Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

teddinka1

Fakt nejsem na detektivky alá Kriminálka Las vegas, Sběratelé kostí atp., ale tohle je prostě dobré. Vlastně to není ani možná tak detektivka. A Martin Freeman je prostě okouzlující. B. B. Thornton je naprosto skvělej. jediný, kdomi trochu vadil, byla Allison - měla furt takový umučený a utrápený výraz. ()

ER

Platí pro i.sérii......Filmové Fargo "šmrncnuté" Zemí,která není pro starý aneb jak se inteligentní vrah střetl s policií a FBI. A byť nad některými rozhodnutími jsem kroutil hlavou,věřím,že to tak mohlo být,vždyť se vše odehrává na území malého městečka. Nakonec celé vyznění seriálu je přesvědčivé,kdy si žádná scéna na nic "nehraje"a chování jednotlivých postav je uvěřitelné (takže i dost stupidní). Povinná podívaná pro milovníky krimi žánru a skvělých hereckých výkonů Martina Freemana a znovuobjeveného B.B.Thorntona. Platí pro II.sérii....Opět pastva pro oči a mysl. A po shlédnutí posledního dílu mohu s klidem na srdci prohlásit,že jde o ještě intenzivnější divácký zážitek,než první série.Platí pro III.sérii....opět skvost. ()

Selixinho

Když se mě někdo zeptá, jestli Fargo nebo True Detective (nevím proč si od začátku tyto dva seriály spojuji k sobě) tak mám jasno. Fargo u mě vítězí v mnoha směrech. Jak tady většina lidí píše, ani mi nepřijde, že by zrovna nějak zářil Martin Freeman, protože mi jeho role zde přišla jako sequel Bilbo Pytlíka. Jeho změna byla sice evidentní, ale postupem času jsem mu přál víc smrt než samotnému Malvovi. Jinak atmosféra, soundtrack a příběh celkově byl suprový. Napjatý jsem byl až do konce. ()

Claude Speed

There are no saints in the animal kingdom. Only breakfast and dinner. Fargo se může hrdě řadit po bok toho nejlepšího, co lze v seriálové tvorbě vidět. Nekompromisní soundtrack ruku v ruce s obdivuhodnými hereckými výkony a doslova, co si budeme povídat... perfektním prostředím vytáhly z daného žánru takřka maximum. Vytknout můžu snad jen to, že v atmosféře chybělo trochu jíšky, a některé činy některých postav byly, jednoduše řečeno, mimo mísu. Myslím, že tady máme nejlepší seriál letošního roku. Ne, rozhodně jím není ultranudná splácanina o Opravdových detektivech! ()

alienemo

Krásny dôkaz toho čo nás učia rodičia: Nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi. Lester neposlúchol a začína šialená jazda. Thorton a Freeman sú jednoznačne ťahúňmi ale ani vo vedľajších postavach a menej známych hercoch (pre mňa) sa nenájde slabé miesto. Logika a zároveň šialenosť scenára je neuveriteľne uveriteľná. Celý serial je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe sa da natočiť veľmi kvalitné dielo, a že často ani bombastické kinotrháky sa nevyrovnajú kvalitnej televíznej tvorbe. ()

forkys

Tak trochu "Temný případ" i když ve skutečnosti šlo spíš o tragikomický případ. Skvělá podívaná v které se protíná několik žánrů, chvílemi jde o vážný thriler a chvílemi je těžko přestati se smát -> předevšim díky Thorntonovi, on je vskutku pánem přetvářky, v každé scéně exceloval! ()

1985lula

Už pilot ma presvedčil o tom, že toto je seriál pre mňa ako stvorený. A fakt, že som dala celú 1. sériu na jednu šupu, vypovedá o všetkom. Billy Bob Thornton je záporák ako sa patrí. O tom niet pochýb. Na druhej strane aj taký Martin Freeman, ktorého postava prešla najväčším vývojom, bol výborný. Tú jeho premenu som si užívala asi zo všetkého najviac. Takže sa radím k fanúšikom tohto pokladu a s napätím očakávam novú sezónu. Luxusný luxus! ()

Pathrose

Po filmu přichází i seriálové zpracování Farga s jinými postavami, ale přesto se příběh trochu proplete i s původním filmem bratrů Coenových. Seriálu však absolutně kraluje Billy Bob Thornton a to se přiznám, že až do Farga jsem mu nikdy příliš na chuť nepřišel. Vše je zapomenuto, ztvárnění Lornea Malvo je bez jediné chybičky. Hrozivě mrazivý, přesto přitažlivý. Výborný scénář, režie a hudba. Osobně jsem si seriál užil více, než jeho filmového předchůdce. ()

VeeDee

1. série: První díl byl dokonalý! Neskutečný černý humor! Bohužel to šlo díl od dílu dolů, sem a tam byla scéna, která byla tak nějak zbytečná a s každým dalším dílem mě čím dál víc iritovalo iracionální chování některých postav. Každopádně suma sumárum, fajn počin. Jsem zvědavá na druhou sérii. PS: To, že se nejedná o skutečný příběh, je zcela zřejmé. Nevěřím, že by se na jednom místě sešlo tolik "hloupých" lidí! :-) 2. série: Humoru ubylo, chyběla mi silná postava alá Billy Bob Thornton (v prvních dílech jsme pořád marně čekali, kdy se tam objeví jako mladík), ale co mi chybělo nejvíce byla postava, které bych nějak fandila. Jakoby mi bylo jedno, jak to s hrdiny dopadne. Samozřejmě jsem fandila policajtovi, ale o tom už jsem věděla, že to přežije a že manželka ne. Tímto ubylo emocí, které by seriál vyvolával. Přesto to byla fajn podívaná a vyzdvihnout musím výběru hudby po celou dobu!!! ()

spacylemon

Ó, Bože, já se musel stát asi strašně dobrým člověkem, když jsi mi seslal tak úžasný seriál... Jo, zkoušeli to na mě už s různými temnými případy, zkoušeli to i Skandinávci (hehe, dokonce marně příštipkařili i Češi), ale vždy bez dokonalého uspokojení. Až Fargo. Fargo! (A to jsem viděl jen 2. řadu.) Alá coenovský oldschool se vším, co k němu patří. Malé ryby a jejich americký sen, který se změnil v americkou noční můru; černý humor - smích, z kterého teče krev z očí; absurdní zvraty; badass indián, cool hláškující negr, šokantně vtipné vraždy; nedosažitelně přesné sedmdesátkové kostýmy, účesy, hudba... Že každý díl začíná jinak, jiným stylem, pokaždé jiným způsobem strhujícím, je nápad za sto bodů (ne jedna skvělá znělka, ale rovnou deset! - btw. ideální počet epizod). A ta kamera.. když mi zrovna netekla z očí ta krev, tak tekly slzy, jak to vypadá krásně; takhle jsem vždycky chtěl Ameriku vidět... Mínusy jsou jen a pouze dva: konec je nijaký (© uživatel Helo) a Kirsten Dunst v 33 letech zmaminovatěla až běda... počáteční menší šok ale vystřídalo poznání, že hraje nejulítlejší ženskou postavu snad od dob Dámy s polenem... "'Oh yah?' 'Yah!' 'Oh ya?' 'Ya!' 'Yah?' 'Yah!' 'Oh... yah...'" Pokračování: 1. řada přináší taky jednu "nej" postavu... nejďábelštějšího zločince všech dob: Lestera Nygaarda, samozřejmě ;) ()

Shaleman

1. Série 100%. Nevím na co jsem tak dlouho čekal. Absolutní dokonalá pecka po všech stránkách, která apeluje na jeden z nejlepších seriálů vůbec a svého filmového předchůdce nechává daleko za sebou ve sněhové vánici. 2. Série 50%. První polovina se dost líně táhne a celkově tvůrci nedokázali udržet laťku nastavenou první sérií. Nevyužitý potenciál a takové množství postav, že není prostor pro hlubší propracování. S postavami první série a s jejich osudem jsem žil, tady jsem na ně jenom koukal. ()

tančísvlky

Výborný seriál a je neskutočne originálny. Dej je rozvláčnym priebehom a tým ešte viac skrutkuje napätie. Billy Bob Thornton mi ako stredobod udalostí prvej série nejako nesedí. V druhej sérií mu to natrel "indián" (Zahn McClarnon) s veľkým prehľadom. Poučenie z nedostatkov sa prejavilo v druhej sérií. Nedám však s pochopiteľných dôvodov plný počet. Dávam prednosť skrátka viac slovám ako akcií. Treba povedať , že je len málo seriálov čo môžu poraziť tento. Hlavne v prvej sérií je cítiť britský filmový rukopis a to je veľký klad. ()

Inozuka

SERIE I: Geniální směska černého humoru, násilí, maloměstské mentality a krize středního věku. Nádherná poetika, skvělá hudba a parádní gradace. B.B. Thornton a M. Freeman excelentní ... velice zábavné. SERIE II: Stejně jako v případě True Detective žasnu, jak autoři dokázali dokonalý seriál druhou sérií dotáhnout ještě výš. Prequel první série o tom, co se stalo u Sioux Falls je neskutečná jízda ... perfektní sedmdesátková atmosféra, násilí, ufoni, Vietnam a Reagan ... Nádherně natočeno a chytře odvyprávěno. Poslední díl s podkresem Black Sabbath jedna z nej věcí, co jsem v poslední době viděl. SERIE III: trochu slabší než předchozí dvě, hlavně kvůli mírnému kopírování dějové linie. Dvojrole Ewana McGregora vynikající, zvlášť bratr s hejmovským účesem a knírem je kulervoucí. Hlavní záporák V.N. Varga super, něco tak odporného aby člověk pohledal. Bavila mě i ta úporná štětka, co táhla se svým probačním úředníkem a stejně tak ženské vyšetřovatelské duo. Přesto to nějak úplně nebylo ono, a tady bych šel asi s hvězdou dolu na čtyři. ()

Nix

První dvě série jsou prostě ze seriálu to nejlepší, dokonce mi druhá série přišla i o trochu zábavnější než ta první, i když už tu máme i jiné herecké zastoupení a to mne právě se líbilo o to víc. Já prostě nejsem fanda Thorntona a nebaví mne v žádné roli a i když mi vyloženě nevadil, tak prostě mi tam chyběl ten šmrnc a pocit nadšení, co jsem měl z druhé série. Jenže tento seriál zabili další série, už třetí série je prostě hrozná nuda, i když Ewan hraje jak o život, tak už to nezachrání. No a čtvrtá to už je prostě katastrofa. Takže i kvůli tomu nejdu do pěti hvězd protože potenciál tohoto seriálu byl pohřben s dalšími sériemi, ale je fajn, že každá série si jede to svoje. A určitě první dvě stojí za shlédnutí a jedná se o nadprůměrnou seriálovou zábavu. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020