BlackJoker

Ahoj, já jsem Brent.. ..Těší mě, já jsem "?" no kdo vlastně? hmm? ..po celou dobu filmu se vlastně nedozvídáme nic nového dokonce i o hlavních postavách zjišťujeme jen pár očividných věcí, postavy nejsou nijak podstatně rozvijeny, Hawke je představen jako totálně vypatlanej naivní pitomec co umí dobře jezdit a Selena zase v jednu chvíli vystupuje jako superchytrá velká holka a záhy je z ní naivní ustrašená holčička co chce domů za tatínkem, o dalších postavách vlastně vůbec nic nevíme, je tu jen ten "super záhadnej" hlas z telefonu kterej působí jak kdyby na druhý straně seděl nějakej super retardovanej jedenáctiletej fakan hrající si s máminým telefonem, pak ještě upravený super auto které sráží ocelové sloupky a bez škrábanců vyřazuje jedno policejní auto za druhým.. Prostě všechno v tomto filmu je strašně ale stašně přehnaný nebo trapný.. dialogy musel vymýšlet nějakej kretén co je zvyklej je dělat k nějakým animovaným pohátkám z Jetixu, poslední tečka je velmi slabí a velmi jednoduchý děj.. Film celkově tak 5-10% jen kvůli Seleně (které fandím) a Ethanovi (kteří bohužel oba v tomto filmu dost přehrávaj) neházím do odpadu.. Jestli chcete ztratit hodinu a půl svého života nad něčím zcela zbytečným, pak doporučuji tento film.. :) ()

STiG24

Záleží jen na tom, co od filmu očekáváte. Já očekával, že při hodnocení filmu 46%, zde na ČSFD, se na trase Praha-Brno podívám na parodii Need for Speed, s pochybným obsazením a nulovou zápletkou - tudíž mé očekávání bylo velmi nízké. A jakmile si postavíte laťku příliš nízko, i slabší výsledek je pro Vás výhrou. A jakkoli jsem, jakožto technicky vzdělaný, člověk zatvrzelý odpůrce arkádového stylu NFS nebo Fast & Furious, Getaway byla zajímavější podívaná. Samozřejmě ve filmu každý najde šablonu "road movie",Shelby Mustang I. generace sice už taky není nejnovější stroj, ale (naštěstí) po něm scénáristé nechtěli víc, než sjet schodiště, a neudělali z něj nezničitelné skákající tanky, zobrazené ve výše uvedených snímcích. Selena Gomez se konečně nejeví tak otravně jako na Disney Channel, ale scénář z ní opět tvoří jen rádoby-sexy génia. Co mě ale opravdu dostalo, byla cca. 2-minutová sekvence pronásledování městem z pohledu nárazníku, žádná hudba, žádné efekty, prostě rychlost, ocel a pneumatiky - naposled snad ve Vanishing Point. Film má jistě spoustu chyb a přešlapů, ale 46%... ()

BR23

Mám veľmi rád závody. Selenu považujem za jednu z najkrajších báb (top 5) na svete ( a veľmi som si prial aby sa mi tento film páčil, ale... Niektoré momenty ktoré mi zabraňujú tomuto dať plné hodnotenie: ked hliadka svietila do temných uličiek, tak na pravo zasvietili svetlometom, a na ľavo (kde sa hl. hrdinovia ukrývali) iba obyčajnou slabou baterkou- tendenčné To znova ukradnutie vlastného auta Selenou bolo strašne divné, ved akože prečo to že je to auto jej povedala až neskôr, byť to na jej mieste a mám tie možnosti (pištol) okamžite by som chlápkovi povedal- vypadni z môjho auta. ,,Môjho,, nie? A nie iba ,,vypadni z auta,,...-zavádzajúce. Ked sa Selena začala hrať s tým iPadom ohľadom signálu a kamier, prepáčte ale to som sa musel začal neveriacky smiať. Jaká blbosť. Tie dalšie podobné technologické vecičky čo robila, vrátane tej elektrárne kde sa napojila na...?... aby zavolala pomoc... ? Ona musí byť špičkový ajťák, ked hento dokáže. A tie neuveriteľné Selenine dedukčné a spomínacie schopnosti ohľadom práce jej otca. To s tým výpadkom/výbuchom elektrárne a potom osvetlené mesto- no dajme tomu že to šlo na záložný generátor. To s tým nezničiteľným autom- myslím že tam spomínali že je špeciálne tým záporákom obrnené. To by sa ešte dalo prekusnuť. Hej, a neviem možnože pozerávam príliž veľa filmov a hrajem mnoho hier ktoré sú možno nereálne, vyvedte ma z omylu ale polícia nepozná EMP strely, zátarasy (nielen ku koncu filmu), vzdušné sledovanie, alebo aspoň obyčajné ostnaté pásy? Scéna v garážovom parkovisku: motorkái-zlodeji strieľajú na policajtov a policajti strieľajú na zlodejov. Motorkári zabijú všetkých policajtov ale policajti ani jedného motorkára. atd atd. Policajti a ich autá tam boli naozaj len ako otravné mušky, ktoré neublížia a je ľahké sa ich zbaviť/zabiť. Hláška z filmu: ,,Nemúžu uverit, že to vyšlo,, - no presne toto, nemôžem tomu uveriť ani ja. Hláška z filmu: ,,Musím pro ní,,- ,,Pospješ si, bud opatrný,,- WHAT? o.O A čo takto cikať alebo kakať? Nič? Netreba? A to dolapenie ,,zloducha,, v aute, autom,... :D to fakt? :D A na konci ten odrb... to FAKT? šecko riskovať len koli... čomu? posmeleniu svojho závodného idola ? :D nééé, toto už nevládzem brať vážne :D WTF ? Celkovo film bol ehmm... rozpačitý, naivný a tendenčný. No aby som len nehejtoval tak napríklad tie zábery pri 1 hodine a 15 minúte- ,,first person,, z kapoty von, bol dobrý nápad. Takže 2/5... 1 za auto/závody/naháňačku a 1 za Selenu (hoc to nehrala príliž dobre ale vyzerala ako vždy, super) ()

machopoltar

povedal som si ze budem pisat len recenzie na filmy ktore su podla mna dobre, pretoze kazdu snahu treba ocenit a kritizovat je hadam to najlahsie na svete,,,,,ale,,,kua myslel som ze rozjeb... telku,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tupe ,hlupe,,dementne,,,suche,,,bezcharakterne,,urazajuce,,zbytocne,,najodpornejsie auto nahanacky ake som videl,,nekonecne Bckove herecke vykony gomezky,,rozhovor medzi nimi je tupost sama o sebe,,,som v soku ze sa na to e.hawke dal,,,ach,, ()

ma2sko

Solídny herecký výkon Shelby GT. Zvyšok Need For Speed v reálnom živote doplnený stereotypnými naháňačkami bez celkovej pointy. Na cestu autobusom ale akurát. ()

milous11

Závod s časem mě úplně dostal popravdě, včera jsem ho viděl poprvé a od začátku do konce filmu, jsem u telky seděl zařezanej jak ve školní lavici :-) chytrý film, dobře propracovaný, moc super kamerové akční snímky a celkově to do sebe vše zapadlo s krásnou a drsnou Selenou, ta se do filmu opravdu hodila, jako nějaká frajerka co má prachy, opravdu super film a jsem rád že takových super filmů dnes ještě vůbec se dělá, vedle těch komiksových blbostí. tak že u mě palec hore :-) ()

Alagaesie

Aneb jak se nechat řídit magorem, co má na mušce vaše blízké. Tohle byl celkem psycho film - ve všech smyslech slova. Přišlo mi, že ten sledující šílenec chtěl zabít 3 lidi. Námět jak obšlehlej od J. Schumachera. Nemůžu si pomoct, Jestřáb mi něják připomínal Paula Walkera (fyzicky - Walker byl jinak super herec). Plán toho volajícího zmrda vypadal neprůstřelně, ale Magnumova hackkámoška taky zjevně nepodstoupila totální lobotomii. (Tu podstoupil člověk, co se staral o dialogy). Dobrá byla scéna s kufrem. Napadení v autě byla zajímavá, ale celkem rozumná taktika. Astur (jestřáb) přišel o navigaci i kameru - to je pech, jestřábe. Závěr byl skoro bych řek předvídatelnej. Getaway zaujal. ()

dendev odpad!

Tento film jednoznačne zaraďujem do svojho rebríčku NAJHORŠÍCH FILMOV, AKÉ SOM KEDY VIDEL. Nie, vážne, v tomto filme sa naozaj žiadne pozitívum NENACHÁDZA. Príbeh je primitívny, hercom sa očividne hrať veľmi nechcelo, alebo to proste nevedia, chémia hlavného dua je nulová a celková interakcia medzi postavami je veľmi, veľmi slabá. Akcia je TRAGICKÁ hneď z niekoľkých dôvodov - neschopný režisér, roztrasená kamera, tma jak v riti.... Ak tento film niekto naozaj považuje za ''fajn oddychovku'', tak naozaj pochybujem o jeho filmovom vkuse. 5% ()

Jirkacek

Snímek Závod s časem z roku 2013 jsem si koupil v říjnu 2019 na blu-ray disku, aniž bych jej předtím viděl, což bylo přesně opačné chování. Obvykle se totiž nejdříve na filmy podívám a pokud se mi nějaký hodně líbí, tak si jej teprve pak koupím v modré krabičce. Občas narazím i na nějaký průměrný film za výhodnou cenu, který poté putuje do mé sbírky, ale opravdu málokdy to risknu a koupím jej rovnou. Závod s časem mne možná zaujal svým názvem, který sliboval napínavou akční podívanou a také hercem, jenž ztvárnil postavu hlavního hrdiny. Tím byl Ethan Hawke, který si zde zahrál automobilového závodníka Brenta Magnu, jemuž hned na začátku filmu unesli manželku Leanne (Rebecca Budig). Stalo se tak bez nějakého dlouhého úvodu, režisér Courtney Solomon nás rovnou hodil do téměř nepřetržitých automobilových honiček ve sportovním voze FORD SHELBY Super Snake, v němž celých 90 minut trvání filmu Brent jezdil. Plnil tak úkoly, které mu diktoval přes telefon v autě hlas neznámého muže (Jon Voight) , jehož totožnost a úmysly jsme se dozvěděli až na konci filmu. Právě to jsem ale považoval za velkou slabinu tohoto filmového díla, neboť jsem během zběsilých honiček netušil nic o důvodech záhadného muže, který přikázala svým mužům aby Leanne unesli. Navíc Brent Magna již se závoděním skončil a se ženou v bezdětném manželství začal pro mne trochu nepochopitelně žít v hlavním městě Bulharska Sofii. Právě v ulicích tohoto města Brent podnikal své honičky mezi ním a místní policí, která tady přišla snad o celý vozový park. Zajímalo mne, kam to celé povede, protože jak důvody tak totožnost muže na telefonu byla dlouho nevysvětlená. Brent však musel plnit za volantem čím dá těžší úkoly, třeba rozbít v parku autem vánoční výzdobu, jezdit na kluzišti mezi spoustou bruslařů či se zbavit během dvou minut zástupu policejních vozů a to všechno jenom proto, že by jinak únosci jeho ženu zabili. Naštěstí jeho auto bylo pancéřované a vybavené spoustou technických vymožeností. Po splnění jednoho z úkolů vtrhla do auta mladá hackerka (Selena Gomez), která na něj namířila pistoli a řekla mu, aby si vystoupil, neboť Ford byl jej vůz předtím, než jí byl před pár dny ukraden. ˇunesce vše sledoval kamerami v autě a přikázal, aby nevystupoval a naopak, aby si mladá dívka nasedla a od té doby jezdili po ulicích spolu. Pak vyhodili do vzduchu elektrárnu a jako poslední úkol měli odjet do banky, kterou vlastnil otec mladé dívky. Tady na ně však čekalo opravdu hodně policistů a tak mne zajímalo, jak vše dopadne. Celý příběh teprve mířil do svého rozuzlení, které už prozrazovat nebudu. Po uplynutí 90 minut jsem si uvědomil, že jsem právě viděl jeden z nejakčnějších filmů s automobilovými honičkami, v němž bylo fakt jen málo pauz mezi nimi. Přesto se nadá říct, že bych byl úplně nadšen, neboť jsem pořád nechápal proč se tak děje a také mi vadila neustálá změna pohledu kamer a souvislý záběr bylo hodně těžké najít. Škoda, protože jinak to mohl být ještě lepší film, který by se dal srovnat s jiným nazvaným Srážka. Ten se mi však líbil víc a jemu jsem dal dokonce plný počet cípatých. Závod s časem sice nebyl nějaký velký propadák, jak by mohlo napovídat nízké hodnocení zde na ČSFD, ale i tak jej hodnotím spíše průměrně, i když investice do modré krabičky nijak nelituji. Suma sumárum, Závod s časem ode mne dostal tři závodní hvězdy ***. () (méně) (více)