Star Wars Povstalci

USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

Série(4) / Epizody(71)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Darth_AK

Komentář obsahuje spoilery! Bylo nebylo v předaleké galaxii, kdesi daleko od ČR, kde si parta inteligentů hrála na rebely. Co se v tomto seriále vůbec děje? Než se k tomu pustím, tak bych jen připodotkl, že mnoho lidí zde konstatuje, že toto období nebylo nikdy zmapováno, ale omyl, existuje hra The Force unleashed a mnoho knih z bývalého EU, což je popravdě asi 50x uvěřitelnější než Povstalci. Ale budiž, co on by jinak ten Disney vysílal, že ano. 1. série je tak na 3*. Setkáváme se s příběhem hrdinské posádky lodi zvané Ghost, která má ještě podloď Phantom, co vypadá jak podrážka od boty. Na palubě jsou: Fracek na pohlavek (Ezra Bridger se svými neustálými depkami), Jedi, co nikdy ani rytíř Jedi nebyl (Kanan, který si hraje na velkého učitele, ale jeho výcvik je vskutku amatérský), Žena pojmenovaná po úspěšné značce českého másla (Hera), Rádobyvtipný velitel Mejluran (Zeb), Mandalorianka co si kreslí jakési ptákoviny (Sabina) a droid, který je tam hlavně pro zábavu dětí a každý díl ve kterém jen cokoliv dělá je utrpení (no ten díl ne, jen ty části ve kterých je). Celkově jde vlastně o to, že v každém díle skupina našich rebelů vymyslí něco naprosto geniálního, co skončí nějakou krizí, ale ta je vždy našimi hrdiny zažehnána, protože Ezra je pravděpodobně skrytý superman. Pak jsou takové díly, ve kterých se velice "detailně" jedná o popis rebelie, jako například kradení ovoce mejluranu, nebo díly kdy se snaží Zeb s Ezrou rádoby handrkovat a stojí to za starou belu. A co strana Impéria? Šprtka z imperiální akademie, co si hraje na guvernérku Lothalu (bohužel ve chvíli kdy mě začne trochu zajímat její osud tak umře), agent Kallus, nový Rommel vesmírných operací, který vždy vymyslí plán, který okomentuje něčím typu: "A rebelové budou konečně zničeni", resp. "Nemají šanci", aby pak Rebelové vždy z jeho záludných osidel unikli, jak překvapivé. Dále pak Inquisitor, který má sice naprosto plochou postavu, ale když už o něčem mluví, tak se člověk aspoň něco dozví. Jinak stormtroopeři, kteří ani zde bohužel nezískali lepší image a zase hrají jen pitomce na zabití. Celkově se první série zlepšuje až ke konci, po příchodu Tarkina a zajetí Kanana, bohužel mi dost hodnocení kazí to, že hrozně moc událostí se odehrává pouze na Lothalu-jako by to bylo centrum celé galaxie, každý potřebuje nutně svůj světlený meč s nějákým "cool" vylepšením (Kanan skládá, Inquisitor točí, Ezra má 2 in 1) a animátoří na scénu nedají víc jak 15 postav, k čemuž bych dodal že animace se mi moc nelíbí, ale zvykl jsem si. Celkově to prostě nedává dojem nějákého povstání, ale spíš bojůvky na Lothalu vedenou bandou bláznů. Ve druhé sérii se situace zlepšuje, některé díly mají už vcelku promakaný nádech, ale nezvyklosti zůstávají, jen jsme tentokrát už protočili kromě Lothalu víc planet a v poslední epizodě (2x16) se z Kalluse vyklubal fajn chlapík. Zeb mě zaujal tím, že trochu rozvinul děj okolo svojí rasy. Ale celkově-tvůrci jsou na tom mizerně, protože si neustále vypomáhají charaktery z původních filmů, které častokrát i táhnou celé díly-Lando, Tarkin, Darth Vadný, Rex a klonoví kapitání, Ahsoka..No i když poslední dobou je to čím dál zajímavější, objektivně více jak 3* to holt nebudou. Za Clone Wars to těžce zaostává. EDIT: Po skončení druhé série zanechávám s poklidem 3* s prohlášením, že si je seriál zaslouží a konec řady (konkrétně poslední díl) byl tak na 4*, ale jako celá série jsou to pěkné 3*. Kupodivu se i docela těším na třetí sérii. () (méně) (více)

Mekgrůdr

Spoilery // Do kosmu, máte tady velice slušně napsané hlavní postavy (Hera, Kanan, Sabine, i ten Ezra), máte tady výborný záporáky (inkvizitoři, Vader, Thrawn), dostanete spoustu známých a oblíbených postav (Ahsoka, Maul, Obi-Wan) a v ne zrovna nedůležitých rolích. Navíc ucházející děj, rozumnou stopáž...tak co ještě chcete? V době, kdy se u nových SW skloňuje "fan service" je tohle nutnost (90 %) // souboj Bena a Maula naprosto top! // střetnutí Ahsoky s Vaderem neméně skvělý // Kanan jeden z nejoblíbenějších rytířů Jedi! ()

M.Macho

Od lobotomie k ultimátnímu zážitku; přesně tak se jeví Rebels. Po předpremiéře pilotní epizody v kině jsem považoval Rebels za naprostou katastrofu, která pokračuje v drásavé tendenci ve "zinfantilnění" světa Star Wars do úplné krajnosti. Kdo čekal temnější obdobu Clone Wars byl asi zklamaný stejně jako fanoušek, který od Rebels nečekal vůbec nic. Přesto má seriál vývoj a během 14 epizod roste; od příchodu Moffa Tarkina to dostává úplně jiný, potemnělý nádech a poslední 3 díly jsou potom naprosto dokonalé. 1/3 je však stále žalostně málo a ani občasné velmi okaté odkazy na hlášky, citace leteckých soubojů, případně celých scén z epizod Star Wars nevyváží topornost dialogů. Na druhou stranu je citelný posun, že tvůrci netříští děj do několika dějišť, snaží se jej držet převážně v jedné lokalitě a znalost souvislostí z předešlých epizod dává významový smysl. Masáž před vypuštěním The Force Awakens bude zřejmě mohutná - a oficiální vymezení kánonu dává příležitost úplně novému expanded universe. Takže nakonec musím přiznat, že Lothal má své kouzlo. ()

Buford_TJ

Po první epizodě: Super....mnohem lepší než Clone Wars. Už v prvním díle mnho odkazů na celovečerní filmy (občas v podobě povedených vtipů). Seriál je možná hlavně pro děti, scénář není ale nijak infantilní, dialogy mají šmrnc a dostane se i na povedené vtípky. Moc pěkný doprovodný soundtrack je svou kvalitou velice blízko filmům. Animace jsou mnohem dále než u Clone Wars, nejsou tak toporné a jsou z nich konečně znát emoce postav. Grafika je stále komiksově stylizovaná, nicméně je zde znát technologický pokrok, hlavně v osvětlení scén. Líbí se mi i námět, kdy budeme sledovat osud posádky jedné vesmírné lodi, jejíž členové, jakkoliv jsou rozdílní, mají jedno společné - nemají rádi Impérium...uvidíme co další epizody :) ()

ArsenalEagle

I když mě Rebels ze začátku netáhly, Clone Wars mě neuvěřitelně navnadily a dal jsem tomuhle animáku šanci. Animace mi sice přijde o dost horší (čti jednodušší) než ve starších CW (která se mi vážně líbila), ale postupem času jsem si docela zvykl a až na některé postavy (Wookies, Palpatine, Yoda, Hondo..) ta animace docela sedí. Povstalci nabízejí širokou škálu charakterů, ze kterých jsem si některé opravdu oblíbil (Syndulla, Chopper, Zeb jsou vážně vynikající postavy), hlavní představitel Ezra je ale zhruba polovinu času dost na pěst a po skvělé Ahsoce je to v hlavní postavě trochu horší - což je ale těžký, protože Ahsoka je fantastická a doufám, že se jí dočkáme ještě v dalších dílech! Každopádně kromě Rebelů je nám představeno spousta dalších jedinců, známých i méně známých a jejich přítomnost hned zvedne atraktivitu. Hlavně už zmíněná Ahsoka, Vader, Maul, Rex, Hondo, Thrawn. Říct že jsou Rebels pro děti asi nemůžu, protože byť jsou místami malinko infantilnější, tak pořád nabízejí dobrou podívanou i pro široké spektrum fanoušků. Je to slabší než CW? Je. Má to sem tam horší (méně záživné díly), ale víceméně si drží stabilní úroveň a finále se povedlo. Rozjezd je sice rozvážnější, nakonec jsem ale moc rád, že jsem vydržel a seriál dokoukal. ()

Galerie (1 093)

• Lothal bol oslobodený presne v tom istom roku, kedy bola zničená Hviezda smrti v Hviezdne vojny IV - Nová nádej (1977). To znamená, že dej záverečných epizód seriálu sa odohráva v tom istom období ako film. (Bukysh)
  • Postavy C-3PO a R2-D2 se objevili ve všech ostatních Star Wars filmech. (gormit123)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)