Kráska a zvíře

Kráska a zviera

Beauty and the Beast

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 130 min

Marcový Disney film tohto roku je "Beauty And The Beast" remake, ktorý vyzeral skutočne magicky. A tak som sa chcel vrátiť do detských čias s týmto filmom. A musím povedať, že filmu sa to skutočne podarilo. Mám pocit, že niekedy v roku 1995 som bol na "Beauty And The Beast" zo školy v kine a ten film som si zamiloval. A tento film má podobné čaro. Skladby sú také isté, scénky na seba nadväzujú rovnako a musím povedať, že aj atmosféra filmu je dodržaná. Takže reálne je to rovnako vynikajúce ako originál, že? Žiaľ nie. A to najmä z dvoch dôvodov. Prvým je otázka - "Je vôbec nutné, aby tento film existoval pre niečo iné, než aby zarobil peniaze?" Priznajme si, že Disney robia tieto remaky len preto, aby mali nejaké isté zárobky. Lebo všetky predchádzajúce akosi peniaze zarobili. Ale na druhú stranu som si pri tomto filme povedal jedno. Ak by som tento film nikdy predtým nevidel, stále by som si ho užil ako film sám o sebe. Pretože ma skutočne do tohto magického sveta vtiahol presne tak, ako som čakal. Vďaka skvelej muzike, skvelej vizuálnej stránke filmu a nádhernými exteriérmi. Plus Emma Watson ako Belle je absolútne vynikajúca. A dokonca mám pocit, že ani dabing nie je najhorší. Kevin Kline ako otec Belle je skvelý. Ale aj ostatní herci tomu dávajú správnu charizmu a skutočne som si tieto postavy začínal užívať stále viac a viac. Úvodná skladba ma síce akosi v slovenskej verzii nenadchla, ale potom to už skutočne stálo za to. A všetko čo som vo filme chcel mať som v ňom dostal. Druhý problém je ale trošku závažnejší a to je pre mňa plynutie času v tomto filme. Kým v originále sme absolútne nepoznali ako plynie čas, tu máme naznačené, že to veľmi dlho nie je. Pretože Gaston hľadal otca Belle v lese dokopy 5 dní. A hoci je možné, že čas plynie v zámku úplne inak než v realite a preto sú aj ľudia z dediny stále rovnako starí ako zakliati hrdinovia na zámku. Lenže potom to už je pre mňa neskutočne komplikované rozprávanie a vôbec sme ho nepotrebovali. Pretože v originále to bolo spracované predsa vynikajúco. A nepotrebujeme to tu nejako komplikovať a zavádzať divákov. Prešlo 5 dní, kým na zámku to boli mesiace? Potrebujem si dávať takéto otázky pri pozeraní filmu? Nie, to rozhodne nie. Celkovo som si ale film náramne užil a pripomenul som si aj magické časy, keď som ako malý chlapec videl prvýkrát animovanú verziu. Ak však chcete názor, ktorý film by som odporúčil viac, tak potom jednoznačne animovanú verziu. Tá je podľa mňa oveľa magickejšia. Hodnotenie: B+(19.3.2017)

Emma je překrásná a tahá tenhle průměr výš. Víc jak 3 hvězdice, ale určitě né. Rada na závěr (tam kde jsem zklamala já a vy nemusíte): ať Vás ani nenapadne jít na to s dabingem! (jeden z nejhorších, co jsem viděla a slyšela).(22.3.2017)

Ano, možná méně uvolněná a moderní forma, která je tak ceněná u Popelky, tahle pohádka ale hraje prim tam, kde mě právě Cinderella zklamala. Ať se totiž vyprávění snaží sebevíc držet původního animáku, osvěžující aktualizace se dostalo v podstatě všem charakterům, především pak hlavní - neuvěřitelně sympatické dvojici. A právě postavy dávají takovým pohádkám život a smysl. Přepis některých scén je sice možná až příliš doslovný, v rámci celku ale přeci není nutné to fungující měnit. A buďme upřímní, dnešní hlavní cílová skupina stejně animovanou Belle pravděpodobně nikdy neuvidí. Můžeme tedy diskutovat, zda mělo smysl hranou kopii točit, zda nešlo jen o to přihrnout na Disney účet další miliardu dolarů, ale v okamžiku, kdy vznikl remake téměř bezchybný, film, který sice šetří s invencí, ale zábavu rozdává na všechny strany, chytrá pohádka, která zahřeje u srdce... Be My Guest! 9/10(22.3.2017)

Dal bych tři, protože mě nebavily písničky a kupodivu zdržovaly, ale celkově to i přesto uteklo jako voda, Luke Evans hrál jako zvíře a zbytek castingu byl nadstandard, jenže přítelkyně řekla dáš pět, tak dám pět. PS: kecám, na čsfd budu vždycky rebel, pyčo, takže dám něco mezi, protože by to vlastně bylo docela adekvátní!!!(17.3.2017)

Bál jsem se abych se v kině nenudil, jelikož nejsem velkej fanda originálu, ale nakonec mě to bavilo víc než jsem čekal. Vizuálně nádherná podívaná, písničky byly fajn ( hlavně Gaston v hospodě a jeho refrén) a herecké obsazení podle mě sedlo tak jak se očekávalo. Na pohádkový sobotní večer v kině s přítelkyní, je to podle mě ideální volba, jelikož sám bych si na to určitě nezašel. The master is not as terrible as he appears! (19.3.2017)