Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Majklkm

Tak trochu jsem jen nepochopil, jak mohli policisté, v tak krátké době, zjistit (bez jakýchkoliv testů a vyšetřování), že červená agera, kterou na konci řídil Tobey, způsobila před dvěma lety nehodu, při které zemřel jeho bratr a že ji zrovna, v onen osudný okamžik, řídil Din Brewster!?? To dokáží snad jen chlupatí v USA :) ()

DannyVlk

Nuda, nuda, nuda.. Sice mám rád pohled na nadupané káry a když už se tím film honosí, tak to opravdu splnili, ale v rychle a zběsile to umí mnohem líp podat, ikdyž mají větší šunky než tyhle supersporty.. Celý příběh je trošku postavený na hlavu a hned zezačátku je vám jisté, že ten přitrouble se usmívající chlapečet umře, protože se v autě ani nepřipoutá a pořád se tak blbě tlemí a co hůř.. v autě které má zrychlení takové, že vám pinďoura zatlačí zpátky do těla, sedí pořád v předklonu... vážně? Abych to shrnul tak pro mě nesympatičtí herci (opravdu byl výběr kladné čtveřice strašný) si sednou do sympatických autíček z čehož jsou výsledkem děsně nudné scény "dělání řízení" (takovéto hýbu volantem ze strany na stranu, ikdyž jedu rovně) plné zvuků motoru za absence nějaké pořádné filmové hudby. ()

njuska

Celý film působí velice lacině ("béčkově až céčkově"). A ani český dabing se bohužel vůbec nepovedl. Škoda. ()

J.Gotti

Tak snad jen Ty krásné evropské auťaky mě nadchly. Herce bych vyměnil snad všechny. Trapné scény s navigujícími 5. helikoptérami mě u tohoto "Thrilleru" až rozesmáli. Nejsem fanouškem této hry, ale asi kdybych byl, tak jí přestanu hrát. ()

Allein4 odpad!

Naprosto nesympatický Aaron Paul v roli, která mu vůbec, ale opravdu Vůbec nesedla. Ta jeho hra na drsňáka byla přímo bolestivá. To celé doprovázeno naprosto bezduchým dějem bez jakéhokoliv napětí. A tvůrci úplně zapomněli, že se sem tam do filmu dává i nějaký ten humor. No, volně přeloženo - větší nudu jsem už hooodně dlouho nezažil. A že hlavními hrdiny jsou kryplové, co jezdí na silnicích jak pomatení, vůbec jim nevadí, že lidé kvůli nim umírají (až na jejich spolukriminálníka), to je tedy vážně skvělý vzor. ()

Jartian

Prevtelenej Ed Wood se nam vratil a privezl s sebou tucet mladejch emo-nehercu a pomatenych tranformers-scenaristu. Spolu se pustili do velkolepeho dila a voala vznikla takova pekna autokinderemofekalsracka. PS: ocenuji herecky vykon predvsim hercu Bugatti, Lamborgini a Koenisseegggg... ()

schindler

Nepamatuju si kdy mě naposled tak nesedl hlavní hrdina. Aarona Paula znám jen ze seriálu Perníkový táta, kde mě jeho role vychcanýho drogovýho dealera sedla. Ale zde i když nosí přiléhavé bílé triko nebo koženou bundu a hází okolo sebe namachrované pohledy, nevěřím mu ani slovo. A těch pár nabušených efektních záběrů z automobilových honiček to nezachrání. ()

ko.mi

To je tak blbej film, až to bolí... :D Příběh je rozporcovanej jak kuře a člověk do poslední chvíle neví, o co vlastně jde. "Herci" tam nejsou, jen debilně koukající a upovídaný, totálně nezáživný cosi. Čas letí ve filmu takovym zpusobem, že to ani nestíhaj vysvětlit. A supr dupr řidiči fakt parádních kár? Vždyť za volantem sedí v takový poloze, která je vídána u dedů a babiček ve fáčku cestou na hrbitov. Ani chvíli z celý uplně neuvěřitelně dlouhý stopáže jsem si neřekl, co neřekl, neprolítla mi hlavou myšlenka "co se asi teď stane, jak to dopadne?!" Jako celek je to strašný. Tohle přece nemužou ocenit ani gemleři série NFS, protože toho pořádnýho závodění tam je taky pramálo... Jedna hvězda za to, že jsem to vubec dokoukal, ani nevim proč... hm ()

Snakefinger

Natočit film podle byť veleúspěšné počítačové hry je vždy průšvih. Dějově se nic neděje, tak se to honí na efektních záběrech. Nevím kolik jich tady bylo ale vzpomínám si na jeden jediný (tu první dramatickou bouračku) a pak už nic. Tma. Předvídatelný konec zvonec. Hru budu ale hrát dál, i když smysl tohohle dílka mi uniká, ale jak to tak bývá své obecenstvo si to určitě najde. Když to tak ale vezmu tak každý akční film má lepší automobilové honičky než tohle veledílo. ()

zeromen

Rychle a zběsile má dost silnou konkurenci. Čekal jsem že to bude brak, jak bývají filmy podle her ale ono ne!!! Zatím nejlépe s filmovaná hra jakou jsem zatím vyděl. Doufám že brzo bude pokračování. A ten mustang, promiňte začínám znovu slintat. :-) ()

xenon96

Průměr který ani maličko nemá na žádný díl Rychle a zběsile. Film na který jsem se docela těšil, ale zklamal mě. Super byly asi tak auta a pasáže na začátku kdy jsem si poslechl zvuk pořádných MUSCLE car. Jediné co mě asi drželo u obrazovky byla Imogen Poots a zvuk toho dokonalýho Mustanga. /50%/ ()

StanleyVanH

Tak abych to shrnul, nejdřív jsem myslel, že to bude klasická závodní kokotinka jako podle hry, no a nakonec se to vyvrbylo v perfektní závodní film se super napínavím příběhem plný euforie. Nejen sympatičtí herci, nejen super auta ale dokonce několik povedených scén na které se ještě jednou někdy rád podívám. Klidně bych bral pokračování, s rychle a zběsile to nemělo nic společného, super 95%, mínus dávám za tu strašnou depresivní hudbu ale to je detail. ()

ledofredo

když to budu hodně, hodně, hodně, střízlivě hodnotit tak mi pořád vychází film Titanic ale novodobě s rychlejma autama v hlavní roli a ne normální příběh natočenej podle počítačový hry. Kdyby tam nebyla ta ženská role a příběhy by byl směrovanej jinam asi by film ve finále působil jinak než jak dopadnul. Hned po pár minutách je jasný jak se to celý bude odvíjet potěch nekolika scénách co připomínaj hru bylo jasný že se to upne jiným směrem. Čekal jsem od toho mnohem víc než název filmu nabízí, několik záběrů ze hry tam je ale to je asi všechno, kdo chce romantiku na kolech kde na konci vítěž bere všechno např. auta v hodnotě několika statisíců až miliónů který jsou rozsekaný po okolí tak proč ne, ale se hrou to má hodně málo společnýho, jsem hodně sklamanej. ()

svist10

Na rozdíl od režisérova minulého počinu (Act of Valor), v Need for Speed tentokrát účinkují herci. A je to zatraceně znát. Kdo má být sympaťák, je sympaťák, a kdo nemá... Inu, ten není. Dialogy tentokrát netahají za uši (a docela se vytáhl i český dabing), přesto ani NfS není film, u kterého je dobré mít zapnutý mozek. Logika s fyzikou si zabalily buchty a šli na vandr, takže pilot může létat v libovolném stroji, jaký je zrovna potřeba (including ne-apache), auta nemusí respektovat zákony pana Newtona, a dopravákům nejspíš někdo amputoval mozek. Ale. To co zdobilo Act of Valor, dělá čest i NfS. Akce. Je svižná, přehledná, a je na ní dost znát, že v ní nelétají jedničky a nuly (vlastně jsem si nevšiml žádného CGI, kromě velmi,ale opravdu velmi nepovedeného kouře z vraku v závěru, navíc nechápu proč). A to obsazení. Ferrari Sesto Elemento a ostatní jsou sice hezká vozidla, ale hlavní roli má Ford Mustang. Místopřísežně prohlašuji, že je to nejkrásnější auto, jaké kdy bylo vyrobeno (SPOILER A jeho smrt v kotrmelcích jsem málem obrečel. SPOILER END). Suma sumárum je Need for Speed výživným a zábavným závodnickým flákem, a kdyby vzniklo pokračování, vůbec bych se mu nebránil. ()

camomilla

Cekala jsem vykradacku Ryche a zbesile, ale byla jsem prijemne prekvapena. Samozrejme az na ty pritazene sceny s auty. Copak nedokaze nekdo natocit film, kde by byly pouzity uplne normalni honicky? ()

MaximusMax

Scénář fakt ostudně hloupý, ale přesto napsaný tak, že jsem se během těch 131 min ani na chvíli nenudil. Vizuál sympaticky nedigitální. Koblížkovitý a necharismatický hlavní hrdina naštěstí vyvážen značně pohlednou a sympatickou Imogen Poots. ()

s7RanG

Příjemné překvapení. Skvělý vkus v autech, honičky nebyly přehnané. Proto palec nahoru. Děj o ničem, ikdyž ne tak triviální jak se dalo předjímat. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)