Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

gabin(a)

Tak spíš tři a půl, ále zaokrouhlemež! Dobře jsem se bavila a jižní Francie je nejkrásnější kout na Zemi, tak proč ne? ()

pakobylka

Úvod je víc než uspokojivý - slibuje nadprůměrnou adrenalinovou zábavu kombinovanou se správnou dávkou nadhledu. Bohužel "Kurýr" záhy poruší svá vlastní pravidla - a od toho okamžiku to s ním jde s kopce. Jakoby dobrovolně podstoupil částečnou lobotomii ... nad následným vývojem zápletky zkrátka nesmíte moc přemýšlet. Jenom s takovým přístupem můžete náležitě ocenit solidně provedenou, ráznou a přímočarou akci, která si nepotrpí na kompromisy - nic víc nedostanete. P.S.: Napodruhé rozhazovačně přihazuju jednu *, takže se dostávám na konečných 2,5* ()

necisty

Že to nebude na 5 hvězd jsem věděl od začátku, ale tím závěrem si to ještě víc pokazilo. Šíleně nereálné vyvíjení děje a chování postav. ()

Juto

Dôkladne uspokojujúca zmes chaosu a bezduchej zábavy. Jason Statham je tú veľmi cool. A táto úloha mu veľmi sedí. 6/10 ()

c.tucker

Rule #1. Never change the deal. Děj nic moc, ale akce zdařilá a Jason Statham je dosti vostrej a nemluvnej týpek. Na scénu s kolomazí a pedály od bicyklu asi nezapomenu. A dosti milá a svěží Qi Shu byla přínosem. ()

Googlak

Svelá akčná rezba s nabuchaným Stathamom, ... Pre ktorého to je prvy akčňak v hlavnej úlohe a zhostil sa ho vynikajúco , ... Akčne scény skvelé? ... Aj dej sa dá + pekná Qi Shu a ešte tie povestné pravidla, ktoré by sa nemali porušovať :-) - BRAVO!! ()

WolfR

Solidní zápletka, stylový a nakorbený Jason Statham a vynikající závěrečná řežba vy vysokém tempu. Povedený akční kousek. A ani sexy ženština nechyběla, 4 hvězdy. ()

SHI-SHA

Dobrý akční film, který bohužel sráží hromada nelogičností a hlavně úplně stupidní a nesmyslně sexistická hudba. ()

KajusaK

Tak jsem se po 21 letech konečně dostala k filmu Kurýr. Jason Statham skvělý, perfektně se hodí k akčňákům. ()

otík

Velmi slušně natočený akční film, ve kterém nechybí akce, rychlá auta a častá střelba. Jason Statham je sympaťák a pro tento tip filmu se velmi hodí. Při zpětném pohledu na Kurýra se musí říct, že to sice není zběsilá jízda, ale příjemný akčňák ve stylu dnešních "96 hodin" a že Jason Statham se v této akční roli teprve hledal, aby se později našel především v dalších dílech. Za scénu s vyjetým olejem si však film svých 60 % plně zaslouží. Hudba: Stanley Clarke ()

bartias

Kurýr je výsledkem spolupráce hongkongského režiséra Corey Yuena, hvězdy Sbal prachy a vypadni Jasona Stathama a asijské akční hvězdule Shu Qi. Není to výsledek nijak objevný (Polibek draka měl příběh o třídu lepší), zato nenáročně zábavný (Polibek draka byl poněkud vážnější). Zmínil jsem příběh? Tak ten tady vlastně není. Veškeré povídání je v Kurýrovi proto, aby divák věděl, proč hlavní hrdina kope na všechny strany. A že mu to jde! Expozice, kdy Frank odváží z místa činu maskované amatéry, kteří právě vyloupili banku, leccos naznačí. Frank je frajer. Setkání s policisty po cestě na místo určení naznačí ještě více. Frank se umí ohánět. A pak už je to jen neustávající hodinová série povedených kousků. Jak jinak nazvat efektivní (a navíc moc pěkně natočené) "otevírání" dveří, bezpečnostní opatření při čůrání, bitku v rozlitém motorovém oleji nebo scénu v autobusu předvádějící jak to vypadá, když smečka šakalů zmáčkne silného tygra. Kurýra naplno ocení až "šílení maniaci z videopůjčoven". ()

Nivenx

Pokud chcete akční řežbu, u které nemusíte přemýšlet a jen se dívat jak Stanham všechny kosí na všechny možné způsoby, tak hurá do toho. 85% ()

tomeek

Jako Bruce Willis "vzniknul" z Die Hard, Jason Statham má Kurýra. Tento typ role vlastně definoval jeho typickou postavu, ať hraje v čemkoliv... A to já rád :) ()

panMartin

Parádní výplach, který nikdy neomrzí. Velmi příjemná akční oddychovka. Nápad výborný, drsný kurýr, na nic se neptá, žádná jména, má svá pravidla. Pokud člověk vypne na hodinku a půl mozek a nebude se starat o to, že Frank Martin je zřejmě superman, tak se královsky pobaví. Už jen proto, že akční scény, ať už bitky či honičky, jsou sakra hodně cool. Jason Statham je prostě borec. ()

Aargh

Dementní scénář na úrovni filmu Van Damma, strašlivá Qi Shu, zapomenutelní zloduši a místo Stathama by se taky dal najít někdo lepší. Jediné, co stojí za pozornost, jsou akční scény (hlavně bitka v oleji a souboj se sekerou), ovšem k zapuzení nudy mi to v případě tohoto filmu nestačilo. ()

Decker

Velice prumerna a velice usmevna akcni zalezitost. Cely film stoji hlavne na Jasonu Stathamovi, ktery predvadi celkem povedene souboje (hlavne s olejem ma velike nadani) a akcnich scanach, kde jsou k videni honicky s auty, strileni a exploze. Scenar je v zasade hrozny, ale u podobnych filmu se nedaji cekat zazraky. Celkove na me film neudelal nikterak veliky dojem, ale v zasade me celkem dobre pobavil. ()

matezzz

Jednouchá akční pecka s přímou dějovou linií. Pro mě účel splnila, hezky jsem se bavil a nenudil se ani napodruhé. Co byste chtěli od tohoto typu filmu více? Statham rozdává údery rukama i nohama na počkání, auta jsou nablýskaná a "lítají" jaksepatří rychle a ta asiatka je tak roztomilá... :-) príma film na rozptýlení, pokud chcete něco hlubokomyslného, tak ruce pryč od tohoto snímku. 77,81% ()

filmmovier

Že nemám rád akční filmy je pravda pravdoucí, ovšem jednou večer, kdy nic jiného nedávali jsem si zapnul Kurýra. A musím říct, že jsem byl velmi potěšen a překvapen, vlastně i nadšen. A navíc jsem se fakt výborně bavil, protože kromě luxusních akčních momentů tady je místo i na humor. Děj sice nic moc, ale v tomhle filmu, to prostě funguje. A Jason Statham je borec a do téhle role se hodí. ()

Lachtaan

Trvalo mi hanebných sedm let, než jsem se konečně dostal k filmu, který jsem s vidinou okamžitého zhlédnutí doopravdy stáhnul v létě roku 2012. A bylo velkou chybou se zrovna Kurýrovi tak dlouho vyhýbat. Je totiž skvělým menším akčním filmem, který šlape jako hodinky po celých 80+ minut a nestíhá nudit. Nejvíce mě potěšila autohonička na promenádě v Nice, kde jsem já sám stanul před dvěma měsíci a k onomu městu jsem si vytvořil silné pouto. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

28.02.2008

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)