Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Marcos

Obě série brilantní. Každá má něco do sebe. Lesterovo partie s nejlepším Billy Bobem v první a nebo Gerhartovic famílie ve druhé. Ani jedna nezklame. Dílů tak akorát, žádné zaplácnutí. Přesně podle mého gusta. Spousta zajímavých, výborně vykreslených postav. Kamera, střih, hudba, všechno si tady pěkně sedlo. Navrch klasické Fargácké prostředí. Žádná jednohubka. Rozhodně jeden z nejlepších seriálů posledních let. Stojí za shlédnutí! ()

crap

Skvělé, úžasné, bravurní! Seriály se točí stále kvalitnější, ale na mě je jich už nějak moc a nevím kudy kam, který si dřív pustit a pak mi tam některé leží i roky ani se k ni nedostanu, protože jsou zase další a další. Za to, že jsem si tehdá pustila Fargo, děkuji pokaždé když dojde řeč na seriály. Je to boží, od výběru herců přes scénář, jednotlivé role, kameru, střih, režii, zápletku, prostředí, hudbu.. ani si nepamatuju, kdy mě naposledy něco tak uchvátilo. Plusové body seriálu vždy dodá i fakt, že jeden příběh = jedna série, takhle se krásně zabrání jakkýmkoli následným znehodnocením v důsledku vyčerpání kreativity. ***** ()

chelsea63

Mám pořád psát superlativy? To je trochu nuda. Přes mé obavy se seriál srovnal s filmovým originálem a v mnohém ho předčil. Výborná kamera, hudba. Skvělí herci a černý humor. Padouch ze 3. série (David Thewlis) je ten nejhnusnější padouch v celých dějinách kinematografie! ()

Niflheim

95 %. Jestli se nějaká seriálová sezóna blíží dokonalosti atmosférou, herectvím, castingem, hudbou, a ještě přidanou hodnotou v podobě návaznosti na „věci minulé“, tak je to první série tohoto počinu. Druhá série na tuto atmosféru navázala poměrně úspěšně, třetí i čtvrtá série zaznamenala jistou vyčpělost a scénáristickou zkratkovitost (ve smyslu rozpracování příběhu zajímavých postav a důrazu na zabijáckou kvantitu než kvalitu). Pátá série mi osobně nesedla a působí dost vyčpěle a vlastně „nefargovsky“. Stále se však úhrnem jedná o nadprůměrný počin seriálového kánonu. Povinnost pro všechny fanoušky kriminálních drama thrillerů s nádechem ironie. ()

Najt

Fargo je zvláštní seriál. Někdy az moc radoby cool, někdy zvláštní a někdy mě to přišlo ujetý. Tygle experimentální kaše moc nemusím, ale jinak to je opravdu dobrý seriál, ze ktereho ale nejsem odvareny. Chvilemi super a bavilo, chvilemi nudilo, někdy jsem hltal atmosku, jindy zas kroutil údivem hlavou, co za voloviny se na obrazovce dějí. Prostě urcita originalita vlastniho prpjevu je na každém kroku a nekomu to sedne a nekomu ne. Prvni rada byla skvělá se super postavami, bavilo me vyšetřování, atmosféra a prostředí. Druha řada byla příběhové nejspíše nejlepší a patrick wilson to pozvedl na obsolutni hodnocení a 3 řada i kdyz byla ze všech 3 nejhorší, mela dobre momenty. Takže byla taky dobrá ale kvalit předchozích už nedosahovala. 4 už jsem vzdal, protože i pres skvele prvni 3 řady ma serial nudnpu vatu u ktere jsem si doubal prsty, to ale vyvazily skvělé momenty. Ve 4 řadě podle vseho by te vaty bylo vice, nez toho dobrého a proto na ni uz nemám chuť. Navic nejake rasove podtexty me fakt nezajimaj a negri uz vubec ne. Prvni dve serie jsou skvele a maji odeme slabsich 5 nebo spise 4,5* . Treti rada byla dobra a hodnotim 3,5* zaokrouhliji nahoru, protože pribehove a scenaristicky je fargo opravdu vydařené.. celkove to ma cely serial za 4 kusy ()

stafilokok

Skvělé charaktery postav,vynikající humor a nenapodobitelná atmosféra zapadlého provinčního městečka dělá z tohoto seriálu kultovní dílo.V záplavě rádobyseriálů vyčnívá minimálně o třídu výše.Doporučuji,budete se královsky bavit. ()

oasismanik

Keby mi niekto v roku 2004 povedal, že o desať rokov budem sledovať 10 hodinový seriál Fargo, ktorý tak dokonale vystihne pôvodný film od Coenovcov, asi si pomyslím, že mu drbe. Absolútna dokonalosť po všetkých smeroch, proste radosť sledovať. 10/10 edit: druhá seriá je snáď ešte lepšie ako prvá, bože ja chcem, aby toto nikdy neskončilo. ()

kiros179

Excelentní, názorný příklad, že kvalitní seriál lez s přehledem dělat bez obrovských rozpočtů, triků a mega-produkce. Ano, je mi jasné, že samotné obsazení nebylo asi nic levného - ale díky bohu za něj! Billy Bob Thornton exceluje celou první sérií, Lester (Martin Freeman) neztrácí ani za mák, jen málo lidí dokáže zahrát takový typ postav jako je Lester. Ještě k Lestrovi - teď si opravdu nevybavuji seriál, kde na začátku v podstatě i fandíte tomu nebohému ubožákovi, postupem času se váš postoj ale neustále obrací, až do úplného opaku, bavíme se o v podstatě hlavní postavě. Takový posun v oblíbenosti hlavní postavy, který sledujete ve Fargu je opravdu jedinečný. Záměrně nechci prozrazovat k ději, ale je to tak "neuvěřitelný", že to prostě MUSÍ být pravda (alepsoň ve většině - ovšem), toto by nedokázal jednoduše nikdo vymyslet !. Pocit vaty aneb moru všech seriálů jsem měl v podstatě jenom pouze někdy v osmém dílů, což je opravdu výtečné skóre. Po Temném případu, dle mého nejsilnější série Her o Trůny, tady letos máme další naprosto prvoligový seriál, jen mám strach aby jsme nezačali být až moc nenažraní! Just kiddin´, keep it going like that! 95% ()

Queendom

Bála jsem se, ne že ne. Že to Fargu nebude sahat ani po kotníky. Jenže ono stačí, když tam fláknete Billy Boba a Coeny jako producenty a máte Fargo II. a ke všemu rovnou desetkrát! ()

jafuska

Seriál docela chladný, drsný, postavy nejsou moc sympatičtí, ale dá se na tento seriál podívat, je to něco jiného, než na co jsem zvyklá, ale nevadí, každý námět je holt jinak natočený, ()

radys.v

!POZOR, PÍŠU ROZŘEŠENÍ SERIÁLU! ... Bombastický seriál s ještě lepším koncem :) Hned od prvního dílu jsem se nemohl dočkat, at toho nesympatického šmejda Nygaarda sejmou :) Nakonec ho karma potrestala stylovým způsobem :) Velmi se mi líbil Billy Bob T. a skvělý Martin Freeman (přestože jako seriálová postava hrál snad největšího zmrda, kterého jsem kdy viděl). ()

srncek

Fargo ako film ma absolútne nezaujal, ale toto je vážení iný kafek šale. Démonický B.B.Thornton, skvostný čierny humor, silné dramatické momenty aj prazvláštne situácie..paráda! 95% ()

Ernie_13

Skvelá vec a hlavne svieža mini séria. Také môžem kedykoľvek, hlavne ak sa to ešte aj dotýka bratov Coenovcov. Nemám čo vytknúť. Réžia, scenár, atmosféra, HERECKÉ VÝKONY...všetko nadpriemer. Už sa teším na druhú sériu, ktorá má prerozpávať incident spomenutý v 1. sérii odohraný v roku 1979 v okolí Sioux Falls, kde sa nám predstaví mladý Lou Soulverson a jeho žena (Mollyna matka). Takže to máme zase raz celé napojené na film a prvú sériu. ()

ondey

Kdo miluje Fargo (1996), musí milovat Fargo (2014)! Jeden ze seriálovejch klenotů protkanej stejně jako původní snímek černym humorem, sněhem umazanym od krve, řadou pitoreskních exotů a strhující hudbou. Navíc obrovskym plusem zůstává fakt, že děj je napínavej a nepředvídatelnej. Doporučuju :) ()

Pavoll

Páčil sa mi asi viac ako Breaking Bad, hlavne scenár. Trošku škoda že po 3 alebo 4 epizode celkom vymizol humor, ale skoro vôbec to nevadi, iba ak sa chcete smiat. 10/10 ()

anyonecek

Nevěděl jsem že vyšly už všechny díly z Farga 2. série, natož ten první a zjistil jsem to asi 4 dny po posledním, takže jsem si samozřejmě všechno postahoval a ejhle. 10 dílu během 24 hodin jako nic. Opravdu jsem nečekal že 2. série by měla šanci sáhnout i jen na paty 1. sérii, ale ona se jí nejen vyrovnala, ale myslím že má i navrch. Krásná zimní atmosféra v okolí Minnesoty, ta nám zůstala už z 1. série. Miluju tenhle styl budování postav, s kterými se může v průběhu seriálu stát prakticky cokoliv a člověk to absolutně nečeká. Každá postava byla dopodrobna rozebraná a přesto nebyla ;). Z postav co nehrály prakticky žádnou roli na začátku se staly klíčové postavy. Po prvním dílu jsem byl v rozpacích jestli má cenu sledovat, dál jestli mi to nezhnusí 1. sérii a jsem velice rád, že jsem si pustil 2. díl, protože od toho už to šlo prudce z kopce až do konce. U mě za obě série jasných 100% a nemám sebemenší detail, který bych tomuto seriálu vytkl, prostě dokonalé na můj vkus. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020