soudek s rumem a poněkud to přežene s ochutnáváním, ale předtím ještě naučí děti, jak na neobydleném ostrově přežít. Naštěstí jde o nádherný kout země, plný ovoce a obklopený mořem, bohatým na ryby. Roky plynou, malí trosečníci dospívají a jejich vztah se postupně mění v lásku, z níž se po čase narodí syn, který dostane po kuchaři Buttonovi jméno Paddy. Když však Richard objeví stopy po hostině lidojedů, kteří na ostrov přijeli ze sousedního ostrova, začne v něm zrát odhodlání ostrov kvůli bezpečí svých blízkých opustit... (TV Nova)

MissSimm

Musím říct, že mě tak nízké hodnocení překvapilo. Možná v tom má zase prsty ta zatracená nostalgie, ale podle mě je to krásná netradiční romantika. ()

chlebos

Když jsem byl malé dítko byl to pro mě erotický zážitek na hodně nocí, ale včera jsem nemohl pochopit co se mi na tom tolik líbilo... Možná překrásná příroda a skvělá hudba. ()

Armin82

Jedna z nejslavnějších romantických záležitostí 80tých let...ta atmosféra má něco do sebe,ta nevinnost a čistota celého příběhu mě chvílema i dojala a Brooke Shields byla kus :) ta hláška,,cejtim něco divnýho v břiše´´ je fakt kultovní,hehe ---> 70% ()

danny_21

Klasický snímek, pamatuju se, jak nám ho pančelka pouštěla jako osvětu v rámci sexuální výchovy v sedmé třídě na ZŠ :-) Docela originální námět s krásnými scenériemi fauny a flóry Tichomořského ostrova, které se povedly krásně nasnímat kameramanovi. No na dvoču a s mladou, polonahou Brooke ráchat se do lagunyto bych tam hnedle zajel - 45 % ()

Likan7

Nebýt těch hezkých záběrů oceánů a živočichů kolem, byl by ten film nejspíš nekoukatelný a tak o 30 minut kratší. Příběhově je to totiž příšerná břečka a dramaturgicky něco tak odpornýho, že divákovi nad tím zůstává rozum stát. Stejně tak nad tou manikúrou, kterou Brooke Shields během let na ostrově má. Kdyby si kamera ohlídala alespoň takovou elementární věc. Je to dost úchylný a pocitově šíleně dlouhý. Od odpadu to zachraňuje jen ta příroda. ()

Tamdydam

Nejsem si úplně jistý objektivitou svého hodnocení, protožě krása Brooke Shields mi možná trochu zatemnila mozek. Tak jako tak se mi to ale líbilo a to je hlavní. Coby pohádka pro citlivé a vnímající dospívající to nelze než doporučit PS: Jak by řekla Mirka Spáčilová: " Sice kýč, ale k sežrání" ()

xenopus

Když mi bylo třináct, tak jsem z toho docela uchvával, teď, když jsem starší, rozumnější a méně nadržený :-), beru to jinak. Zajímavý příběh odehrávající se na pohádkové lokaci a na dobu vzniku slušná porce erotiky. No a to je vlastně všechno. A protože znám dobře Southpark: Peklo na Zemi, tak se nemohu ubránit smíchu z veselé příhody z natáčení, kterak si Brooke Shieldsová uprdla. :-) P.S.: Souběžně s tímto filmem se dá sledovat i fotbal. ()

Magoor

Nádherný snový film o poznávání sexuality mezi dvěma mladými lidmi v překrásném prostředí tichomořské laguny, kteří nevěděli a neměli zkušenosti, protože jediný kdo jim je mohl předat byl obhroublý starý námořník, který zemřel dříve než na tuto školu života byli připraveni. Nechápu nízké hodnocení, protože tento film skýtá mnohé... . ()

Judy24

Kdyby tam nebylo to moře, byl by to odpad jak vyšitý. To vám vážně nikomu nepřipadá divná ta incestní láska? Mně z toho běhá mráz po zádech. ()

Megynka

Je to nádherný film a v době jeho vzniku to byla jistě úchvatná perla v moři. Mezi filmy, které jsou dnes se jistě ztrácí, rozhodně mu to ale nebere na kráse a originalitě. ()

Scraffy

Mne sa to celkom páčilo. Romantika prijateľná, obsadenie super autentické a výprava krásna. Čo viac si priať od podobnej blbinky, veď tu nejde o nič prevratné, len o chvíľkové zabavenie. ()

kyjo

Na jednu stranu naivní, na druhou stranu ale v některých ohledech poměrně realistický a naturalistický. Řekl bych že i výrazně víc, než většina pozdějších filmů a seriálů v tomhle žánru. Otevřeně se poprat s problémama dospívání v prostředí, kde jediný spojení s civilizací tvoří pár fotek, bylo hodně odvážný už na tehdejší dobu. Témata jako masturbace, menstruace, porod, a další "živočišný" záležitosti, jsou dnes možná ještě větší tabu, než tehdy. 53% hodnocení za mě ukazuje, že lidi dnes spoustu věcí neumí docenit. ()

Maxmilian

Brooke Shields a Christopher Atkins nám ukazují soužití dvou lidí na pustém ostrově. Na ten se dostanou po požáru lodi. Jsou zde od útlého věku, přes dospívání až po dospělost. Docela zajimavě zpracovaný vývoj vztahu mezi dvěma opačného pohlaví. To vše je zabaleno do nádherné přírody, která se již jen tak nevidí. Samozřejmě je většina věcí příliš zveličována, ale to neubírá na příběhu, který je zde předveden. Brooke Schields zde odstartovala svou filmovou kariéru a otevřela si dveře do Hollywoodu. Jako začínající herečka zde předvedla slušný výkon. ()

Mykhaluu

Oni byli sourozenci?!? Ještě, že jsem si přečetl komentář od Mischka.. :-D :-D To už jsem si nepamatoval... ale že to byl videohit předrevolučních přehrávačů Orion z černé burzy a VHS rekordérů Avex z Bratislavy, a že děvčata byla romanticky dojata, to teda pamatuju... A myslím, že se to nakonec líbilo i klukům... ;-) ()