Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Slarque

Je vlastně úžasné, že v zemi, kde se vůbec netočily westerny, vznikla takhle vymazlená westernová parodie. Výborné je nejen obsazení, ale třeba i výprava, kde jsou všechny nápisy v angličtině, což tehdy v socialistickém Československu rozhodně nebylo samozřejmostí. Na animovaných vsuvkách se podíleli Jiří Trnka a Břetislav Pojar. A také je to základ české kaskadérské školy. Ale hlavně je to pořád i poletech komedie k popukání. ()

jarous

Když v báru houstne dým, já nad likrém svým sním, že přijde on srdce mého šampión. A vy jste nebyl odfouknut? a tak by se dalo pokračovat. Prostě paráda za 5*. ()

korbitch22

Jednu hvězdičku z mizerné úcty a abych nemusel dokola poslouchat kecy,že jsem tomu dal odpad.Nejtrapější ukázka českého neumětelství.Neskutečně připitomělý žvást,který mě vždy vyloženě spolehlivě hne žlučí...87%???nic už mě nemůže překvapit :-DDD ()

raroh

Já bych to neviděl dnes ani tak parodické směrem k westernům (i když to samozřejmě je) jako ke světu reklamy a obchodu. ()

Jirka_Šč

"Pán je vegetarián." ■ Po vidění mnoha jiných westernů ještě více oceňuji kvalitu tohoto dílka. Naprosto prvotřídní! S radostí ukážu kamarádům v zahraničí, pokud najdu DVD alespoň s anglickými titulky a budu mít příležitost. ()

marhoul

Olina a Květa- dvě největší sexbomby své doby v jedné, naprosto geniální, parodii na western. Scénář naprostá pecka a to, co se do něj podařilo propašovat za vzkazy do zahraničí, aniž by si toho tupí cenzoři všimli, to mě na filmu baví nejvíc! A samozřejmě Kopecký: "Slečinka si cvakla étéru..." ()

Šandík

Tohle je jeden z mála filmů, na němž bych neměl nutkání změnit ani jediný záběr. Formálně dokonalá záležitost... ()

heyda

Velice zvláštní snímek, který se už kdysi dávno stal pro mého taťku kultovním. Já na něm žádný kult neshledávám, ale líbil se mi, je fajn vidět od Čechů i westernovku a celkově se dá mluvit o nadprůměrném díle. 7/10 ()

Stanislaus

Kultovní český snímek a klasika svého žánru, která mě sice nesrazila na kolena smíchy jako spoustu jiných, ale dostala mě zejména svým výtvarným zpracováním a skvělými hereckými výkony téměř všech zúčastněných. Pan režisér Lipský natočil originální film, který se může rovnat obdobným americkým snímkům a přitom stále zůstane čistě tuzemským výrobkem. ()

Nancy

Prostě dokonalá parodie westernovek. Dokonce i američani uznávaj, jak dobře jsme je dokázali parodovat. Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů (s dokonalým kovbojem). ()

honajz

Tenhle film mne nikdy moc nebral, to barevné pojetí mně vyloženě vadilo, ale zase písničky to drží - pro mne - vysoko nad hladinou, a pak samozřejmě neskutečné hlášky. ()

MM11

Specifická parodie by se měla promítat pouze českým divákům, poněvadž mám pocit, že jiní ten originální humor snad ani nepochopí. Přitom je vlastně kuriozitou, že ten nejlepší výsměch samolibým westernům vznikl právě u nás, v zemi hrátek kovbojů ušetřené. Lipský proto natočil nejen vtipný film, ale i překvapivě originálně pojatý, plný drobných perliček filmového kumštu, což se (nejen mě) určitě líbí. Odpůrců Limonádového Joea je však stále dost.. Na to jediná odpověď - originalita je vždycky na pranýři, konvence nikoho neurazí. ()

Ivoshek

Výborná česká parodie na westernový žánr. Kupodivu s trochu jiným humorem, než Brdečkova kniha, ale i tak je to dobré. ()

Deschain

Pán Lipský, on, mého srdce šampión. Asi všetko, čo je na tomto filme také skvelé už niekto vymenoval, herci, hudba, repliky. Ak viem z nejakého filmu najviac citovať, tak určite z tohto. Potom si pripadám ako Kevin, ale nepotrebujem byť pri tom Sam(a) doma, pokojne aj v kine. A dnes som si všimla aj referenciu na Čarodejníka z krajiny Oz. Môj naj česko/slovenský film, na ktorý som najviac hrdá. (Opätovne videné na IFF Bratislava, kde o Joem ruský pánko zo sekcie Červených westernov povedal, že ho videl asi 10krát a že svojho času to bol najobľúbenejší film v Rusku, potom keď všetky filmy z ČSSR zakázali, Joe ostal a v TV ho dávajú dodnes.) (IFF Bratislava, 7.11.2011, kino Mladosť) ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi