Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Lubess.Knopp

Tak za prvé zapomeňte vše co jste viděly z trailerů a TV spotů...Nemá to absolutně co dočinění s příběhem. Kdybych srovnal každý první díl trilogie ,tedy 1. a 4. epizodu tak tato byla jednoznačně nejlepší . Šlo hlavně o představení nejdůležitějších postav , co a jak se stalo ,kde se všichni nacházejí . Abrams zvládl vše na jedničku,jediné co mě mrzelo je ,že Luke se neobjevoval na scéně tak jak bylo slíbeno .... Nu což Teďkom čekat jen 2 roky na další díl :D ()

stando76

Asi som mal priveľké očakávania.Chcel som odísť z kina natešený,unesený,prekvapený.Skôr som bol smutný z toho filmu.Opravujem komentár:Po druhej projekcii a so slovenským dabingom dávam plné hodnotenie.Treba to vidieť dvakrát.Je to fakt dobrééé. ()

Xiver

Prostě paráda! Film dobře navazuje na staré díly Star Wars a za to jsem hrozně rád. Před filmem jsem doufal, že dostanu pořádnou nálož hvězdný válek a to mi také bylo dopřáno. Můžete tam sice najít pár chybiček, ale já do kina chodím abych si to tam užil a vychutnal atmosféru toho filmu a za to tento díl dostává ode mě plný počet bodů, protože to stálo za to. Už dlouho se mi nestalo, že bych se ke konci snímku modlil, ať to minimální ještě hodinu pokračuje, protože se toho nemůžu nabažit. ()

tomycsfd

Na úvod upozornenie: nechoďte na predabovanú - slovenskú verziu. Verzia v 3D sa na Slovensku premieta iba v Slovenčine, čo bol veľký omyl. 3D efektov je ako šafránu, celé to bolo nejaké tmavé (ako keď máte jas na monitore nastavený na 10 percent) a dabing? Jedným slovom - hnus. Troma slovami - Zlo je teplé. Teda teplo pôsobí minimálne dabing (a v dôsledku toho aj vizáž) hlavného záporňáka ("syna"). Na SK lokalizáciu som si nedokázal zvyknúť ani po hodine. A teraz k samotnému hodnoteniu. Čakal som omnoho viac. A to som si kvôli tomu pozrel všetkých 6 častí za 1 a pol dňa. Celé to na mňa pôsobilo prvoplánové, humor detinský (možno spôsobené SK dabingom), dej predvídateľný a atmosféra taká nijaká (opäť možno spôsobené slovenským dabingom). Predošlé časti mali svoj štýl, pochmúrnu atmosféru v častiach, kde pôsobila DARK SIDE OF THE FORCE a najmä dynamiku a hlbší zmysel. Tu to bolo jednoducho bezduché, dej sa dá zhrnúť do troch jednoduchých súvetí. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, pretože som sa napriek negatívam nenudil a je to proste STAR WARS, len to nemalo kvalitu predošlých častí a vnímané nedostatky mohli byť spôsobené SK lokalizáciou. Čierny deň pre slovenský dabing. Musím si film pozrieť ešte raz v angličtine (po "vydaní" na internete) a možno prehodnotím hodnotenie. Ešte raz varovanie - vyhnite sa SK dabingu - horko to oľutujete. ()

Bublushka

Fuuuuha, to byla síla. Zprvu jsem se trochu bála, že to podělají, ale jak musím uznat... nebylo čeho se bát. Návrat do světa Star Wars se povedl a náramně. Ta atmosféra začala už objevením nápisu LucasFilms na obrazovce a pak to jen svištělo. Při zaznění prvních tónu známé melodie jsem nemohla jinak než zašvihat nad hlavou svým světelným mečem a doprovázena jásotem jsem plně nasála tu atmosféru. Bylo to tady. Konečně jsem se dočkala Starwarsek v kině. A stálo to za to. Už od začátku jsme vletěli do akce, příběh si nebral žádné servítky a nezačínal zbytečně přeslazenými a zbytečnými řečičkami, prostě nás hodil do vody, ať si plavem, podobně jako hrdiny. Ti byli do jednoho sympatičtí, i ti noví i staří známí pro něž jsem si dojetím neodpustila nejednu slzičku- bože, jak krásný ten návrat byl. A bylo to vše tak bezvadně přirozené- skvěli herci, musím uznat, někdy stačil jen jejich pohled. A když zazněly první blastery- byla jsem doma. Od začátku jsem kulila oči a jen si užívala. Vlastně filmu nemám co vytknout...teda vlastně jo... za to co udělal Kylo Ren a vlastně i scénáristi (nebudu prozrazovat, ale nemohu se z toho stále vzpamatovat), blbej hezounek, kterej je jen rozmazleným frackem, který si hraje na dědečka...zpráskala bych ho a ufikla mu tu jeho hezkou kebuli... Uf...film na mě zanechal fakt hodně a stále jsem tak plná dojmů. Příběh nebyl nejsložitější, ale pěkně plynul a i když byly některé části předvídatelné, nevadilo to, odsýpal totiž moc pěkně a té akce bylo tolik že o jednoduchosti příběhu nebyl ani čas přemýšlet. Neuvěřitelně se nemohu dočkat pokračování... snad budou pokračovat v najetém stylu. Star Wars se vrátily ke svým kořenům. Samozřejmě to na nejlepší díly ságy nemá, ale hravě to překoná některé ty slabší. Ono stejně nejde už moc vymyslet kloudnýho záporáka, který by měl na Darta Vadera, všichni se prostě jen vezou a snaží se ho napodobit a následovat...jinak by to asi ani nešlo. I tak ale příběh stojí za to a jsem opravdu ráda jak se to vyvinulo. Na tento zážitek dlouho nezapomenu. Děkuji... a zároveň jsem moc smutná... kdo viděl, ví proč :( Ale musím uznat že Lukovi ta léta prospěla, docela se na něj těším :) ()

ToRtiK

Hm - nebudem tu veľa písať aby som nespoiloval ALE! príliš veľa vtipných scén, príliš slabá a nevýrazná záporná postava a hodne slabý koniec. ()

Lazy87

V poslední době mám trochu problém ocenit velice kvalitní filmy, alespoň, podle ostatních recenzí. Se slzou na koutku musím konstatovat, že mě probouzející se síla moc nenadchla. Přijde mi, že si scénáristé vzali nějaké části z předcházejících dílů a namixovali je do kupy. Prostě jsem čekal víc, nějaké plnohodnotné pokračování. Ale abych na to jen neplival. Tak troche té nostalgie se člověk neubrání. při úvodních titulkách, v druhé řadě se zalomenou hlavou a prstama ulepenýma od sýrového popkornu jsem vrněl jako kotě. Navíc Daisy byla fajn. Jen mi to trochu přišlo jako ty dnešní young adult movie. Což mi je líto. Nasranej, ani nadšenej nejsem. A doufám, že tohle hodnocení změním. Jen ať to Mickey Mouse nezabije! ()

petr.mrazek

Možná ano, možná je děj lehce recyklovaný, ale má to něco do sebe. Han Sola jim neodpustím, ale jinak krásná podívaná. Fanoušci Star Wars rozhodně nemohou být zklamaní. Bylo tam vše, co ve Star Wars má být. Od milostného příběhu, přes sílu až po ničení mega zbraně. Konec mě lehce překvapil, čekal jsem, že tato scéna se objeví až v dalším filmu, ale bylo milé to vidět. Zpracování úchvatné jako vždy, herci úžasní - prostě Star Wars. Co víc dodat? ()

shtepic

Nechapu jak mnozi jen z vdecnosti, ze se "neco probudilo", sila to rozhodne nebyla!, mohou davat 4 nebo i pet * ??? Z meho pohledu rozhodne nejslabsi epizoda vubec! Nic noveho, nic prevratneho, nic co by mi rozproudilo krev v tele, proste bida od zacatku do konce. Nic, co by se dalo s prateli po premiere zhave probirat! Rutina, ktera mi svou pulnocni premierou tak akorat rozhodila biorytmus. Nenecham se opit rohlikem, STAR WARS byl vzdy pojem sam o sobe, ted v nove ere se z toho stal PRUJEM!!! ()

Macik1

Úžasné efekty, stíhací souboje, záběry katastrofických výbuchů a dalších akčních scén musely každého fanouška nadchnout! Méně už příběh… Dále nechápu, proč jsou na prvních místech uváděni známí herci ze starých dílů, kteří ve filmu vystupují sporadicky, zejména Luke (ten je na plátně několik minut, spíše vteřin). Klamavá reklama. Celkově pro mě zklamání. ()

Plainview

Zprvu jsem byl rád, že tvurci dopredu neprozradily zadny dej, nyní kdyz jsem film videl chápu, ze nebylo co prozrazovat. To co by se dalo nazvat dějem, je bohužel jen vykrádačka předchozích dílů ()

KcarlosK

Samozřejmě jsem čekal od Disney (pračka na peníze) a Abramse (totální diletant) něco průměrného, ale takovou tragédii vážně ne. Vykradený příběh prostě nestačil, on musel dokonce přesně kopírovat i některé scény. Příběh nula, logika nikde, herci průměr, záporák uplakánek a tak dále. Kratší bude si vypočítat klady. Daisy je koukatelná a BB 8 je roztomilý. Prostě totální urážka všech pravých fandů. Dokonce podezřívám Abramse, že scénář konzultoval s tím dementem Lindelofem. A ruku na světelný meč - všichni kdo jdou nad 3 hvězdy to dělají pouze z nostalgie. Což je smutné a ubohé. Takhle se totiž ničeho lepšího nedočkáme. Lucasi, ty blbe, snad ti ty 4 miliardy stáli za takovou potupu tvého kdysi nádherného vesmíru. Aby tě kopla bantha! ()

Mkvenner

7/10: Jde o poměrně dobré pokračování původní trilogie, to rozhodně. Kdyby tento skončil po cca hodině svého běhu, tak bych jej dokonce považoval za nejlepší Star Wars film. Bohužel, film pokračuje a stává se méně zajímavým a utahanějším. To neznamená, že by druhá polovina byla nudná, ale příliš se zdála jako remake Nové Naděje, což opět není rozsudek smrti, ale prostě mi to nesedlo. Chyb by se dalo nalézt poměrně dost, ale také spousta dobrého. Velkým plusem jsou pro mě nové postavy. Abrams zvolil skvělé nové herce a jejich postavy snadno zapadají do tohoto vesmíru. Co víc, rychle si je oblíbíte. Přidejte zajímavého záporáka ala Darth Vader (ale není jeho kopie). Film jsem si velice užil a rozhodně se na něj podívám do kina znovu, ale rozhodně jej nepovažuju za úžasný film, pouze za docela dobrý. ()

More666

J.J. Abrams rozhodně tímto snímkem pokračuje v linii úspěšných Star Wars. Dokáže zaujmout nejen fanoušky ale i nové "masy" jedinců. Film je podobně strukturovaný jako díly IV., V., VI., někomu se to může zdát monotónní ale možná to byl právě záměr, kterým chtěl obnovit velikost těchto třech dílů. Rozhodně nás nečekají žádné dlouhé pasáže jednání v senátu ale naopak ta pravá Star Wars akce, která byla tak uspěšná v minulém století. Ale nemůžeme úplně vymazat novou trilogii z počátku století, která měla svým významem osvětlení děje ale zpátky k Star Wars: Síla se probouzí. Jak už jsem řekl, někteří lidé čekali něco jiného ale můžem se zeptat co ? K Star Wars prostě patří Hvězda smrti nebo ať už se nazývá jakkoliv jinak a dále na nás temným hlasem mluví nevyrovnaných psychický mladík, který se "rozzlobí" při první špatné zprávě to je přesně to pravé Star Wars. Celkové hodnocení je víc než dobré a jsem velmi zvědavý jak se k dalšímu dílu postaví režisér Rian Johnson. ()

jiri.juricek

Tak jak jsem očekával, nejlepší film roku je tady! J.J. Abramsovi se to povedlo a potěšil všechny své fanoušky skvělými Star Wars tak jako kdysi. Filmu nevytýkám vůbec nic až na jednu věc, kterou každý sám zjistí po shlédnutí... Vizualní efekty super. Na souboje s lightsabery, boje stormtroperů a stíhačky se dívá parádně. Film ani na chvíli nenudí, až mě bylo i líto, že je už konec, klidně to mohlo být delší. Co se týče příběhu jsem byl taky spokojený, odkazy na předchozí díly a vtipné hlášky neměly chybu :) Plný počet hvězd je bez debat a šestá za ten epickej konec! :) ()

Zahanator

Křičí z toho Disney až běda. Všechny nově příchozí kladné postavy jsou mladí a krásní lidé, pohotově sázející vtípky jeden za druhým, aby tak dali hlasitě najevo "jsme klaďasové a jsme cool". Na záporácké straně zase máme velitelská stanoviště plná modelů a k tomu emocionálně nevyrovnaného rádoby Sitha (v něm samotném až takový problém není, ale v kontextu všeho ostatního spíše jen zabředává do té celkové teen friendly mozaiky). K tomu máme akční scény, které by asi měly nadchnout, ale ve skutečnosti jen tak tak stačí na současný průměr, a děj, který jen recykluje Novou naději a nenabízí nic vlastního. Kdo v mých očích zásadním způsobem zachraňuje celý film a taky zdaleka přehrává celý zbytek hereckého ansámblu je Harrison Ford. Scény Hana a Leiy (nebo spíše všechny scény s Leiou) sice dost hrozivě šustí papírem, ale jinak je to právě Han Solo a Chewie, kdo dodávájí filmu onen Star Wars feel, který se jinak dostaví až v závěru, kdy se konečně opustí zavedená formulka "joke každých 5 minut" a začne se i něco dít. Celý film na mě působí spíše jako půlprdelní komerční konstrukt než přirozené pokračování ságy a J.J. Abrams, který se pro mě tímto stává definitivním mistrem průměru a režijní nudy, to nezachrání, stejně tak John Williams si bohužel spíše jen odvádí svůj nižší standard než že by nějak hudebně čaroval. 55% a vážně doufám, že se epizoda VIII vydá odvážnějším směrem. ()

TroyCastor

Takže popořadě... Hlavně bych rád nejdřív všem remcalům (většinou kritici epizod 1,2,7) řekl, že prostě nelze na Star Wars kult koukat očima, které očekávájí stále původní díly 4,5,6 z jejich nádherného dětství. To se nestane, protože Star Wars jsou jeden žijící organismus, který se přirozeně vyvíjí. Každý díl má svůj význam a je to tedy pokračující cesta, která zasahuje do všech našich generací. Nicméně společnost Disney koupila LucasArts, takže se mohlo pokazit vskutku hodně, ale JJ. Abrams je schopný režisér a to už mě dopředu přesvědčovalo, že neodejdu zklamaný. A tak se taky stalo... Epizoda 7 je vyvážený kousek, který perfektně po vizuální stránce, tak i příběhové kombinuje všech 6 dílů dohromady a bere si z nich to zásadní a nejlepší. Postavy, jak nové, tak i ty staré dobře naskakují do tohoto rozjetého vlaku a scény se starými postavami jsou prostě dech beroucí. (např. scéna s Han Solem, jak se žvejkalem vejdou opět do Falcona...wow!). Princezna Leia je také skvělou generálkou a vyzařuje zní respekt, moudrost, citlivost i ctižádost. Perfektní. Ohledně nových postav si musíme prostě uvědomit jeden zásadní fakt a to ten, že Epizoda 7 nese název: SÍLA SE PROBOUZÍ. Celý díl je brán tak, že všichni se teprve učí poznávat svou sílu a to moc lidí asi nechápe. Nejkontroverznější z celého dílu je zajisté asi záporák Kylo Ren, který není tím pravým záporákem, protože je teprve na cestě se k němu skutečně stát. V tom je ovšem to kouzlo a mě naopak jeho cesta velmi zasáhla a i scéna, kde si sundavá masku je opravdu bizarní a nejdřív přišel šok, ale postupem času vám to vše dokonale začne zrát a vlastně si řeknete, že i ten herec je super. Oni věděli proč takového herce do té role obsadili. Přesně kvůli takovému dojmu školního ucha. Tvůrci se toho prostě nebáli a vychází z toho kousek, který to díky téhle odvaze opět posunul o kus dál. Rey je dynamická, odvážná (sexy...), Finn občas vpálí dobré hlášky a i robůtek BB-8 dosahuje kvalit R2-D2. Ten vás okouzlí hned ze startu a je jednoduše geniální droid-koulí! :)) Spojlery sem házet nehodlám, protože nejsem mongol jako jeden můj kámoš, který mi zkazil naprostý šok, jenž ovšem stále byl šokem i když jsem o té smrti věděl...:)) Velké plus také za nový první řád, který opět skvěle plní roli démonického imperiálního kolosu. Star Wars znovu ožívají a opět velkolepě. Další generace budou mít z čeho žít a my budeme stále součástí tohoto neuvěřitelně pohlcujícího světa fantazie a sci-fi, který tak milujeme! Doporučuji všem! ()

Icewalk

Nevím co dodat... Asi nejlepší z celé série Star Wars. Dynamické pohledy kamery přímo přitahovaly můj zrak a já hltal každý okamžik. Současně velmi dobrý herecký výkon. Ve filmu se také objevil můj největší idol Harrison Ford. Stále nemohu uvěřit tomu, co jsem právě viděl ;-). 90% ()

Milabusek

No upřímně čekal sem od toho trošičku více. Dějová línije je v celku jednoduchá, ale i přesto že je jednoduchá v kině mě to nenudilo ani chvilku. Naprosto oceňuji návrat starých postav, které mi při vstupu vykouzlili úsměv na tváři a vehnali slzy do očí, když sem si zavzpomínal na starší díly. Trošku mě mrzí jak to skončilo a kdo tam umřel byl to můj hrdina a oni se ho takhle nepěkně zbaví :/. Přišlo mi že se První řád vzdal nějak rychle čekal bych nějaký ještě zvrat u konce, který by nám odhalil nové pokračování, ale bohužel se tak nestalo. J.J. Abramsovy to nelze zazlévat on ještě požadoval od Disney rok navíc aby mohl předělat scénář ale dementní Disney vidí prachy a tak to chtěl mít co nejdřív ... no když to tak vezmu klem a kolem tak se to v celku povedlo a bylo pěkné vidět tuhle ságu opět na plátně. Hodnotil bych toto dílo 5* , protože když to srovnáme se sračkami dnešní doby typu Hunger Games nebo nové díly Rychle a zběsile tak je to naprosto fascinující film, který nemá úspěch kvůli vycákáným 13ti letím holkám a nebo kvůli tomu, že při natáčení umřel herec, ale kvůli tomu že je to velice kvalitně zpracované a natočené. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý