Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Desmond04

Od NFS nemůžete očekávat nějáké převratné dějové monstróznosti. Nesmyslné chování postav je zřetelné po celý film, ale o to tu přece nejde. Kdo má rád nadupané kárky, tak se bude uričtě tetelit blahem. Monoposty jsou brilantní, stejně jako jejich zvuková stránka. Film na oddychovku, nic víc od toho nečekejte. ()

ashtaar

Strašný herci hlavních rolí, blbá hudba, nic moc příběh...ALE ty auta... Takže vlastně dobrý. Na Fast and Furious to ale nemá ani zdaleka. ()

Ace.A.T.L.

Propařil jsem NFS dní a dní a tohle je něco, jako připomínka a potěcha pro oko. Člověk až chvílema cítí pod rukama klávesnici nebo volant. Rozhodně je to hodně kvalitní automobilovej film a myslím si, že to, co jsem očekával, jsem i dostal. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

v.indruchova

Sorry ale to má bý "rímejk"? Už jen "trajler" mě nudil a ti herci byli totálně nesympatický, jen užasnej Keaton by stál za to. Působí to na mě tak "vychrastěně"- hloupě. Proč? -nestrácela bych s tím čas. ()

OsuDNR

Sámotný názov film tu ma ukludňoval že to bude nádielka plná silných áut rachot motorov, pískanie pneumatík no z každého tam bolo len po troške. Ak ste zažraní do Fast and Furious tak len tažko to dokáže niečo prekonať. :) Pozerateľné ale druhý krát si to nepozrem :) ()

bonovox

Súhlasím s Pomom, ak by tento film prišiel do kín koncom 90-tych rokov, bolo by to možno aj za 5. V tomto období sa jedná len o slušný akčný snímok, v ktorom rýchle vozy pretekajú a všetci sa na tom zabávajú (aj keď tu ide miestami o život). Treba však uznať, že tvorcom sa slušne podarilo preniesť myšlienku video hry do podoby filmu. Na posledné časti FaFa sa NfS ale nechytá. ()

PatrikP4

Délka je nevýhoda tohoto filmu... Po hodině a půl jsem si říkal že musí být sakra konec a zjistil jsem že by zbejvá ještě 40 minut... Proto si myslím že zlatej střed je ideální... Imogen Poots a její užasný oči to neutáhnou samotný ty dvě hodiny a kousek... Aspoň se většina odehrává v autě a to je to co se NFS nedá vytknout... ()

Drakersss

Od Need for Speed jsem toho moc nečekal proto nemůžu být zklamaný ale naopak jsem nadšený. Samotné zpracování závodů je podle mého dokonalé a nemuseli by se za to stydět ani tvůrci Fast and Furious. Terčem kritiky je scénář ale mě přišel celkem originální a s hereckým obsazením jsem taky neměl žádný problém... no teda až na Imogen Poots né že by hrála špatně to vůbec ne ale ten charakter který hrála mi nějakým způsobem překážel. Celkově Need for Speed hodnotím kladně až na pár neduhů které jsou celkem zanedbatelné. ()

method1

No to je nebetyčný nesmysl. Jako obrovský fanoušek F&F jsem se na NFS těšil. A když jsem se k tomu dostal, nechápal jsem, co se děje. Vždyť ubohý mladík, jenž si dopřeje smrt v Koenigseggu chodí asi tak do deváté třídy! A ten prohnilák udělá něco takového, že mu v 250 kilometrové rychlosti ťukne do auta a bude tvrdit, že když se to stalo tak tam nebyl a všech tisíc řidičů, kolem kterých projeli, mu to potvrdí. Nechápal jsem od začátku do konce. Blbost, blbost, blbost. Ta hvězdička jde o osobě, která vymyslela to přivázání policejního auta na čerpací pumpě. To byla jediná chvíle, kdy jsem se smál, protože se objevila vtipná scéna a ne proto, že jsem takový ňouma a ten film si pustil. ()

Tomko87

Tri hviezdičky za značku NFS... Ono ani som nečakal najlepšiu adaptáciu hry. Jednak pri NFS sa bohvie ako nedá vystavať príbeh a mohlo to dopadnúť oveľa horšie . ()

brasek

Príbeh, akcia... áno, k tomu čiastočné napätie a máme trocha lepšiu oddychovku. Žiaľ... postava Kinga absolútne mimo, chýba logika a do očí bije hláška, že polícia našla chýbajúcu Ageru a tak sa dokázala vina Dina... wtf!? Autohavária v štáte NY nie je záležitosťou polície v CA a samotné auto nedokazuje kto kedy sedel za volantom. ()

Spevo

Pohodicke, co som cakal som aj dostal, servirovanie zavodnych scen v primeranych intervaloch, logiky malo ale to som ani neocakaval, chcel som zavody a sexy auta, a to sa mi dostalo, v rezii hry need for speed, takze spokojnost a urcite lepsie ako fast and furious, kde je to len o krutoprisnych pohladoch the rocka a scen ako z cobry 11 zkrizenej s toy story alebo inou rozpravkou ()

vandamator

Hodně průměrná akční jízda, srovnatelná žánrově s rychle a zběsile i když kvalitou mírně pokulhává oproti svému protějšku. Primitivní až idiotský scénář film sráží hodně nízko. Ale nic lepšího nikdo asi ani nečekal. ()

wdc

Zábavný film který bych doporučil všem kteří rádi americké filmy z prostředí rychlých aut. Mělo by vás to bavit. Tuning, cestování autem (Ford Mustang Shelby), ilegální závody, romantika. ()

PanPyzamo

Kdybych měl říct, který film je nejvíce underrated, byl by to Need for Speed. Opravdu nechápu to nízké hodnocení. Mě se film velice líbil. Úžasný příběh s vynikajícím soundtrackem a do toho závody, které byly nádherně natočené a celkově se podle mě film povedl. Opravdu si myslím, že byste měli tomuto filmu dát šanci, protože podle mě rozdrtil nové díly Rychle a zběsile. 8/10 ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)